Jump to content
IGNORED

Test odtwarzacza CD Amplifikator Bitofon


Redaktor
 Share

Recommended Posts

Hidden

myśle ze powinni pomyslec o wersji "odchudzonej" i tanszej oczywiście . np bez XLR`ów

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Link to comment
Hidden

Pal licho ten wygląd..bo tylko głupek ogląda urzadzenia audio..one mają przedewszystkim grać..sklepy są zasypane urzadzeniami "które cudownie wygladają" natomist z dobrym audio mają nie wiele..nic wspólnego...manta z M.M błyszczy się jak staremu kundlowi jaja...słuchanie jej prowadzi do krwotoku z uszu i nosa...nos potwierdzam osobiście.

Ale wewnątrz wykonany jest nienagannie, bez oszczędności ja mu daje 40 lat życia...Piekna robota panów z Amplifikatora!!

 

Szkoda, że nawet kwestią paru złotych wyższej ceny nie zainstalowano WEJŚCIA cyfrowego.PCM1704 na to zasługują ale może wkrótce wersja MK2 kto wie.

Link to comment
Hidden

Osobiście miałem go jakieś pół roku temu do odsłuchu jako prototyp. Dynamika i rozdzielczość są znakomite. Rzeczywiscie nie boi się konkurencji z dobrze pojętej półki HI-END. Inna rzecz że zdjęcia nie oddają jego rzeczywistego wyglądu - w srebrnej wersji wygląda zdecydowanie korzystnie i dojrzale. Ciesze się że tym razem voodoo przegrało ze świetnym inżynierem. W mojej ocenie Bitofon nie bałby się Accuphase DP-500 i aktualnych meridianów

Link to comment
Hidden

Nie słyszałem go, więc w temacie dźwięku nic nie mam do powiedzenia. Wizualnie wewnątrz - dwa typy elektrolitów królują, płytka narysowana tak, że student by zaliczenia nie dostał. Jak można rysować powierzchnie masy w schody, a ścieżki zaginać po kącie prostym?! Jeszcze ten mały element SMD przy narożniku ścieżki - brrrrr! Elektrostatyka się kłania. Może to jeden z powodów "standby issue"?...

Duży plus za transformatorowo-dyskretny stopień wyjściowy. Estetyka ogólnie solidna, mankamenty te, o których pisali koledzy - "naklejka", wyświetlacz nieco hardocorowy, mało przycisków z niewygodną logiką. Cena... jak mam dać za niego 6,5kzł, to może dozbieram jeszcze 3kzł i kupię Bryston BCD-1? Rodowód, dźwięk i wykonanie profesjonalne, w podobnym jak Bitofon guście, ale jednak widać za co się płaci.

Link to comment
Hidden

Michelangelo akurat kiepsko sobie wybrałeś chłopca do bicia - źle trafiłeś - inż. Burski jest uznanym konstruktorem nie tylko sprzętu audio ale też konstruktorem cyfrowych radiostacji wojskowych z pewnie co najmniej 30-letnim doświadczeniem. Więc racz nie fascynować się voodoo tylko pomyśl dlaczego takie rozwiązanie wybrał a nie inne. Zadaj sobie trud i posłuchaj tego klocka zanim oplujesz człowieka - bo ten jest ostatnim który włożyłby do odtwarzacza coś co bym u zaszkodziło. Bo brzmieniowo to naprawdę klasa . A co do konstrukcji to ludzie mający rzeczywiście pojęcie o tego typu urządzeniach wypowiadają się o Bitofonie z uznaniem. A co do jakiś aluzji o zaliczeniach i studiach - to daruj sobie...to nie warta nawet jednego słowa.

Link to comment
Hidden

@revert, czy Ty jesteś elektronikiem? Jeśli nie, to nie bajaj o voodoo, bo to są podstawy. Weź książki i poczytaj dlaczego ścieżki nie powinny mieć ostrych zakończeń. Nawet nie trzeba być elektronikiem, bo to było w podstawówce. W myśl zasady "to i tak zagra" oczywiście jest w porządku.

Dowolny program CAD/CAE do rysowania PCB zagina ścieżki domyślnie na dwa razy z kątami 135 stopni. Nawet polutowane na pająka zagra, nie o to chodzi. Poza tym - chyba nie sądzisz, że płytkę rysował pan Burski? :) Przecież od tego są pracownicy w firmach. Szef to co najwyżej zatwierdza, albo zawraca do poprawy.

Nie wybrałem sobie nikogo do bicia. Zauważ co jest w recenzji, a o czym ja napisałem. Kto napisał o przełączaniu się w tryb standby od dotknięcia obudowy? Do konstruktorów z Accuphase lub Nagry (do niej były porównania bitofona na forum!) też masz takie czołobitne podejście? Nie? A powinieneś mieć jeszcze wielokrotnie silniejsze, przynajmniej w kwestiach audio.

