Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

-> zdezintegrowany_3PO: Kupiłem majowy nr Hi-Fi i M. Coś trza czytać, no nie ? I tak sobie myślę, czy Abox zdzierżałby porównanie z tamtejszymi wzmakami. Są - z opisu brzmienia sądząc - warte mojej uwagi. Recenzował je KoRnik.

 

Z opisu brzmienia w moim typie byłyby (a i Twojej uwadze polecam do Harbethów):

 

Sonneteer Alabaster (dobry dźwięk w każdym położeniu potka, brzmienie czyste i neutralne (podobno - nie słuchałem to nie wiem czy można wierzyć ), przeźroczysty, przejrzysty i o dobrej mikrodynamice. Różnicuje barwy, czyste wysokie, równoprawnie traktuje (podobno) całe pasmo, a między dźwiękami jest miejsce na odrobinę powietrza (tak lubię :) A jak dodano, że dźwięki wyłaniają się z ciemnego tła, to już zupełnie bomba i super sprawa. Czyli - nie tylko po mojemu - wzmak uniwersalny (To cenię). Cena 7,5kzł, więc dużo :(

Tylko 2x55W.

 

Drugi interesujący to Roksan Caspian M Series-1. Ponoć szybki, dokładny, b.db. rozdzielczość i mikrodynamika (o, na to jestem teraz szczególnie łasy, bo tego mi troszkę brakuje). Nic mu nie ucieka, wierny w przekazywaniu akustyki sali i niepotrzebnych odgłosów, o b. nisko schodzącym basie (bez utraty kontroli).

Dźwięk wychodzi poza boczne ścianki kolumn i głęboko w głąb. /Fajnie. U mnie w głąb - nie narzekam. Poza kolumny - czasami, ale rzadko./ 2x70W, 6,5kzł. Cena też niczego sobie.

 

No i numero 3.: Unison Research Unico. Też nie słuchałem. Lampowy stopień pre. Ponoć pierwsze wrażenia to dźwięk wolny i mało dynamiczny ale jest spokoj i cisza. KoRnik podkreśla dużą zawartość ciszy w muzyce i że dźwięki dobiegają z ciemnego tła. Podobnie jak u konkurentów, scena je głęboka i ładnie rozciągnięta (ponoć). Niestety maskuje niektóre dźwięki i brakuje mu drapieżności i ostrości w rocku. Bas głęboki, nasycony. Raczej wzmak do klasyki(?) i jazzu. Lubi lżejszy repertuar i gra z zaangażowaniem. 2x70W, 5,3kzł.

 

Ciekaw jestem jak te piękne opisy miałyby się do krytycznego odsłuchu, gdyby mi było dane posłuchać choć dwóch.

Radzę Ci, byś skontaktował się na maila z pw. On dużo wie o H. i umiał b.dobrze dobrać elementy toru. Bajka.

 

* * * * * *

KoRnik pisze coraz lepiej, bo treściwiej i konkretniej, czego dowoedem pośrednim jest to streszczenie.

Kornik, moje gratulacje :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD: śleź ogłoszenia na: www.hifi.pl a się mocno zdziwisz ;))

Ceny Harbethów z drugiej ręki są b. przystępne: 3,5-4,5kzł. Kiedyś wysłałem info jodlowi, a o C. Leszkowi, bo mnie aż trudno było uwierzyć jak je zobaczyłem. A tak mam świadków ;)

Pozdr.

 

PS. Sprawdź choćby teraz.

 

* * *

Jakoś tak mi się wydaje, że się dość dobrze rozumiemy ;) Jak jesteś z Wa-wy, to może jak za tydzień/dwa się zjawię, czegoś razem byśmy posłuchali ? Mam dwie rzeczy na uchu. Obie niespodzianki, więcej nie powiem.

M.M też chiałbym poznać ale to chyba nierealne. Zresztą nie wiem. Umie słuchać i opisywać dźwięk w sposób dla mnie dobrze przyswajalny. Jest dokładny, rzetelny i angażuje się pracowicie w odsłuch, zanim coś konkretnie o czymś napisze. Słowem SOLIDNA robota redaktorska. No, takie odnoszę wrażenie ;) I za to Go cenię, (choć nie zawsze do końca się zgadzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaglądałem, kolumn S&L nie widziałem, ale pamiętam, że ktośswego czasu wystawiałCenturiony. POdobno chciał nabyć wyższy model. Te Mozarty które sie powtarzająze 3 razy są z Wrocławia. Ktoś nabył komplet MF`a i po kilku miesiącach doszedł do wniosku, że któryś element należy zmienić, padło na kolumny. Mam kontakt email z tą osobą. Cena powiedziałbym dampingowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea 29 ... właśnie dla recenzji Sonnetera (cd + wmacniacz) też zakupiłem ten numer HiFi i Muzyka... Sonnetera słuchałem przez jakąś godzinkę na ostatnim Audio Show połączonego z Totemami - Model 1 i chyba Hawk ... grało po prostu cudownie.... aż mi się nie chciało 4 liter podnosić.... piękna stereofonia, głebia i muzykalnośc... byłem oczarowany ...

