Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  204 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów i maniaków firmy Heco !!

Z przyjemnością wreszcie!! mogę stwierdzić że dołączam do elitarnego klubu!!

Powiem tak posiadam kolumny które były produkowane krótko po tym jak firma zaczęła mieć doczynienia z firmą Magnat .Nazwa tych kolumn to HECO ASCADA 7 . Były jeszcze z tego co wiem ascad-y 5 i 9 ale mi udało się dostać 7demki i powiem tak. Posiadałem różnego rodzaju marek kolumny i nie spotkałem się jeszcze z tak przyjemnym sposobem oddania muzykalności.Musiałem od nowa słuchać mojej kolekcji płyt gdyż to było dla mnie coś nowego . Kolumny te grają bardzo ciepło , można słuchać cale dnie i ucho się nie zmęczy . w niedalekiej przyszłości postaram się zakupić wzmacniacz lampowy ale najpierw muszę znaleść osobę z pomorskiego u której będę mógł spokojnie posłuchać co potrafią ów lampowce.Może któryś z forumowiczów słyszał kiedyś jak one grają i chętnie podzieli się swoimi wrażeniami. Pozdrawiam !

post-25267-100002653 1256198250_thumb.jpeg

post-25267-100002654 1256198250_thumb.jpeg

post-25267-100002655 1256198250_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny, majestatyczny wygląd. to co pisałeś o całodniowym graniu bez męczenia ucha to jest właśnie to. Niektórzy nazwią to kluchowatym dźwiękiem albo jak ze studni, co kto lubi, ja właśnie preferuję taki dźwięk, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:

przyznaję, porzuciłem Heco na rzecz usherów.. ..by po 2 tygodniach wrócić do HECO:-)

Jednak ta ich solidność i dźwięk mi odpowiada:-) Proszę o ponowne przyjęcie mnie do klubu:-)

 

Tym razem są to Heco ARGON 30. Mała znana seria. Wyszła w 2001 r. chyba. Miała to być czy była seria reference. Oprócz monitorów 30, wyszły w tej serii Argon podłogówki 50 i 70 i chyba sub.

 

Mało wiadomo o tej serii, praktycznie niedostępna zarówno w Polsce (allegro, giełdy audio, ogłoszenia itd.), jak również i za granicą - ebay.

 

Czy ktoś wie coś więcej o tej serii?? Proszę, niech napisze.

 

O Argonach 30 powiem tylko tyle, że nie dziwię się ich ceny wyjściowej w 2001/2002 r. - 1200 euro za parę. Wygląd jest imponujący - jedna kolumna waży 10,1 kg i ma 40cm wysokości. Bas imponujący, bardzo dobrze kontrolowany, woofer 180mm - mierząc z obręczą (157mm bez). W każdym razie bardzo ciekawy monitor - kawała dobrego dźwięku - podstawa basowa większa niż w niejednych podłogówkach. Za jakiś czas napisze dokładniejszą opinię, jak dłuuuużej się z nimi zapoznam - mam je dopiero ze 2 tygodnie.

