Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek jak Ci te XD grają?
Jak miałbym być totalnie szczery to zniknęły najbardziej sexy cechy 40.2, a w zamian nic nie przybyło. Coś przybyło, ale w ogólnym oglądzie mało sexy.
Jest więcej góry, może holografii.

Czy 40.3 XD są znacznie trudniejsze do napędzenia vs 40.2 ? Czasem mam takie odczucie przy nie za głośnym słuchaniu.

No i średnica jakby szczuplejsza. Nie ma tego genialnego szycia kremowej średnicy z góra, która była taka nienachalna, ale wciągająca.
Gram chwilowo a jakiś top mullardach. Zobaczę co będzie jak wrócę do Gold Lionów

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Kup do nich duelunda 12ga, przybędzie średnich i góra się uspokoi.
Chyba muszę tacie zwędzić. Kiedyś na urodziny chciał jakieś kable i jakiegoś duelunda mu kupiłem.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

kup do nich paprotki na top, będzie w zgodzie z naturą
Gram na Audio Sphere Black. Jeszcze bardziej ?
IC Luna znów to już było za dużo i zmulilo.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same odczucia towarzyszyły mi podczas słuchania 30.2 Anni. Kupione po nich siódemki to był balsam na skołatane uszy?Coś jest nie tak z nowym kierunkiem rozwoju Harbetha. Korciły mnie 7 XD,ale po doświadczeniach z 30.2 trwale zapomniałem o tym pomyśle.

23 godziny temu, szatan napisał:

Halcro dm68,  bat vk5i , lampizator big7, innych konfiguracji nie ćwiczyłem jeszcze.

20210121_191403_copy_2000x982.jpg

Szatan co to za podstawki masz do siódemek?

Tragicznie chodzi to Forum. Pisać się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak mam wrażenie, że w 40.3 XD jest mniej średnicy, więcej góry to może wynikać z innego rozdziału zadań dla tego jednego drivera ?

Dzisiaj mialem okazje skorzystac z okazji i podlaczyc sie z moimi P3ESR XD pod 2 subwoofery 15 calowe u kolegi. Chcialem wiedziec czy uzyskam zblizony dzwiek do 40.2. Rozumiem o co Ci chodzi z tym wrazeniem mniejszej ilosci srednicy. Subwoofery pieknie wypelnily pasmo P3. Musze przyznac, ze wersja XD ma wspaniala holografie i nieskazitelnie czysty dzwiek przez co wydaje sie on mniej dociazony. Po przejsciu na 40.2 slysze wieksze dociazenie i slodszy dzwiek. Jednakze moim zdaniem wersja XD trojek a zapewne tez Twoich 40ek jest lepsza. Powiedz mi co sadzisz o samym wokalu Twoich 40.3 XD wzgledem 40.2? Ja na P3ESR XD slysze ze wokal jest jeszcze bardziej naturalny, jeszcze bardziej zblizony do tego jak na zywo. Dodatkowo w tych monitorach scena a zwlaszcza glebokosc sceny jest jeszcze lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, szatan napisał:

Podstawki to diy nabyte razem z kolumnami. 

Co do "suchot" na średnicy 30.1 nie były tak nasycone i wciągające jak compact 7 podobnie shl 5 plus dużo stały w kącie...

 

Odbieram to tak samo,dlatego pozbyłem się 5 plus. Siódemki mają fajną saturację jeśli można tak to opisać. Uwielbiam je za to,że przyklejają do fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Dzisiaj mialem okazje skorzystac z okazji i podlaczyc sie z moimi P3ESR XD pod 2 subwoofery 15 calowe u kolegi. Chcialem wiedziec czy uzyskam zblizony dzwiek do 40.2. Rozumiem o co Ci chodzi z tym wrazeniem mniejszej ilosci srednicy. Subwoofery pieknie wypelnily pasmo P3. Musze przyznac, ze wersja XD ma wspaniala holografie i nieskazitelnie czysty dzwiek przez co wydaje sie on mniej dociazony. Po przejsciu na 40.2 slysze wieksze dociazenie i slodszy dzwiek. Jednakze moim zdaniem wersja XD trojek a zapewne tez Twoich 40ek jest lepsza. Powiedz mi co sadzisz o samym wokalu Twoich 40.3 XD wzgledem 40.2? Ja na P3ESR XD slysze ze wokal jest jeszcze bardziej naturalny, jeszcze bardziej zblizony do tego jak na zywo. Dodatkowo w tych monitorach scena a zwlaszcza glebokosc sceny jest jeszcze lepsza.


