Jump to content
IGNORED

Gniazda prądowe we wzmacn. - korzystać?

marcin73m

Recommended Posts

Witam, być może był już taki wątek, ale przyznam, że nie znalazłem. Chodzi mi o kwestię korzystania z gniazd zasilających we wzmacniaczu np. do podłączenia odtwarzacza, tunera, osobnego pre itp. Jak się ma takie podłączenie w stosunku do zasilania bezpośrednio ze ściany lub z listwy. Nie mam kondycjonera, wzmacniacz i cd są podpięte bezpośrednio do gniazdek w ścianie. Może lepiej podłączyć cd do gniazda we wzmacniaczu? Jeśli tak/nie to dlaczego? Proszę o jakieś wskazówki, z góry dzięki. Sprzęt jak w opisie.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli ani w listwie zasilającej ani we wzmacniaczu nie masz żadnego filtru sieciowego to jeden pies gdzie to podłączysz byle sznur do wzmacniacza był odpowiednio gruby.

Hidden Content

Z reguły dobre wzmacniacze mają jakieś układy filtracji i przez ten zasilane jest gniazdko z tyłu obudowy. Niewiele one dają. Zapewne w podłączeniu kostek o mniejszym poborze mocy do gniazdka z tyły wzmacniacza (amplitunera) chodzi o wygodę związaną z wyłączeniem całości systemu wyłącznikiem wzmacniacza.

Zwracam uwagę, że współczesne napędy nie powinny być wyłączane w ten sposób. Mają one procedury wyłączenia podczas których zapamiętują ostatnie ustawienia, miejsce na płycie gdzie przerwano odtwarzanie i wiele innych. Powinny być wyłączane indywidualnie.

Hidden Content

Niestety "sznur od wzmacniacza" gruby nie jest wcale. Te NAD-y miały na stałe montowane słabiutkie sieciówki z wtyczką bez uziemienia. Zastanawiałem się kiedyś nad jego modyfikacją, tzn. zamontowaniu gniazda IEC we wzmacniaczu i kupnem dobrego kabla, ale nie wiem, czy warto inwestować.

Wzmacniacz i cd wyłączam z pilota systemowego i pozostawiam na stand by.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.