Skocz do zawartości
IGNORED

Pro-Ject vs Thorens


WaWrzOL

Rekomendowane odpowiedzi

Kudlaty, my kupujemy wersje bez wkladki ten za 1850 cennikowo. Poniewaz nie znamy sie na tym to wkladke dobieral nam sprzedawca pod gusta muzyczne i mam nadzieje, ze trafil:) Kable tez beda Project.

Z uwagi na niewielki koszt calosci podjalem ryzyko zakupu w ciemno.

 

Teraz czeka nas nauka jak szukac dobrych wydan plyt itp. Do czasu zmiany pre pewnie nie poznamy prawdziwej mocy tego sprzetu - poki co bedzie gral na pre w ampli denona - niestety.

 

Jaki pre polecacie do tego gramofonu i wkladki? Warto isc w lampe projecta? nie za droga eksploatacja?

Jak podlaczyc zewnetrzny pre do wzmacniacza w ampli? pod jakie wejscia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz wybrales PJ to pre smialo mozesz kupic PJ Phonobox II bardzo dobre urzadzenie do tej klasy gramofonu.

 

Z uzywanych to PJ Phonobox SE a te ich lampowe to sobie podaruj sa mulne jak woda Nilu.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>darekdz,

"...Kable tez beda Pro-Ject..."

O! Tu uwaga! Jeżeli to ma być ten "fabryczny" kabel Pro-Jecta, taki "zwykły", czarny, z jednej strony z wtykami DIN kątowymi, to zdecydowanie odradzam. Degraduje brzmienie, ma dużą pojemność własną, ktoś go mierzył pamiętam, że wyszło aż 390 pF. Jeśli to ma być natomiast kabelek P-J z serii Connect It, to te są podobno w porządku (nie słuchałem, drogie cokolwiek).

 

Jeśli Koledze doradzono Sumiko Pearl, to czy Kolega orientuje się na brzmienie takie cieplejsze, ze "schowaną" górą pasma i silniejszym basem? Bo coś takiego z tej wkładki wychodzi. Nie wiem czy Kolega będzie ustaysfakcjonowany jej małą wyrazistością. Zobaczymy. Przedwzmacniacz, dla zachowania elemntarnej równowagi, mógłby być taki trochę ostrzejszy w charakterze. Może CS Blue?

 

"...Jak podlaczyc zewnetrzny pre do wzmacniacza w ampli? pod jakie wejscia?..."

Zewnętrzny pre podłączasz pod jakiekolwiek wejście liniowe w amplitunerze. Może być np. pod AUX.

 

Pozdro,

Yul

P.S. Miłego słuchania, niech Kolega coś "skrobnie", po tym jak posłucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable kosztuja 380 PLN za 123 cm wiec nie wiem, ktore to. Lepsze czy te gorsze?

Jesli gorsze to co kupic zamiast tego w podobnej cenie?

 

Co myslicie o pre Cambridge Audio 640?

 

Skrobne kilka slow ale obawiam sie, ze na pre amplitunera KD moze byc to niemiarodajna opinia, no i kwestia materialu. Moze polecicie zrodlo dobrze wydanych plyt - w sieci lub w w-wie?

 

No to zaczyna sie przygoda z czernia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, masz na mysli ten pre?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam na forum, ze CS Blue robi jakis Pan Bogdan. Czy moze mi ktos dac namiary na tego Pana?

czytam tez, ze gra raczej dolem niz gora wiec moje pytanie jest czy do Pearla ma to sens skoro szukamy dodatkowej gory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to, ze to ten kabel

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>darekdz,

Ten kabelek może być, ale drogawy skubaniec jest. Najlepiej pożycz za kaucją, wypróbuj, skonfrontuj z innymi które masz w domu. Nie wiem czy w przypadku podłączenia gramofonu do amplitunera tym kablem będzie wielka różnica. Wolałbym dołożyć te 4 stówki do wkładki, do pre gramofonowego, albo do RPM-5. Kabel można pożyczyć, popróbować, ewentualnie oddać, raz założonej wkładki to już Ci nikt nie przyjmie.

 

O CS Blue słyszałem całkiem inną opinię, ale może ktoś z forumowiczów używał go z Sumiko Pearl i ma więcej do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul... ostanio kupowalem suba do kina 1,5 roku i jestem juz zmeczony...

gramofon byl totalnym spontonem chyba na poprawe humoru;)

 

calkiem powaznie to juz go odebralem. wkladka jest zalozona i usatwiona ale nie wiem czy ustawienia przetrwaly transport:( dobry kabel i moze lepsza wkladke kupie jak zakupie dobry pre. Kabelek, ktory zakupilem to Pro-ject Connect It Phono RCA-CC 0,83m - cena 285 PLN - jest to plaski kabel w siateczkowym oplocie. Nastepny w serii to RCA-SI ale kosztuje 1000 PLN. Czy przy zewnetrznym pre konieczny jest zakup dwoch kpl. kabli? i tez ziemie ciagnie sie w calym torze poprzez mase pre? czy tylko do pre a od pre zwyklymi interconnectami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>darekdz,

Skoro masz "Connect It", i to ten lepszy, miedziano - węglowy, to chciałbym się w przyszłości dowiedzieć od Ciebie jak gra przez ten kabelek (w porównaniu z innymi). Ale to później, jak trochę rozruszasz gramofon i opanujesz ramię i wkładkę.