Link to comment
Hidden

Bez urazy, ale w tej cenie sprzęt ma nie tylko "grać" ale też wyglądać i działać bez zarzutu.

Niedoróbki usability, jakieś niefunkcjonalne przyciski mogę tolerować w plastykowym dvd za 100zł, ale przy tej cenie to dyskwalifikacja, o nagłym wyłączaniu nawet nie wspominając.

Link to comment
Hidden

Niech @revert napisze jak gra Bitofon w porównaniu z Accu DP500, bo z tym modelem jestem akurat na świeżo, a przy okazji pamiętam jaki dystans dzieli go do DP800/DC801. To będzie jakaś wstępna informacja. Ze ścieżkami nie jest najgorzej, ale te kanty na masie mnie po prostu rażą w oczy. Zwracam też uwagę, iż zbliżamy się powoli cenowo do urządzeń typu Ayon CD-1, Bryston BCD-1, Cairn Fog v.3, itp. Bitofon się obroni jeśli zaoferuje równie dobry dźwięk nawet przy tych swoich drobnych mankamentach.

Link to comment
Hidden

Tak niewiele jest polskich produktów audio z przedziału tych zaawansowanych technologicznie, że do każdej takiej próby należy odnieść się z szacunkiem i dać producentowi czas. Tak ja uważam. Przygotowanie modelu cedeka do produkcji to nie to samo co zrobienie jakiegoś wzmaka, czy wystruganie kolumn. To przejście na nastepny etap zaawansowania technologicznego i finansowego producenta.

Kto jeszcze produkuje kompakty spośród tych wielu polskich firm?

To tyle w obronie przedmiotu dyskusji.

Link to comment
Hidden

Zgodzę się z michelangelo, że bez podania układu odniesienia, zachwyty autora są niemianowane. Jakies porównanie przez odniesienie jest pożądane, Choćby z tym accu o którym wspomniał.

 

 

 

Zresztą, przyznam się, że czytając, zastanawiałem się, czy nie pomylono się z miejscem umieszczenia. Mnie bowiem, kompozycją i ujęciem emocjonalnym przypomina to różne rozsyłane firmowe materiały promocyjne. Opis, działanie, zastosowana technologia i niemianowana właśnie pochwała.

Miał iść do "Nowości", albo "sponsorowane"?-pomyslałem w pierwszej chwili?

Link to comment
Hidden

michelangelo prosze Cie tylko o jedno - posłuchaj tego CD-ka - nic więcej tylko go posłuchaj. Ja mimo posiadania DP-500 i tak kupię Bitofona bo ma więcej charyzmy i kontroli szczególnie w zakresie średnicy. A co do wyświetlacza - on raczej wygląda jak z F-16 a nie z kasy fiskalnej . Ale cóż michelangelo - opowiedz nam nie o książkach tylko o układach, które projektowałeś a potem wdrażałeś i wiele lat funkcjonowały. Jeśli masz czelnośc krytykować coś czego nie słyszałeś to opowiedz nam o sobie - wklej jakieś własne układy - najlepiej całe urzadzenia klasy CD albo cyfrowej radiostacji - niech inni się wypowiedzą.

Ale to polska przypadłość wymieszać z błotem w imię miłości i troski o bliźniego.

I to z mojej strony nie jest żadna czołobitność - po prostu może raz warto nie mieszać polskiej konstrukcji z błotem tylko rzetelnie skoncentrować się na jej brzmieniu - bo nie kłania się rynkowym tuzom. A skoro tak ci zależy na kątach na płytkach to sobie zaglądnij do innych odtwarzaczy. Wielu ludzi coś czyta w książce - nie patrząc że to w pewnych warunkach może nie mieć znaczenia. Ale pierwsze zdanie liczy się najbardziej nie ważne że drugie wyklucza je w 99% realnych życiowych przypadków. Co do wyglądu - zdjęcie jest niefortunne - ale po zakupie sfotografuje i wkleje.

Link to comment
Hidden

Szanowny Autorze i Szanowni Koledzy,

 

Czy wybitny polski konstruktor i jego, jakby się głębiej zastanowić, piomierskie dokonanie- bo idące ciągle nową drogą na polskim rynku audio, nie zasługuje na dużo poważniejsze pochylenie, niż wy żeście to zrobili?

Tu ma guziczek, ..., i ładnie gra- z jednej strony. Ścieżki pod kątem prostym- z drugiej.

To wszystko?

