Skocz do zawartości
IGNORED

Które kolumny PMC w 20m2?


rollins

Rekomendowane odpowiedzi

Które do 20m2? Jak celować - czy mniejsze GB1i dadzą radę czy lepiej FB1i?

 

linki do głośników:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poradźcie proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie "dadzą radę". Ja wybrał bym jednak FB 1i. Poprostu przy mniejszym rozkręceniu głośności więcej będziesz słyszeć niż w GB 1i. Dla mnie to kwestia komfortu słuchania a nie "dania rady".

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko taki problem..słuchałem tych i tych u siebie. FB1i schodza niżej, graja pełniejszym dźwiękiem w stosunku go GB1i. Tylko, że mam takie pomieszczenie że głośniki muszą stać 0,5 od tylenj ściany i na ten moment nie mogę tego zmienić. W FB1i na niektórych nagranich - np. Tanita Tikaram "sentimental" czy płyta Ayo mam wrażenie, że basu jest za dużo..lekko się wzbudza... wiem, że te płyty mają dużo basu..może czasami nawet przewalony...

stąd moje dylematy... z kolei GB1i graja bardziej przestrzennie..chociaż "chudszym" dźwiekiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawkowce z założenia nie wchodzą w grę. Co do GB1i to mają wg mnie lepszą przestrzeń, natomiast FB1i grają pełniejszym dźwiękiem, niżej schodzą. Argument cichego słuchania przyjmuję i jak najbardziej się z nim zgadzam. Co do wyboru to najpierw słuchałem GB1i i byłem zadowolony z dźwięku ale jak posłuchałem większych to mam pewne wątpliwości... czy nie są za duże. No i trzeba pamiętać też o różnicy w cenie. Dlatego szukam za i przeciw... a TY słuchałeś tych kolumn, jakie wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, słuchałem. Inaczej nie wypowiadał bym takich jak wyżej opinii. Mnie zdecydowanie do warunków mieszkaniowych i umiarkowanego (głośność) słuchania pasują FB1i. Ja zawsze kupuję te kolumny, które bardziej mi się podobają, czego i Tobie życzę. Fakt, że przy odsłuchiwaniu kilku modeli chciało by się takie, które zbiorą w sobie cechy ich wszystkich, ale się nie da zazwyczaj. Ja lubię kolumny, które już grając umiarkowanie potrafią pokazać jak największą skalę. Gdy przy niezbyt głośnym (jak na warunki domowe) słuchaniu czuję, że bas jest akcentowany prawidłowo, skłaniam się do wyboru takich właśnie kolumn. GB1i potrzebują więcej "pałeru" oby oddały to co lubię, dlatego mój typ, to FB1i.

Co do nie wchodzenia w grę, to podstawkowce, które wcześniej wymieniłem są "bazowane" na FB1i. Mam je okazję słuchać dosyć często w mieszkaniu kolegi, pokój ok. 25 m. W moim odczuciu spisują się lepiej niż GB1i w tym samym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wrażenia... Otóż moje są takie. To jedne z najlepiej zrównoważonych kolumn jakie słuchałem, w swoich przedziałach cenowych, nie widzę dla nich jakiegoś zagrożenia pod tym kątem. Barwy i wyrównanie, proporcje podzakresów uznaję za świetne. Przy pierwszym spotkaniu z PMC może zaskakiwać ich bezpośredni, surowy przekaz. Ale one właśnie pokazują nam więcej prawdy niż audiofilskie wydumki i to właśnie może niepokoić nasze audiofilskie ucho przyzwyczajone do kolorowania i upiększania. PMC niczego nie upiększą, wywalają kawę na ławę w sposób natychmiastowy, ułomności systemu, źle zrealizowany materiał itp. Jeżeli szukam wierności to PMC się sprawdzają, również ATC, żeby nie było że PMC i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.