Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie szaleję, najzwyczajniej w świecie chcę potestować :). Zobaczę jak będzie kiedy łeb w łeb porównam dwie pary innych kolumn u siebie. Sprzedam co mi się będzie bardziej podobało...

Wiem,wiem. Kibicuję Ci. Z tym porównaniem będzie o tyle trudno,że do Harbetha trudno cokolwiek porównać,właśnie z uwagi na to,co napisał WP. Podobnie jak Miro,zgadzam się z jego podsumowaniem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie ten test 30.2 Anniversary i mam wrażenie,że według WP „jest dobrze” nic poza tym. Nie słyszałem jeszcze ani jednego modelu Anniversary,ale w stosunku do 30.2 to drugi test,który czytałem,gdzie recenzent jest bardzo ostrożny. W Australii podobnie,jest fajnie to i tamto super i...tyle.

P3 Anniversary mają chyba lepszą prasę,no ale to magiczne pchelki :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów

Po dłuższych poszukiwaniach monitorów do 15 M2 wreszcie odnalazłem to czego szukałem czyli frajdy ze słuchania muzyki i chciałbym się zameldować z

HL7es3

Pozdrawiam

Bardzo,bardzo fajny monitor. Można muzyki słuchać cały tydzień,bez przerwy i nic nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Przeczytalem kawalek tego watku, jednak brak czasu nie pozwala zapoznac sie z calym tematem dlatego postanowilem zapytac.

Kupilem juz wzmacniacz, postanowilem kupic nowiutki i jest to Rega Elex-r. Teraz jestem na etapie poszukiwania kolumn i wszystko wskazuje na to ze beda to albo ProAc albo Harbeth. Po odsluchu ProAc Response D2 z moim wzmacniaczem jestem zachwycony, lecz cos podpowiada zeby odsluchac rowniez Harbeth. Jest taka mozliwosc, ale bedzie mnie to kosztowalo wycieczke okolo 300km w jedna strone, wiec moze lepiej zapytam czy P3esr sprawdza sie w pomieszczeniu 20m2? Czy nie bedzie za chudo? ProAc wiem ze da rade bo duzo wiekszy, ale o p3esr sie troche martwie. Dodam ze p3esr jest to wersja specjal edition, nie wiem czym sie rozni. Obydwa zestawy kosztuja tyle samo, okolo £1200. No chyba ze jest opcja zakupu wiekszych Harbeth w tych pieniadzach to wezme ja pod uwage jezeli warto.

Jak widzicie p3esr w 20m2?

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,będzie za chudo. Wersja SE ma inne okablowanie,chyba takie jak w podstawowych 40.1

Do 20m2 to już spokojnie shl plus wsadzisz,tylko plus-to ważne.

 

Co ten Plus oznacza?

 

Wlasnie sprzedajacy wspomina w ogloszeniu cos o okablowaniu, ale nie wiem na czym dokladnie polega modyfikacja.

 

 

Tak na marginesie, to niezaduzo kolumn tej marki jest dostepnych jako uzywane. Szkoda, bo za nowe trzeba troche zaplacic a ja mam jeszcze zrodlo do kupienia.

Wydaje mi sie ze zrodlo poczeka a za to szarpne nowe kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Przeczytalem kawalek tego watku, jednak brak czasu nie pozwala zapoznac sie z calym tematem dlatego postanowilem zapytac.

Kupilem juz wzmacniacz, postanowilem kupic nowiutki i jest to Rega Elex-r. Teraz jestem na etapie poszukiwania kolumn i wszystko wskazuje na to ze beda to albo ProAc albo Harbeth. Po odsluchu ProAc Response D2 z moim wzmacniaczem jestem zachwycony, lecz cos podpowiada zeby odsluchac rowniez Harbeth. Jest taka mozliwosc, ale bedzie mnie to kosztowalo wycieczke okolo 300km w jedna strone, wiec moze lepiej zapytam czy P3esr sprawdza sie w pomieszczeniu 20m2? Czy nie bedzie za chudo? ProAc wiem ze da rade bo duzo wiekszy, ale o p3esr sie troche martwie. Dodam ze p3esr jest to wersja specjal edition, nie wiem czym sie rozni. Obydwa zestawy kosztuja tyle samo, okolo £1200. No chyba ze jest opcja zakupu wiekszych Harbeth w tych pieniadzach to wezme ja pod uwage jezeli warto.

Jak widzicie p3esr w 20m2?

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Kolumny Harbeth zacne są. Jednak jest to nietypowe granie, odbiegające od powszechnego standardu. Będziesz zaskoczony i czy się spodoba, nie jesteś w stanie z recenzji i wpisów wywnioskować. W takim wypadku kupno w ciemno jest karkołomnym pomysłem.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Harbeth zacne są. Jednak jest to nietypowe granie, odbiegające od powszechnego standardu. Będziesz zaskoczony i czy się spodoba, nie jesteś w stanie z recenzji i wpisów wywnioskować. W takim wypadku kupno w ciemno jest karkołomnym pomysłem.

Karkołomne jest kupowanie czegokolwiek w ciemno a Harbeth zagra tak,jak to co przed nim. Te kolumny słyną z tego,że można do nich podpiąc elektronikę za milion i nie będą odstawać.

 

 

 

Co ten Plus oznacza?

 

Wlasnie sprzedajacy wspomina w ogloszeniu cos o okablowaniu, ale nie wiem na czym dokladnie polega modyfikacja.

