Skocz do zawartości
IGNORED

Test odtwarzacza CD Amplifikator Bitofon


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

myśle ze powinni pomyslec o wersji "odchudzonej" i tanszej oczywiście . np bez XLR`ów

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Pal licho ten wygląd..bo tylko głupek ogląda urzadzenia audio..one mają przedewszystkim grać..sklepy są zasypane urzadzeniami "które cudownie wygladają" natomist z dobrym audio mają nie wiele..nic wspólnego...manta z M.M błyszczy się jak staremu kundlowi jaja...słuchanie jej prowadzi do krwotoku z uszu i nosa...nos potwierdzam osobiście.

Ale wewnątrz wykonany jest nienagannie, bez oszczędności ja mu daje 40 lat życia...Piekna robota panów z Amplifikatora!!

 

Szkoda, że nawet kwestią paru złotych wyższej ceny nie zainstalowano WEJŚCIA cyfrowego.PCM1704 na to zasługują ale może wkrótce wersja MK2 kto wie.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Osobiście miałem go jakieś pół roku temu do odsłuchu jako prototyp. Dynamika i rozdzielczość są znakomite. Rzeczywiscie nie boi się konkurencji z dobrze pojętej półki HI-END. Inna rzecz że zdjęcia nie oddają jego rzeczywistego wyglądu - w srebrnej wersji wygląda zdecydowanie korzystnie i dojrzale. Ciesze się że tym razem voodoo przegrało ze świetnym inżynierem. W mojej ocenie Bitofon nie bałby się Accuphase DP-500 i aktualnych meridianów

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Nie słyszałem go, więc w temacie dźwięku nic nie mam do powiedzenia. Wizualnie wewnątrz - dwa typy elektrolitów królują, płytka narysowana tak, że student by zaliczenia nie dostał. Jak można rysować powierzchnie masy w schody, a ścieżki zaginać po kącie prostym?! Jeszcze ten mały element SMD przy narożniku ścieżki - brrrrr! Elektrostatyka się kłania. Może to jeden z powodów "standby issue"?...

Duży plus za transformatorowo-dyskretny stopień wyjściowy. Estetyka ogólnie solidna, mankamenty te, o których pisali koledzy - "naklejka", wyświetlacz nieco hardocorowy, mało przycisków z niewygodną logiką. Cena... jak mam dać za niego 6,5kzł, to może dozbieram jeszcze 3kzł i kupię Bryston BCD-1? Rodowód, dźwięk i wykonanie profesjonalne, w podobnym jak Bitofon guście, ale jednak widać za co się płaci.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Michelangelo akurat kiepsko sobie wybrałeś chłopca do bicia - źle trafiłeś - inż. Burski jest uznanym konstruktorem nie tylko sprzętu audio ale też konstruktorem cyfrowych radiostacji wojskowych z pewnie co najmniej 30-letnim doświadczeniem. Więc racz nie fascynować się voodoo tylko pomyśl dlaczego takie rozwiązanie wybrał a nie inne. Zadaj sobie trud i posłuchaj tego klocka zanim oplujesz człowieka - bo ten jest ostatnim który włożyłby do odtwarzacza coś co bym u zaszkodziło. Bo brzmieniowo to naprawdę klasa . A co do konstrukcji to ludzie mający rzeczywiście pojęcie o tego typu urządzeniach wypowiadają się o Bitofonie z uznaniem. A co do jakiś aluzji o zaliczeniach i studiach - to daruj sobie...to nie warta nawet jednego słowa.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

@revert, czy Ty jesteś elektronikiem? Jeśli nie, to nie bajaj o voodoo, bo to są podstawy. Weź książki i poczytaj dlaczego ścieżki nie powinny mieć ostrych zakończeń. Nawet nie trzeba być elektronikiem, bo to było w podstawówce. W myśl zasady "to i tak zagra" oczywiście jest w porządku.

Dowolny program CAD/CAE do rysowania PCB zagina ścieżki domyślnie na dwa razy z kątami 135 stopni. Nawet polutowane na pająka zagra, nie o to chodzi. Poza tym - chyba nie sądzisz, że płytkę rysował pan Burski? :) Przecież od tego są pracownicy w firmach. Szef to co najwyżej zatwierdza, albo zawraca do poprawy.

