Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz

Rekomendowane odpowiedzi

andrea29 ma tu trochę racji, więc napiszę inaczej:

ze wzmacniaczy jakich pamiętam to odsłuchiwałem Nad C-372, Nad S-300, Amplifikator, Baltlab, Rotel 1070, Arcam A80, Primare A30, innych już w tej chwili nie pamiętam

Abox zdeklasowałby Nad C-372, Amplifikator (czego byłem bezpośrednim świadkiem), Baltlab i jest to zakres 3,5kzł a do tego również można dołożyć jeszcze Rotela 1070 (a po ile ten chodzi to nie wiem)

a usadowiłbym go obok S-300, Arcama i Primare a to jest trochę wyższy zakres ceny

Rocka nie słuchałem i nie mam porównania do niego

i to jest oczywiście moje osobiste zdanie ;-)

 

-> andrea29, jesteś znany z tego, że raczej co masz powiedzieć to mówisz, także nie tłumacz się, he he he ;-))))

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co nie przysparza popularności i przyjaciół. Na forum cenię nade wszystko prawdę i szczere zdanie/ocenę osoby piszącej. Najobiektywniejsza prawda to prawda grupy. Sam staram się pisać tylko to co czuję i stwierdzę "na pewno".

 

A napisałeś teraz dużo lepiej. Ad. 3 pierwszych linijek Twego powyższego wpisu to nie znam tego Arcama 80. Co do reszty - to pewnie masz rację ;)

Nad Baltlabem ciągle się zastanawiam. Gdzie te synergiczne z nim zestawy, no gdzie ? / Wierzę, że ktoś móg taki złożyć, tylko kto, gdzie, jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wpisy o Aboxie . Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby jednak odsłuch bezpośredni - zbyt duży rozrzut ocen. Jodel - jeżeli będziesz wybierał się do Warszawy z tym wzmakiem to daj znać. Wiem ,że Bodo_z wysyła za kaucją , ale powiem szczerze - jest to dla mnie mało wygodne rozwiązanie /zbyt dużo zachodu/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Wojtek, ok. zgadamy się, biorę wzmaka od boda i jadę do ciebie - ale to za ok. 2 tygodnie

 

w którymś poście wcześniej pisałem o standach

więc wklejam fotki moich standów

 

proszę się nie śmiać, he he he :-))

design by jodel :-))

 

ciekawe czy wejdą?

[obrazekLUKASZ-268923_1.jpg] [obrazekLUKASZ-268923_2.jpg]

post-4454-100009569 1170264899_thumb.jpg

post-4454-100009570 1170264898_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jodel : kawał solidnej roboty, chociaż jak mam być szczery to trochę udziwnione (zwłaszcza na dole). Kolce są niesamowite, ale muszę Cię zmartwić : ostatnio na forum harbeth była ożywiona dyskusja nt. kolców do podstawek. Robert Greene /red. naczelny TAS/ stwierdził ,że lepiej jest / dla dźwięku/ gdy stendy są bez kolców.

Jaka jest ich wysokość od podłogi do kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość jest ok 55 cm, a to dla tego, że słucham w dość wysokim fotelu a do tego moje 182 cm wzrostu, swoje robi, świstki wypadają ok 105 cm od podłogi

o te udziwnienia na dole to pewnie te kopułki, ale musiałem jakość zakryć łby śrub trzymających kolce, o wkręcaniu w drewno raczej nie myslałem, to miała być solidna budowa

kolor chciałem coś pod wiśnię harbethów, ale wyszło trochę za bordowe

 

Sprawa istnienia kolców, osobiście nie stwiedziłem poprawy dźwięku przy kolcach czy bez, jedyny plus kolców że podłoga nie drga lub mniej odczuwalnie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc robiłem z tego z czego miałem, nie kupowałem specjalnie materiału, a robocizna wszystko po znajomości i odrobienie dawnych przysług, musiałem tylko dokupić dąb

 

już chyba pisałem że wyszły coś ok. 300 za sztukę - wiadomo kleje, bejce, itp.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym jeszcze raz chciał robić, zrobiłbym ze stali takie jak pokazywał Wojtek, drewno to drogi materiał a tym bardziej dąb, zabrakło go i tu musiałem dokupić, załamałem się jak usłyszałem cenę, ale zacząłem to musiałem skończyć

 

jeden stand wraz z kolumną waży ok 50 kg,

czy wystarczająco nie wiem, czy waga standu jest tu aż tak istotna?

a czy jest jakaś granica ciężaru poza którą nieodczuwa się już dużych różnic w brzmieniu?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zamierzam kupic podłogowki (celowo zreszto aby nie miec klopotu z dobraniem standu) ale i tak uwazam ze stand ma wpływ na brzmienie i to nie ulega watpliwosci czym solidniejszy tym lepszy wiadomo ze rachityczna konstrukcja nie zagra w szczegolnosci jak sie popatrzy na te pokraczki straszydełka które czesto staja w sklepach audio za ciezki szmal...

