Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  204 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80

Rekomendowane odpowiedzi

nosports

 

ojjj sorry ale tego Ci nie moge powiedziec kazdy musi sam decydowac to Twoja $$$ wiec nie doradze ;)

mozesz zadzwonic porozmawiac jest mozliwosc odsluchu i odbioru osobistego wiec jesli masz po drodze lub blisko to sprawdzic mozesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zobaczyłem ze gosciu jest z chrzanowa czyli 30km odemnie napisałem do niego mejla w sprawie odsłuchu, póki co mozecie napisac cos więcej o brzmieniu tych celanów? bas twardy czy miękki ,grają jasno czy raczej są ciemniejsze , walą sybilantami?, jaki pokój minimum do nich 18m2 nie będzie za mało? zgrają sie z hk 680 i xonarem essence stx? lepiej zainteresowac sie tymi 700kami czy 701xt2, jakie są róznice między nimi? Musze cos kupic bo swoich jamo juz niemoge słuchac myslałem jeszcze o esa vivace xt2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko widać czym się różnią. Nie sądzę żeby bardzo różniły się dźwiękowo. Na ucho słucham metasów, które już na ucho recenzentów gazet grają jak celany. natomiast jeden z forumowiczów twierdzi że celany graja lepiej. Tak czy siak ten sam charakter. Bas schodzi bardzo nisko. U mnie z jakiegoś programu komputerowego do generowania częstotliwości od 35hz jest ok. Poniżej zaczyna spadać gwałtownie słyszalność dźwięku. Co do twardości niskiego tonu to ciężko mi jednoznacznie powiedzieć. Kiedyś bym twierdził że twardy, ale jak posłuchałem proac to właśnie z takich monitorów jest twardy. Ktoś napisał że heco grają jak z wbudowanym subem. Zgadzam się. No musisz sam posłuchać, ale przestrzegam żebyś nie przebasowił systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o roznice pomiedzy Celan, a Celan XT to sa one ponoc dosc spore - wystarczy spojrzec na glosnik sredniotonowy i jest to konstrukcja prosto ze "The Statement". Poniewaz docelowo bylem na kupnie serii Celan ktorej juz nie dalo sie zamowic u dystrybutora, zostala mi zaproponowana niemal w tej samej cenie seria Celan XT - wiec trzeba bylo zrobic rozeznanie. Jest to bowiem zupelnie nowa konstrukcja, ktora tylko wygladem przypomina poprzedniki. Zwracam tez tutaj uwage na pewnien istotny szczegol dotyczacy odsluchu. Bowiem jezeli wybierzesz sie na odsluch kolumn o ktorych mowa w poprzednich postach, to zwroc uwage czy byly one wczesniej "grane", poniewaz moje HECO "ozyly" dopiero po ok 2 tygodniach!!! Pierwsze godziny (oczywiscie uzywane bardzo umiarkowanie) graly zupelnie sucho, bez dynamiki.. Z czasem nabieralo to smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosports

 

no widzisz jak blisko masz az Ci zazdroszcze bo pewnie beda graly super ja sam mam Heco Metas 500 teraz ich nie uzywam juz ale jesli chodzi o bas to maja go sporo i bardzo nisko schodzi nie jest mocno twardy i jest dobrze kontrolowany wiec Heco daje rade z tym pasmem gora jest tez delikatna a srednica tez fajna moze troszke podbita ale wokale sa za to bardzo wyrazne u mnie w 16m2 Metas 500 graja bardzo dobrze i sam myslalem o lepszych Heco a dokladniej o Celan 500 ale nie w takiej normalnej rynkowej cenie bo to przesada lecz gdy sie trafia taniej to mysle ze warto bo Heco moze nie sa docenione przez audiofili ale nie kazdy lubi typowo audiofilskie brzmnienia ja mam obecnie podlaczone Minas Anor i po przejsciu z Heco Metas 500 brakuje mi basu :) to dziwne prawda ? a jednak Metas 500 ma duzo mocniejszy bas niz Minas Anor i bardzo mnie to zaskoczylo bo Metas 500 to nie ta liga co Minas Anor i to prawda jesli chodzi o calosc dzwieku ale bas Metasow dawal mi kopa w klate a to lubie Minas Anor juz nie kopie a szkoda :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umówiłem sie na poniedziałek będe miał okazje posłuchac dwóch modeli (o ile wczesniej którys sie niesprzeda ), nie ukrywam ze chciałbym do domu wrócic z paczkami, no ale wszystko zalezy od odsłuchu.

