Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

w kwestii pliniusa z harbethem - nie słyszałem ich razem, ale znam urządzenia obu marek (aczkolwiek nowych 9100 i 9200 nie słyszałem) i to mogłoby zagrać. Plinius gra głównie muzykalną i powiedzmy ciepłą średnicą - aczkolwiek jest to obierane jak naturalny dźwięk. Sądzę że można spróbować to połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 6,9kzł ?!!! Powinieneś matkę ziemię całować i Szanownemu Panowi Dystrybutorowi teczkę do domu nosić :) Swoją drogą , dlaczego ja się nie targowałem? hm...

 

Idź za ciosem i kupuj Pilniusa /to też AudioSystem/. Skoro już masz tam wejście...

A lolo ma rację : wszędzie chwalą to połączenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugdena miałem wcześniej a ponieważ zagrało dobrze więc tak zostało. Nie porównywałem bezpośrednio z innymi wzmacniaczmi, niestety. Natomiast dwa lata temu na AS / 2003/ słyszałem SHL5 z lampą Audion Sterling, wielu osobom - wliczając również osoby z tego forum - ten dźwięk się podobał. Sugden daje praktycznie to samo - dużo powietrza, mocna średnica i "drewniane" skrzypce. Miałem trochę zastrzeżeń co do klarowności ale jak się okazało winne było źródło. Sony trochę "mulił" . Teraz mam wstawiony kit VSE i słychać jak wiślarzom jeżdźą palce po gryfie :). A modyfikacja jeszcze nie jest skończona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Wojtek: cena atrakcyjna, tylko, że tylko co zaangażowałem się w poprawę Tabletek i nie będę teraz łapał dwóch srok za ogon. Wiem, że to nie ta klasa średnicy i porównanie byłoby po prostu śmieszne.

 

Wydaje mi się, że nie słyszałem wokali lepszych niż na przetwornikach z rmembranami z radialu(-a?).

W ogóle Harbethy są dla mnie czymś nie z tej ziemi ("o mnie"), stanowią pewien dla mnie wzorzec, jak może zabrzmieć "dźwięk na żywo" w kolumnach. Zwłaszcza instrumenty akustyczne.

Słuchałem "7" z 3. klockami Shearna, połaczenia Fadelami. Niestety szybko doszedłem do wniosku, że to zestawienie (i kolumny) są dla dla mnie za mało uniwersalne. (A lubiłem jeszcze wtedy zdrowo przygrzmocić. Wyszedłem rozczarowany niemiłosiernie. Połączenie u "pw" było najlepszym, jakie słyszałem (synergiczne).

Prawdę mówiąc, kiedyś na AS z Creekiem 5250Se zagrało dla mnie lepiej niż z polecanym zestawem Shearne'a. Dziwne, nie ?

 

Pozdr.

 

PS. Fajnie masz sklecone oba swoje systemy. Niektóre z ich elementów znam (i lubię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29: chyba się nie zrozumieliśmy napisałem o wzmaku Sterlinga a nie Shearna. Ale przy okazji może jest to jakaś sugestia dla papkina.

 

papkin:Ciężko coś doradzić. Elektroniki, którą masz nie słyszałem. W prasie piszą o niej pozytywnie.W recenzji hi-fi i Muzyka piszą ,że /shearne phase 2 RE/ ma dobrą i szczegółową górę więc dla Harbethów powinien być jak najbardziej OK. Tak samo jest z dźwiękiem Analoque ( w AV dostał rekomandację min.za muzykalność). Może więc kable: spróbuj wymienić VDH. Moja opinia o tych kablach jest raczej negatywna /miałem VDH the first ultimate/ , choć z drugiej strony słyszałem ,że są systemy gdzie "grają" tylko one. Kable furukawa są mi zupełnie nieznane, ktoś tu kiedyś na forum pisał ,że np. spisują się lepiej niż nordosty. Z drugiej strony właśnie z nordostami uzyskałem wspaniałą szczegółowość i przejrzystość przekazu a np.z pożyczonymi od Audisystemu Fadelami / w podobnej cenie/ dźwięk jakoś nie mógł się rozwinąć. Być może więc z nordostami uzyskasz to "coś" czego szukasz, przynajmniej warto spróbować.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo, ale nie szybkość :) Z ultimate wszystko kotłowało się pośrodku, brak pozycjonowania na dalsze i bliższe plany, jakieś przestery w górze - jednym słowem totalny chaos. Nykiel gra "normalinie" /chodzi o scenę i pozycjonowanie/ i jest dużo bardziej neutralny. Ale szybkość dał głównie Nordost! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć HERBACIARZE.

 

Chodzi mi po głowie pomysł z 2 topowymi gainclonami w biampingu/biwieringu. Może ktoś z was ma jakiegoś gaincloniarza w pobliżu i powie jak harbethy się na to zapatrują?