Nie wybrałem sobie nikogo do bicia. Zauważ co jest w recenzji, a o czym ja napisałem. Kto napisał o przełączaniu się w tryb standby od dotknięcia obudowy? Do konstruktorów z Accuphase lub Nagry (do niej były porównania bitofona na forum!) też masz takie czołobitne podejście? Nie? A powinieneś mieć jeszcze wielokrotnie silniejsze, przynajmniej w kwestiach audio.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Niech @revert napisze jak gra Bitofon w porównaniu z Accu DP500, bo z tym modelem jestem akurat na świeżo, a przy okazji pamiętam jaki dystans dzieli go do DP800/DC801. To będzie jakaś wstępna informacja. Ze ścieżkami nie jest najgorzej, ale te kanty na masie mnie po prostu rażą w oczy. Zwracam też uwagę, iż zbliżamy się powoli cenowo do urządzeń typu Ayon CD-1, Bryston BCD-1, Cairn Fog v.3, itp. Bitofon się obroni jeśli zaoferuje równie dobry dźwięk nawet przy tych swoich drobnych mankamentach.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Tak niewiele jest polskich produktów audio z przedziału tych zaawansowanych technologicznie, że do każdej takiej próby należy odnieść się z szacunkiem i dać producentowi czas. Tak ja uważam. Przygotowanie modelu cedeka do produkcji to nie to samo co zrobienie jakiegoś wzmaka, czy wystruganie kolumn. To przejście na nastepny etap zaawansowania technologicznego i finansowego producenta.

Kto jeszcze produkuje kompakty spośród tych wielu polskich firm?

To tyle w obronie przedmiotu dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Zgodzę się z michelangelo, że bez podania układu odniesienia, zachwyty autora są niemianowane. Jakies porównanie przez odniesienie jest pożądane, Choćby z tym accu o którym wspomniał.

 

 

 

Zresztą, przyznam się, że czytając, zastanawiałem się, czy nie pomylono się z miejscem umieszczenia. Mnie bowiem, kompozycją i ujęciem emocjonalnym przypomina to różne rozsyłane firmowe materiały promocyjne. Opis, działanie, zastosowana technologia i niemianowana właśnie pochwała.

Miał iść do "Nowości", albo "sponsorowane"?-pomyslałem w pierwszej chwili?

Odnośnik do komentarza
Ukryte

michelangelo prosze Cie tylko o jedno - posłuchaj tego CD-ka - nic więcej tylko go posłuchaj. Ja mimo posiadania DP-500 i tak kupię Bitofona bo ma więcej charyzmy i kontroli szczególnie w zakresie średnicy. A co do wyświetlacza - on raczej wygląda jak z F-16 a nie z kasy fiskalnej . Ale cóż michelangelo - opowiedz nam nie o książkach tylko o układach, które projektowałeś a potem wdrażałeś i wiele lat funkcjonowały. Jeśli masz czelnośc krytykować coś czego nie słyszałeś to opowiedz nam o sobie - wklej jakieś własne układy - najlepiej całe urzadzenia klasy CD albo cyfrowej radiostacji - niech inni się wypowiedzą.

Ale to polska przypadłość wymieszać z błotem w imię miłości i troski o bliźniego.

I to z mojej strony nie jest żadna czołobitność - po prostu może raz warto nie mieszać polskiej konstrukcji z błotem tylko rzetelnie skoncentrować się na jej brzmieniu - bo nie kłania się rynkowym tuzom. A skoro tak ci zależy na kątach na płytkach to sobie zaglądnij do innych odtwarzaczy. Wielu ludzi coś czyta w książce - nie patrząc że to w pewnych warunkach może nie mieć znaczenia. Ale pierwsze zdanie liczy się najbardziej nie ważne że drugie wyklucza je w 99% realnych życiowych przypadków. Co do wyglądu - zdjęcie jest niefortunne - ale po zakupie sfotografuje i wkleje.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Szanowny Autorze i Szanowni Koledzy,

 

Czy wybitny polski konstruktor i jego, jakby się głębiej zastanowić, piomierskie dokonanie- bo idące ciągle nową drogą na polskim rynku audio, nie zasługuje na dużo poważniejsze pochylenie, niż wy żeście to zrobili?

Tu ma guziczek, ..., i ładnie gra- z jednej strony. Ścieżki pod kątem prostym- z drugiej.

To wszystko?

