Skocz do zawartości
IGNORED

Test odtwarzacza CD Amplifikator Bitofon


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

Cieszę się, że w wątku wypowiadają się także osoby, które miały okazję posłuchać BIToFONA.

 

Gra świetnie i wytrzymuje porównania nie tylko z SoundArt Sarah. Przypomina mi dość mocno brzmienie odtwarzacza BAT VK-D5SE który testowałem dla Magazynu HiFi. Krótko wspomniałem o podobieństwie brzmienia do dobrego gramofonu i to też jest prawda. Dźwięk jest rozdzielczy, a nie ostry; ma piękną barwę a przy tym jest naturalny.

Co do brzmienia z różnych wyjść, to bezpośrednio jest trudno porównać ze względu na różnicę w sygnale wyjściowym między RCA i XLR. Słuchałem tak i tak, ale mam różne interkonekty XLR i RCA. Z lepszym interkonektem (akurat RCA) grało trochę lepiej. Ale to nie są decydujące różnice. Na pewno wyjście RCA jest pełnowartościowe, nie na odczepkę, żeby tylko było.

Pilot wzbudził sporo kontrowersji - nie ma powodu. To opisany logo Amplifikatora sterownik od dvd, więc ma dużo przycisków. Dlatego napisałem, że można było zmieścić również komendę otwierania szuflady.

Spraw montażu, układu ścieżek nie chcę komentować, nie jestem inżynierem. Oceniając urządzenie staram się nie sugerować budową, opieram się przede wszystkim na wrażeniach odsłuchowych. W Amplifikatorze nie ma voodoo. Odtwarzacz dla realistów, a nie dyziów-marzycieli.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

No nie, nie przesadzajmy, wiele klocków nawet hi-endowych ma nieciekawy layout pcb i co z tego ?

Grają ? Tak i to dobrze.

Więc o co halo, o sztukę dla sztuki ?

Ktoś wspomniał Lektora - patrz wyżej. Krztałt ścieżek nie określa jakości klocka tylko inżynierię projektu, a to nie to samo.

Może być "denna" a klocek gra wspaniale, może być i przypadek odwrotny.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Panowie, BitoFon kosztuje 6990 zł a nie 6490 (wcześniej miała taka cena być - i była też taka podawana m.in. w teście Pana Pacuły) ale po wprowadzeniu wyższej klasy wyświetlacza (niż opisywanego w teście jako mało czytelnego w High Fidelity) i jeszcze innych zmian wewnątrz cena została podniesiona.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Nareszcie jakiś CD z PCM/DF BB w rozsądnej (jeszcze...) cenie! Co do klasy dzwięku to nie mam wątpliwości.

Ale przydałaby się wersja budżetowa nieco uporszczona, bez transformatorów w konwersji I/V. np za 4-5 tys. oparta na solidnej i taniej mechanice np. Sony. Czemu ten nieszczęsny Philips z ograniczoną funkcjonalnością softu?

Stosowanie wyjścia XLR przy tylko 2 DACach (po jednym na kanał) ma średni sens. Dla kogo to? Może opcja XLR na zamówienie z 4 DACami?

Przydałoby się wejście cyfrowe dla innych źródeł, w tej cenie coax oraz USB.

Do tego ten nagrobkowy wygląd... jak prototyp Diory. Klasy tu nie widać, plastikowe Soniacze wyglądają lepiej. Wyświetlacz nieciekawy i byle VFD specjalnie pod

CD wygląda o niebo lepiej.

CDki na PCM170x Denon robił w dużo niższej cenie (choć wiadomo - były celowo skopane), a więc da się to zrobić.

Na pewno przydałby się następca zawierający w sumie te drobne usprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

W Polsce zasadniczo nie produkuje się odtwarzaczy CD więc z tym tu porównywać? W naszych warunkach produkcja CD to porywanie się z motyką na słońce. Nie bardzo jest z czego i z kim produkować.

Brzmienia nie znam, ale zakładam, że jeśli ktoś zabiera się za PCM1704 i DF1704 to tego nie spieprzy.

Poza tym, jeśli ktoś decyduje się na taki krok to naturalną konsekwencją byłoby zbudowanie na tym układzie DACa (nawet wcześniej niż CD - jest to szybsze, tańsze, prostsze i nie musi tak szkaradnie - jak dla mnie - wyglądać). DAC to znacznie mniejsze koszty więc i cena mogłaby być niższa, a transport każdy sobie dopasuje jaki lubi / ma.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

No proszę, a wystarczy zajrzeć do oferty Ancient Audio, Sound Artu, Amplifikatora, Amplifona i znaleźć polskie odtwarzacze. Niedawno Alek umieszczał test polskiego przetwornika.

Urządzeń nie brakuje. Brakuje chęci przekonania się, że mogą być dobre i warte swojej ceny. A Amplifikator jest.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Wtrącę swoje trzy grosze bo jak czytam o tych kątach prostych to mnie trafia. 90% kątów prostych jest prawdopodobnie w obrębie masy a raczej powierzchni ekranów i kompletnie nie ma to znaczenia. Kształty powierzchni ekranujących nie mają wpływu na elektrostatykę tak samo jak ścieżki z kątami prostymi którymi płyną prądy stałe. No chyba że elektrony na zakrętach nie wyrabiają.

