Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do CD Technics ...


gregorjan

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dużo się bawiłem nowymi nabytkami DVD i ampli Marantza, ale odkurzyłem swojego CD Technicsa SL-PS670A ... stare czasy ... przywieziony jeszcze z Berlina Zachodniego, ale jest w eleganckim stanie , mało był używany a chodził on u mnie jeszcze pod Radmorem, iiiii trochę mi szkoda chyba z nim mi się rozstawać, fajnie gra i stąd moje pytanie - jaki wzmacniacz z tej serii Technicsa był do mojego modelu przypisany? może na CD przy nim zostanę ...., dzięki za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregorjan, 1 Mar 2009, 14:00

 

jaki wzmacniacz z tej serii

>Technicsa był do mojego modelu przypisany?

 

SU-V500 SU-V600 i SU-A700 i podobne. Są to najgorzej brzmiące wzmacniacze jakie słyszałem w ogóle. Ten kompakt też jest b. przeciętny, już lepiej kup sobie SL-PS770D, gra znacznie lepiej niż 670A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już chcesz koniecznie pozostać przy firmowym zestawieniu to proponuję zainteresować się tym wzmakiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

gregorjan, 1 Mar 2009, 14:00

 

>szkoda chyba z nim mi się rozstawać, fajnie gra i stąd moje pytanie - jaki wzmacniacz z tej serii

>Technicsa był do mojego modelu przypisany?

 

praktycznie z każdym wzmakiem będzie grał równie dobrze, nie przejmuj się opiniami pseudo-fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 1 Mar 2009, 15:17

 

>gregorjan, 1 Mar 2009, 14:00

>

>>szkoda chyba z nim mi się rozstawać, fajnie gra i stąd moje pytanie - jaki wzmacniacz z tej serii

>>Technicsa był do mojego modelu przypisany?

>

>praktycznie z każdym wzmakiem będzie grał równie dobrze, nie przejmuj się opiniami pseudo-fachowców.

 

Tym bardziej idiotów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już standard na forum...

Użytkownicy sprzętu firmy X to kretyni, sprzętu firmy Y to idioci, sprzętu firmy Z to .....itd.

Proponuję żeby się wszyscy "zignorowali" a na koniec ostatni zgasi światło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pytanie: jaki wzmak do CD Technicsa? jest pytaniem retorycznym, wszyscy znają odpowiedź,a brzmi ona: każdy, co nie zwalnia posiadaczy lepszych marek od powstrzymania się uszczypliwości, każdy zaczynał od audiofilskiego mebla czy też bardziej od poniewieranej w powyższym wpisie Tosci? to co pisze to banał, ale forum jak na razie się nazywa audiostereo.pl, a nie audiofilostereo.pl co polecam wszystkim ironicznym krzykaczom pod rozwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

opteron, 1 Mar 2009, 18:30

 

 

>>praktycznie z każdym wzmakiem będzie grał równie dobrze, nie przejmuj się opiniami

>pseudo-fachowców.

>Tym bardziej idiotów...

 

oczywiście, a tych nie brakuje wśród audiofili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 1 Mar 2009, 19:42

 

>oczywiście, a tych nie brakuje wśród audiofili :)

 

Nie tylko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyższy model SL-PS770A grał jakiś czas ze wzmacniaczem SU-V620. Podobno jedne z wyższych modeli tej serii... Polecam chyba tylko początkującym i to na krótko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

opteron, 1 Mar 2009, 19:44

 

>XYZPawel, 1 Mar 2009, 19:42

>

>>oczywiście, a tych nie brakuje wśród audiofili :)

>Nie tylko...

 

tylko, że wśród słuchaczy wtyczek jest ich jakaś nadprodukcja... Podobnie jak wśród poszukiwaczy ufo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

rafal996, 1 Mar 2009, 19:55

 

>U mnie wyższy model SL-PS770A grał jakiś czas ze wzmacniaczem SU-V620. Podobno jedne z wyższych

>modeli tej serii... Polecam chyba tylko początkującym i to na krótko ;)

 

Jest taki stary audiofilski mit, że Technics to syf. Nie warto się nim przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobry wieczór , dzięki za kilka merytorycznych odpowiedzi ... dosyć niedawno zapisałem się na to forum a widzę, że nie brakuje tu mówiąc językiem "auto" wygolonych łbów, zimnych łokci i miłośników kopcących acz niewykorzystanych 300KM pod maską najlepiej marki BMW, ale cóż widocznie trzeba się pogodzić że i tu, nawet na forum z założenia jakby dość pokojowo nastawionego, takiej szumowiny widocznie nie brakuje, której należałoby przerobić uzębienie chociażby klawiaturą tegoż Technicsa ... boruta normalnie

- kochani to ja zdecyduję czy i kiedy pozbędę się mojego Technicsa i czy kupię coś 5x droższego , na co niewątpliwe mnie stać,

- nie pytam się co jest lepsze, bo sam jestem to w stanie ocenić

- i na końcu nie potrzebuję żeby żaden ... denon ... srenon ... czy inny szczyl zostawiał gówna ze swojego podwórka w moim wątku.