 

Co do innych spraw jako pw jeszcze pisałem o kablach i wzmacniaczach: duża wydajność prdowa i kable z kategorii Nordost, Siltech i XLO (z tym było magic!) to sposób na dużą przyjemność z Harbethów. One muszą mieć kontrolę basu i niewielkie rozjaśnienie w górnej średnicy. Wtedy jest naprawdę duży drive. CD ważny ale nie kluczowy byle nie ciepły, miękki i finezyjnie rozlazły:) Trochę męskiej ręki, to kolumny dla facetów! Wtedy i Metalicą i Leonhardtem można pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz ze standami do SHL5 jest pewien problem. NIC standartowego nie pasuje. Moje standy zaprojektowałem sam wzorując się na firmowych podstawkach do kolumn firmy PMC, konkretnie do modelu IB2. Te kolumny mają również nietypowe wymiary / są o ok. 10cm wyższe od "piątek" /. Nastepnie z kartką w ręku poszedłem do zakładu ślusarskiego i po krótkich negocjacjach zgodzili się zrobić za 400zł /komplet/.Materiał to metalowa belka o zamkniętym profilu prostokątnym / 3cm x 5cm/ o grubości ścianek3mm. Wykonane są bardzo solidnie, żadnych sladów spawu na łączach,elegancko zeszlifowane, pokryte proszkowym lakierem w kolorze, który sam wybrałem /mieli profesjonalny wzornik z kolorami podstawowymi i odcieniami /. W cenie były również kolce. Wysokość jest oczywiście dobrana zgodnie z zaleceniami firmy tzn. środek odległości pomiędzy dwoma gwizdkami na wysokości uszu /siedząc/. Podstawki są dosyć ciężkie, pomimo to postanowiłem je dociążyć śrutem ołowianym. Wczoraj kupiłem 20kg i wsypię po 10kg. Bas się pewnie znowu poprawi :). Ach ten audiofilizm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałeś się również do stalowego rusztu coś na wzór dla kolumn EPOSa, nawet takie były kilka lat temu na AS. Ale po na mówieniu mnie przez znajomego stolarza na drewno, postanowiłem zrobić je z dębu, a że też miałem parę kawałków drewna więc postanowiłem z tego zrobić. Koszt miał wynieść ok. 300 za komplet. W rzeczywistości musiałem dokupić jeszcze dębu bo ten co miałem było z niego za dużo odrzutów i po wszelkich dodatkowych kosztach wyszło po 300 za szt. Kolce nie były kupowane tylko toczone pod mój rysunek.

Jeden waży ok. 30 kg i wysokość ma ok. 50 cm

Po co się rozpisuje, jak cyfrówka wróci do mnie to na początku tygodnia zrobię fotki.

 

-> papkin

widać że producent nie pomyślał o standach, i zrzucił na swoich klientów by wykazali się swoją twórczością... jak jest w przypadku mnie ;-)

dobre pytanie ile jest właścicieli Harbethów w Polsce, z wyszukiwarki na forum, wyszło że 6??

mimo że w porównaniu do innych firm ceny nie są aż tak duże (kosmiczne) , to zbyt nie jest wysoki - ciekawe ile Audiosystem sprzedaje w roku?

Myślę, że ma tu wpływ ich wygląd, dość archaiczny, ale dla mnie wyśmienity - czysta prostota, bez zbędnych bajerów

 

pozdr

 

P.S. zauważyliście ile powstało ostatnio na forum club-ów - co marka to będzie club, he he he ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podstawek: A.Show, zapytany kiedyś jakie poleca standy powiedział: mogą być metalowe, mogą być drewniane, mogą być różne.... Ja widać firma nie przywiązuje do tego specjalnej wagi - więc żadnych podstawek nie robi. Z drugiej strony wiadomo, że na stabilnych standach Harbethy grają lepiej /zwłaszcza "7-ki" i "5-tki"/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzić jak Cię firma nie ekscytuje a masz świadomość legendy i potencjału. Mam małe rozeznanie 6-ki niestety mi się nie podobały ale słuchałem dawno temu i porównywałem do Eposów ES14 które to w każdym aspekcie były lepsze. Ponadto kolega urzynał ich z Creekiem - takie kiedyś serwowane niezbyt fortunne zestawienie.

Ostatnio 3-ki słuchałem z lampą ASL było to w prawdzie „moje” brzmienie no ale wiadomo skala nie ta. Najbardziej zadziwiła mnie prezentacja basu np. cały kontrabas był czytelny tylko oczywiście w pomniejszeniu. Generalnie barwy wybitne, wszystko słychać, plany dobrze budowane i to bez skracania perspektywy czy ociężałości znanej mi ze Spendorów. Żałuje że nie podpięliśmy większych kolumn ale mam nadzieje, że co się odwlecze to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem włączone auto-poprawianie w edytorze –jak się pomylisz to czasami bzdury wychodzą. Powinno być:

 

Trudno coś doradzić jak Cię firma nie ekscytuje a masz świadomość jej legendy i potencjału. Mam małe rozeznanie 6-ki niestety mi się nie podobały ale słuchałem dawno temu i porównywałem do Eposów ES14 które to w każdym aspekcie były lepsze (przynajmniej w tamtym zestawieniu). Ponadto kolega używał ich z Creekiem - takie kiedyś serwowane niezbyt fortunne zestawienie.

