Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

(nie) Skromnie chciałbym się pochwalić iż najprawdopodobniej od jutra stane się posiadaczem Harbeth - ów, wypożyczam do domu HL-3 (wraz z dedykowanymi im subami a zarazem stendami) oraz H- 7 do porównanie

Który model u mnie zostanie - tego nie wiem ale napewno chcę Harbeth !!!. Bedą grały z Exposurem 2010 i CD Exposura 2010 ( może ktoś ma dośwadczenie z takim zestawem?)

Cieszy mnie to iż temat Harbeth jest tu poruszany mam nadzieje iż pomoże mi to w skompletowaniu mego systemu

PS.Bardzo chętnie "zapisze" sie do tego KLUBU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Zorro - Exposure (zestaw) gra dość ciepłym, ale i dynamicznym dźwiękiem. Niestety, jego góra jest nieco zbyt łagodna. Mam obawy, czy aby średnica z Harbetami nie będzie zbyt eufoniczna. Jak spróbujesz, to daj znać. Potrzebne by były jakieś neutralne kabelki - Tara albo XLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy lampowiec zdoła wysterować K6, bo spotkalem sie z opiniami ze wymagaj one sporej dawki "zdrowych" watów- 30W to sporo nie jest ( a tyle ma np popularny Amplifon). Jak kaska bedzie w rece to sam posłucham-narazie czekam na Wasze opinie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj znalazłem tę ciekawą stronę. pozdrawiam wojtasa, z korym już rozmawiałem na temat Harbetów. Ja slucham ich z John Shearne Phase 2 i koncówką Phase 3. Po dołożeniu końcówki wszystko "ożyło". Wcześniej miałem do nich coplanda 8 - w tej konfiguracji tragedia. CD - Audio Analoque, ale chyba trochę za kluskowaty. Ciekawie wypada gramofon.

Harbeciarze łączcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki dawno nie zaglądałem na forum z powodu braku netu. Wybrałem "trójki". Rzeczywiście średnica jest zbyt "wypchnięta" do przdodu, ale myślę iż uda mi się to skorygować kablami. Mam problem z basem ponieważ razem z H-3 kupiłem dedykowane im x-stendy (musze zastosować jakieś profesionalne "pułapki basowe") Reszta jest poprostu piękna - muzykalność , neutralność, przejrzystość, detaliczność ( ale bez przesady) stereofonia, przestrzeń, dzwięk jest delikatnie ocieplony ale to w moim słabo wytłumionym pokoju jest jak najbrdziej wskazane, najważniejsze jest jednak TO COŚ co powoduje że chce mi się słuchać muzyki, niemalże każda chwila spędzona z Exposurem i Herbeth jest magiczna, niesamowita - odczucia o "koncercie" w moim pokuju niemalże toważyszą mi z każdą płytą (słucham głównie spokojnej muzy) W skali mikro jest pięknie, niestety skala makro to już nie z H-3.

> do dd32 polecam sklep Aspro Audio w Łodzi, pana Jacka tam za kaucją można sprzet wziąć do domu na odsłuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD -> Porówanie jest opisane wcześniej w tym wątku :-) A różnica pomiędzy modelami jest duża w... obudowach. W przetwornikach jest praktycznie to samo .SHL5 różnią się tylko tym ,że mają dodatkowy gwidzek , któy podnosi nieco górny skraj pasma. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem ten wątek już ze 2 razy i jakośmi to uciekło, dzięki za przypomnienie.

Co do tranzystorów, to mogędodać, zę z MF A3 również gra bardzo przyjemnie.

 

Czy dźwięk z 5-ek ma większą masę niż ten z 7-ek, czy tylko scena jest większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej : dźwięk z 5-tek jest pełniejszy. Tak jakby zdjąć jakąś niezbyt grubą zasłonę z 7-mek. Instrumenty lepiej wybrzmiewają. Dołu i góry jest też trochę więcej.Generalnie jakiś kolosalnych różnić nie ma. Powtórzę : jak dla mnie to jest to w 80% ten sam dźwięk. Biorąc jednak pod uwagę niezbyt dużą różnicę w cenie osobiście wybrałem SHL5. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na mój gust 20% różnicy to, aż 20%. 7-ki grały trochę chudawym dźwiękiem (ale to odniesienie do podłogowaca, jest nie do końca stosowne). Liczyłem właśnie na to, że 5-ki z zasadniczo większym pudłem zagrają wyraźnie masywniejszym dźwiękiem (w stosunku do 7-ek). Na razie nie mam gdzie posłuchać 5-ek. We Wrocku stoją tylko 7-ki, a dystrybutor odpiasł mi , że 5-ek na dziś wogóle nie ma u żadnego dilera w Polsce, dopiero sprowadzają.

 

Rozumiem, że to jedyne różnice? Jeśli chodzi o szczegółowość, zwłaszcza najniższego pasma to nie uległo to poprawie? POdobnie z rozciągnięciem w dół czy 5-ki schodzą niżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sceny: jest też trochę większa. W sklepie sprzedawca mówił,że 7-ki są za to trochę bardziej "holograficzne" i latwiej "znikają". Przyznam ,że z odpowiednim ustawieniem 5-ek miałem trochę więcej kłopotów, ale po kilku próbach było ok i miałem praktycznie takie samo pozycjonowanie żródeł i stereofonię jak z 7-ek. Generalnie 5-tki są bardziej wrażliwe na to co jest dookoła nich i na czym stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że interesują cię bardziej szczegóły. Powiedziałbym tak:te 20% można rozdzielić po połowie na dół i górę. To co najważniejsze, czyli środek jest w zasadzie taki sam (i pewnie dlatego napisałem ,że grają podobnie ). Góra jest bardziej szczegółowa. Bardziej słychać hałas talerzy w perkusji i różne tego typu "pierdołki". Dołu jest więcej ale jego konturowość czy barwa się nie zmieniły (w sumie gra ten sam przetwornik) . Po wymianie źródła z Sony 940 na 555-kę poprawił się np. znacząco bas. Myślę ,że 5-tki mają generalnie większy potencjał niż 7-ki. Różnica w cenie to 700zł - wybór chyba jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas, trochę nas mało. Ja jestem z Warszawy PMD chyba z Wrocławia. Odległości są więc duże. Dodatkowo trzeba by namówić Audio System aby udostępnił swoje podwoje (błogosławieńswto Dystrybutora byłoby chyba wskazane :-) ). No i kto zorganizuje piwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.