Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Boguś Miały być białe. .... żona wygrała... hi hi :-)

Gratulacje.... :-) Teraz min.100h wygrzewania i pokażą na co je stać.. :-)

 

Liter na co przechodzisz?

Tak, miały być białe ale nie mogłem do gadać się z żoną, Ona drzewienne a ja białe, więc jak zbliżył się wesoły piątek to wybrałem czarne i koniec, teraz jest cisza i nie dyskutuje.hehe

Tak teraz powolne wygrzewanie, potem CD CXC a p o t e m Magnat RV 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo the new Statement to zupełnie inna wewnętrzna budowa kolumny oraz inny głośnik średniotonowy. Dodatkowo masz więcej bas refleksów, dodatkowy wylot w górnej części kolumny z tyłu oraz większa możliwość regulacji poprzez zmianę zacisków. Ponadto jest dużo cięższa np od heco celan 902 (celan 44kg, statement 48kg - celan 702 32kg), wskutek czego może zabrzmieć zupełnie inaczej....;-)

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo the new Statement to zupełnie inna wewnętrzna budowa kolumny oraz inny głośnik średniotonowy. Dodatkowo masz więcej bas refleksów, dodatkowy wylot w górnej części kolumny z tyłu oraz większa możliwość regulacji poprzez zmianę zacisków. Ponadto jest dużo cięższa np od heco celan 902 (celan 44kg, statement 48kg - celan 702 32kg), wskutek czego może zabrzmieć zupełnie inaczej....;-)

Dzięki za wypowiedź, chociaż przyznam że uznałem to pytanie od "Lolo2" za bardzo amatorskie i nie warte opisywania.

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia testuję MS 900. W tej chwili podłączony Melodiką w bi-amp. Różnica między jednym a dwoma kablami jest dla mnie na granicy autosugestii na wysokich tonach. Miałem je też spięte najprostszym qed 79 i różnicy nie słyszę między kablami. Możecie mi powiedzieć co teoretycznie powinienem zyskać przełączając amplituner na 4ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie Focal Aria 926 do Heco Music Style 500 lub 900?

Mój obecny sprzęt to Roksan Kandy K2 + Focal Aria 906. Dźwięk mam szczegółowy z ładną fakturą i wybrzmieniami. Chcę w przyszłości kupić jakieś podłogówki, które nie będą gorsze od tych monitorów i polepszą mi odczucie basu. Czy Heco MS (dużo) ustępuje Arii 926? Czy dźwięk Heco jest rozdzielczy a bas zróżnicowany, kontrolowany i potężny?

Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dźwięk mam szczegółowy z ładną fakturą i wybrzmieniami. Chcę w przyszłości kupić jakieś podłogówki, które nie będą gorsze od tych monitorów i polepszą mi odczucie basu. Czy Heco MS (dużo) ustępuje Arii 926? Czy dźwięk Heco jest rozdzielczy a bas zróżnicowany, kontrolowany i potężny?

Nie nazwałbym MS (900) kolumnami szczegółowymi/detalicznymi (fakturą). Bas jest szybki, wyraźny, mocny, to tak ale w moim odczuciu góra jest raczej zbita, nie cofnięta jakoś, jest wyraźna, tylko taka "kompaktowa". Tylko ja to mam podłączone do amplitunera i to mój pierwszy poważniejszy sprzęt, więc może nie wiem o czy mówię :D

Edytowane przez R_68429
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jak jestes ze ślaska mogę podjechać z moim c356bee po modzie. Sam jestem ciekaw jak zagra z celanami bo z moimi gs20 zgrywa się rewelacyjnie. Ogólnie to planuję wypożyczenie celanów i skonfrontowanie ich z gs20 u mnie w domu.

