Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Nowy model Heco - Direkt.

20150514_HighEnd_Heco_Magnat_Oehlbach_002.jpg

Heco-Direkt-658x370-9ba8ca4130581a84.jpg

2015-High-End-Messe-9820-404x607.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Coś w klubie cicho.... dopisuję się ze swoimi kolumnami tj.:

- Heco Celan GT42

- Heco Music style 900

- Heco Music style 200

 

Przesłuchiwałem kilkanaście par kolumn do stereo w budżecie do 6-7tyś. Między innymi takie jak: dali zensor7, dali ikon 6 mk2, vocal 826, boston aqustic m340, jbl studio 280/290, oraz klipsche 82, 82II, 280, i wiele innych.. Wygrały heco music style 900 gdzie vocale i struny gitar brzmią przepięknie a bas miały najlepszy z tych co odsłuchiwałem. Jedyne które barwą dźwięku mi jeszcze odpowiadały były bostony ale z wyglądu mi się wcale nie podobały. Dla mnie kolumny mają przede wszystkim grać, ale również wyglądać i cieszyć oko a to zapewniły mi heco. Firma dała ciała z reklamą i nigdzie nie jest polecana dlatego mają niską cenę. Barwą dźwięku dorównują, a niekiedy i są lepsze od kolumn dużo od siebie droższych...

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam zapisuje się do klubu z Heco Music Style 800 piękne kolumny z rewelacyjnym dźwiękiem kupione w ciemno ale było warto. Grają z nadem 356 bee co według opinii z tego forum było skazane na porażkę "przebasowienie murowane" oczywiście kompletna bzdura grają żywo dynamicznie z ładną delikatną górą bas jest mocny schodzi nisko ale nie dominuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy jest ktoś na forum kto ma lub przynajmniej miał możliwość posłuchać kolumn flagowych obecnie czyli Heco Concerto Grosso? Jak się one mają w stosunku do Statement' ów, w którym kierunku poszło ich brzmienie, potęgi basów czy neutralności z niższą podbudową basową?

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

ok panowie i panie albo odwrotnie

nabyłem heco phon3 i teraz

po

1 chciałem zdjac maskownice ale po odkręceniu 6 szt wkrętów ani drgną jak je zdjąc?

2 jak wyciąc otwór z tylu aby założyć terminale głosnikowe?

gdzie w wawie cos takiego zrobią albo i w okolicy wawy?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Dopisuje sie do klubu. Heco Celan GT 702 napedza je Hegel H100 a jako źródło służy Lector CDP 707, połączone kablami Wile. Moim skromnym zdaniem kolumny te są niedoceniane. Stosunek jakość dźwieku i wykonania do 10000zł okazja. Miałem u siebie w domu i przesłuchałem w salonach sporo kolumn i właśnie Heco zostały. Nie będę tu pisał że są najlepsze bo każdy ma inny gust. Ale większośc kolumn ma zdecydowanie swój charakter dźwięku a Heco są neutralne, pokazują jak gra elektronika. Są bardzo czułe na każdą zmianę w torze. Na pewno można im przypisać to że są dynamiczne i równe w paśmie. Bas jest niski i dobrze kontrolowany nie dominuje nad resztą pasma jest dobrze zestrojony ze średnicą a ta jeżeli tylko elektronika pozwoli, potrafi zaskoczyć piękna barwą. Góra jest rozdzielcza dźwięczna i różnorodna. Reszta zależy od elektroniki i kabli bo te też są bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sluchalem nowych statmentow i musze powiedziec , ze poza przyjemna srednica dzwiek z tych kolumn jakos specjalnie nie urzekl mnie. Odnioslem wrazenie ze to kolumny bardziej do jazz muzyki powaznej i takie tam.

Bardziej juz spodobaly mi sie 702. Podobnie mialem z Tannoy gdzie dc8 ti zagral dla mnie lepiej jak dc10 ti, mozna rzec wieksze nie zawsze znaczy lepsze. Oczywiscie to moja osobista opinia.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Celany GT 702 to w salonie miałem okazje przesłuchać nowych Statmentów na swoim Heglu H100. Jakiś specjalnych fajerwerków nie było w stosunku do 702 ale też było słychać że mój Hegel prądowo nie daje rady. Także trudno coś powiedzieć. Jak jeździłem po salonach ze swoim Heglem w poszukiwaniu kolumn to doszedłem do wniosku, że nie ma się co rzucać na kolumny droższe od reszty elektroniki bo pokażą nam wady a nie zalety naszego systemu. Uważam, że lepiej mieć droższy, to znaczy lepszy ;-) wzmacniacz i CD oraz kable od kolumn, bo wyciśniemy z nich wszystko. Przerabiałem kolumny robione na najlepszych Scan Speak i moim zdaniem elektronika do 10000 zł za klocek wypada blado. Te przetworniki pokazują więcej wad niż zalet systemu. Nie powiem bo są pewne aspekty wyjątkowe, wręcz bajeczne których próżno szukać w Celanach, ale na dłuższą metę to właśnie na Heco słucham różnej muzyki z przyjemnością i może nie mają tych wyjątkowych cech ale są równe i nie denerwują na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam panowie

 

Od dłuższego czasu planuje wymianę kolumn do mojego NADa c356. Po odsłuchach jestem zdecydowany na ELAC fs78 ale coraz więcej czytam o Heco Celan gt 502 i wydają mi się coraz bardziej interesujące. Problem jest taki że nie ma gdzie ich przesłuchać za bardzo. Czy ktoś potrafił by wskazać różnicę między tymi dwoma kolumnami. ELAC brzmi ciemno i niesamowicie przyjemnie. W salonie wiadomo wszystko wygłuszone, w domu pewnie trochę inaczej zabrzmi. Boję się, że Heco może być za jasne, bo i takie opinie się trafiały, a nie trawię nachalnego dźwięku talerzy, ale też nie chcę popaść ze skrajności w skrajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Kiedyś miałem okazje słuchać u siebie w domu twojego NAD- a i z tego co pamiętam nie grał jasno, wręcz miał taka mgiełkę którą ja akurat lubię. Także o jasne granie z Heco bym się nie martwił. Heco Celan grają neutralnie i jedyną cechą jaką ja stwierdzam to dynamika, reszta zależy od elektroniki jaką się podłączy. Każda zmiana sprzętu, nawet kabli, pokazana jest dobitnie i nie trzeba się zbytnio wsłuchiwać. Ale najlepiej posłuchać tych kolumn ze swoim sprzętem i samemu zdecydować. Elaców nie słyszałem także się nie wypowiem na ich temat. Jak się zdecydujesz na Heco to napisz jak grają z NAD-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

posiadam Celany GT 502. Teraz szukam do nich wzmacniacza by polepszyć stereo - odczuwalnie.... Może być używka tak do ca 3tys. Aktualnie grają z ampli HK AVR370 i CD HD980. Zastanawiałem się nad Atoll IN100Sw albo NAD 356 modyfikowany. Słucham głównie jazzu, klasyki, nie za głośno. Moze coś polecicie? Myślałem nad HK990 ale 4tys trochę chyba za dużo...

 

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.