Ostatnio 3-ki słuchałem z lampą ASL było to w prawdzie „moje” brzmienie no ale wiadomo skala nie ta. Najbardziej zadziwiła mnie prezentacja basu np. cały kontrabas był czytelny tylko oczywiście w pomniejszeniu. Generalnie barwy wybitne, wszystko słychać, plany dobrze budowane i to bez skracania perspektywy czy ociężałości znanej mi ze Spendorów. Żałuje że nie podpięliśmy większych kolumn ale mam nadzieje, że co się odwlecze to ..

 

SHL5 próbował bym z mocnymi lampiakami najlepiej odrazy z monoblokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś: przyznaję ,że pytanie zadałem trochę złośliwie /pewnie domyslasz się dlaczego.../ Z drugiej strony każda rada podana w dobrej wierze jest cenna. Szóstek osobiście nie słyszałem ,ale skądinąd wiem ,że akurat te mogą być kapryśne. Stąd też ten Creek to raczej mało miarodajne zestawienie - raczej nie ta liga do tych kolumn. Większość pozostałych Harbeth-ów jest łatwa do wysterowania. Piątki i siódemki w szczególności nie są specjalnie wybredne, no ale budżetowe wzmacniacze to raczej nie dla nich. Zresztą mam u siebie w domu 340-kę Nada i dzielonego Sugdena więc wiem gdzie kończy się budżetowe ćwierkanie a zaczyna prawdziwy dźwięk. Co do monobloków lampowych : osobiście pozostałbym przy "solid state" class A -np. Sugden Masterclass - gra to jak dobra lampa, można kupić taniej i mniej kłopotów w użytkowaniu.

ps

Eposy 14-tki ma mój znajomy - z dobrym wzmakiem potrafią nieźle zagrać ale do np. 7-ek to im duuużo brakuje - nie ta klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutowym numerze Sterophile Sam Telling opisuje kolumny Harbeth Super HL5. Twierdzi, ze sa to jedne z najlepszych kolumn jakich sluchal. Odpowaiada tez na pytanie, ktore kapelli postawill w innym watku czyli po co te wysokie czestotliwosci, ktorych nikt nie slyszy. Sam przypisuje rozciagniete pasmo przemoszenia wysokich tonow przez Super HL5 jako powod ze, srednie sa bardzo neutralne a wysokie rozciagniete, otwarte i slodkie.

 

Jako zwolennikowi SACD nie uszlo mojej uwadze, ze Harbeth w opisie Super HL5 powoluje sie na mozliwosc odtwarzania przez te kolumny muzyki z najlepszych dostepnych zrodel wliczjac w to SACD i podkreslajac jakosc wysokich tonow SACD. Uznanie dla SACD z ust firmy, ktora moze uchodzic za bardzo konserwatywna jest budujace.

http://www.harbeth.co.uk/SHL5.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Wojtku na plus Eposów muszę zaliczyć bas, stereofonie, absolutne znikanie ich w pokoju na minus że nieźle się trzeba natrudzić aby skasować lekka metaliczność na górze i przejście do średnich co u Harb. jest akurat idealne. Może dlatego do tego klubu nie należę? Co do złośliwości widzę, że to wśród audiofili jakiś koszmarny standard. A skąd się on bierze? Więc proszę daruj sobie kolejne podpuszczenie czy przytyki przecież każdy z odsłuchów może wyciągnąć inne wnioski ja tyko piszę o tym o czym przekonałem się własnym uchem nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś: zupełnie mnie nie zrozumiałeś:-( Chodziło o zupełnie coś innego. Cyt:

"Americano masz sporo racji ale uważam że z Harbethami przesadziłeś :( przecież nie są amerykanske :). Za to je osobiście uważam że takie Elektra Amator miażdżą je bezpardonowo no chyba że porównania przeprowadza się na sprzętach wykazywanych w wątku HARBETH Club."

I żeby nie było niejasności: nie chodzi mi o to ,czy uważasz SF za lepsze czy nie - Twoje prawo i każdy ma swoje preferencje. Chciałem się dowiedzieć o ten sprzęt: coś z nim nie tak? Za słaby?Czy jakiś specyficzny?

Zaintrygowała mnie Twoja ostatnia sentencja w tym wpisie i tyle.Mam nadzieję ,że teraz już wszystko jasne?

pozdrawiam i bez urazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.