 

Sonnetera będę chciał posłuchać na 100% ... bo w zestawieniu z Harbethami to może być strzał w 10.

 

wysłałem maila do Ciebie...mam nadzieję, że skrobniesz kilka słów...

 

zdezintegrowany_3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdezintegrowany - skoro tak Ci sie podobalo to musisz sie wybrac do AudioForte na wlasciwy odsluch (mnie Pan Arek juz przy wejsciu do pokoju w czasie AS powiedzial, ze to gra beznadziejnie i musze przyjsc do nich posluchac, bo dopiero tam gra - w zwiazku z czym za dlugo sie nie wsluchiwalem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zdezintegrowany_3P: "... to może być strzał w 10" -Też tak myślę. Trzeba tego zestawu posłuchać koniecznie. A swoją drogą to oprócz H. ciężko mi wskazać inne kolumny z którymi mógłby zagrać, a które nie odebrałyby mu (nie zniekształciły) jego neutralnego charakteru.

 

Pozdr.

 

PS. Na priva coś skrobnę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonneteer Alabaster to program obowiazkowy do Harbethow. Odlsuchalem go baaardzo dokladnie z roznymi zestawami glosnikowymi. Jak dla mnie ekstra klocek. Na poczatku wydawal mi sie brzydki ale potem sie przekonalem do wygladu.

 

Brzmienie? Przejrzysty, jak na swoja cene b. neutralny (ciut w strone ocieplenia). Wygrzany gra niezaleznie od polozenia potencjimetru. Swietna pare tworzy moim zdaniem z Jolida JD 100S. Bardzo ciekawy jeczyst rowniez Bronte - wiecej dynamiki ale caly dzwiek nieco mniej wypelniony i ciut mniejsza scena (ale sporo taniej).

 

Oczywiscie trzeba porownywac. Alabaster ma jednak konkurentow (warto posluchac chociazby Baltlaba czy nowego Exposure) - warto jednak zajrzec do Audio Forte i posluchac Sonneteer'ow.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonneteer? Osobiście sposobności nie miałem, słyszałem tylko to tu to tam... a szkoda :-(

Nie wiem czy ten link był gdzieś tu podawany, ale jakby ktoś chciał przeczytać...

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0501/son.html

 

Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych Harbeciarzy

jodel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym "hi-fi i muzyka" pojawił się test standów Stand Art dedykowanych bezpośrednio pod SHL5 .... odnoszę subiektywne wrażenie że ocierałem się o magię czytając ten test...

... magiczne technologie... magiczne wytłumienia i .... magiczna cena.... ;)

 

zdezintegrowany_3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papkin -> oczywiscie, ze tak uslyszysz, zrodla nie da sie moim zdaniem rozpatrywac w oderwaniu od wzmacniacza. Ale jesli tak bardzo chcesz uslyszec rekomendacje to mam 3:

1. Audio Aero Capitole po dobrych negocjacjach cenowych

2. GamuT (troche niedocaniany na tym forum)

3. Resolution Audio Opus 21

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papkin - jeśli Twoim sportem nie jest AE* to polecam do SHL5 CD o brzmieniu przejrzystym i bezpośrednim: Meridian g07, arcam 192, gamut cd1. co do Audio Aero to trudno będzie wynegocjować 15-20K. słyszałem tego Cidikia i jest niewątpliwie rewelacyjny ale za tę kasę to się zaczyna AE*.

 

 

*AE - "audiofilstwo ekstremalne"

ps nie słuchałem nigdy osławionego Ikemi. pewnie warto szczególnie za te cenę - mógłbyś kupić znacznie więcej płyt. zresztą tak samo jest w przypadku wszystkich odtwarzaczy, które Ci zaproponowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides -> tak, AA Capitole jest rewelacyjny w tej klasie cenowej (w przeciwienstwie do przereklamowanego, gestego smolistego wrecz Ikemi). Kosztuje 24 kzl wiec 20 to zakup z 18% znizka. To jest mozliwe.

 

Jest jeszcze MBL 1531 - pod niektorymi wzgledami lepszy niz Capitole, ale tez drozszy - mozna go kupic w dosc dobrej cenie od pewnego forumowicza (nowiutki) ale za wiecej niz 20 kzl.

 

Meridian G07 to cos kolo 11 kzl G08 jest za 15 kzl (ceny orientacyjne bo dystrybutor ma cenniki w euro, funtach i dolarach) na pewno oba warte polecenia.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides -> a na stronie Studio Pro chyba cos kolo wlasnie 24 kzl. Mysle, ze w wiekszosci miejsc za graty powyzej 12-15 kzl daje sie wynegocjowac calkiem mile rabaty, chociaz ceny w Studio Pro jeszcze nie przerazaja tak jak u niektorych dystrybutorow.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides, gq_1:

dziękuję, o coś takiego mi chodziło. Pytam, bo mam okazję kupić na wtórnym rynku (Niemcy) Wadię 861, w podanych granicach cenowych. Ale problem z odsłuchem, trzeba sprzęt zawieść do Niemiec i .....