 

sory co niektórych za kilka sprośności ale przyznam, że niespodziewałem się ... jeszcze raz dzięki za wypowiedzi na temat.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregorjan>

Co racja to racja,

to moze Ci sie przydac przy poszukiwaniach:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregorjan

 

Miły facecik z ciebie:)) A propos tego denona - dał ci bardzo dobrą rade. Znam twój odtwarzacz, wyzszy SL-PS770 sam dawno temu posiadałem i powiem ci tak - trudno o większą kaszanę. Czemu ubliżasz ludziom, którzy "trochę" więcej od ciebie słyszeli i dobrze ci radza? Skoro jesteś zamożny, złóż przyzwoity system, Technicsa sprzedaj, a uzyskaną z tego tytułu "stówke" przepij. Stypa po Technicsie musi być:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wij, 1 Mar 2009, 20:30

 

> złóż

>przyzwoity system, Technicsa sprzedaj, a uzyskaną z tego tytułu "stówke" przepij. Stypa po

>Technicsie musi być:)

 

Bo co ? Daj chociaż jeden MERYTORYCZNY argument.

Czym się różni technics od Denona, Sony i itd ? Albo nawet od drogich hejendów, poza ceną ? I tym, że niektóre klocki ważą 20 kg ?

 

Tylko nie pisz, że dźwiękiem, bo tego byś w teście ABX nie udowodnił, więc się nie ośmieszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel

 

Nie rozśmieszaj mnie. Naprawdę nie odróżniasz Technicsa od dobrego cedeka? Nawet w ślepym teście?

Udaj się do lekarza rodzinnego, ten skieruje cię do specjalisty. Powiedzmy, że jestem jeszcze w stanie zrozumieć niesłyszenia wpływu kabli, odwróconej polaryzacji, ale Technicsa nie wyhaczyć - parodia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, no dobra stypa będzie ...i to nawet napewno, ale jak ja zechcę i stówkę też wydam na co zechcę..

- co do ubliżania - wij - jak Boga kocham, nie broń mi tu chamstwa - bo uważam że wsio można przekazać ale w kulturalny sposób, za dobre rady dzięki ale nikt kto "trochę" więcej posłuchał nie będzie mi tu wyjeżdzał z chamskim protekcjonizmem, moja odpowiedź jak najbardziej nie dotyczyła dobrej rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregorjan

Dostałeś dość dużo nieprzyjemnych odpowiedzi, ale nie przejmuj się zbytnio nimi. Faktycznie Twój CD niespecjalnie grzeszy jakością, ale o tym najlepiej sam się przekonaj konfrontując go z potencjalnym następcą.

A takiego xyz to radzę Tobie od razu zablokować, bo on ma problem zarówno z uszami jak i z tym pomiędzy nimi:( Przy okazji zrobi Ci jatkę w wątku i tyle, a po co? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

gregorian tu nie chodzi o samego Technicsa. Ja miałem CD : 770 , 740 (bardzo fajny), 840 (bardzo udany) , 990 (najlepszy Technics - chyba nawet od modelu 2000), 999 (tu już spore oszczędności w porównaniu do 990)oraz 1200 - naprawdę niezły ponad to wzmacniacze : 600 , 700 , 900 , 45A , 560

VX 800 , V90D. Oprócz tego mnóstwo korektorów tunerów i procesor SH-GE90 i coś Ci powiem - już ich nie mam. Co do wydawania większej kasy to Ci tylko powiem że jesteś w błędzie bo za totalne gó... o czyli su-a 900 MK2 (jakie Ci tu proponują) dostałem przyzwoite CD Kenwooda i obecny wzmacniacz Sansuia 911DG (fakt niesprawny ale nie było problemu z uruchomieniem) i tenże Sansui na skręconych basach rozniósł Technicsa z podkręconym basem i korektorem na V. Nie mówiąc już o tym że plastikowy piękniś z Technicsa nie wyrabia z pokrętłem już na godzinie 11.... Wszystko zależy od Ciebie czy lubisz oglądać Technicsa czy lubisz słuchać prawdziwej muzyki. Jak rozkręcisz Su-a900 i zobaczysz końcówki mocy na podrzędnych STK-ach wszechobecną pustkę i parę kondensatorków to zrozumiesz, ze to tylko przerośnięty boombox. Ja reagowałem tak jak Ty aż w końcu się poddałem tylko dlatego, że miałem dosyć oszukiwania się , że to nie coover leci (bo za cholere Con Dios nie przypominała na Technicsie Con Dios ...)Zostawiłem sobie magnetofony 765 i 747 bo mam kilkaset kaset i .... sentyment ale oszukiwać się już nie dam ... Po sprzedaży Technicsów i zakupie obecnych rzeczy zostało mi ponad połowę kasy na płyty itd. więc przestań gadać głupoty, ze aby mieć lep[iej to trzeba drożej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wij, 1 Mar 2009, 20:55

 

>XYZPawel

>

>Nie rozśmieszaj mnie. Naprawdę nie odróżniasz Technicsa od dobrego cedeka? Nawet w ślepym teście?

Chodzi Ci o drogiego ? Bo dobry Technics to już jest :)

Nie tylko ja, Ty też i NIKT na świecie nie odróżnił jednego CD od drugiego. Chyba, że patrząc na obudowę, czyli to co Wy robicie...

A może pokażesz mi jakiś wiarygodny test ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.