Po powrocie podziele sie wrazeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosports

 

sam bym chetnie ich posluchal no ale dalekkkkkkkooooooooo niestety ;)

Jak bedziesz sluchal to pamietaj zeby nie staly blisko sciany bo to wazne minimum 1m od tylnej sciany jesli bedzie taka mozliwosc i od bocznych tez min. 1m by sie przydalo ;)

Zabierz swoje klocki jesli mozesz to bedziesz mial juz pewnosc czy Ci pasuja czy nie ;)

Czekam na wrazenia a najbardziej na opis basu :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów Heco. To mój pierwszy wpis i mam badzieję, że nie ostatni. Wracam do wątku sprzed 14 dni. Sam kupiłem u człowieka z Chrzanowa 2 komplety Metas 300 i Celan 300 XT, czyli mam wybór. Sprzedawca jak najbardziej OK, więc chyba nie ma się co bać. Były pewne tech.kłopoty z 300 XT, ale bez mego obciążąnia, jedna kolumna była wymieniona. Kolejna uwaga, jak możecie, spróbujcie odsłuchu w domowych warunkach. Różnica kolosalna, podobnie jak między Metasami 300 i Celanami XT. U mnie 300XT dopiero się grzeją, "bunkrów jeszcze nie ma, ale już jest z...ście". I za jakie śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy nie orientuje się ktoś z Was, czy jest różnica między nową serią metasów xt 301 i 501 a stara 300 i 500?

 

Z oględzin na podstawie zdjęć i parametrów w necie można wnioskować, że zmienił się wygląd(nowy kolor piano) a poza tym to chyba nie wiele?

 

Jak maja się stare metasy do starych celanów a nowe do nowych?

 

W recenzjach pisze się że kupujac celany placi się za wykończenie i za troche lepsze parametry, ale czy to jest rzeczywiscie prawda?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghostlovescore, 12 Maj 2010, 11:22

 

>Witam

 

>W recenzjach pisze się że kupujac celany placi się za wykończenie i za troche lepsze parametry, ale

>czy to jest rzeczywiscie prawda?

>pozdrawiam

 

Mozesz podrzucic ten test??

Nizej masz test w tej samej niemieckiej aredvd. Wystarczy popatrzwec na sredniniskotonowek i wysokotonowke w metasach i celanach 301 i wdiac roznice.

 

Celany

http://www.areadvd.de/hardware/2009/heco_celan_5_1.shtml

 

Metasy

http://www.areadvd.de/hardware/2010/heco_metas_xt501.shtml

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się z HECO CELAN 700 Piano :-)

 

kupiłem nówki sztuki 2 miesiące temu - są ZNAKOMITE!

 

Juz Ci zazdroszcze tego basiska :))) a i reszta pewnie na super poziomie gra no i to piano bajka po prostu :)

Tak sobie mysle ze te Heco jakies takie niedocenione przez ludzi a graja calkiem fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx-jestem posiadaczem celanów 800 i twierdze że nie ma sie zbytnio czym podniecać,za takie pieniądze można kupić sporo lepsze kolumny,a niedocenianymi można nazwac kolumny firmy arcus np tm66.Kupić można za grosze i grją lepeij od celanów,niżej,impulsywniej,bardziej otwarcie,jedynie z przestrzennością nie jest tak dobrze jak w celanach,ale celany 8tyś kosztowały nowe!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83

