Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, gregorypek2 napisał:

To w takim razie dobrze rozumiem, że w serii P3 różnic między XD a SE nie powinno być....że w nich są te same zmiany względem zwykłych P3?

Nie,XD to zupełnie nowy model. Grzebnięta zwrotka i radialowy stożek. P3 SE to  "stary"P3esr tylko okablowany czystsza miedzią. Tyle.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep Q21 proponuje specjalną ofertę dla właścicieli starszych Harbs ..w sensie przy zakupie nowych XD oddajesz stare w rozliczeniu i dokładasz różnice w gotówce lub na nawet..30 rat !! Więc dla tych co chcą mieć XD to dobra okazja jest .

Ja osobiście cieszę się że zdążyłem kupić regularną wersję rok temu ..po przygodach ze wzmacniaczami i bezpośrednim porównaniu z Anniversary ..nie mam potrzeby "upgrade" 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mikael3 napisał:

Sklep Q21 proponuje specjalną ofertę dla właścicieli starszych Harbs ..w sensie przy zakupie nowych XD oddajesz stare w rozliczeniu i dokładasz różnice w gotówce lub na nawet..30 rat !! Więc dla tych co chcą mieć XD to dobra okazja jest .

Ja osobiście cieszę się że zdążyłem kupić regularną wersję rok temu ..po przygodach ze wzmacniaczami i bezpośrednim porównaniu z Anniversary ..nie mam potrzeby "upgrade" 😉 

To co proponuje Q21 powinno być normą a nie spec ofertą. Tak postępuje każdy przyzwoity dealer na zachodzie,w naszym bantustanie to ciągle wyjątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sojer2005 napisał:

Jeśli chodzi o C7ES-3 XD - nie można ich kupić w PL, dowiedziałem się, że dystrybutor nie sprowadzi nawet jak będę chciał .... 😳

Hm, ciekawe działanie dystrybutora. Powiedzieli dlaczego? Zapytaj w Korisie. 

Można też poskarżyć u Harbetha. Wtedy pewnie szybko sprowadzą :) 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hasos napisał:

Hm, ciekawe działanie dystrybutora. Powiedzieli dlaczego? Zapytaj w Korisie. 

Można też poskarżyć u Harbetha. Wtedy pewnie szybko sprowadzą 🙂

Trudno powiedzieć, pewnie winna jest też pandemia.

A co dobrego można napisać o 30.2  Anniversary Edition ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sojer2005 napisał:

Trudno powiedzieć, pewnie winna jest też pandemia.

A co dobrego można napisać o 30.2  Anniversary Edition ? 🙂

E, nie sądzę. Jakoś cały świat kupuje XD, tylko u nas nie ma.

30.1 to będzie mono analityczne, monitorowe granie. Miałem zwykłe 30.1 i nie wytrzymałem. Względem nich 7 to jest balsam, płynność, ciepło i przyjemność grania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korisie żadnych Harbeth ni mają ..półki puste , czekają na jedyne słuszne świeżutkie Harbsy z serii XD 🙂 ..co do dostępności to cały świat pozamawiał na sklepy serie XD i Alan nie wyrabia normy ..jak się sklepy najedzą to pewnie na Polsze też puszczą ..a wtedy hulaj dusza i kupować i wybierać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sojer2005 napisał:

Jeśli chodzi o C7ES-3 XD - nie można ich kupić w PL, dowiedziałem się, że dystrybutor nie sprowadzi nawet jak będę chciał .... 😳

Jak to u młota. Zrób zakupy za Odrą a tego pożal się Boże dystrybutora olej.j

49 minut temu, hasos napisał:

E, nie sądzę. Jakoś cały świat kupuje XD, tylko u nas nie ma.

30.1 to będzie mono analityczne, monitorowe granie. Miałem zwykłe 30.1 i nie wytrzymałem. Względem nich 7 to jest balsam, płynność, ciepło i przyjemność grania. 

Dokładnie. C7 to jest sama muzyka. Kiedyś bardzo nie doceniałem tych kolumn,ale do naturalnego dźwięku trzeba po prostu samodzielnie dotrzeć👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jamówię napisał:

Jak to u młota. Zrób zakupy za Odrą a tego pożal się Boże dystrybutora olej.j

Dokładnie. C7 to jest sama muzyka. Kiedyś bardzo nie doceniałem tych kolumn,ale do naturalnego dźwięku trzeba po prostu samodzielnie dotrzeć👍

Ok, nie chce powtarzać jakiś herezji, ale kilka razy w różnych miejscach czytałem, że seria M30 to takie P3 tylko w większej skali. Jeśli tak, a ja bardzo lubie moje P3, to chyba 30.2 Anni. mnie nie zawiodą ... Jak sądzicie?