Czy konfiguracja z Wadią jest korzystna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papkin... zestawienie Habethów z Wadią może być ciekawe... ale wydając tyle na źródło wypadało by wcześniej posłuchać... a może zdecyduj się na trochę tańsze źródło + dobre kabelki ... np komplecik Nordosta Red Down....

 

Ja po wakacjach zestawię Super 5 (jak je wreszcie kupię;) ) z CEC ... opiszę jak to będzie grało ;) ...

 

zdezintegrowany_3PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alabastera słuchałem około 1 roku.Miał go mój znajomy.Wzmacniacz wówczas był podpięty do złych koumn do esa furioso skutecznosć coś na poziomie 84 także duzo duzo za mało jak na alabastera.Ale pomimo tego od samego początku wzmak ten gra przyjemnie, świetna stopa,bardzo ładne jak na tranzystor barwy.Zresztą po latach uwżam,że Sonneteer alabaster jest poprostu trudny do pobicia nawet za dużo większe pieniądze.I teraz aż płakać się chce, ponieważ poszedł za 2400zł -czy 2600zł cos kolo tego.Uważam,że wzmak ten powinien zagrać ze skutecznymi kolumnami, na łatwym okablowniu chodzi mi o obciążenie.Nie można go katować trudnymi kablami ponieważ wtedy dzwięk robi się wolniejszy i bas wychodzi kluchowato. Harbetów kiedys słuchałem we Wrocku z mocną lampą pusz-pul.Ogólnie granie oki, poza jednym (nie podobał mi się gumowaty bas i bezprzerwy taki sam na każdym utworze).Średnica to faktycznie jedna z najlepszych stron harbetów, góra pasma jednak odstaje od średnicy lecz nie wychodzi nie potzrebnie poza słyszalne zakresy i ładnie się wtapia wtło.Być może kolumny lepiej by zagrały z innym zestawem ale mi przyszło posłuchac sobie ich na właśnie takim jaki był w tedy na sklepie.Dla kolegi który miał wczesniej alabastera brzmienie harbetów bardzo się mu podobało-lecz kasa ponad chyba wtedy 7tyszł -była duża zaporą:))

Jeśli jest okazja posłcuchać alabastera z harbetami to jak najszybciej-ponieważ wzmake tego bedzie trudno zapomnieć tak go się przyjemnie słucha.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil -> aha, zgadzam sie, Alabaster gra bardzo plastycznie, dosc przestrzennie i co najwazniejsze jest przejrzysty. Fakt, ze nie ma co katowac go zbyt trudnymi kolumnami, w srednich pomieszczeniach powinny miec skutecznosc co najmniej 86-87 dB. Furioso zdaje sie maja kolo 84 i mimo 8 omowej impedancji nie sa latwe do wysterowania.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papkin -> to wszystko zalezy od ceny tej Wadii. Wadia chyba w tej chwili nic juz nie produkuje, ale nie jestem pewien. W kazdym razie warto przed zakupem jeszcze sprwadzic, ktora wersja 861:

1. Basic

2. Regular

3. SE.

 

Rozrzut cenowy byl cos kolo 3-4 k$.

 

Generalnie jest to CD godny polecenia. Oprocz bardzo dobrego brzmienia oferuje b. dobrej jakosci wyjscie regulowane, wiec jakby cos to mozna nim wysterowac koncowke bezposrednio.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze w sprawie CD do Harbethów:

Z podanych tutaj propozycji polecałbym zdecydowanie AA Capitole. Na Waliców słuchałem niedawno konfiguracji : AA Capitole/Plinius 102A/SHL5 i to było to!Wciągające ,gładkie analogowe brzmienie ,które można słuchać godzinami bez zmęczenia. Powiedziałbym efekt synergiczny. Bez dówch zdań - te urządzenia polubiły się od pierwszego "połączenia". Wymiana Capiole na Gamuta CD-1 /reszta toru bez zmian/ to zejście z obłoków na ziemię. Cyfrowy dźwięk , który męczył już po kilku minutach. Wiem ,że Gamut jest kontrowersyjny, są podobno systemy gdzie gra b.dobrze / tak mówią / ale do SHL5 raczej bym nie polecał. Mówiąc szczerze mój "modyfikowany" Sony zagrał dużo bliżej tego co usłyszałem z Capitole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w nawiązaniu do ceny AA Capitole. Znalazłem taką ofertę: http://cls.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?dgtlplay&1123232339 Czyli znacznie poniżej 20kzł za nowe urządzenie Jest też kilka innych w podobnych cenach. Czy obniżenie cen wynika z wprowadzenia modelu Prestige??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek -> ja sluchalem zestawienia SA-102/Capitole/Avanti + okablowanie Stream od Fadela. Efekt rowniez bardzo dobry. Generalnie - nie wiem ile w PL kosztuje Metronome T2i, ale Capitole jest chyba najlepszy w kategorii dzwiek/cena.

 

Bardzo zachecajaco zabrzmial tez Resolution Audio Opus 21 tyle, ze sluchalem go z tansza elektronika, jednak zmiana jaka wnosil do systemu byla ogromna, bardzo ladne analogowe brzmienie z duza rozdzielczoscia.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.