 

 

Tak na marginesie, to niezaduzo kolumn tej marki jest dostepnych jako uzywane. Szkoda, bo za nowe trzeba troche zaplacic a ja mam jeszcze zrodlo do kupienia.

Wydaje mi sie ze zrodlo poczeka a za to szarpne nowe kolumny.

Plus to nowa generacja shl5. Radial2,mod zwrotnicy inne druty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Harbeth zacne są. Jednak jest to nietypowe granie, odbiegające od powszechnego standardu. Będziesz zaskoczony i czy się spodoba, nie jesteś w stanie z recenzji i wpisów wywnioskować. W takim wypadku kupno w ciemno jest karkołomnym pomysłem.

 

 

Co jest powszechnym standardem?

Bum.bum,cyk,cyk?

 

Wtedy tak,Harbethy odstają znacząco. :)

Takiej naturalności i średnicy nie ma w żadnych kolumnach,za żadne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co jest powszechnym standardem?

Bum.bum,cyk,cyk?

 

Wtedy tak,Harbethy odstają znacząco. :)

Takiej naturalności i średnicy nie ma w żadnych kolumnach,za żadne pieniądze.

 

Mam nadzieje ze jak zrobie male party w domu i poleci troche muzyki hip-hop czy reggae to nie bede zawiedziony. Nie wszyscy moi znajomi lubia muzyke klasyczna i jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest powszechnym standardem?

Bum.bum,cyk,cyk?

 

Wtedy tak,Harbethy odstają znacząco. :)

Takiej naturalności i średnicy nie ma w żadnych kolumnach,za żadne pieniądze.

Średnica i naturalność rzeczywiście wybiją się w Harbeth na plan pierwszy. Zachęcałem do samodzielnej oceny czy taka prezentacja pasuje. Zgadzam się z Jamówię, że karkołomne jest kupowanie w ciemno.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica i naturalność rzeczywiście wybiją się w Harbeth na plan pierwszy. Zachęcałem do samodzielnej oceny czy taka prezentacja pasuje. Zgadzam się z Jamówię, że karkołomne jest kupowanie w ciemno.

Jamówię napisał,że karkolomne jest kupowanie w ciemno czegokolwiek,z Twojego wpisu to nie wynika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Dynaudio S25se grałem 2 lata i również mogę powiedzieć że ,,zacne są,,

natomiast powrót do S25 byłby dla mnie krokiem w tył..... nie wyobrażam sobie innych kolumn jak m40.2 ;-)

Dlatego, że wykonałeś taki krok to i ja kręcę się wokół tego Harbethowego wątku. Nie podejrzewam Cię o znacząco różny gust muzyczny od mojego :)

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odnośnie tego co kolega wyżej wspomniał, zdecydowanie fenomen harbeth polega na tym, że czy masz wzmacniacz za 1k. czy 10k. zagra tak samo dobrze (mówię o tranzystorowych). Musze przyznać, że dla mnie podłączenie lampy czy hybrydy momentalnie zabiera 50% uroku brzmienia. Ja to tak słyszę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Już dawno nie było poruszanego tematu w klubiku więc może ja zapytam, czy ktoś jeszcze używa harbethy do ,,kina domowego - stereo". Muszę przyznać, że nie spodziewałem jak kapitalnie odnajdą się w tej roli. Słuchanie koncertów oraz wierne oddanie realiów tła muzycznego w filmach jest wielką przyjemnością. Widzę, że bardzo często pojawia się dylemat pomiędzy większą i mniejszą konstrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni!

Dołączam do Was ze swoją parą SHL5+ w wersji Tiger Ebony. 

Wiem jużod Was, że warto uzbroić się w Q-Bricks, a od siebie mam pytanie, na które wyszukiwarka nie znalazła odpowiedzi: Co ze zworkami? Jakie druty są w środku SHL5+? Co warto wpiąć zamiast fabrycznych blaszek i czy można spodziewać się poprawy dźwięku?

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę. Wg mnie Tiger ebony to najładniejsze wykończenie. Mimo że nie posiadam, to jestem  fanem Harbethów Super HL5+. Słuchałem kiedyś „na wyjściu” i brzmiały przeprzepięknie. Mam nadzieję ze kiedyś u mnie zawitają na dłużej, albo chociaż na odsłuchy.

Tak z ciekawości to w jakim metrażu grasz i na jakiej elektronice?

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę. Wg mnie Tiger ebony to najładniejsze wykończenie.


Dzięki Jaxcek! Muszę pokazać ten wpis mojej lepszej połowie- niezła była awantura w domu o to wybarwienie. :)

Gram z: Cayin A88t, pre iFi iPhono, Technics SL 1210 M5G, DAC Audionemesis DC1 VLE, transportem plików i Tidala jest Malina z Allo Digione. CD aktualnie brak.

Zanim kupiłem SHL5+, słuchałem M 30.1. Przez pierwszą godzinę ich sposób prezentacji muzyki był szokiem! Dźwięk przypominał mi stare lampowe radio, ale miał fantastyczną rozdzielczość!
Jedyna rzecz, która w moim systemie raziła, to pogrubiony wysoki bas, który na dłuższą metę męczył.

SHL5+ są pozbawione tej cechy i z racji choćby większej obudowy, są swobodniejsze. Ale mimo super tweetera uważam, że M30.1 dobitniej pokazywały niuanse w nagraniach i miały tę uroczą mgiełkę, której większym braciom brakuje.

Ciekaw jestem innych modeli Harbetha, a zwłaszcza starych generacji...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.