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, izapat napisał:

Panowie. U mnie w piątek będą  właśnie 30,2 xd i staną w szranki z Atc scm 20sl i Atc scm 11

Będzie się działo. Na weekend zamykam się w pokoju i testuje😊

No i fajnie. Chętnie poczytam Twoje spostrzeżenia i porównam z moimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wszystkimi ochami i achami na temat 7-ek podpisuję się obiema ręcyma.Dzisiaj do śniadania zapodałem Śniadanie w Ameryce z tzw. złotka i przez 40 minut z hakiem nie mogłem wyjść ze zdumienia,że za takie piniędze można mieć taki dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, gregorypek2 napisał:

Słuchał ktoś nowych C7ES-3 XD duża różnica względem poprzednich, na plus czy minus?

Kolego, nikt w PL nie słuchał, bo ich nie ma. Jeden kolega ma 40 XD @maciek36, a drugi P3 @Patryks26.

Z tego, co piszą na zagranicznych forach, są bardziej konturowe, bardziej przejrzyste i szczegółowe. Mniej płynne i mniej ciepłe/gęste. I tyle. No i sporo droższe. Jednym podobają się bardziej (ci wolą granie bardziej przejrzyste), innym mniej (tym podobają się zwykłe, lubią ciepło i płynność).

Ja bym kupił standardowe 7es3 jak gdzieś trafisz. Jak nie trafisz, kup XD i cieszę się muzą. P3, jak już pisałem, bym odpuścił. 

Pytałeś w http://www.hifireference.pl/? Mieli demonstracyjne 7 w dobrej cenie.

Tu masz oferty używek https://www.hifishark.com/search?q=harbeth+7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki hasos. Pytałem wszędzie  Mam 15m i tak się waham między 3 a 7 

Jeszcze pomiedzy sa 30tki. Poczytaj tutaj:

https://link.marktplaats.nl/m1683672318?utm_source=ios_social&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_ios

ktos zmienia 7 ki na 30ki ze wzgledu na mniejszy pokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem. Miałem 30.1, mam 7es3. W 30 średnie były mało dociążone, scena była płaska i bas bardzo punktowy, góra i wyższa średnica mocno podbite i natarczywe w bliższym polu. Scena dość płaska, brak pogłosów związanych z akustyką sali/miejsca. Pod tym względem 7es3 to jest przepaść.

Obecnie bas i dociążenie w 7 jest spoko, nic mi nie przeszkadza, ale nie wyobrażam sobie, by miałoby być tego mniej, a w P3 nie będzie tego prawie w ogóle. Ale co kto lubi. Może jak wzmak będzie bardzo gęsty, to się zrównoważy. 

Jak kolega chce kupić na już, to brać co jest. A jak jest cierpliwy i chce kolumny, które zmieni tylko na 40, to poczeka i kupi 7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gregorypek2 napisał:

Tylko czy właśnie te 15m nie będzie za małe dla 7 🙄

Nie. Na testach miałem 5+ i było ok. Na 100% nic ci nie będzie buczeć. A 7 to jest aksamit w graniu. Serio. Namawiam, bo sam błądziłem i trochę kasy straciłem.

Na P3 nie wyobrażam sobie słuchania np. fortepianu przy niższych poziomach głośności. Dźwięków basowych nie będzie. 

Do 7 kupisz/zrobisz drewniane standy i będzie git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hasos napisał:

Ja tam nie wiem. Miałem 30.1, mam 7es3. W 30 średnie były mało dociążone, scena była płaska i bas bardzo punktowy, góra i wyższa średnica mocno podbite i natarczywe w bliższym polu.

Czy można zapytać o wzmacniacz i ewentualnie okablowanie (resztę toru) z którymi m30.1 tak zagrały?

Czy punktowy bas to wada?

Dopytuję, bo sam próbuję znaleźć jak najbardziej pasujący do nich wzmacniacz i przyznam, że wybór nie jest taki łatwy, a już na pewno nie jest tak jak gdzieś na forum przeczytałem (chyba nawet w klubie), że te kolumny nie są wybredne i zagrają dobrze z każdym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.