Skocz do zawartości
IGNORED

Wydawanie pieniędzy w błoto - Pytanie


ZdzichuMajster

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pyanie czy jest sens kupować Bardzo drogi sprzęt audio i ładować ciągle setki złotych jeśli sie słucha muzyki techno czy hip hop a w dodatku mp3 ? Da sie coś uzyskać na tym jakąś lepszą jakość ? czy wystarczy tani ale mocny zestaw stereo+sub do mocnej muzyki bo i tak sie nic więcej nie uzyska. np taki wzmaczniacz za 15000zł zaczaruje jakoś tą muzyke i będzie grać niesamowicie dobrze ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens - ja jak sobie kupiłem lepszy zestaw pare lat temu to przestałem słuchac techno i zacząłem słuchac nieco innych klimatów choc jak mi sie trafi jakas fajna płytka trance nie jakas napierdzielanka to tez posłucham. Polecam wykonawce blank&jones i płytke relax .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% jeśli nie więcej audiofil w ślepym teście przy hipopie i elektronice nie odróżni mp3 od flaca, więc przestańcie piepszyć głupoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest sens choć dla 97% forumowiczów pomysł poroniony ! ale wszystko zależy ile masz miesięcznego dochodu i ile jesteś w stanie wydać i co to dla ciebie jest drogi sprzęt rozumiesz ? jeśli twój miesięczny dochód to 100.000zł to myślę że w tym przypadku wziąść sprzęt na 4 raty po 70.000 zł to nie większy problem :] i analogicznie w dół ( cenowo ) lecz im niżej tym ciaśniej :)...jeżeli miał byś na taki sprzęt wydać ciężko zarobione pieniądze to nie radze się pakować w takie eksperymenty poza tym dla jednych sprzęt z bajki to kwota 8.000 dla drogich zaczyna się od 200.000zł więc nie wiadomo co dla Ciebie znaczy drogi ale zwróćmy uwagę na taki fakt że w muzyce TECHNO również muzyka jak by nie było i również występują tam częstotliwości no nie ? :] więc im lepiej przeniesione i bez przydźwięków tym lepiej prawda ? czyli jak by nie było warto ! wszystko zależy jak bardzo Ci na tym zależy ale przede wszystkim trzeba się postarać o jak najlepszą kompresję MP3 ale najlepiej nie MP3 :]

 

się rozpisałem na ten temat chyba mi się ręce wygodnie ułożyły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzy Techno to nie ma co wsadzac wszyskiego do jednego worka.Ja slucham Hasiorow jest tam duzo wokalu,trabki,fortepian.Nie ma co mylic ze skuterem i bialymi rekawiczkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusta muzyczne się zmieniaj może po kupnie drogiego sprzętu twoje muzyczne upodobania się zmienia może z czasem się to stanie rożnie może być może usłyszysz różnice co zmusi cie do słuchani płyt a nie mp3 ale nie mp3 :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

rbej

28 Lut 2009, 09:55

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 231 / 412 / 0

 

80% jeśli nie więcej audiofil w ślepym teście przy hipopie i elektronice nie odróżni mp3 od flaca, więc przestańcie piepszyć głupoty.

 

 

Widze ze nawet nie potrafisz pisac poprawnie po polsku ze o merytoryce nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że jednak nie warto. Przejrzysty odsłuch tylko obnaża braki realizacyjne takich gatunków muzyki.

 

Zresztą ludzie mają różne potrzeby - jeden lubi jak szyby wypadają z okien, inny woli po prostu słuchać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

jozefkania co do mp3 to oczywiscie sie zgodze: przejrzysty system obnaza wady kompresji natomiast jesli chodzi o plyty CD to nie do konca. Posluchaj sobie np Schillera na super przejrzystym Krellu. Poza tym wspolczesna muzyka elektroniczna nie zawsze jest zle zrealizowana. Posluchaj np Aphex Twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

ZdzichuMajster, 28 Lut 2009, 02:39

 

>Mam pyanie czy jest sens kupować Bardzo drogi sprzęt audio i ładować ciągle setki złotych jeśli

>sie słucha muzyki techno czy hip hop a w dodatku mp3 ?

 

Drogi Zdzichu :)

 

Nie ma sensu kupować Bardzo Drogiego Sprzętu W OGÓLE, nie tylko do słuchania techno, bo to wszystko ściema i naciągactwo, w środku tego Bardzo Drogiego Sprzętu jest Bardzo Tania Elektronika, w testach ABX NIKT nie jest w stanie odróżnić BDS od BTS i parametry elektryczne nie potwierdzają klasy BDS. To są fakty, a koledzy piszą o wierzeniach i złudzeniach. Wybór należy do Ciebie :)

 

Jeśli chodzi o MP3 to pewno koledzy nie byliby w stanie odróżnić dobrego MP3 od CD, więc się też nie przejmuj.

 

Kup dobre kolumny z mocnym basem, na to nie żałuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

discomaniac71, 28 Lut 2009, 13:21

 

>Tak tak Pawelku Ciebie juz wszyscy znaja i to nie tylko na tym forum wiec daruj sobie:)

 

Nie sądzę, żeby wszyscy mnie znali, mimo tego, że to byłoby miłe :)

Może Ty sobie darujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja już mam kolumny i wzmacniacz wszystko pod kompa podlącone z kartą esi juli! cały sprzęt kosztowal mnie ok 5 tysiecy i nie wiem czy ładować dalej w to pięniądze a lubie dobrą jakość dzwięku tehna nie słucham bo nie lubie ale hip hop amerykański tak .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

ZdzichuMajster, 28 Lut 2009, 15:14

 

>Tylko że ja już mam kolumny i wzmacniacz wszystko pod kompa podlącone z kartą esi juli! cały

>sprzęt kosztowal mnie ok 5 tysiecy i nie wiem czy ładować dalej w to pięniądze a lubie dobrą jakość

>dzwięku tehna nie słucham bo nie lubie ale hip hop amerykański tak .

 

to proste, jak Ci dźwięk pasuje, to wyrzuć pieniądze na co innego, kobiety, wino i śpiew. Jak masz wątpliwości, to zmień kolumny na lepsze lub poeksperymentuj z akustyką pokoju. Poza tym pamiętaj, że wiele płyt jest kiepsko nagrana i z tym już NIC nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i większość mam w mp3 dlatego że nie moge plyt cd dostać albo jakieś przeróbki remiksy itp ostatnio 78 albumów miałem jakigoś dj chyba Smallz i wziełem tylko kilka utworów z tego ale w mp3 to da rade uzyskać lepszą jakość na takiej muzyce ? techna słucha mój kolega ale też nie wie czy kupić coś lepszego czy zwykłe tanie kino domowe z subem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.