Haha, to chyba definicja naturalności wpierw musi zostać dookreślona.

Czy jest góra lepsza nie wiem.
W 40.2 wydawał się mniej Wyeksponowana, w porównaniu z innymi kolumnami mogło wręcz jej brakować, ale było to zszyte że średnica idealnie dla mnie.
Lubiłem ten absolutny spokój góry. Jak słuchałem Jopkowej to słuchałem Jej głosu, a niekoniecznie pięknie grającej wysokotonowki.
Teraz jakiś czar prysł. Czasem bardziej doskonałe, jest nudne.
Cóż, kol7mni tak nie zmienię, bo nie wiem na co, brak chęci, czasu, środków NBP:D

Poza tym mają za sobą dopiero z 20h grania.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tą legendarną magię średnicy i jej niby przejrzystość przy zachowaniu soczystości poczułem dopiero teraz na 7es.

30.1 , shl 5 plus absolutnie tego nie miały, graly zwyczjnie nudno- poprawnie, vintage hl mk2 trochę tej średnicy pokazały ale to nie to co compac7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, maciek36 napisał:

Teraz jakiś czar prysł. Czasem bardziej doskonałe, jest nudne.

 to się nazywa - nowy trend czyli panująca moda na słyszenie więcej i więcej, jak najwięcej ?

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maciek36 napisał:


 

 


Haha, to chyba definicja naturalności wpierw musi zostać dookreślona.

Czy jest góra lepsza nie wiem.
W 40.2 wydawał się mniej Wyeksponowana, w porównaniu z innymi kolumnami mogło wręcz jej brakować, ale było to zszyte że średnica idealnie dla mnie.
Lubiłem ten absolutny spokój góry. Jak słuchałem Jopkowej to słuchałem Jej głosu, a niekoniecznie pięknie grającej wysokotonowki.
Teraz jakiś czar prysł. Czasem bardziej doskonałe, jest nudne.
Cóż, kol7mni tak nie zmienię, bo nie wiem na co, brak chęci, czasu, środków NBP:D

Poza tym mają za sobą dopiero z 20h grania.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

 

W 20h to nawet lampy sie nie wygrzeja, ale nie zapominajmy, ze Harbethy wg Alana nie potrzebuja wygrzewania. Nie da sie ukryc, ze 40.2 dobrze Alanowi wyszly, sam pisal kiedys na HUG, ze to pierwsze Harbethy, ktore tak naprawde znikaja z pomieszczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega np kupuje telefony tylko co drugi model. Te między uważa za nieudane.
Może trzeba czekać,! 40.4 haha. O ile to realne w ogóle.
@Piano jak uznam,że sprawa jest beznadziejna, to może wrócę do 40.2
Zobaczymy jak rynek wtórny si3 będzie zachowywały. Czy oby 40.2 SH nie będą kosztowały tyle co półroczne SH 40.3

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolega np kupuje telefony tylko co drugi model. Te między uważa za nieudane.
Może trzeba czekać,! 40.4 haha. O ile to realne w ogóle.
[mention=28354]Piano[/mention] jak uznam,że sprawa jest beznadziejna, to może wrócę do 40.2
Zobaczymy jak rynek wtórny si3 będzie zachowywały. Czy oby 40.2 SH nie będą kosztowały tyle co półroczne SH 40.3

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Napisz maila do Paculy czy sluchal juz 40.3 albo czy ma zamiar je testowac. Pamietam, ze jakiemus czytelnikowi odpisal, ze sluchal 40.2 oraz 40.2 Anniversary i z kazdymi moglby zyc, ale i tak woli 40.1.
tylko wnioskuje na podstawie tego co piszą/ szesz. Choć istotnie, taki trend, więc nie wykluczam, ze Harb, poszedł w tym kierunku. 

