Jump to content

Open Club  ·  31 members

Harbeth Klub
Guest wojtasjazz

HARBETH Club

Recommended Posts

> Gutten

Walijki i Szkotki raczej biedniejsze, mierz w Angielki - ale nie z Londynu ani South East, koszty utrzymania za wysokie ;-)

Osobiscie jednak obstawialbym Norwezki czy Szwedki - ladne, bogate (demografia!), tylko we lbach kurcze przewrocone, feministki jedne...

Guest Jazz MD

Faktycznie, stopa finansowa forumowiczow jest zilustrowana w dziale ogloszen. Poniewaz Polki praktykuja zwiazki z cudzoziemcami od wielu dekad, potwierdza to jedynie teorie, ze w Polsce kobiety sa plcia lepiej zabiegajaca o finanse od mezczyzn.

Rzeczywiście coś w tym jest... ale spokojnie panowie-jeszcze sie dorobimy womarzonych sprzętów (z pomocą nieurodziwych angielek czy bez)

A moze by tak przystojnego geja z wyspy... najlepiej audiofila tfffuuu! co ja gadam??!!

wojtasjazz - > z tym dopasowaniem cen to jest niby logiczne. Dziwne jednak ,że w większości przypadków jest u nas odwrotnie. W Polsce ceny są z reguły wyższe. Dystrybutorzy skarżą się na wysokie cła, akcyzę , itp. A tu się nagle okazuje, że można inaczej...Może Harbeth stosuje inną politykę : duże narzuty, z których póżniej są mocne cenowe "zjazdy" w dół. W Anglii ceny też są generalnie wyższe , choć już nie tak wyśrubowane.

Hmm, a ja niedawno w radio słyszałem, że średnio Polak zarabia ok. 500euro, a Deutsch ok.2500euro.

Słuchacz-rozmówca zaklinał się, że to dane ma rzetelne.

Dysponował innym źródłem infiormacji ?

No i chyba brutto ?

Pozdr.

Brutto vs. netto.

Wezcie poza tym pod uwage:

- skladki na ZUS, szmus, PFRON i szron (w sumie juz chyba ponad 50% pensji, nikt nie ma zludzen, to nie pracodawca tylko *my* ponosimy ten koszt)

- VAT w Polsce 22%, w UK 17.5%, w DE bodajze 19%.

- progresja podatkowa - w wyzszy prog PIT wpada sie duzo nizej niz w krajach zachodniej Europy

itp, itd... Szkoda gadac. A potem i tak lud pracujacy miast i wsi pojdzie do wyborow i zaglosuje na Millera albo Leppera.

I jeszcze dla rozrywki warto rozwazyc:

%% ludzi utrzymujacych sie ze swiadczen socjalnych w stosunku do liczby ludzi pracujacych

%% ludzi zatrudnionych w sferze budzetowej w stosunku do ogolu pracujacych

%% ludzi zatrudnionych w branzach wrazliwych (na zamieszki) w stosunku do ogolu pracujacych

... a wnioski nasuna sie same.

Trzeba porównać obydwa rynki :polski i niemiecki-u nas zarabia sie głównie w przedziale budżetowym i średnim, zakupy w ekstraklasie są raczej sporadyczne. W niemczech natomiast rynek sprzetów z górnej półki jest chyba głównym żródłem przychodów dla dystrybutorów stąd większe narzuty cenowe. Chyba tak mozna to wytłumaczyc. To poprostu inna polityka cenowa, dostosowana do portfela klienta.

Panowie, podczas tych moich narzekań na kiepską średnice Harbethów-zapomniałem dodać,że stały one wtedy na ... kartonach po głośnikach. Dzis doczekały sie standów i efekt jest porażajacy! Nie jest to żaden StandArt, ale zwykłe solidne samoróbki na bazie stalowej rury o srednicy fi 160mm (narazie nie zasypane piachem).

To zdumiewjace jak taki mebelek moze wpłynąć na brzmienie-aż strach myśleć co bedzie gdy dostaną kiedyś lepszy wzmacniacz lub kabelki...

Narazie dźwiek poprawił sie w całym paśmie i w prawie kazdym aspekcie brzmienia. Największe wrażenie robia jednak efekty przestrzenne(z tyłu głowy) i fenomenalny bas-(kto mówił że bercikom go brakuje niech sie zgłosi do mnie...i posłucha). Pozdrawiam

A nie mówiłem? Dobre standy to podstawa. Zamiast piachu wsyp ołów, będą jeszcze cięższe... :-) .

Polecam moją metodę: osiem kilo ołowiu na dno / tłumienie z bawełnianej koszulki / 15 kilo piachu na górę.

Przestrzeń zrobiła się rewelacyjna. Jedyny minus to taki, że ciężko później taki stand podnieść.

Profanacja , profanacją ale jak trzeba słuchać muzyki to człowiek nie wybiera.U mnie przez jakiś czas Harbethy grały stojąc na starych Altusach..:)

Skoro juz o tym mowa, to zapytam Was jeszcze jak przygotować piach do dociążania-bo chyba nie z piaskownicy pod blokiem? ;)

Można i z piaskownicy, pod warunkiem, że odsiejesz ze żwiru i psich gówienek, po czym całość wyprażysz w piekarniku. Ja jestem z natury wybitnie leniwy, poza tym piekarnik mam zepsuty, więc kupiłem gotowy "audiofilski" piach w Audioforte. Ośmiokilogramowy pojemniczek kosztuje ok. 20 zł. Mnie wystarczyły cztery.

Polecam wycieczkę do sklepu zoologicznego . Można tam kupić specjalny , bardzo miałki piasek do akwarium . W zasadzie nie jest to piasek lecz pył . Ciężki jak poniedziałek . Trochę tego trzeba kupić i nie jest to tanie ,ale moim zdaniem warto .

Piasek "audiofilski" nie dość, że prażony to jeszcze jak podaje producent "pozbawiony jest frakcji pylistej". ;-)))

Prosze o szczegóły wersji ekonomicznej -z odsiewaniem gówienek. Ile to ma sie prażyc jak i w jakiej temp? Jeśli ktoś wie jeszcze jak to wytłumaczyc żonce to też prosze o wskazówki... :)

Panowie co wy tak z tym piachem? Powiedziałem wyrażnie: OŁÓW. Można go dostać w każdym sklepie myśliwskim (i nie trzeba być wcale myśliwym :))

Słyszałem (tak całkiem poważnie) , że kontakt z ołowiem wpływa negatywnie na zdolności reprodukcyjne u samców... : ( wole nie ryzykować

...a piach jest powszechny-a zatem i tani, w dodatku ma lepsze własności tłumiące. Jeśli jest lżejszy to można dac go poprostu więcej. No i nie wpływa na naszą sprawność seksualną he he

Witam,

Szukam wszystkiego na temat modelu HL - K 6 ES .Parametry techniczne,ceny,wrażenia odsłuchowe oraz do jakich wzmacniacz i zródeł są zalecane.

Dziękuję i pozdrawiam

.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.