Jestem po testach kolejnych wzmacniaczy i moim faworytem na razie jest c356bee. Tak jakoś wyszło, tańszy wzmacniacz daje radę z drożdżami kolumnami. Nie jest idealny i trochę nachalny ale nic lepszego nie znalazłem. Arcam a29 nie kupię bo ma wadę. Został mi nad. Przy okazji jak się sprawuje cd c546? Ma ktoś może? Warto inwestować do kompletu z 356?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem po testach kolejnych wzmacniaczy i moim faworytem na razie jest c356bee. Tak jakoś wyszło, tańszy wzmacniacz daje radę z drożdżami kolumnami. Nie jest idealny i trochę nachalny ale nic lepszego nie znalazłem. Arcam a29 nie kupię bo ma wadę. Został mi nad. Przy okazji jak się sprawuje cd c546? Ma ktoś może? Warto inwestować do kompletu z 356?

 

 

A probowales Naim 5si? W dobrym pieniadzu idzie wyrwac teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem po testach kolejnych wzmacniaczy i moim faworytem na razie jest c356bee. Tak jakoś wyszło, tańszy wzmacniacz daje radę z drożdżami kolumnami. Nie jest idealny i trochę nachalny ale nic lepszego nie znalazłem. Arcam a29 nie kupię bo ma wadę. Został mi nad. Przy okazji jak się sprawuje cd c546? Ma ktoś może? Warto inwestować do kompletu z 356?

Ciekawe czy mój po modzie przypadł by Tobie do gustu? Mój znajomy ma tego cd spięte z c356bee i jest synergia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. Był na liście. Nie wypadł najlepiej. Po drodze były jeszcze nad c356, nad c375. Ten ostatni to raczej do celan 902 i pomieszczenia powyżej 30m2.

Pomyłeczka. Chodziło o c368 ten pierwszy a nie c356...

 

 

Ciekawe czy mój po modzie przypadł by Tobie do gustu? Mój znajomy ma tego cd spięte z c356bee i jest synergia :-)

Słyszałem, że zmienia się nie tylko rozdzielczość ale też typowe dla nada brzmienie. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o zbyt dużej ilości niskich częstotliwości to tak. Bas staje się poukładany i dobrze kontrolowany. Jest go tyle ile powinno być dzięki temu reszta pasma się otwiera i nabiera powietrza. Jest to moja subiektywna opinia. Każdemu podoba się co innego. Najlepiej sprawdzić samemu ;-)

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o zbyt dużej ilości niskich częstotliwości to tak. Bas staje się poukładany i dobrze kontrolowany. Jest go tyle ile powinno być dzięki temu reszta pasma się otwiera i nabiera powietrza. Jest to moja subiektywna opinia. Każdemu podoba się co innego. Najlepiej sprawdzić samemu ;-)

Brzmi interesująco, jednak przez najbliższe 2 lata nie będę nic ruszał w tym wzmacniaczy z wiadomych względów. Raczej interesuje mnie dobór pozostałych klocków. Celany lubią niskie basy. Zastanawiałem się nad Blue Sound node2 jako streamerze. Testował ktoś może?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzmi interesująco, jednak przez najbliższe 2 lata nie będę nic ruszał w tym wzmacniaczy z wiadomych względów. Raczej interesuje mnie dobór pozostałych klocków. Celany lubią niskie basy. Zastanawiałem się nad Blue Sound node2 jako streamerze. Testował ktoś może?

 

Pozdrawiam

To zrozumiałe :-) Ja już kupiłem po modzie bo trafiła się okazja dzięki koledze z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To zrozumiałe :-) Ja już kupiłem po modzie bo trafiła się okazja dzięki koledze z forum.

