Skocz do zawartości
IGNORED

Gniazda prądowe we wzmacn. - korzystać?


marcin73m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, być może był już taki wątek, ale przyznam, że nie znalazłem. Chodzi mi o kwestię korzystania z gniazd zasilających we wzmacniaczu np. do podłączenia odtwarzacza, tunera, osobnego pre itp. Jak się ma takie podłączenie w stosunku do zasilania bezpośrednio ze ściany lub z listwy. Nie mam kondycjonera, wzmacniacz i cd są podpięte bezpośrednio do gniazdek w ścianie. Może lepiej podłączyć cd do gniazda we wzmacniaczu? Jeśli tak/nie to dlaczego? Proszę o jakieś wskazówki, z góry dzięki. Sprzęt jak w opisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ani w listwie zasilającej ani we wzmacniaczu nie masz żadnego filtru sieciowego to jeden pies gdzie to podłączysz byle sznur do wzmacniacza był odpowiednio gruby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły dobre wzmacniacze mają jakieś układy filtracji i przez ten zasilane jest gniazdko z tyłu obudowy. Niewiele one dają. Zapewne w podłączeniu kostek o mniejszym poborze mocy do gniazdka z tyły wzmacniacza (amplitunera) chodzi o wygodę związaną z wyłączeniem całości systemu wyłącznikiem wzmacniacza.

Zwracam uwagę, że współczesne napędy nie powinny być wyłączane w ten sposób. Mają one procedury wyłączenia podczas których zapamiętują ostatnie ustawienia, miejsce na płycie gdzie przerwano odtwarzanie i wiele innych. Powinny być wyłączane indywidualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety "sznur od wzmacniacza" gruby nie jest wcale. Te NAD-y miały na stałe montowane słabiutkie sieciówki z wtyczką bez uziemienia. Zastanawiałem się kiedyś nad jego modyfikacją, tzn. zamontowaniu gniazda IEC we wzmacniaczu i kupnem dobrego kabla, ale nie wiem, czy warto inwestować.

Wzmacniacz i cd wyłączam z pilota systemowego i pozostawiam na stand by.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.