Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pełny blat. Całkiem solidna, zwarta, stabilna konstrukcja, do tego nawet estetyczna. W każdym razie przeniesienie herbatników z granitowego blatu na szerzej rozstawione podstawki przyniosło znakomity efekt powiększenia „okna” dźwiękowego i napowietrzania całego przekazu. Dokładnie tak jak to słyszałem w dużej salce w salonie na odsłuchach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herbatniki tak mnie pochłonęły, wciągnęły słuchaniem, że już prawie cały dzień zleciał a mi się chcę słuchać dalej 😀. Pozdro dla wszystkich herbaciarzy.

Moje wkońcu doczekały się standów mojej roboty. 

IMG_20210520_170814.jpg

A przy okazji poleciały dwa kable z systemu. Herbatniki zweryfikowały jakoś kabli który im lepiej leży w systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mczaj napisał:

Skutek uboczny tego, ze monitory odjechały dalej od tylnej ściany to obniżenie poziomu basu, mniejsze dociążenie dźwięku. Taka sytuacja.

8B727643-7CFC-4920-8A58-7ECECB07ACBF.jpeg

Odsuń się z siedziskiem jak masz warunki do tylu i wszystko wróci do normy...

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mczaj napisał:

Możesz napisać co czym zastąpiłeś i jaka jest różnica?

Na razie testy trwają. Ale różnice są znaczące. Wcześniej słuchając coś mi przeszkadzało,coś było nie tak w dźwięku. Nie było życia tej energii w dźwięku. Nie z takiego przecież dźwięku znam harbeth. Wszystko uległo poprawie bas, góra dźwięk jest w końcu 3XD. W drugim systemie też gra to fajnie ale to akurat mam też wzmak z tej samej firmy tylko inne głośniki. Mówię, że to akurat w moim przypadku. W innej konfiguracji akurat te kable mogą zagrać lepiej niż u mnie zresztą na tym polega ta cała zabawa. Albo kable dogadują się że sprzętem albo nie. Nie mówię, że już zostanę przy takiej konfiguracji bo nie,bo wiem, że można lepiej. Już zamówiłem nowy kabel głośnikowy (chord epic x)tylko trzeba będzie poczekać aż się wygrzeje min 100 godzin. Ok do rzeczy wymianie uległ wpierw kabel głośnikowy(audioquest Rocket 88 na tellurium q Black II) którego już mam od dłuższego czasu ale z braku laku nie miałem okazji żeby go podłączyć no przecież miałem podłączony droższy kabel. Jak tańszy kabel może zagrać lepiej? Od zakupy harbeth byłem zbyt zajęty to słuchaniem to ostatnio trochę czasu przy robieniu standów. No i muszę powiedzieć standy też robią robotę. Też wszystko na plus. Zmiana nr 2 kabel sieciowy z enerr trancenda light na solid core audio nr 2. Zmieniałem na przemian w każdym przypadku było na plus to na sieciowkę to na głośnikowy. To w moim przypadku bo może okazać się, że u kogoś będzie na odwrót. Wyszło na to, że u mnie te dwa kable dobrze się dogadują. Mam teraz lepszy detal. Wcześniej góra była zadymiona i mdła. Poprawiła się góra lepszy detal,bas,scena. Jest lepsza głębia dźwięk zrobił się gęściejszy jest lepsze dociążenie dźwięku lepiej akcentowane są poszczególne dźwięki. W końcu bas ma porządne zejście kiedy trzeba. Aha wzmak poszedł pod vibrapody. Wydaje mi się, że to też ma jakiś wpływ na brzmienie na plus. Bo jest znacznie lepiej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, hatori77 napisał:

Cześ wszystkim .

Interesują mnie monitory Herbeth i ich zakup. 

Ale mam pytanie ...który model monitorów tej szacownej firmy nadaje się do muzyki rockowej i elektronicznej ? 

Jeśli słuchasz tylko takiej muzyki , to są inne bardziej odpowiednie głośniki do odtwarzania elektroniki i rocka.Sam posiadam Harbeth 30,2 i jest całkiem nie źle przy tej muzyce , ale wolę jednak mocniejszego rocka słuchać na Atc scm20 sl lub Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
28 minut temu, izapat napisał:

Koledzy.

