Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  204 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z pozytywnymi oddźwiękami, zakładam powyższy klub i czuję się zaszczycony dokonać pierwszego wpisu...

Nie rozpisując się zbytnio, stwierdzam jednoznacznie , że poszukując kolumn wolnostojących do kwoty 2k - 2,5k pln , nie znalazłem nic bardziej godnego uwagi. Po dłuższym okresie posiadania kolumn HECO METAS 500 dostrzegam praktycznie tylko zalety..

ps. Zakładam ten wątek z uwagi na nie liczne zainteresowanie się na forum, brak doznań posiadaczy byłych, obecnych, osób które miały do czynienia z tymi kolumnami. ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem, jestem ! Moje Metasy 500 podpięte do Arcama Alpha 9 grają swobodnym, masywnym dźwiękiem podpartym kontrolowanym i mocnym basem. Wysokie są wystarczająco szczegółowe (w ustawieniu zwrotnicy na "neutral") ale miękkie i niekłujące. Średnica - odpowiednio wypełniona i konturowa. Wszystkie te cechy powoduja, że "chce się słuchać" przy czym, im głośniej tym lepiej ;D No i po godzinie takiego odsłuchu np. koncertu Stonesów albo LZ II lekko mi w głowie dzwoni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ma Twój arcam mocy? u mnie 2x 40 przy cichym słuchaniu graja bardzo dobrze, jednak ktoś określił u mnie ostatnio że rozwijają skrzydła przy głośniejszym słuchaniu. I tu się kłania potrzeba posiadania mocniejszego wzmaka, nie żeby łupac na maxa , tylko żeby ładnie wysterował przy cichym słuchaniu. Nie chce żeby ktoś odebral to jako minus kolumn. One mają dobra skuteczność, i mimo słabego wzmaka grają bardzo dobrze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x 75 W. wczesniej używałem zacnego Musicala Fidelity E10 2 x 40W, b. dobry wzmak, ale dopiero Arcam pokazał, co Metaski potrafią na basie i jak są dynamiczne. No i rytmika jest dużo lepsza. Ale nic dziwnego - Alpha 9 to był 2 x droższy wzmak od E10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem starych, ale nie zjedzonych przez ząb czasu Heco Interior 100. Papierowa siedemnastka, metalowa kopułka, porządne terminale, obudowa zamknieta. Piekne, zywe i dynamiczne brzmienie wykosilo kilka nowszych i dobrze opisywanych monitorow. Zmienilem wiele klockow, ale brak mi odwagi zdecydowac sie na inne kolumny, ktore moglyby je skutecznie zastapic. Mysle, ze te moje kolumienki sa wystarczajace, aby zapewnic mi wstep do tego klubu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pool80

Epitet "elitarny" w nazwie klubu jest odrobinę zbyt samozwańczy, ale jako posiadacz Celan 300 zgłaszam akces. Rzetelne i bezpretensjonalne paczki posadzone na solidnym standzie pokazują nawet drobne zmiany w systemie i nie marudzą smagane nawet ostrym gitarowym łojeniem. Nowe grają dość sucho i nieciekawie, ale po dłuższym dotarciu nie mozna ich przyłapać na tradycyjnie rozumianym niemieckim graniu. Zostaną u mnie dłużej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ze jest nas więcej. Elitarny został zaciągnięty z innych klubów do których należę, np: elitarny klub czarnych korb rowerowych. hehe bierzmy to wszystko z przymrużeniem oka. oczywiście wpisy o konkretnych paczkach i ich brzmieniu bierzemy na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy koledzy. Ostatnio nosze sie z zamiarem kupna Celanów 300 do mojego dzielonego Rotela (RB-971 + RC-970BX) i tu pytanie - czy nie bedzie za jasno jaskrawo i "sucho"? Kolega pool80 zdaje sie pozytywnie ocenil polaczenie Rotel heco. Moze podpowiedz na jakich plytach to polaczenie zdalo egzamin (metal/rock)? Moze znajde cos i u siebie zeby wiedziec o co z grubsza biega. Wymieniac bede moje Bowers'y DM 302.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to masz problemy z za suchym dzwiękiem. Ponoć 971 jest ostry jeżeli chodzi o stare modele rotela i różni się przeto od nich. Ponoć, Ty jednak piszesz że miałeś 935 i różnicy powalającej nie usłyszałeś. jeżeli tak twierdzisz i przyjmujemy to za pewniak pozostaje kable, źródło i głośniki. Kable tylko miedź (0-srebra) vanderhul spoko, natomiastt nie znam IC. Źródło nie znam denon chyba nie powinien grac ostro..jak juz Ci pisałem ja mam doświadczenie tylko z maranzem 67mk2,

on ma właśnie ocieplać.On i ixos 104 ale tu juz można mowic o traceniu szczegółów na minimalnym poziomie(chodzi o ixosa). Jezeli chodzi o głosniki to tylko i wyłacznie z kopółką tekstylną. Takie wlaśnie sa heco. Celan to już wyzsza pólka, natomiast jakoś nie moge sie przekonać do death metalu na monitorach. W jakim pomieszczeniu bedzie to grało?