 

"...Czy przy zewnetrznym pre konieczny jest zakup dwoch kpl. kabli? i tez ziemie ciagnie sie w calym torze poprzez mase pre? czy tylko do pre a od pre zwyklymi interconnectami?..."

 

Przy zewnętrznym pre potrzeba dwa komplety kabli: gramofon-pre i pre-integra. Szczególnie "specjalistyczny" powinien być ten pierwszy (i taki już masz, z osobną linią masy). Przesył od pre do integry to już można traktować jak sygnał o poziomie liniowym, wszystko po przejściu przez pre jest już skorygowane i wzmocnione. Ten drugi kabel może być już taki bardziej zwykły. Ja w tym miejscu używam solid core'a i jest dobrze. Masę ciągnie się od gramofonu do pre, dalej nie trzeba. Niektórzy ciągną masę od gramofonu do zacisku uziemiającego w integrze, podobno czasem tak jest lepiej, ale nie próbowałem szczerze mówiąc. Z 1.Xpression i tak nic Ci nie będzie brumiło.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>darekdz<

 

Akurat jestem użytkownikiem wkładki Sumiko Pearl, i od trzech miesięcy także posiadaczem pre CS Blue Le, który po przeczytaniu opinii kupiłem właśnie w celu rozjaśnienia systemu i nie zawiodłem się.

Chociaż po tym okresie użytkowania mogę stwierdzić, że sama wkładka nie jest aż tak ciemna tylko moje kolumny mają bardziej ciemny przekaz, na słuchawkach Grado jest miodzio.

Wiem że parę osób miało problemy z tą wkładką, między innymi ze zniekształceniami pod koniec płyty, ja nie miałem najmniejszych problemów, może lepiej pasuje do mojego ramienia trochę cięższe od PJ

Lepiej sprawdza się w spokojniejszej muzyce, a przy ostrzejszej nazwał bym to że się gubi lub nie nadąża.

Posiadam także Duala 721 z wkładką AT 13 EAV którego nie słuchałem ze względu że brzmiał nie ciekawie.Po podłączeniu do CS BLUE LE nagle odżył, inaczej mówiąc otworzył się, i teraz słucham go z równą chęcią.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak na goraco gdyz jestesmy juz po kilku plytkach... to co najwazniejsze to to, ze to jest zupelnie co innego niz CD. W moim pomieszczeniu (60m2) nawet na ampli denona brzmi to bardzo masywnie i poteznie, ladna dynamika i potezny bas. Gora faktycznie lekko przytlumiona, nie ma krwi z uszu a soprany sa nawet nawet... mogloby byc lepiej ale tu nadzieje pokladam w nowym pre bo jak widze denon to porazka i na niego skladam te braki :) a moze to odmiana dzwieku po przesiadce z CD ten brak gory?

 

Poki co nie zauwazylismy znieksztalcen pod koniec plyty ale widzimy jak obnaza ich gorsze wydania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! No i proszę! Forumowicz bardzo rzeczowym wpisem wyjaśnił co i jak. I tak trzymać!

 

Co do góry pasma, to ja dopiero z gramofonu dowiedziałem się co to naprawdę znaczy "rozdzielczość wysokich tonów" i "bogactwo sopranów". CeDek tłamsił to wszystko dość skutecznie, a CeDeka mam czterocyfrowego Denona, chwalonego często na tym forum. Nie bardzo te pochwały obecnie rozumiem.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach pre Projecta Phono Box SE II. Co moge powiedziec... po odpieciu pre z denona i podpieciu SE wszystko sie zmienilo... pojawila sie ladna gora, srednica wyciagnieta do przodu z czytelnym wokalem, bardzo sie rozjasnilo. Wieksza dynamika ale bez przesady no i gra glosniej i wyrazniej.

Zanim jednak wydam taka kase na pre musze jeszcze potestowac inne. Moze cos z DIY? znacie jakis godny uwagi schemat? moze jakies namiary?

 

Mam tez pytanie - testowalem wszystko na interconnectach Nykiel Audio, sa bardzo przezroczyste co ni epowiem odpowiada mi ale... no wlasnie ale cena - 450 PLN. Czy moge prosic o ukierunkowanie na cos podobnego, wartego uwagi za mniejsza kase? zanim wydam chcialbym posluchac innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup srebro ok 1700zl za kg a na kabel styknie kilka gram i sam sobie cos sklec, albo popros Arka45 z forum badz z allegro jakis tam argentus czy cos choc tego ostatniego nie sluchalem. Efekt bedzie zupelnie inny niz z miedzianych kabli stwierdzisz ze albo jest super szybko i klarowanie albo jednak nieco za wyraznie na sopranach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.