Stand to chyba takie troche przedłuzenie skrzynki głosnika i w duzej mierze zalezy od niego to co sie dzieje w niskich i srednio niskich zakresach czestotliwosci.musi byc solidny i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ogłaszam, że szukam kandydata na zasilenie moich superpiątek!

Panowie może jakieś propozycje, może ktoś ciekawego usłyszał?

Za każdą informację będę wdzięczny :-))

 

Za ok 2 tygodnie będę w Warszawie

to może dałoby się coś posłuchać

Tylko gdzie w Wawie mają harbeciaki?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodel - brytole powszechnie polecają naima lub pliniusa. trwa nawet mała wojna na forum harbetha o prymat pierszenstwa:) alan show poleca często tego drugiego.

Na Waliców w Warszawie w sklepie Audiosystemu masz i Harbethy i Pliniusa. Latwo będzie zorganizwać odsłuch. polecane pliniusy to modele 9100 i 9200. sam nie miałem okazji jeszcze słuchać.

Jak się bedziesz wybierac i nie bedzie Ci przeszkadzac towarzystwo to daj znać na priva (mail w o mnie).

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chętnie posłuchałbym tego pliniusa:

http://www.audiosystem.com.pl/plinius/plinius_sa102.htm

 

Co prawda cena jest trochę zaporowa ale jakoś nie za bardzo wierzę w tę integrę. W AV napisali ,że trzeba uważnie dobierać do niej kable kable. A poza tym nie ma to jak uklad dzielony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeszcze jeden faworyt :

http://www.usheraudio.com/R-1.5.html

Waży 40kg :)

Tym razem ze względu na stosunek cena/jakość no i był już opisywany na naszym forum. Słuchałem go krótko w zeszłym roku z kolumnami Usera /tymi największymi/ w Audiofilu na Boya. Ma dobrą motoryczność no i kosztuje połowę tego co plinius 102....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne te propozycje lecz ciekawi mie ich cena w zł,- 1k zł czy może więcej ?, i czy wzrto brac 2 x 200 W by grac z mocą max 25W-30W, bo w domu to będzie trudno bardziej odkręcić gałkę nawed w dużych pokoiach natęzenie dzwięku moze urwać uszy. Mam na myśli udciwe 25W-30W a nie jakieś podrobione . A co do udciwej mocy to ci co słuchali ABOXa to wiedzą o co mnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> bodo_z "czy wzrto brac 2 x 200 W by grac z mocą max 25W-30W"

 

Myślę, że warto - sam mam coś podobnego w domu - gram umiarkowanie (raczej ciszej niż głośniej). Co daje rezerwa mocy - dużo! Miałem wcześniej pare wzmacniaczy, które miały zazwyczaj około 50-70W na kanał. Zawsze było czuć, że przy dynamicznej i szybkiej muzyce się gubiły - dzwięki zlewały i traciły na wyrazistości, niektóre ginęły w ogóle. Teraz te bolączki to tylko wspomnienia :) - wzmacniacze grają bez wysiłku, jakby od niechcenia. Nieważne jak głośno każdy dźwięk jest na swoim miejscu, nic nie jest maskowane. Druga zaleta to, że można słuchać głośniej bez zmęczenia - wcześniej nie potrafiłem słuchać np. 4 godziny i nie czuć potem dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Chciałbym móc w celu wyrobienia sobie osobistego zdania z takim bydlęciem poobcować w domu przez np. m-c.

To chyba podobnie jak z auterm podczas wyprzedzania: mocy nigdy dość, a manewru i tak nigdy nie wykonuje się dostatecznie szybko.

Znaczy różnica jest poważna i ZASADNICZA. Tak zrozumiałem powyższą wypowiedź.

 

-> josef: fajnie to napisałeś. Mnie takie wyjaśnienie w 100% wystarcza ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Josef Rozumiem twoją argumętacię i się z nią po części zgadzam . Tylko pisząc o prawdziwej mocy miałem na myśli ze wzmak gra w conajmniej 90% mosy znamionowej czysto i bez zniekształceń a wtedy nie ma mowy o zlewaniu się muzyki i braku kontroli. I niema koniecznosci miec 200W,a wystarczy ciut mniejsza moc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef: masz rację też sądzę ,że tak jest. Duża moc potrzebna jest jednak nie tylko po to żeby wzmacniacz nie gubił się w gęstych aranżacjach, ale również w przypadku "trudnych" kolumn czyli takich ,które mają np.duży zjazd impedancji dla jakieś częstotliowści - najczęściej jest to w dolnych rejestrach. Wtedy zamiast np. katalogowych 8 ohm mamy 2 ohmy i zamiast 20W trzeba nagle dostarczyć 80W. Wiadomo czym to się może skonćzyć dla kolumn i wzmacniacza gdy nie jest mocarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się papkinie, zasługują na to.