Link to comment
Hidden

@revert - ja na razie uruchamiałem drobiazgi, stopień komplikacji nieznacznie rósł, począwszy od 11-go roku życia. Takie trochę rękodzieło elektroniczne. Co do DP500 - w życiu bym go nie kupił, nawet za cenę Bitofona. Bardzo mnie cieszy, że Bitofon gra lepiej, bo też tego się spodziewałem - szczerze. Natomiast nie znoszę czegoś, co na forach angielskojęzycznych określa się mianem "fanboyism". Ty pokazałeś typową postawę fanboy'a - spróbujcie zszargać świętość projektu mojego guru, to zobaczycie! :P A ja sobie na chłodno napisałem moją subiektywną opinię krytyczno-pochwalną i taki mam stosunek do urządzeń audio za dowolną kwotę. Z tym sugerowaniem dystrybutora waść żartujesz! :) Zapoznaj się z urządzeniami, które podałem, jak sam do mnie apelujesz w sprawie Bitofona. :) Powiem tyle - mam w domu DACa i transport, obydwa urządzenia ze sporą dawką DIY, i myślę, że Accuphase DP500 by się po prostu przy nich spalił. Zresztą, DP500 dzielą do DP800/DC801 jakieś dwie klasy. Bitofona nie kupię dlatego, że nie obsługuje gęstych formatów, a ja potrzebuję ewentualnie nowy transport jak mi obecny padnie, i chciałbym mieć możliwość czytania SACD, DVD-A, itp. DACa mam raczej z półki jakościowej co najmniej 6,5kzł, ale za sam DAC. Przed kolejną sporą dawką przeróbek konkurował z North Starem M192, AudioNemesisem DC-1 i podobnymi urządzeniami. Teraz jeśli miałbym zaszaleć na maxa, to mi zostaje tylko próba z transformatorami wyjściowymi, ale jakoś nie czuję potrzeby. :)

Link to comment
Hidden

Zadna swiętośc - teraz uderz w ML32H - zrobisz mi przyjemność - tym bardziej że będąc rocznikiem 77 masz faktycznie dużo do powiedzenia. Jeśli całe Twoje doświadczneie to dyplom AGH a nie tysiące wdrożonych układów to ja nie dyskutuje z Toba więcej - fanboy`u AGH :-)

Link to comment
Hidden

A co to jest ML32H? A propos AGH, miałem tam zajęcia z panem Jaromirem Waszczyszynem, znam gościa, znam jego poglądy i talent konstruktorski, to jest dla mnie guru w świecie audio. Poza tym widzę, że koledze nerwy puszczają. Ja się do Ciebie nie dowalam, nie wiem kim jesteś, czego dokonałeś, i nie interesuje mnie to szczególnie, bo nie szukam kolegów wśród osób o prostych schematach myślowych. Nie napiszę Ci co uruchamiałem, gdzie są opinie na ten temat i jak możesz tego posłuchać, ablo się tym pobawić, bo nie o tym jest wątek, a ja nie potrzebuję tutaj reklamy. Możesz też znaleźć moją opinię o DP500 na innym polskim forum - sprzed kilku dni. Miałem Ci wysłać na PW linka, ale po Twoich dzisiejszych wpisach mam jasność co do Twojego poziomu kulturalnego i już nie czuję potrzeby. Dzięki rocznikowi 77 mam jeszcze dość dobrze rozciągnięty słuch w paśmie i bez "dołków", badałem słuch nie dalej jak wczoraj.

 

Aha, żeby nie było, że ja antypolski, malkontent, itp. - bardzo mi się podoba granie urządzeń firm Talcomp i JAG Electronics, poważnie myślę o kolumienkach lub monitorach Talcompu gdy już będę mógł roztawić się gdzieś z głośnikami nie przeszkadzając nikomu. Inne firmy też uwzględniam. Wzmacniacz głośnikowy zrobię sobie sam, własnego projektu. Na razie mam takowy do słuchawek, najnowsza rewizja schematu sprzed kilku dni.

Link to comment
Hidden

Ale najbardziej lubie ludzi, którzy mówią miałem zajęcia, studiowałem - pożyje Pan jeszcze 15 lat i będzie się wstydził tego że teraz mówił że coś wie. To takie typowe u ludzi, którzy niedawno kończyli studia. To tak jak młodzi lekarze widzą wszędzie wszystkie choroby. Dlatego Szanowny Panie nie będę kontynuował tej rozmowy i życzę codzinnego demaskowania ludzi o prostych schematach myślowych na codzień- proszę im o tym za każdym razem mówić. Ucieszą się i będą wdzięczni.

Link to comment
Hidden

No cóż, mój poprzedni post okazał się mało zrozumiały. To, że nie podaję pewnych informacji nie na temat w tym wątku, to nie znaczy, że mój życiorys to merytoryczna pustka. Każdy tak wnioskuje, jak mu centralny układ nerwowy na to pozwala. Wrzuciłem "ML32H" w wyszukiwarkę, znalazło mi wypowiedzi głównie jednego użytkownika audiostereo, nadal nie wiem co to jest, ale więcej wiem o użytkowniku i jego sposobie zwracania się do innych. Wiem już, że do inwektyw z jego strony było już blisko, ale jakoś udało nam się wspólnie zakończyć ten off topic na mój temat. Taką mam nadzieję przynajmniej.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.