No i klops. C356 spowodował u mnie ból głowy i zmęczenie. Słuchanie muzyki traktuję jako rozrywkę i raczej nie toleruję sprzętu, który ma natarczywy i męczący dźwięk. Mam też wrażenie jakby ten wzmacniacz gdzieś pędził na oślep i przyspieszał muzykę. To oczywiście musi być tylko wrażenie. Niestety nie zostanie u mnie. Jeśli chodzi o mojego poprzedniego faworyta, czyli Arcam a29 to przestrzegam forumowiczów przed kupnem do heco celan 702. Co się dzieje widać na filmiku pod linkiem. Tyle sprzętu co już przerobiłem świadczy tylko o tym, producenci sprzętu audio doborem całego zestawu obarczają klientów. Szukanie wzmacniacza do celan 702 już mnie zmęczyło.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kopernik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops. C356 spowodował u mnie ból głowy i zmęczenie. Słuchanie muzyki traktuję jako rozrywkę i raczej nie toleruję sprzętu, który ma natarczywy i męczący dźwięk. Mam też wrażenie jakby ten wzmacniacz gdzieś pędził na oślep i przyspieszał muzykę. To oczywiście musi być tylko wrażenie. Niestety nie zostanie u mnie. Jeśli chodzi o mojego poprzedniego faworyta, czyli Arcam a29 to przestrzegam forumowiczów przed kupnem do heco celan 702. Co się dzieje widać na filmiku pod linkiem. Tyle sprzętu co już przerobiłem świadczy tylko o tym, producenci sprzętu audio doborem całego zestawu obarczają klientów. Szukanie wzmacniacza do celan 702 już mnie zmęczyło.

 

Pozdrawiam

 

Proszę spróbować z Marantz 7005, 8005 lub niebawem z 8006

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już tu nie pisać ale jednak skuszę się.

W prawdzie jestem na etapie sprzedaży heco,ale zdążyłem przetestować parę wzmacniaczy także lampowych na tych kolumnach.

Początkowo chciałem zostawić heco ale niestety idą pod młotek,dlaczego?

Niewiem czy to winna zwrotnicy,obudowy,czy przetworników,ale brzmienie na każdej lampie/tranzystorze jest bardzo do siebie podobne.

Podłączałem te same wzmacniacze do innych kolumn np esa triton brzmienie było zupełnie inne (czego się nie dziwię)

Ale na każdy podłączony przeze mnie wzmak kolumny reagowały innaczej.

Nie napiszę że kolumny są złe,bo takie nie są,swój określony charakter mają,szczególnie jeśli chodzi o niskie tony.0b10031b0438a8310279f224cbd017d9.jpg4e17874c258f2d2bdffb17d3235163df.jpgfeab72c74150dff62a998b5835e49854.jpg663f4ab3e2f4482a703de43a7b7aadbc.jpge7c4b03fd423e5fa0a71982177807f9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już tu nie pisać ale jednak skuszę się.

W prawdzie jestem na etapie sprzedaży heco,ale zdążyłem przetestować parę wzmacniaczy także lampowych na tych kolumnach.

Początkowo chciałem zostawić heco ale niestety idą pod młotek,dlaczego?

Niewiem czy to winna zwrotnicy,obudowy,czy przetworników,ale brzmienie na każdej lampie/tranzystorze jest bardzo do siebie podobne.

Podłączałem te same wzmacniacze do innych kolumn np esa triton brzmienie było zupełnie inne (czego się nie dziwię)

Ale na każdy podłączony przeze mnie wzmak kolumny reagowały innaczej.

Nie napiszę że kolumny są złe,bo takie nie są,swój określony charakter mają,szczególnie jeśli chodzi o niskie tony.0b10031b0438a8310279f224cbd017d9.jpg4e17874c258f2d2bdffb17d3235163df.jpgfeab72c74150dff62a998b5835e49854.jpg663f4ab3e2f4482a703de43a7b7aadbc.jpge7c4b03fd423e5fa0a71982177807f9d.jpg

Coś w tym jest. Nic nie mogę do nich dobrać. Zawsze czegoś brakuje. Nie jestem aż tak wymagający pod względem muzyki. Najlepiej grałby wzmacniacz złożony z kilku modeli. Z każdego jakiś inny zakres. Bas i średnica z arkama wysokie z advance acoustic. Ale takiego nie ma. Swoją drogą kolekcja robi wrażenie. Trzeba mieć wyrozumiały drugą połowe;)

 

 

 

Proszę spróbować z Marantz 7005, 8005 lub niebawem z 8006

8005 był już sprawdzany. Bas ok, wysokie zbyt piskliwe (facet śpiewał jak kobieta), średnica za wysoko. Ogólnie grało jak pozytywka i co chwilę kłuło szpileczkami. Co gorsze co bym nie wsadził do odtwarzacza to grało podobnie. Wniosek - ma swój styl grania bez względu na repertuar.