Jeżeli chodzi o płyty to moja biblioteka nie jest zbyt obszerna. jeżeli chodzi o metal to nowy amon amarth, nowy sabaton b.d.b., unleashed warior juz troche gorzej, nowe acdc spoko nowy g&r spoko a nowa metallica dramat i tragedia. st anger tez kulawo ale z dm przegieli pałe (przestery na bębnach.). Tak czy siak te wszystkie płyty nie umywają sie jakością realizacji do knopflerów, tomów rotelli , fourplajów i innych gdzie cisną w jakość nagrania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>achristo

 

Jako że słucham duzo rocka, czasem metalu (nawet Vader czasem zagości) od wielu lat to znam troche problem i powiem tak: sprzęt do jego słuchania nie może wyostrzać góry, osuszać średnicy i w ogóle "rozjasniać"! Bo wtedy słuchać tego się na dłuższą mete nie da. Na takim sprzęcie to można słuchać klawesynu solo a nie rocka!

 

U mnie Metasy 500 w tej muzyce sprawdzają się idealnie, czy u Ciebie sprawdzą się Celany 300? Nie wiem, nie chcę się wymądrzać, sam musisz zadecydować, odsłuchać.

 

PS. A czemu nie Metas 500? Za małe pomieszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>achristo

 

Jako że słucham duzo rocka, czasem metalu (nawet Vader czasem zagości) od wielu lat to znam troche problem i powiem tak: sprzęt do jego słuchania nie może wyostrzać góry, osuszać średnicy i w ogóle "rozjasniać"! Bo wtedy słuchać tego się na dłuższą mete nie da. Na takim sprzęcie to można słuchać klawesynu solo a nie rocka!

 

U mnie Metasy 500 w tej muzyce sprawdzają się idealnie, czy u Ciebie sprawdzą się Celany 300? Nie wiem, nie chcę się wymądrzać, sam musisz zadecydować, odsłuchać.

 

PS. A czemu nie Metas 500? Za małe pomieszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>thon022

Pokoj 14 m2. Nie chce mi sie bawic w podlogowki, no chyba ze jakies male (mission m33i mi po glowie niedawno chodziły). Tak naprawde bardzo chodzi mi o szczegolowosc i neutralnosc a Rotele takie wlasnie sa. Do tego sa bardzo dynamiczne i to pomaga w ostrej muzie. Wszystko zalezy od realizacji plyty. Jak ktos "skaszanił" realizację to zaden sprzet mu nie pomoze ;) Moje typy do odsluchu metalu:

SLAYER - Reign in Blood

Morbid Angel - Covenant

Dobrymi realizatorami sa Colin Richardson, Scott Burns, Andy Wallace, Rick Rubin

>>pool80 - te Metallica'i ktore wymieniles to faktycznie kaszana realizacyjna

Moj interconnect ociepla lekko moje CD a Van Den Hul glosniki - w polaczeniu z Rotelem i jego ostra dynamika - brakuje mi tylko dobrych dynamicznych i neutralnych kolumn bo nie lubie oszukiwania dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do tej muzyki to tylko HECO Metas/Celan, obowiązkowo czarne ! ;D Wyobraz sobie ten efekt - czarne kolumny o kształcie trumienek z METALOWYMI koszami głosników - a z nich wydobywa się np. "Demigod" Behemotha ... :D

 

żartuję - tak naprawdę to najlepiej wypożycz te Celany do domu i na spokojnie posłuchaj, albo chociaż zataskaj wzmaka do sklepu, żeby Ci tam podpięli.

 

PS. Spróbuj też porównać te celany z metasami - może się okazać, że w brzmieniu niczym sie nie różnią (a ceną i owszem, i to dość mocno). Metasy 500 do 14m2 - wydaje mi sie że bas mógłby zdominować brzmienie i stracić kontury. Ale to tylko moje gdybanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Zgłaszam akces do klubu. :-)

 

Mam Celany 500 z których jestem baaaaaaaaaardzo zadowolony. Grają w zestawie Denona. Kiedy usłyszałem jak grają dałem sobie spokój z poszukiwaniem kolumn, pozostała kwestia dozbierania funduszy - ale jakoś się udało :-). Mam je ponad rok i cieszę się nimi każdego razu jak zaczyna grać muzyka.

Na etapie poszukiwań na jednej z kilku testowych płyt do odsłuchów - Mezzanine Massive Attack właśnie Celany "pozamiatały" konkurencję, podobnież było choćby z soundtrackiem The Last Samurai Hansa Zimmera. Polecam uwadze paczki tej firmy.

 

z pozdrowieniami,

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Kupiłem ostatnio w komisie nie produkowane już kolumny podstawkowe Heco Intensiv Reflex 10 i jestem pod ogromnym wrażeniem. Najbardziej mi się w nich podoba góra, środek pasma i świetne stereo. Te monitorki kreują fajną scenę. Wyraźnie słuychać w którym miejscu stoi wokalista. Bas też jest czysty i dokładny choć może mógłby być nieco mocniejszy. Ogólnie jestem miło zaskoczony. Wziąłem te monitorki na próbę, za kaucją 280 zł, ale już wiem że ich nie oddam.

Może ktoś z was miał do czynienia z serią Intensiv Reflex i podzieli się wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek to Real Cable ze srebrną nitką? Zastąpiłem nim zworki w paczkach. Super się go skóruje. Tweterek alu,te kabelki, musi być bardzo przejrzyście. BR z przodu,ale mimo to można spróbować zwiększyć basik wciskając je bardziej w kont, i na innych drutach podpiąć. Kimber, vanderhul.. Zawieszenie wygląda bardzo świeżo. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.