post-24719-100002545 1256295792_thumb.jpg

post-24719-100002546 1256295792_thumb.jpg

post-24719-100002547 1256295792_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No faktycznie skąpo na temat Argonów. Po za tym mam odpowiedź na swoje pytanie odnośnie następców Metas 500. Pojawiły się Metas 501 xt W czarnym lakierowaniu są śliczne. Ciekawe czy po za wyglądem i niestety ceną czymś się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie Heco Metas 700 grają na 18m2. Pokój na szczęście wymiarowy i dość dobrze wytłumiony (szczególnie tylna ściana, która chętnie "pomagała" w nagłośnieniu). Pewnie 500-tki wystarczyłyby z powodzeniem, ale tak się złożyło, że w sklepie już ich nie mieli. Za to sprzedawca zaproponował ostatnią parę 700-ek w niższej cenie. Skusiłem się, choć miałem pewne obawy co do nadmiaru basu. Wniosłem ciężkie trumny do pokoju, podłączyłem do Marantza PM-66 i lipa. Zero sceny. Po parunastu godzinach diametralna zmiana. Dźwięk opuścił kolumny i ładnie zlokalizował się miedzy nimi. Nie byłem jednak zadowolony z przekazu. Ciemny, przymulony dźwięk. Przywędrował wzmacniacz numer 2 - Marantz PM-64 MK2 (wiecie, ten kolos z podwójną regulacją sopranów i basów). Okazał się wadliwy. Niedługo potem zmiana koncepcji - Denon PMA 1055R. Okropny dźwięk, płaski, suchy, natarczywy i sztuczny. Bardzo się na tym wzmacniaczu zawiodłem. Jeszcze po drodze był jakiś Dual, nie pamiętam modelu, ale ogólnie klucha. W końcu pewna osoba namówiła mnie na Yamahę... AX-900. Szczęśliwie szybko stałem się jej posiadaczem. W końcu ten ciężki i mocny klocek rozprawił sie z problemem raz dwa :) Czyli nie jest to żadna bujda, że stare Yamahy robią co chcą z dzisiejszym sprzętem. Jest w tym trochę przesady, bowiem jednak AX-900 nie czuje się najlepiej w przekazywaniu subtelności i chyba nie wgryza się tak głęboko w scenę jak Marantz. Yamaha gra jasno, ale też dobitnie na basie i wbrew obiegowym opiniom o tej marce, nie brak jej średnicy (może trochę zbyt uwydatnia jej górny zakres). Nie ma to tamto, trudno o lepszy wzmacniacz z drugiej ręki do sporych kolumn podłogowych. Tylko nie daj Boże łączyć z jasnymi kolumnami bo krew z uszu może sie polać. Połączenie z Heco Metas wydaje się bardzo korzystne. Kolumny z tym wzmacniaczem nabierają powietrza, stopa jest dokładnie zaznaczona (bez dudnienia i suchości), blachy wybrzmiewają dokładnie i czysto, wokale pięknie osadzone w środku, sybilanty w porządku (należy rozstawić kolumny dość szeroko), baza stereo zdaje się nie mieć końca (ściany mnie ograniczają ;) ) Dla przykładu Marantz PM-66 szybko się rozklejał i musiałem kolumny ustawić bliżej siebie. Moc wzmacniacza robi swoje dzięki czemu uzyskujemy bardzo dokładny, wypełniony po brzegi, rozbudowany w szerz i w głąb przekaz muzyczny. Przyznaje, że w moim niedużym pokoju łatwo jest przesadzić, ale z drugiej strony nie ma możliwości dokonać przesteru sygnału. Co do samych Heco (o nich tu przecież mowa), stwierdzam, że kolumny mają wyważone pasmo, dobrze zaznaczony rytm, ładnie poprowadzone wokale (zwłaszcza męskie), wyraźne i czyste soprany. Żadnego wchodzenia sobie na ogon, dudnienia, syczenia... Bardzo fajne kolumny do grania każdego repertuaru, ale szczególnie lubią lekki rock, pop, elektronikę. Niższe osadzenie tweetera nie przeszkadza w śledzeniu instrumentów. Ważne jest aby zachować możliwie zalecane ustawienie - kolumny na wprost słuchacza, rozstawione w trójkącie równobocznym. Każda drobna zmiana inaczej lokuje źródła. Kolumn nie nalezy dosuwać pod ścianę (lekko dudnią, sprawdzone), wpychać w kat vzy między meble. W ogóle żadnych kolumn nie powinno się traktować w ten sposób o czym chyba wszyscy dobrze wiemy. Metasy reagują na wszelkie zmiany w torze, ale warto poświecić trochę czasu. U mnie stało sie takie kuriozum, że wewnętrzna karta dźwiękowa Xonar D2 zagrała lepiej niż zachwalany Beresford 7510 6/4. Ale skoro jest lepiej, to po co kombinować. Może jeszcze człowiek dorośnie ;)

post-9682-100007780 1260956892_thumb.jpg

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumperator - Wymieć te koty z pod szafki :-) A tak na poważnie to nie dowierzam że udało Ci się takie byki wstawić do 18m i że jest ok. Ale skoro tak mówisz... Moje 500ki w 18m2 testuje ostatnio z przytykaniem b.reflexu. Ciekawe doświadczenie. Z doborem wzmaka to u mnie gra z rotelem, i sądzę że podpięcie niejednego miękkiego wzmaka dało by efekt mulenia. Miałeś to szczęście że mogłeś dobierać wzmacniacze. Co do wysokotonowych przetworników, to mają mały kąt odchylenia 15 stopni. Więc ustawienie kolumn jest ważne. Są nisko, u mnie w 500ki pewnie niżej niż u ciebie, więc cały czas kombinuje standy gr 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja witam wszystkich wraz z moimi VICTA 200

Wiem że to model z najniższej półki, ale mi podoba się jak grają, to moje pierwsze kolumny kupione a nie złożone samodzielnie. Będę starał się zmienić je na coś większego, też najlepiej HECO. gra z Cambridge Audio A5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam elyte Heco!

Mam swoje stare Heco P3000 Proffesional z lat '70.

Muszę przyznać że na chwile obecną dokonałem małej profanacji otóż głośniki niskotonowe mają uszkodzone resory jeden jest całkowicie zepsuty. Dlatego w ich miejsce wstawiłem zakupione przetworniki marki Tesla.