Załamania ścieżek mają znaczenie tylko i wyłącznie przy prądach zmiennych i sporych częstotliwościach a te są poprowadzone prawidłowo. Patrz doprowadzenia sygnałów do filtra.

Nie wiem czy są to braki wiedzy czy celowe wprowadzanie w błąd tak czy inaczej zaliczenia u mnie student by nie dostał.

 

A tak na marginesie dorabianie i naciąganie naukowych teorii mnie śmieszy. Równie dobrze można latać wokół sprzętu z grzechotkami i odymiać go z fajki pokoju. A nuż lepiej zagra:)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Oczywiście na zdjęciu od razu widać jakiego rodzaju prądy płyną przez ścieżki. :) Wystarczy się okadzić i obgrzechotać, i "oczy się otwierają". Ani nie napisałem, że to powód złego grania, ani nie ma powodów, żeby nie przyciąć kantów lub zaokrąglić.

Mnie chodziło tylko o to, że na krzywiźnie o małym promieniu zagięcia jest największa gęstość ładunku, a to jakie napięcia i względem czego się tam zgromadzą to zagadnienie niezależne od sygnału - zasada superpozycji, ale kończmy ten odgrzewany nie wiem po co jeszcze wątek ścieżek. Napisane już było, że zdjęcia są niezbyt szczegółowe, więc posypuję głowę popiołem, że z bliska to może wyglądać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Redaktor, 6 Mar 2009, 23:02

>W środku więcej, niż w niejednym współczesnym wzmacniaczu.

 

Faktycznie, kondensatorów jest dużo - układ posiada rozbudowane zasilanie - i bardzo dobrze!

 

>Pampek

 

Ancient Audio - to manufaktura, robią pojedyncze sztuki.

Sound Art - jeden model na zamówienie czyli faktycznie trudno mówić o produkcji. Amplifikator (wnioskując po stronie WWW) nie produkuje odtwarzaczy CD.

 

Urodzaju więc nie widać.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Ancient Audio - 3 modele: Lektor Grand SE, Lektor Prime, Lektor V

http://www.ancient.com.pl/brand_new_in.htm

Słuchałem wszystkich, naprawdę istnieją.

 

Sound Art - 2 modele: Sarah i nowy Blues, obu słuchałem, Sarah mam. A w przygotowaniu kolejny projekt na własnej płycie.

http://www.soundart.pl/sarah.html

 

Amplifon - rzeczywiście na stronie nie ma prezentacji. O ile dobrze pamiętam grał na AudioShow 2007.

 

Dopisz do listy Excentric Digital

http://www.excentricdigital.eu/

Grał na AS 2008.

 

Jaki popyt taka produkcja. Ale nie wprowadzaj ludzi w błąd, że nie ma polskich odtwarzaczy CD. Tym bardziej, że właśnie pojawił się dobrze wykonany, dobrze grający i najtańszy na rynku polski cd player.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Jeśli projektant nie pomyśli o SACD jak praktycznie wszyscy producenci z całego świata to za jakiś czas pojawi się problem. U nas pewnie kilku klientów się znajdzie, ale na zachodzie nikt już płyt CD nie kupuje. Nie chcę być złosliwy ale właśnie czekam na nową płytę (ostatni wielki hit) STEVENA WILSONA (PORCUPINE TREE) oczywiście na DVDAUDIO. Nie wyobrażam sobie wywalania kasy na odtwarzacz zwykłych płyt CD, potem kupowania starych wydań XRCD (nawet HDCD nie czyta). Właśnie z takich powodów audiofile powracają do winyli. Za kilka dni wielka premiera TENM Pearl Jam w wersji 2LP, potem na początku kwietnia nowy Depeche Mode na winylu. Gdzie tu miejsce na poczciwe Cd nie mówiąc o wielkie inwestowanie w sam odtwarzacz ?

Odnośnik do komentarza
Ukryte

@asfanter, w jakich sklepach muzycznych na Zachodzie byłeś? Jakie kraje? Bo ja w USA przez poprzednie trzy lata rok rocznie widziałem głównie Red Book CD. Zgadzam się, że miło by było móc przeczytać coś więcej niż 16 bitów w 44.1kHz próbkowania, ale nie piszmy bajek na temat rynku.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Redaktor zainwestuje w tło fotograficzne za 50zł:

 

http://www.allegro.pl/item566900717_tlo_fotograficzne_2_85m_5m_2_kolory_3miasto.html

 

Zdjęcia będą od razu 3x ładniejsze.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Ukryte

A czy ktoś miał może okazję porównać Bitofona z TACD01 Amplifona (lub chociaż słyszał oba i może się podzielić wrażeniami)? Cena zbliżona, a to chyba 2 najciekawsze obecnie propozycje polskich producentów (no może jeszcze Enigma ale to rzadkie zjawisko, a Lektory sporo droższe).

 

Amplifon chyba wznowił produkcję, bo oferuje 1 nowy egzemplarz na allegro:

 

http://www.allegro.pl/item613635417_amplifon_tacd01_nowy_od_producenta.html

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.