 

hmm... to mnie zaskoczyles teraz wiesz mi sie w Metas 500 np. podobal bas moze dlatego ze nie jestem audiofilem i lubie jak bas jest mocniejszy i mozna go poczuc na sobie a wydaje mi sie ze Heco wlasnie taki bas maja :)

Mozliwe ze Heco graja jak to ktos na forum okreslil efekciarsko ale mysle ze wielu ludziom wlasnie taki dzwiek moze sie spodobac bo nie kazdy lubi suchy sterylny naturalny dzwiek ;)

Ja mam obecnie Minas Anor to bardzo dobre kolumny i caly czas oswajam sie z ich dzwiekiem po przesiadce z Heco Metac 500 to dla mnie duze wyzwanie :)

Minasy po prostu chyba graja za dobrze jak dla mnie tak sobie ostatnio wlasnie pomyslalem ze to za wysokie progi za delikatne i naturalne dzwieki brak efekciarstwa bas jest tylko wtedy gdy powinien byc i w ilosci odpowiedniej do calosci dzwieku pelna rownowaga tonalna a ja bym chcial troszke mocniejszy basik i bylbym zachwycony no ale nie mozna miec wszystkiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj dzwoniłem do jedenego sprzedawcy z allegro(miły facet obeznany w temacie)

raczej uczciwego, bo do małego pokoju nie wciskał mi droższych 2x podłogówek.

 

Mówił on, że w Niemczech na audioshow jakimś słuchał nowych metasów i celanów.

Stwierdził, że prawie wszystko się zmieniło w obu modelach na +

 

Mianowicie twierdzi że metasy xt mają całkiem inny tweeter niż seria starsza, inny basowy i pare innych zmian na zwrotnicach

Mówi, że zarówno celany jak i metasy wskoczyły niemalże na pułap wyżej

Ponoć w odsłuchu nie ma porównania do starszej wersji obu modeli

Celany graja jeszcze lepiej a metasy sa prawie ze odpowiednikiem starych celanów

 

Mam podstawy żeby wierzyć temu człowiekowi, bo po rozmowie widać że nie obce mu tematy audio/video

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

mam znajomego który mocno siedzi w temacie audio i celanach powiedział jedno- na celanach możnarobić co najwyżej imprezki domowe,a firme heco przyrównał do tonsila,konkretniej do dzwieku altusów.Troche przykre,zwłaszcza że nie poradziłem sie go przed zakupem swoich celanów,kolega prowadzi najwiekszy salon audio w Szczecinie,więc raczej sie zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83, 15 Maj 2010, 13:32

 

>hmm

>mam znajomego który mocno siedzi w temacie audio i celanach powiedział jedno- na celanach możnarobić

>co najwyżej imprezki domowe,a firme heco przyrównał do tonsila,konkretniej do dzwieku altusów.Troche

>przykre,zwłaszcza że nie poradziłem sie go przed zakupem swoich celanów,kolega prowadzi najwiekszy

>salon audio w Szczecinie,więc raczej sie zna...

 

No jesli porownal do altusow to sie zna napewno.

Oj zna sie zna.

 

Wiele osob tutaj no forum wypowiada sie pozytywnie o celanach. Pewnie sie nie znaja jak ten kolega , ktory prowadzil salon audio. Moze on ten salonw media markecie prowadzil.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają inne modele,ale moje nie są wiele warte,ładnie wyglądają i nic pozatym.Wytłumaczcie mi czemu nie chcą grać z dobrą elektroniką???Na yamaszce m2 walą basem jak młotkiem w płyte wiurową,zero równowagi,sam bas.Zrozumiałbym jeszcze jagby ten bas był na poziomie,ale on jest poziżej krytyki.Jest całkiem prawdopodobne że moje są nie udanymi modelami.Ma ktoś może jakąś recenzje o nich????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.