Nie slyszalem 40.3 XD ale P3ESR XD bardzo mi sie podobaja. Nie sadze zeby to byl zly kierunek.
tylko wnioskuje na podstawie tego co piszą/ szesz. Choć istotnie, taki trend, więc nie wykluczam, ze Harb, poszedł w tym kierunku. 

Nie slyszalem 40.3 XD ale P3ESR XD bardzo mi sie podobaja. Nie sadze zeby to byl zly kierunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szatan napisał:

z harbeth zostały mi do zaliczenia 40 ale to w większym pokoju - wkrótce. 

Jamówię na jakich grasz obecnie ?

Na C7 ES-3 czyli kolejnej inkarnacji po Twoim modelu. ES-2 jest mz jeszcze bardziej dogrzana,gra w taki cudownie plastyczny sposób,w ES-3 pojawiła się odrobinę większa przejrzystość,ale cały czas w tej tak lubianej herbacianej atmosferze. W SHL plus już tego nie znalazłem a w wersji Anniversary w ogóle. Dlatego odpuściłem C7 Anni i XD.Compacty zostają u mnie na amen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, szatan napisał:

Tylko te moje to jakas wersja między pierwszymi compact7 a 7es2, jest napisane compact 7es.

Czyli z nowych harbeth tylko compact zostały takie jak powinny ? Jak 40 przy tym wypadają i których najlepiej szukać żeby grały jak c7 ?

7ES to następca Compact tych z kwadratowym BR. Co do 40 to ja znam tylko 40.1 i 40.2 Te pierwsze są trudne do napędzenia i mają bardziej rozwleczony bas,to widać na pomiarach,natomiast 40.2 mieszczą się w mniejszych pomieszczeniach i są bardziej zdyscyplinowane,mają mz odrobinę mniej eufonii niż wersja 40.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko używki interesują, za dużo zmieniam żeby nowe kupować. Ogólnie te compact to jakaś rewelacja miałem naprawdę duuużo kolumn te zdecydowanie są w pierwszej trójce a halcro wyciska je do ostatniej kropelki. Mam idealne zbilansowanie soczystości, ciepła i czaru z przejrzystością,  kontrolą i dynamiką. Bas jest super barwny a kontrabas ma prawdziwe pudło rezonansowe - on żyje!

Monobloki jolidy na 211 też super grają z compact 7 ale halcro to prawdziwy spektakl bez efekciarstwa.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szatan napisał:

Mnie tylko używki interesują, za dużo zmieniam żeby nowe kupować. Ogólnie te compact to jakaś rewelacja miałem naprawdę duuużo kolumn te zdecydowanie są w pierwszej trójce a halcro wyciska je do ostatniej kropelki. Mam idealne zbilansowanie soczystości, ciepła i czaru z przejrzystością,  kontrolą i dynamiką. Bas jest super barwny a kontrabas ma prawdziwe pudło rezonansowe - on żyje!

Monobloki jolidy na 211 też super grają z compact 7 ale halcro to prawdziwy spektakl bez efekciarstwa.

Zgadzam się,to są genialne głośniki i super grają z tranem. To jest jedyny model Harbetha,który został od podstaw zaprojektowany przez Alana i dowodzi jego zdolnościom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym sposobem moja żona ucieszyła się bardzo, że udało nam się kupić te 7 i że w zasadzie nie ma już na co zmienić, bo skoro 40 xd grają jak grają, to nie ma do czego dążyć ?

Dla mnie 30.1 względem 7 to brak życia, ciepła, taka monitorowa surowość bez głębi. Jeśli nowe idą w te stronę, to wiem o czym pisze Maciek. Warto chyba sprawdzić te kolumny z cieplejszym wzmakiem, bo ten Jadis chyba jakoś bardzo ciepłe nie jest.

Opinie Patryka o P3 też rozumiem, bo widzę z jego opinii, że jest on fanem bardziej przejrzystego nowoczesnego grania. Właśnie takiego neutralnego. 

Może się wymienicie na 40 ?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hasos napisał:

I tym sposobem moja żona ucieszyła się bardzo, że udało nam się kupić te 7 i że w zasadzie nie ma już na co zmienić, bo skoro 40 xd grają jak grają, to nie ma do czego dążyć ?

