Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny podłogowe do 2500zł.


wwd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Zacznę od tego, że posiadam zestaw Technicsa i cztery kolumny Tonsila. Wieża składa się z cd: SL-PG300, SL-PG490,

korektora SH-GE70, wzmacniaczy: SU-VZ220, SA-AX720 i kolumny Alton: 2x70W i 2x110W.

Od razu napiszę, że cały komplet był kupiony już dawno temu przez mojego brata a ponieważ on nie ma czasu na muzykę ja

od kilku lat korzystam z tego zestawu.

Niestety jakość generowanego dźwięku nie bardzo mi odpowiada dlatego chciałbym kupić coś nowego.

Na początku pomyślałem o kinie domowym, ale ponieważ nie mam wielkiego budżetu to chyba lepszym pomysłem byłoby stereo.

Pomieszczenie do którego kolumny są przeznaczone ma ok 20m2, oglądam filmy z dvd i słucham muzyki w proporcjach 50/50,

nie jestem audiofilem i słucham różnego rodzaju muzyki - trance, pop, rock i rap. Czasami lubię też posłuchać coś romantycznego i spokojnego. Chiałbym mieć przejrzysty i czysty dźwięk oraz vokal, delikatny ale wyraźny sopran oraz również dobry, głośny i niski bass.

Obecny dźwięk z Altonów mi nie odpowiada - zresztą może to trochę wina wzmacniacza? Pamiętam jak kolega miał identyczne Altony 70W i jakiś ampli Unitry to z jego zestawu muzyka była ładniejsza, soprany bardziej czyste, bass głębszy. Mówił że to zasługa tranzystorów w końcówce mocy.

W każdym razie mam kilka pytań i jeżeli to możliwe to proszę o pomoc w wyborze.

Czy pomyśleć nad kinem domowym czy lepiej kupić dobre stero (kolumny raczej podłogowe)?

Czy obecny amplituner SA-AX720 puszcza na głośniki dźwięk w miarę dobrej jakości?

Jeżeli musiałbym kupić jakiś inny wzmacniacz to który?

Budżet na kolumny to 1700-2500zł, jeżeli doszedłby jeszcze wzmacniacz to na niego mógłbym wydać do 1500zł.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko doradzić jednoznacznie, jest dużo dobrych głośników wzmaków....osobiście dorwałem kolumny (pa3 o mnie) i wg. mnie nie było lepszych do 2,5k pln. Ale mogą nasze preferencje muzyczne się różnić. Ktoś mi je doradził jak szukałem podłogówek do 2k, to ja doradze i Tobie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początku myślałem o stereo ale ponieważ kolumny frontowe są te same co w zestawach KD to może warto kupić cały komplet albo chociaż kupić przednie a potem resztę.

W związku z tym mogę wydać na głośniczki 4,5 tys. za zestaw 5.1.

Jakim zastawem warto się zainteresować przy moich preferencjach? Magnat, Yamaha, może Cerwin-Vega???

Bardzo proszę o pomoc.

 

 

 

Ps. Nie wiem czy założyć osobny watek w dziale KD czy dalej mogę pisać w tym.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu sprzedał bym wsio i zaczoł od nowa z mocnym naciskiem na stereo ! muzyki dobrze posłuchasz a i film będzie się dobrze oglądało a to że bez tyłów...no cóż kwestja osobista ja z tego zrezygnowałem całkowicie i teraz jest stereo i do muzy i do filmów. Niestety w twoim obecnym zestawieniu i Technics i Altony robią swoje na niekorzyść ! i wymiana jednego lub drugiego elementu nie stworzy nic dobrego a tylko jeden element będzie przeszkadzał drugiemu. Przeczytaj parę a raczej sporo wątków na forum jest czym się interesować a czego się wystrzegać. ALE PAMIĘTAJ O CZYMŚ BARDZO WAŻNYM wybieraj swoimi uszami nie cudzymi !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to zdecydować czy stereo czy też kino będzie najbardziej odpowiednie.

