Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Jak to może być że ktoś kto prosi nas by zająć się koniecznie akustyką, jednocześnie mówi o..........

 

Boguś..rozwiń myśl...a najlepiej zajedź do mnie, daleko nie masz na Kowale ;-)

Pozdro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zakończyć testowanie wzmacniaczy do Heco Celan gt702. To co ostatecznie wybrałem będzie trochę na przekór temu co wcześniej pisałem. Czasami tak bywa.

 

Subiektywny ranking przetestowanych wzmacniaczy:

1. Arcam A29

2. Marantz PM8005

3. Marantz KI Pearl Lite

4. NAD c356bee

5. Advance Acousitc X-i75

6. Roksan K3

7. Primare i22

8. CX80

9. Naim Nait 5si

10. Denon 1520AE

11. Arcam A85 Diva

12. Advance Acousitc MAP 308

 

 

Do miejsca 5 mogę polecić ale bez miejsca pierwszego ponieważ Arcam sam się zdyskwalifikował. Pożyczony z salonu sprzęt miał dokładnie tą samą wadę co opisywana na forum:

 

http://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/2590369-audio-problem-driving-me-crazy.html

Na końcu jest filmik pokazujący jak A29 gra z Celanami 702.

 

Może komuś mój ranking pomoże przy wyborze wzmacniacza ;)

Ja wybrałem PM8005.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampowe do mnie nie przemawiają. Wybierałem wśród tranzystorowych. Sam się zdziwiłem, że 1520 nie zgrał się z celan 702. Cambridge Audio to było wielkie zdziwienie bo firmę ceniłem. Niestety bas schodzi tak nisko, że powodował jedynie wibracje, które z dźwiękiem nie mają wiele wspólnego. Średnicy prawie nie ma bo przeniesiono ją do wyższego pasma. Nie dało się tego słuchać. Zawiodłem się także na Naimie. X-i75 miał coś w sobie no i ten pilot. Wszystko na nim było. Dźwięk może przypaść wielu osobom. Może być tak, że z innymi kolumnami pozostałe wzmacniacze zagrają o wiele lepiej albo zupełnie inaczej. Dochodzi jeszcze kwestia gustu i preferncji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampowe do mnie nie przemawiają. Wybierałem wśród tranzystorowych. Sam się zdziwiłem, że 1520 nie zgrał się z celan 702. Cambridge Audio to było wielkie zdziwienie bo firmę ceniłem. Niestety bas schodzi tak nisko, że powodował jedynie wibracje, które z dźwiękiem nie mają wiele wspólnego. Średnicy prawie nie ma bo przeniesiono ją do wyższego pasma. Nie dało się tego słuchać. Zawiodłem się także na Naimie. X-i75 miał coś w sobie no i ten pilot. Wszystko na nim było. Dźwięk może przypaść wielu osobom. Może być tak, że z innymi kolumnami pozostałe wzmacniacze zagrają o wiele lepiej albo zupełnie inaczej. Dochodzi jeszcze kwestia gustu i preferncji.

 

Pozdrawiam.

Myślę że akustyka możne mieć coś do powiedzenia, z tym basem to dziwna sprawa. Są jeszcze hybrydowe piecyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 1520ae na 10 miejscu, slabo go wyceniles :) A ze niby marantz 8005 na drugim. Ta sama stajnia, ten sam typ dzwieku i maras dwa razy slabszy.

 

Celany mają wysoką skuteczność. Na codzień słucham nie za głośno. 70-100 watów wystarcza. Większość ludzi mieszka w wielorodzince, pokoje max 15-25m2. Ja ma obecnie 25m2, po co taka moc. Marantz wystarczy aż nadto do codziennego słuchania. Jest zasadnicza różnica między denonem a marantzem. To są zupełnie inne bebechy.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Problem polega na tym, że po tygodniu miałem dosyć tego 8005. Bas nie schodził za nisko tylko jednostajnie dudnił, a reszta męczyła uszy. Takie rzeczy można stwierdzić dopiero jak ma sìę sprzęt dłużej niż kilka dni. Na razie na czele tego rankingu stawiam denona pma 720 mimo niskiej mocy i wydajności prądowej gra z gt720 najlepiej i co najważniejsze nie męczy...

 

Pozdrawiam

 

 

Ja parę lat temu do celanów wybrałem 7004 i nie zmieniłem do tej pory ani kolumn, ani wzmacniacza :)

Edytowane przez kopernik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że po tygodniu miałem dosyć tego 8005. Bas nie schodził za nisko tylko jednostajnie dudnił, a reszta męczyła uszy. Takie rzeczy można stwierdzić dopiero jak ma sìę sprzęt dłużej niż kilka dni. Na razie na czele tego rankingu stawiam denona pma 720 mimo niskiej mocy i wydajności prądowej gra z gt720 najlepiej i co najważniejsze nie męczy...