Jeszcze jakieś rok temu jeśli ktoś zapytałby mnie co to jest harbeth odpowiedziałbym, że to jakaś nowa marka papierosów. Gdy zaczynałem poszukiwania nowy głośników dla siebie o harbeciakach już coś nie coś słyszałem, lecz nie leżały w moim zakresie poszukiwań. Przypadek trafił, że szybko skończyłem odsłuchy zakładach kolumn i zostało jeszcze trochę czasu. Spojrzenie w kąt sklepu, "A to co za cudo? " pomyślałem. Akurat stały superpiątki. To nic myślę sobie - podłączenie. Start. I co? No i grają sobie. Jedna płyta, druga, trzecia i czym dłużej słuchałem tym bardziej chciałem słuchać dalej. Nie wiem co to było, ale to było TO! To jest trochę jak z miłością, nie wiesz za co kochasz ale kochasz. Wtedy niezdecydowałem się na zakup. Przecież jest jeszcze tyle kolumn do odsłuchu.

Później podczas kolejnych odsłuchów nowych kolumn zawsze odnosiłem się do brzmienia Harbethów.

I za każdym razem już nie było TO! Jakoś dźwięk superpiątek utkwił mi w pamięci. A powiem, że zakładem zakup na poziomie 3-5 kzł. Superpiątki to inny zakres cenowy.

Cóż miałem robić? Dołożenie parę kzł, krótka decyzja, i mam je. I do dziś nie żałuje.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

widzę, że w harbethclubie jakoś ostatnio cicho

więc ja coś skrobnę jeszcze:

 

wzmak - hmm... no tak naim, plinius, na razie nic nie wiem o nich, trzeba faktycznie wybrac się do wawki i na coś się umówić, ale jest jedna kwestia - kasa!!! Jakoś ciężko będzie mi wyłożyć ponad 10 kzł. Kasa może by się i znalazła ale też są inne priorytety życiowe. Tak że odsłuchy a później zobaczymy.

 

->parmenides

wspominałeś o wspólnym wybraniu się na Waliców, chętnie spotkałbym się z tobą, no i wiadomo co dwie pary uszu to nie jedna :-)))), jak będę się wybierał do wawy dam znać na pewno.

 

po pozbyciu się poprzedniego wzmaka nastąpiły dni całkowitej posuchy. W końcu nie wytrzymałem i przytargałem z piwnicy 15-letniego Technicsa SU670, który przeżył niejedną pijacką imprezę ;-).

Ogólnie kiepski - ale to wszyscy wiedzą. Nie wiedziałem że jest aż tak tragiczny - dźwięk masakra - ostatni raz grał chyba ze 3 lata temu. Na Harbethach wylazły chyba wszystkie wady tego wzmaka. Szkoda słów...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->jodel: masz świetne, wyjątkowe kolumny i chęć na wzmaki, na które - jak piszesz - nie za bardzo Cię stać.

Nie lepiej zejść na ziemię ?

 

Popatrz też na ogłoszenia np. na www.hifi.pl. Ceny nowych i z rynku wtórnego zabawek - szokują. Popatrz np. na ceny Harbethów...

Możesz porozmawiać z darkulem. On czasem ma propozycje sprzętu nie koniecznie będącego jego wytworem.

Pisze w ten sposób, bo od początku wyczułem, że kupić zechcesz tylko "firmowy" sprzęt. Tak jakoś wyniuchałem, że jest ma to dla Ciebie podstawowe znaczenie. Za grubszą kwotę chcesz kupić możliwie najlepszy dźwięk. Ma być niełatwo osiągalny/kopiowalny dla innych. Dobrze kumam ?

Obyś się nie przejechał na wartości c/j. Życzę, by Ci się udało i żebyś był jak najdłużej zadowolony.

10kzł to realnie kupa kasy - chciałbym tyle mieć ;)

 

Pozdr.

 

PS. A wątku na siłę, nie masz co do góry podrzucać. Po odsłuchach - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według rady andrea29 nie podrzucam wątku tylko wracam po odsłuchu.

Na pewno dla wielu to nie nowość, ale po kilku latach użytkowania "6" zatkałem bass-reflex. Oczywiscie basu jest mniej, ale sie za to nie "rozlewa". To chyba fachowo nazywa się kontrola basu. W miom malutkim pokoiku 11 m2 można teraz posłuchać troche głośniej bez dudnienia. Czy macie podobne odczucia?

ps.

zatkałem bass-reflex na bardzo domowy sposób. Czy może są jakieś pianki, które trochę "oddychają"? A czy Harbeth - y można całkowicie uszczelnić ? No przyznam się zatkałem skarpetkami (ale wypranymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.