Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki LCD 32' pod konkretne wymagania...


MaTiX_lama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję sobie niedługo zakupić TV LCD. Proszę o poradę, co do modelu. Moje wymagania to:

- 32'

- FullHD (1920x1080)

- min. 3 złącza HDMI (będzie podłączony komp, odtw. Blu-ray i tuner HDTV (prawdopodobnie 'n'))

- cyfrowe wyjście audio

- tuner DVB-T

Dobrze by było, gdyby jeszcze miał:

- odświeżanie 100Hz

- wejście DVI (wtedy może mieć tylko 2 HDMI)

- tuner DVB-C

Mogę na niego przeznaczyć ok. 3000zł. Myślałem o Sony KDL-32W4000 lub o Panasonic TX-32LZD85F. Który z nich byłby lepszy? Panasonic w porównaniu z tym Sony ma dodatkowo DVB-C i odświeżanie 100Hz, natomiast, gdzieś wyczytałem, że DVB w Panasonicu obsługuje tylko MPEG2, natomiast nie ma obsługi MPEG4, co go automatycznie dyskwalifikuje, bo w Polsce ma ponoć obowiązywać MPEG4. Może ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat? A może ktoś poleci jeszcze inny model?

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kupuj Sony 32W4000. Swietny model wysoko oceniany zarowno w Polsce jak i na swiecie. Braku 100Hz nie zauwazysz, bo plynnosc jest na przyzwoitym poziomie. Panasonic ma lepsze katy, ale slaba czern i zdarzaja sie problemy z podswietleniem matrycy.

 

P.S. 100Hz w LCD nie ma nic wspolnego z odswiezaniem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majk!, 2 Mar 2009, 12:04

>

>P.S. 100Hz w LCD nie ma nic wspolnego z odswiezaniem.

 

Ma - można wyświetlić więcej obrazów/sek = płynniejszy obraz/dokładniejsze odzwierciedlenie ruchu ... w TV akurat mamy 25/50 Hz + rendering klatek pośrednich (do np. 100 fps) co daje większą widzianą płynność.

 

ps. z tego powodu po podłączeniu do PC będzie to panel 50-60 Hz ... a wyświetlać będzie 100 fps (właściwie 50+50 klatek pośrednich)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem na tym samym ekranie (przedzielony pionowo na pół) obraz na LCD SHARP'a 50Hz i 100Hz.

W części gdzie było odświeżanie 100Hz, litery były ostre, wyraźne, szczegóły nie miały rozmytych konturów. Natomiast przy 50Hz obraz miał rozmydlone kształty szczegółów i rozmyte litery szyldów (tematem ujęcia była jakaś uliczka z balkonami, na dole sklepiki z szyldami).

 

Ad. ww. SONY. Mnie też wydawał się godny uwagi.

Zwróćcie uwagę na mrowienie kolorów i jak oddaje szybki ruch. Ponadto co wtedy widać na najdalszym planie.

Dlatego nadal moim faworytem pozostają Philips'owate, potem chyba jednak Panasy i reszta - różnie; konkretnie dobre modele zdarza się popełnić tak Samsungowi, jak i LG.

A i HITACHI też zna się na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle:

Oczywiscie TV wyswietla wiecej klatek, ale nie dziala to na takiej zasadzie jak 100Hz w telewizorach CRT i powtarzam jeszcze raz, to nie ma nic wspolnego z odswiezaniem obrazu. Systemy typu MotionFlow (w Sony) czy HD Narural Motion (Philips) dodaja dodatkowa "sztuczna" klatke pomiedzy dwie wlasciwe i na tej zasadzie poprawiaja plynnosc obrazu. Nazwa 100Hz jest umowna. Negatywnym skutkiem tego jest fakt, ze obraz staje sie nienaturalny, wyglada jak "teatr telewizji", dodatkowo pojawiaja sie artefakty (duza dolegliwosc w Philipsach). Niektorym to przeszkadza, poniewaz nie oddaje to wiernie tego co leci w TV. Dobry LCD 50Hz wyglada duzo bardziej naturalnie, a czasy smuzenia juz dawno minely.