Czy wie ktoś ,czy jest możliwość u producenta ,wymiany tylnej ścianki w Harbeth 30,2 40th ?

Z góry dziękuję za info.

Napisz do nich, odpisują bardzo sprawnie. Kiedyś czytałem o wymianie głośnika, nie było z tym problemu. Poza ceną 🙂

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2021 o 18:36, izapat napisał:

Koledzy.

Czy wie ktoś ,czy jest możliwość u producenta ,wymiany tylnej ścianki w Harbeth 30,2 40th ?

Z góry dziękuję za info.

Czy wystąpił jakiś defekt?

W dniu 13.06.2021 o 20:04, hatori77 napisał:

Cześ wszystkim .

Interesują mnie monitory Herbeth i ich zakup. 

Ale mam pytanie ...który model monitorów tej szacownej firmy nadaje się do muzyki rockowej i elektronicznej ? 

Sam słucham w 50% muzyki elektronicznej. Jak dla mnie harbeth spisują się znakomicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 20:04, hatori77 napisał:

Cześ wszystkim .

Interesują mnie monitory Herbeth i ich zakup. 

Ale mam pytanie ...który model monitorów tej szacownej firmy nadaje się do muzyki rockowej i elektronicznej ? 

Sam słucham w 50% muzyki elektronicznej. Jak dla mnie harbeth spisują się znakomicie. 30.2HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, shiver07 napisał:

Czy wystąpił jakiś defekt?

Sam słucham w 50% muzyki elektronicznej. Jak dla mnie harbeth spisują się znakomicie. 

Były uderzone w gniazda .

2 minuty temu, shiver07 napisał:

Sam słucham w 50% muzyki elektronicznej. Jak dla mnie harbeth spisują się znakomicie. 30.2HD

Elektronika brzmi dobrze , ale np. w Dynaudio c20i jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, izapat napisał:

Miałem na myśli contour , które posiadam , ale confidence pewnie też.

Zapewne dynki zagrają bardziej zdefiniowanym basem ale to zależy od punktu siedzenia słuchacza czy to lubi lub nie. No i oczywiście od metrażu. Gdyby było inaczej zapewne stały by u mnie dynki ale jest inaczej.

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, shiver07 napisał:

Zapewne dynki zagrają bardziej zdefiniowanym basem ale to zależy od punktu siedzenia słuchacza czy to lubi lub nie. No i oczywiście od metrażu. 

Zgadza się.Muzyka typu YELLO bardziej podoba mi się na Dynaudio , ale jak słucham Diany Krall czy Claptona , to Harbeth można słuchać godzinami. Co nie znaczy , że Dynaudio odtwarza te gatunki źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, izapat napisał:

Zgadza się.Muzyka typu YELLO bardziej podoba mi się na Dynaudio , ale jak słucham Diany Krall czy Claptona , to Harbeth można słuchać godzinami. Co nie znaczy , że Dynaudio odtwarza te gatunki źle.

Zgadza się to znaczy , że nie ma idealnych głośników i każdy to wie. Trzeba by było mieć w domu min. 3 zestawy do innego rodzaju muzyki. Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy robił ktoś test tych samych systemów w dwóch może trzech różnych pomieszczeniach zaadoptowanych akustycznie i jak sprawdziły się w nich różne repertuary muzyczne. Czy może być tak, że wystarczy zmienić ustawienia, pomieszczenie i będzie ok. No tak ale to zawsze dwa pomieszczenia czy dwa te same systemy lub jeden z którym będziemy biegać raz tu raz tam zależy czego będziemy słuchać lub na co będziemy mieć na to ochotę. No cóż każdy wybierze sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Arek80 napisał:

A możecie napisać coś o połączeniu Lebena 300f z Harbethami C7 2lub3? Ma to szansę sensownie zagrać czy one raczej potrzebują prądu?

Pisałem to wcześniej,ale dobra powtórzę.Chciałem mieć najpiękniejszy wzmacniacz świata ale nie udało się,mowa o lebenie 300f.Moje C7-3 bez dodatków w nazwie grają z yaqinem 30 i jest super .Dla ciebie może to być totalna porażka ,takie to piękne hobby jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.