Uznałem że jeżeli kolumny podłogowe są takie same jak w zestawach KD to może by właśnie od razu zbudować KD i mieć przyjemność i z muzyki i z filmów. Przecież ampli mają możliwość pracy 2.0 i 5.1, tak? Wiadomo też że trzeba go będzie kupić bo ten stary chyba nie jest za dobry.

A odsłuch.... no nie mam takiego komfortu. Powiedzmy że w mojej miejscowości jest raczej niemożliwe więc muszę bardzo polegać na opiniach innych, chociaż wiem że nie zawsze są obiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie głośników w kinie domowym nie jest celowe i nie jest wymogiem również stałem przed problemem kino/stereo zaczołem szperać wśród amplitunerów no i się zaczeło... a to takie dekoder a to takie żeby miało HDMI 1.3 ( teraz to już wszystkie chyba mają ) no i mogło by mieć możliwość podłączenia do sieci no i mikrofon kalibracyjny też fajna sprawa i zatrzymałem się na YAMASZCE bodajże 4800, poszedłem do sklepu nawet nie po zakup nawet nie na odsłuch tak poprostu pocieszyć oko, kiedy sprzedawca zaatakował mnie, postanowiłem zadać mu to jak że proste pytanie, nie odezwał się słowem zaprowadził mnie do sali :) przygasił światło opuścił ekran i puścił jakieś samoloty, amplituner był wielkości mikrofalówki a system to był jakiś 7.1 potem zaprowadził mnie do drugiego pokoju gdzie złożył mi zestaw stereo mniej więcej za około 7 może 8 tyś i w tym momencie zapomniałem o kinie ale nie do końca bu subwoofer również stoi i filmy też oglądam.

Ale to tylko moje zdanie dobrze by było żebyś zdawał sobie sprawę na czym chcesz stać :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi że tu i tu sa takie same głosniki, chodzi o to że wzmacniacz kina bedzie miernotą w porównaniu do wzmaka stereo za te same pieniądze. chyba że wydać kosmos kasy, ale tylko po to żeby mieć sorandy i sub? Doradzam stereo, filmy się super ogląda . i jeszcze jedno, nie wszystkie filmy sa super zrealizowane jak SW czy helikopter w ogniu, z doświadczenia na 5.1 w pc to większość filmów jednak nie była tak fajnie zmixowana..aha jeszcze wiele wiele osób ,śledząc ich doświadczenia miało : stereo, potem kino a teraz znowu stereo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepszym wyborem w takim przypadku jest zakup amplitunera z wyjściem preout i podpięciem do niego dodatkowo wzmaka stereo. Wtedy masz stereo przez wzmacniacz, a w kinie przody też lecą przez stereo, a pozostałe głośniki do ampli. Masz wówczas wszystkie dekodery włacznie z najnowszymi standardami HD. Dodatkowo amplituner ułatwia organizację. wszystkie urządzenia stereo podłączasz natomiast tylko do wzmaka i podczas słuchania muzyki nie musisz właczać amplitunera. Dodatkowo zyskujesz jeszcze tuner wbudowany w ampli. Ale to juz spory wydatek, więc jeśli cię nie stać, albo nie możesz rozłożyć zakupów w czasie to odpuść. Jeśli natomiast byś się na coś takiego zdecydował to możesz zacząć od przodów i wzmaka, twoja wola, czy kupisz najpierw ampli, czy wzmacniacz stereofoniczny. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się nad wyborem pomiędzy stero a KD i muszę przyznać że bardziej się skłaniam w stronę kina. Bardzo lubię dobry film akcji czy to sensacja czy wojenny, wpomniany Helikopter w ogniu to dla mnie coś szczególnego. Teraz niestety w altonach to nie brzmi dobrze i do oglądania zamiast kolumn podłączam słuchawki SHP-8900. Nawet w opcjach dźwięku ustawiam ścieżkę angielską i czytam napisy.