 

Andrea29:

Jesli chcesz kupic TV na podstawie demo przygotowanego przez producenta to moje gratulacje. Powiem tak: jesli zalezy Ci na dobrej czerni i naturalnych kolorach kup Sony, jesli wolisz dobre katy i nie przeszkadza Ci nierownomierne podswietlenie matrycy to bierz Panasonica. Co do Philipsow to ja nie mam zaufania do tych TV, mialem juz 2 i kazdy ladowal w serwisie. Jesli koniecznie chcesz Sharpa to polecam 32XL8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea29:

Jesli chcesz dobrze wybrac, to pobaw sie telewizorem w sklepie. Popros o pilota i poustawiaj parametry obrazu. Kalibracja jest bardzo wazna i dopiero po niej TV pokazuje pelnie mozliwosci. Jest jeszcze opcja prezentacji w domu, to najlepsza forma zakupu. Sa juz sklepy, ktore to oferuja. Ile chcesz wydac na ten TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje warunki spełniają nowe modele:

Sharp 32 DH 77

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC 32 R10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz

Sony W 4000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majk!, 3 Mar 2009, 08:14

 

Czasem te demo to IMO tylko wpadki !:)

Nie wiem czy zauważyłeś, że często demo jednego producenta, leci na tv innego.

Trochę wprawy w porównywaniu wszystkiego ze wszystkim i można sobie jakiś pogląd wyrobić.

 

SONY. Ogólnie niezłe pierwsze wrażenie. Jak baczniej sie poprzyglądałem, tym większe rozczarowanie i jestem na NIE. /Nie mówię, że złe ale że wolę obraz z Philipsów. Panasa (dobre kąty), może Hitachi (ciężko mi na nie natrafić). Dalej inne marki - też nie bez szans.

SAMSUNG. Hmm, wrażenie z oglądania w sklepach - przeciętne. Czasem lepiej potrafią wypadać modele LG ale nie zawsze. Ofc. bez kalibracji trudno wyrokować.

 

Nierównomiernego podświetlenia matrycy nie lubię. Jakie masz tu typy ?

 

Philipsy... No właśnie. Docierają i do mnie informacje, że coś z nimi nie tak, bardziej awaryjne niż inne ?

W Wa-wie sprzedawcy jakoś nie polecali P. z uwagi na jw. Nie wiem jednak jaka jest prawda.

 

Na razie zakup 32" tv do sypialni odkładam w czasie. Czekam aż schudną (4,5cm to już bym zaakceptował). No i jakoś oglądać nie za b. mam kiedy i jest co.)

Gdyby nie grubość (ok. 12cm) chętnie brałbym któregoś z Philipsów, no ale "pożyjemy - zobaczymy".

 

Mam LCD SHARP'a(42"LCD), oglądam z ok. 4,5-4,8m (gorzej widać pod kątem). Na wprost - ok. (Dziś zdecydowałbym się chyba na jakiegoś 46" i raczej nie większy.)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majk!, 3 Mar 2009, 08:22

 

Oczywiście, zgadzam się.

 

Mego Sharpa, w ten właśnie sposób kupowałem. (Przedtem przeprowadziłem wiele porównań, w wielu sklepach pn.-wsch. Polski i na przestrzeni długiego czasu. (Interesuje mnie tematyka, więc kupuję czy nie, lubię sobie pooglądać, porównać i pooceniać, by samemu "wiedzieć"i mieć swoje zdanie.)

Ostatnie kilka podejść ad. jakości obrazu (świetne kolory) upewniło mnie, że w swej cenie to niezły wybór. No i rama matowa i brązowa - idealnie pod meble i kolor ścian.

Rodzinie też się podobał.

Wtedy SHARP miał jak dla mnie tylko jednego konkurenta (nie mówię o plazmach Pioneer'a - dla mnie za drogie), był nim jakiś LCD-ek Philips'a. Niestety pod byle innym niż prostopadły do pow. ekranu kątem, dawał popisowo ciała z czernią. Po prostu zaraz robił się intensywnie śliwkowa i dlatego, jak dla mnie, nie do przyjęcia.

Ale na wprost obraz był klasa (obserwowałem jakiś mecz). Także obraz z tego P. zachwycił mnie najbardziej. Gdyby nie ta "umowna"pod katem czerń...

W sklepie był duży wybór wielu in. marek.

Opinii profesjonalistów i testów o tym Sharpie nie szukałem, bo "koń jaki jest...". No ale byłbym ich ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.