 

Może jakaś lampka będzie receptą na Twój ból głowy?

 

Myślę, że aż tak zdeterminowany nie jestem. Dzięki

Edytowane przez kopernik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam Heco The New Statement i szukam piecyka, to chciałem posłuchać połączenia z Magnat RV4.

Model zbiera dobre opinie w zachodnich testach ale u nas dystrybutor nie ma nawet w ofercie. http://www.elcoexim.com.pl

Zaś S4 napisał mi tak:

I faktycznie V4 jeszcze nie ma.

Ale sprawdziłem z Cayinem :) Model A55TP super. Ale A70MKII petarda panowie.

W dźwięku słownie nie brakuje nic. Przy odpowiedniej akustyce i i źródle mamy do czynienia z HiEndem :)

 

Piotrek

 

Co daje obraz że jednak Lampa wyżej niż hybryda.

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A co Wy wymagacie od kolumn i wzmacniacza?

Na jakich realizacjach jest ostro i kłuje w uszka?

Jesteście pewni akustyki? Niejednemu audiomaniakowi spędza sen z powiek mimo nieraz bardzo drogiego drogiego zestawu...im zestaw więcej potrafi pokazać szczegółów tym więcej przenosi śmieci z realizacji i nie tylko...więc o co kaman? No chyba, że drze japę nawet na znakomitych realizacjach...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, akustyka to napewno ważny element, ale ilu z nas może mieć w swoim mieszkaniu pokuj odsłuchowy? Ile jest ludzi którzy mają watą wyłożone ściany, a dywan na podłodze ma 5cm grubości.

Co można zmienić w salonie, gdzie na podłodze panele, sufit podwieszany i normalne ściany?

A sprzęt za 10-20-30k, i oczekujesz ze będzie grał wspaniałe, bo co możesz zmienić w pokoju czy salonie (często z aneksem kuchennym) , wiec łatwiej zmieniać sprzęt szukając jak najlepszego dźwięku.

A na koniec, przeczytamy co Staś_44798 ma w opisie pod swoim postem.

Jak to może być że ktoś kto prosi nas by zająć się koniecznie akustyką, jednocześnie mówi o..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy wymagacie od kolumn i wzmacniacza?

Na jakich realizacjach jest ostro i kłuje w uszka?

Jesteście pewni akustyki? Niejednemu audiomaniakowi spędza sen z powiek mimo nieraz bardzo drogiego drogiego zestawu...im zestaw więcej potrafi pokazać szczegółów tym więcej przenosi śmieci z realizacji i nie tylko...więc o co kaman? No chyba, że drze japę nawet na znakomitych realizacjach...

 

Niestety poszczególne elementy zestawu pochodzą zazwyczaj z innych firm, krajów, kontynętów i kultur a co z tym idzie są tworzone pod inne gusta. Każdy wzmacniacz gra inaczej. Inne są basy soprany i średnie. To samo tyczy się kolumn. Istotne jest dopasowanie, które niestety spoczywa na barkach klienta. Brak dopasowania powoduje, że sprzęt może grać słabo, źle albo fatalnie. Nie może także męczyć słuchacza, bo przecież nie gra 5 minut. Kolejność jaką kiedyś usłyszałem przy doborze sprzętu to: kolumny, wzmacniacz, źródło. Niestety nie każdy z nas ma wygłuszone pomieszczenie do odsłuchu jednak z tym mogą być zwiazane uciążliwości niekoniecznie dotyczącesamego brzmienia poszczególnych częstotliwości jak i całego zakresu zestawu. Może to być pogłos, rezonanse, dudnienia, itp. Jednak brzmienie albo jest dobre albo nie dla słuchacza. Zabawa w dobór jest niejednokrotnie zniechęcając i frustrująca (jak w moim przypadku) jak się trafi na takie rodzynki jak celan gt 702. Jak ktoś tego nie rozumie to albo trafił na dobry zestaw i nie ma tych problemów albo jest sprzeawcą sprzętu i ma już dosyć marudzenia klientów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.