Dla mnie 30.1 względem 7 to brak życia, ciepła, taka monitorowa surowość bez głębi. Jeśli nowe idą w te stronę, to wiem o czym pisze Maciek. Warto chyba sprawdzić te kolumny z cirplejszym wzmakiem, bo ten Jadis chyba jakoś bardzo ciepłe nie jest.

Opinie Patryka o P3 też rozumiem, bo widzę z jego opinii, że jest on fanem bardziej przejrzystego nowoczesnego grania. Właśnie takiego neutralnego. 

Może się wymienicie na 40 ?

Nie jestem fanem przejrzystego grania, mialem takie granie z Diapasonami, ale tez nie jestem fanem grania pod kocem ? Musicie sami posluchac XD, zeby zrozumiec o co chodzi ? i nie przez godzine czy dwie tylko tydzien lub dwa. Maciek ma 40 tki XD juz jakis czas a sluchal ich dopiero 20 godzin, to stanowczo za malo moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Patryk,trzeba posłuchać,tylko po moich doświadczeniach z Anniversary to nie bardzo mam ochotę. Z internetowego "słuchania" to P3 XD grają ultra przejrzyście,ale tak jak pisałem,w tym filmie prawdziwiej skrzypce odtwarzają zwykle P3,mz. Jeszcze jedna uwaga,C7 nie grają pod kocem,one są do bólu spójne i do szpiku NATURALNE,nie neutralne,po prostu słuchanie na nich muzyki jest niesamowicie przyjemnym uczuciem. Środek otula,bas jest jędrny i kolorowy a góra naturalna. Całość idealnie zszyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jamówię napisał:

Masz rację Patryk,trzeba posłuchać,tylko po moich doświadczeniach z Anniversary to nie bardzo mam ochotę. Z internetowego "słuchania" to P3 XD grają ultra przejrzyście,ale tak jak pisałem,w tym filmie prawdziwiej skrzypce odtwarzają zwykle P3,mz. Jeszcze jedna uwaga,C7 nie grają pod kocem,one są do bólu spójne i do szpiku NATURALNE,nie neutralne,po prostu słuchanie na nich muzyki jest niesamowicie przyjemnym uczuciem. Środek otula,bas jest jędrny i kolorowy a góra naturalna. Całość idealnie zszyta.

Piszac, ze nie lubie grania pod kocem nie mailem na mysli 7ek tylko ogolnie, ze nie jestem fanem takiego grania. Nigdy w zyciu nie slyszalem 7ek wiec nie bede sie wypowiadal na ich temat. Ale poszukam sobie z drugiej reki jakies stare Compacty do kolekcji ?

Edytowane przez Patryks26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....myślę że u Maćka niewiele się zmieni...aspekty które usłyszał na samym początku będą jeszcze lepsze na samym ''końcu'' ..piszę to dlatego że m40.1 i m40.2 kupiłem jako nowe więc słyszałem  zmiany zachodzące i  w tych kolumnach....

...Alan rozwija to co zapoczątkował w m40.2....więcej wysokich, więcej przejrzystości.... 

 ...lubię takie granie jak pod ''kocem'' takie ciemniejsze....ale to musi być podane z odpowiednią dynamiką i ilością informacji bo inaczej mówimy o zmulonym brzmieniu..... to co Maciek napisał i to co usłyszałem od gościa który również zna 40tki i  XD i dokładnie mi opisał brzmienie - wiem że nie zatęsknię za serią XD.... 

....na miejscu Maćka jak nadal będzie czegoś brakowało w dzwięku zrobiłbym tak....zmieniłbym standy....lampy....kable....dał odpowiednie akcesoria....i tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Patryks26 napisał:

Piszac, ze nie lubie grania pod kocem nie mailem na mysli 7ek tylko ogolnie, ze nie jestem fanem takiego grania. Nigdy w zyciu nie slyszalem 7ek wiec nie bede sie wypowiadal na ich temat. Ale poszukam sobie z drugiej reki jakies stare Compacty do kolekcji ?

O, to by było ciekawe porównanie. Szukaj jak najstarszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.