 

Pozdrawiam

 

 

Zmieniałeś charakterystykę dźwięku na zworkach kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że po tygodniu miałem dosyć tego 8005. Bas nie schodził za nisko tylko jednostajnie dudnił, a reszta męczyła uszy. Takie rzeczy można stwierdzić dopiero jak ma sìę sprzęt dłużej niż kilka dni. Na razie na czele tego rankingu stawiam denona pma 720 mimo niskiej mocy i wydajności prądowej gra z gt720 najlepiej i co najważniejsze nie męczy...

 

Pozdrawiam

Dziwne aby ten Denon zagrał lepiej od 8005, to nie jest ta półka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zmieniałeś charakterystykę dźwięku na zworkach kolumn?

 

 

Pozdrawiam

 

Zworki dotyczą średnich i wysokich. Nie zmienią basu.

 

 

Dziwne aby ten Denon zagrał lepiej od 8005, to nie jest ta półka .

 

Niezły potencjał w tym 702 drzemie. Do momentu jak nie słuchamy zbyt głośno daje radę. Marantz ma tylko kilkadziesiąt watów mocniejszy zasilacz i bas nie schodzi w nim nisko. Nie napędzi celanów 702 , gdzie najniższa częstotliwość to 22Hz.

Edytowane przez kopernik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zworki dotyczą średnich i wysokich. Nie zmienią basu.

 

 

 

Niezły potencjał w tym 702 drzemie. Do momentu jak nie słuchamy zbyt głośno daje radę. Marantz ma tylko kilkadziesiąt watów mocniejszy zasilacz i bas nie schodzi w nim nisko. Nie napędzi celanów 702 , gdzie najniższa częstotliwość to 22Hz.

 

Kup starego denona 1500ae, sam tak mam i juz 3 razy wywalalem go na zlom i.... jakos nie chce tam zawedrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również jestem szczęśliwym posiadaczem Heco MS 900 i mam pytanie jak macie je podłączone do wzmacniacza i jaką impedancje ustawioną na wzmacniacz 4 czy 8 bo nie chce ich spalić aktualnie jest ustawione na 8. Pozdrawiam

Aktualnie podłączone kolumny są pod Marantz PM8005. Bardzo muzykalne połączenie. Na początku podłączyłem to tradycyjnie jedną parą przewodów. Następnie podpiąłem w układzie bi-wire. Szczerze - różnica na granicy percepcji lub autosugestii. Nie mniej wszystko jest bardzo poukładane i w miarę równe przy odsłuchu. Może troszkę zbyt dużo niskich częstotliwości produkują. Chociaż może to wynik ustawienia zbyt blisko ściany i faktu, że są gołe. Uczciwie mówiąc moje pomieszczenie odsłuchowe to trochę golizna narazie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie Focal Aria 926 do Heco Music Style 500 lub 900?

Mój obecny sprzęt to Roksan Kandy K2 + Focal Aria 906. Dźwięk mam szczegółowy z ładną fakturą i wybrzmieniami. Chcę w przyszłości kupić jakieś podłogówki, które nie będą gorsze od tych monitorów i polepszą mi odczucie basu. Czy Heco MS (dużo) ustępuje Arii 926? Czy dźwięk Heco jest rozdzielczy a bas zróżnicowany, kontrolowany i potężny?

Generalnie jest dość szczegółowy. Czasem mam tylko wrażenie, że niskie tony są troszkę wysunięte na pierwszy plan. Ale są utwory, które pokazują piękną harmonię i równowagę.

 

Ja parę lat temu do celanów wybrałem 7004 i nie zmieniłem do tej pory ani kolumn, ani wzmacniacza :)

Ja też mam PM8005 i nie powiem złego słowa. Co prawda nie gra to z celanami 702, bo ich nie mam:P Gram na Heco MS900.

Swoją drogą jeżeli ktoś posiada Celany w wersji espresso piano i chciałby za godziwą cenę je wypchnąć to możemy ponegocjować

 

Zworki dotyczą średnich i wysokich. Nie zmienią basu.

 

 

 

Niezły potencjał w tym 702 drzemie. Do momentu jak nie słuchamy zbyt głośno daje radę. Marantz ma tylko kilkadziesiąt watów mocniejszy zasilacz i bas nie schodzi w nim nisko. Nie napędzi celanów 702 , gdzie najniższa częstotliwość to 22Hz.

Oczywiście, że Marantz sobie poradzi z celanami. Nawet fachowcy z branży to testowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.