Odnośnik do komentarza
Ukryte

@revert - ja na razie uruchamiałem drobiazgi, stopień komplikacji nieznacznie rósł, począwszy od 11-go roku życia. Takie trochę rękodzieło elektroniczne. Co do DP500 - w życiu bym go nie kupił, nawet za cenę Bitofona. Bardzo mnie cieszy, że Bitofon gra lepiej, bo też tego się spodziewałem - szczerze. Natomiast nie znoszę czegoś, co na forach angielskojęzycznych określa się mianem "fanboyism". Ty pokazałeś typową postawę fanboy'a - spróbujcie zszargać świętość projektu mojego guru, to zobaczycie! :P A ja sobie na chłodno napisałem moją subiektywną opinię krytyczno-pochwalną i taki mam stosunek do urządzeń audio za dowolną kwotę. Z tym sugerowaniem dystrybutora waść żartujesz! :) Zapoznaj się z urządzeniami, które podałem, jak sam do mnie apelujesz w sprawie Bitofona. :) Powiem tyle - mam w domu DACa i transport, obydwa urządzenia ze sporą dawką DIY, i myślę, że Accuphase DP500 by się po prostu przy nich spalił. Zresztą, DP500 dzielą do DP800/DC801 jakieś dwie klasy. Bitofona nie kupię dlatego, że nie obsługuje gęstych formatów, a ja potrzebuję ewentualnie nowy transport jak mi obecny padnie, i chciałbym mieć możliwość czytania SACD, DVD-A, itp. DACa mam raczej z półki jakościowej co najmniej 6,5kzł, ale za sam DAC. Przed kolejną sporą dawką przeróbek konkurował z North Starem M192, AudioNemesisem DC-1 i podobnymi urządzeniami. Teraz jeśli miałbym zaszaleć na maxa, to mi zostaje tylko próba z transformatorami wyjściowymi, ale jakoś nie czuję potrzeby. :)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

A co to jest ML32H? A propos AGH, miałem tam zajęcia z panem Jaromirem Waszczyszynem, znam gościa, znam jego poglądy i talent konstruktorski, to jest dla mnie guru w świecie audio. Poza tym widzę, że koledze nerwy puszczają. Ja się do Ciebie nie dowalam, nie wiem kim jesteś, czego dokonałeś, i nie interesuje mnie to szczególnie, bo nie szukam kolegów wśród osób o prostych schematach myślowych. Nie napiszę Ci co uruchamiałem, gdzie są opinie na ten temat i jak możesz tego posłuchać, ablo się tym pobawić, bo nie o tym jest wątek, a ja nie potrzebuję tutaj reklamy. Możesz też znaleźć moją opinię o DP500 na innym polskim forum - sprzed kilku dni. Miałem Ci wysłać na PW linka, ale po Twoich dzisiejszych wpisach mam jasność co do Twojego poziomu kulturalnego i już nie czuję potrzeby. Dzięki rocznikowi 77 mam jeszcze dość dobrze rozciągnięty słuch w paśmie i bez "dołków", badałem słuch nie dalej jak wczoraj.

 

Aha, żeby nie było, że ja antypolski, malkontent, itp. - bardzo mi się podoba granie urządzeń firm Talcomp i JAG Electronics, poważnie myślę o kolumienkach lub monitorach Talcompu gdy już będę mógł roztawić się gdzieś z głośnikami nie przeszkadzając nikomu. Inne firmy też uwzględniam. Wzmacniacz głośnikowy zrobię sobie sam, własnego projektu. Na razie mam takowy do słuchawek, najnowsza rewizja schematu sprzed kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Ale najbardziej lubie ludzi, którzy mówią miałem zajęcia, studiowałem - pożyje Pan jeszcze 15 lat i będzie się wstydził tego że teraz mówił że coś wie. To takie typowe u ludzi, którzy niedawno kończyli studia. To tak jak młodzi lekarze widzą wszędzie wszystkie choroby. Dlatego Szanowny Panie nie będę kontynuował tej rozmowy i życzę codzinnego demaskowania ludzi o prostych schematach myślowych na codzień- proszę im o tym za każdym razem mówić. Ucieszą się i będą wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

No cóż, mój poprzedni post okazał się mało zrozumiały. To, że nie podaję pewnych informacji nie na temat w tym wątku, to nie znaczy, że mój życiorys to merytoryczna pustka. Każdy tak wnioskuje, jak mu centralny układ nerwowy na to pozwala. Wrzuciłem "ML32H" w wyszukiwarkę, znalazło mi wypowiedzi głównie jednego użytkownika audiostereo, nadal nie wiem co to jest, ale więcej wiem o użytkowniku i jego sposobie zwracania się do innych. Wiem już, że do inwektyw z jego strony było już blisko, ale jakoś udało nam się wspólnie zakończyć ten off topic na mój temat. Taką mam nadzieję przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.