Dlatego pytam kompanie jakie zamienniki najlepiej byłoby zastosować zamiast uszkodzonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dalej katuję Metaski 500 i nie myślę o ich zmianie :D. Zamierzam jednak zrobić mały upgrade systemu i zmienić cedeka na trochę lepszy - ze starego Arcama Alha 7 na trochę nowszego i o klasę wyższego 8SE (uwielbiam te szare paskudne pudełka Arcama serii Alpha ;D). Ciekawy jestem, jak tę zmianę "przekażą" kolumny, bo w sumie to jednak stosunkowo niedrogie budżetówki bedą grały z leciwą, ale jednak z wyższej półki elektroniką (nowe Arcam 9 i 8SE kosztowały ok. 4 kzł). Ale wydaje mi się , że mają jeszcze spory potencjał. No nic, zobaczymy ... Pozdrawiam klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, a raczej jestem pewny że wyciągniesz z tych paczek jeszcze więcej zmieniając elektronikę. Mnie kusi jak cholera wymiana cd marcepana na Rotela 1072. Ale byłby banan na gębie.

ps. Jestem ciekaw jak grają nowe Heco, czy różnią się xt od poprzedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie cd-eka dźwięk się zrobił tak kulturalny, że wypada się ukłonić przed włożeniem płytki ;D. Wysokie bardzo się wygładziły, pozostały szczegółowe (a nawet można więcej usłyszeć) , ale nie mają szorstkości z 7-ki. Z pewnością gra lepiej i kolumny to oddały, ale na początku trochę brakowało mi dawnej agresywności ... No ale np. nowy Sayer zabrzmiał cudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam postanowiłem troszkę napisać i nieco poruszyć elitę klubu HECO.Otóż kiedyś namierzyłem szczytowy już nie produkowany model HECO ANNIVERSARY bodajże z 1999 roku jest to (a może był) flagowy model kolumn ze wstęgowym głośnikiem wysokotonowym .ciężar jednej z nich wynosił 80kg a po dociążeniu piaskiem mógł sięgać nawet 150kg (niektóre zródła podają ze 170kg) w każdym badz razie kiedyś poszły na ebay-u za 1300euro , dla mnie to śmiech na sali ale w sumie troszkę zazdroszczę temu kto je wygrał . chętnie bym ich posłuchał .Oto link do zdjęć:

 

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://i201.photobucket.com/albums/aa184/jensonav/Picture179-2.jpg&imgrefurl=http://www.phing.com/listing/212837-HECO-50-YEARS-ANNIVERSARY-TOP-MODEL&usg=__N6sHI5jBdGEADtlGgT2R1UU2jg8=&h=480&w=640&sz=76&hl=pl&start=6&um=1&itbs=1&tbnid=hx_Oh0oneAJ6vM:&tbnh=103&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3DHeco%2BAnniversary%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dzql%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Ds%26tbs%3Disch:1

 

jeśli chodzi o moje audio to zacząłem poważnie rozważać pomysł na napędzenie ich jakąś lampą . heco ponoć bardzo ładnie współpracują z lampami biorąc pod uwagę że jest to firma z lat 40-tych na pewno kiedyś miała styczność z ów wzmacniaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezłe ;-} Chciałbym mieć taki pokój do odsłuchu na ich miarę.

A te Twoje to te? http://www.avforum.hu/uploads/post-9-1258822788.jpg Też potrzebują sporej kubatury..

ps. Sam bym posłuchał na jakiejś lampce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te co mi pokazales na obrazku to sa heco ascada model 770 .byly produkowane krotko przed pojawieniem sie ascady 2,5,7,i 9. byly jeszcze modele 990 i 550 wszystko identycznie z wygladu oprocz z tego co wiem to zmiana wysokotonowego i drobnych zmian przy zwrotnicach na korzysc ascad mlodszych.

jesli chodzi o moje kolumienki to musze powiedziec ze w pokoju 17m graja naprawde pieknie .przesluchalem juz wiele plyt na nowo i wciaz mnie zadziwiaja. maja piekny soczysty bas dosc nisko schodzacy , srednica jest tak piekna ze jak uslyszalem je pierwszy raz zakochalem sie po dzien dzisiejszy:) normalnie wrazenie jak by wokalista stal przed toba:). wysokie sa bardzo przyjemne nie drazniace ucha i nie wyrywajace sie przed reszte pasma:)na to wszystko trzbe powiedziec ze gra to na wzmacniaczu onkyo a nie jest to za wysoki model dlatego chce posluchac lampy bo wielu ludzi twierdzi ze warto sie przesiasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.