Gdybym zdecydował się na KD to aplituner również a w przyszłości pomyślę o odtwarzaczu BR, o dodatkowym wzmacniaczu raczej nie ma mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>..Chiałbym mieć przejrzysty i czysty dźwięk oraz vokal, delikatny ale wyraźny sopran oraz również dobry, głośny i niski bass...< - radziłbym pozostać przy tej samej firmie co masz - - Tonsil Siesta!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka i kino 50/50 z wpisów przeważa muzyka, mimo to chcesz brnąć w kino, więc OK ! ewidentnie ja widzę proporcję 75 kino/25 muza :) myślę że powinieneś udać się na zakładkę KINO DOMOWE :) i zacząć studiować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>muzyka i kino 50/50 z wpisów przeważa muzyka, mimo to chcesz brnąć w kino, więc OK ! ewidentnie ja widzę proporcję 75 kino/25 muza :) myślę że powinieneś udać się na zakładkę KINO DOMOWE :) i zacząć studiować<

Jak pisałem jest to raczej 50/50 chociaż bywają dni kiedy tylko ogladam a i takie, w które muzyka jest na pierwszym miejscu.

 

>- Tonsil Siesta!<

Na początku też myslałem o Siestach ale tonsil ma wielu zwolenników i jeszcze więcej przeciwników...

 

>Cerwin Vega.<

Zastanawiałem się nad CW w wersji VE, ale jakoś mało informacji o tych kolumnach, to takie "amerykańskie" altusy czy dobre głosniki z "wykopem"?

 

>Heco Metas 500 albo Celan 500 z wyprzedaży

jak chcesz większe to Metas 700, ale to przesada na 20m<

Z tego co wyczytałem Heco zbierają pochlebne opinie, tylko troszkę ten wygląd....

 

Pozostaje jeszcze Magnat Quantum, może coś z Yamahy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...tonsil ma wielu zwolenników i jeszcze więcej przeciwników...< tak, to prawda, ale wierz mi że przeciwnicy to ci, którzy myśląc o tonsilu mają na myśli altusy i altony. Jak ktoś tu już wcześniej napisał - kupuj własnymi uszami nie cudzymi! Ja też stałem przed podobnym dylematem, co Ty, ale miałem sporo większą kwotę...po odsłuchach jednak doszedłem do wniosku że siesty , choć tańsze, swoimi możliwościami akustycznymi przewyższają całą masę dużą droższych konkurentów i dziś nie żałuję, że je wybrałem. u mnie grają z marantzem sr5003 i sprawdzają się super nawet w stereo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bylem w Media markt i posłuchałem wielu zestawów za około 3k pln, i utwierdziłem sie w przekonaniu że to poprostu porażka. zestaw na jbl za 5,5 był namiastką dobrze złozonego zestawu stereo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie wszystkich.

Dużo czasu mineło od ostatniego wpisu w tym temacie a ja dalej nic nie kupiłem....

Przyczyną niestety były inne nieplanowane wydatki.

Może to nawet dobrze, bo przez ten okres poczytałem trochę i dotarło wreszcie do mnie, że najlepszym wyborem bedzie zakup wzmacniacza stereo i kolumn.

Teraz pozostaje kwestia co wybrać.

Preferencje sie nie zmieniły :) , natomiast jeżeli chodzi o gotówkę, to na wzmacniacz mogłbym wydać 1000-2000zł, na kolumny 3000zł.

Na początku chciałbym kupić wzmacniacz. Czy używana Yamaha AX-900 będzie dobrym wyborem? Może nowsze modele np. AX-497 lub AS-700 zagrają lepiej?

Czytałem dużo pochlebnych opinii o AX-900 i dlatego pytanie o sprzęt tej firmy, a może szukać wzmacniaczy innych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.