Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  204 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie ciężko mi ocenić jakość, bo pomieszczenie chyba za małe. Tzw. "basy" mają tendencję do dudnienia. Zależy oczywiście od utworu, bo bywają takie, że aż miło posłuchać ale ogólnie obawiam się, że to nie o to chodzi.

 

Może pokombinuj z ustawieniem kolumn, np. odsuń od ściany.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś z doświadczonych forumowiczów (szczególnie użytkowników Celanów 902) z jakim wzmacniaczem one dobrze zagrają no i czy w ogóle te kolumny w takim małym pomieszczeniu mają rację bytu??

 

 

Gratulacje!

Zobacz u mnie, TU, mam 1-2m2 więcej i pod ścianą, jest ok. Roksan K3 nie słyszałem, ale Xindak to nie będzie dobre połączenie. Przez rok użytkowałem NAD C375BEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Gratulacje!

Zobacz u mnie, TU, mam 1-2m2 więcej i pod ścianą, jest ok. Roksan K3 nie słyszałem, ale Xindak to nie będzie dobre połączenie. Przez rok użytkowałem NAD C375BEE

 

Boguś...jak Ty to robisz? że takie kolosy grają u Ciebie w takim ustawieniu...no i te witrynki...muszę się chyba do Ciebie wprosić ;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników :)

 

Właśnie stałem się posiadaczem Heco Celan GT 902

Przyznaję, że nie słuchałem ich za długo, ale wytypowałem jako jedne z 3, które ew. by mi odpowiadały. Cene dostałem dobrą - kupiłem.

Wniosłem do domu i troche się wystraszyłem - bo są duże :) mam około 22m2 salon. Pierwsze testy na integralnym Xindak XA-6800R II, teraz na Roksan K3.

Ogólnie ciężko mi ocenić jakość, bo pomieszczenie chyba za małe. Tzw. "basy" mają tendencję do dudnienia. Zależy oczywiście od utworu, bo bywają takie, że aż miło posłuchać ale ogólnie obawiam się, że to nie o to chodzi.

 

Może ktoś z doświadczonych forumowiczów (szczególnie użytkowników Celanów 902) z jakim wzmacniaczem one dobrze zagrają no i czy w ogóle te kolumny w takim małym pomieszczeniu mają rację bytu??

 

Z tego co tu wyczytałem, to można popróbować NAD C375BEE, ew. NAD C388 Miałem możliwość, t pożyczyłem tego Roksana ale jakoś to czasem dziwnie brzmi. Polskiego rocka np. prawie w ogóle nie moge słuchać. Wokale gdzieś pochowane, a jak więcej dźwięków to bywa jeden wielki chaos. Chociaż nie powiem, jakieś spokojne granie - jest ładnie....

 

20Hz-50kHz gdzies to musi wyjsc.Ja je sluchalem na moim Magnacie RV3 i bylo miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z doświadczonych forumowiczów (szczególnie użytkowników Celanów 902) z jakim wzmacniaczem one dobrze zagrają no i czy w ogóle te kolumny w takim małym pomieszczeniu mają rację bytu??

 

Ja mam heco music style 900 siedzę na kanapie pod ścianą i uszy zatkane tyle basu pomieszczenie ~26m2 otwarte na przedpokój i to na amplitunerze.

 

Heco z NAD to będzie jakaś totalna buła i jeszcze więcej basu.

Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturas

Aurora 700 to praktycznie te same głośniki co music style 900 czytam tam zmienili głośnik wysoko tonowy i pudło taki lifting.

Kiedyś przed zakupem czytałem o heco 500 vs 900 i było tam właśnie o basie że 500 lepsze .. ale że ja altusy miałem wcześnie bo wybór był oczywisty.

Teraz niestety mam walkę z akustyką pomieszczenie i miejsce odsłuchu nie pomaga, myślę że takie właśnie objawy od tego głównie zależą.

Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak że Nad jest bee, ale ty pisałeś że masz problem z dudnieniem a na to żadne wzmacniacz nie pomoże owszem może się zdarzyć tak że wzmacniacz nie radzi sobie z basem zamula ciągnie go, ale sam pisałeś że testowałeś Xindak XA-6800R II, Roksan K3 i w obu to samo więc nie jest to wina wzmacniaczy tylko akustyki. To moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i wina akustyki, więc co możemy zrobić? W moim przypadku tylko zmiana kolumn, ja mieszkania i podłogi i ścian nie wyłoże gąbką, chyba czas u mnie rozstać się z Heco i poszukać innej specyfikacji brzmienia, chociaż Heco cenię za neutralność i naturalność

 

No chyba że jedynym wyjściem są monitory, zmiana podłogowych na monitory by nie było dudniącego basu, tylko czy naprawdę monitory zagrają z taką swobodą jak podłogowe? Ponoć tak, aczkolwiek niektórzy już mają dość dwudrożnych, ciekawe czy Heco ma dobre monitory? Ponoć dobre są z serii Celan, ktoś słuchał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory 301 mam na 17m2 i grają bardzo przyzwoicie. Słuchałem też 302, ale to trochę inne brzmienie. Na pewno nie narzekam na bas, ale wg mnie środek pasma jest uproszczony i nieco wycofany. Absolutnie nie jest to taka sama skala, siła i namacalność jak np. w Celanach 70x. Jednak ten oddzielny średniotonowiec robi robotę. Ja powiem może inaczej - te większe paczki wybaczają więcej i grają lepiej po cichu.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory 301 mam na 17m2 i grają bardzo przyzwoicie. Słuchałem też 302, ale to trochę inne brzmienie. Na pewno nie narzekam na bas, ale wg mnie środek pasma jest uproszczony i nieco wycofany. Absolutnie nie jest to taka sama skala, siła i namacalność jak np. w Celanach 70x. Jednak ten oddzielny średniotonowiec robi robotę. Ja powiem może inaczej - te większe paczki wybaczają więcej i grają lepiej po cichu.

 

Duże paczki typu 702 wybaczają więcej? Czyli ustawienia? Po cichu monitory grają kiepsko? Jestem już ustawiony na odsłuch Rls Nereida 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację, tak prawdopodobnie jest, poza tym lubię prosty surowy stan mieszkania, człowiek wszystkiego nie przewidzi, uczy sie z doświadczeń, teraz prawdopodobnie jest tak że u mnie tylko monitory. Aczkolwiek także zapewne jest fakt, że jednak Heco sporo modeli jest po prostu przebasowiona, taki urok tej firmy, Idę zaraz na Audio show

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od że surowe pomieszczenie nie nadaje się do słuchania muzyki czy to będą podłogówki czy monitory zawsze przekaz będzie podbity\przeciągnięty\echo\pogłosy i te sprawy.

 

ja mieszkania i podłogi i ścian nie wyłoże gąbką

 

Chciał byś! gąbką to ty basu nie wytniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na audioshow i powiem wam, że tak na moje amatorskie ucho, to chyba z połowa tego spzętu nie grała lepiej od tych moich Celanów. Wiadomo - zestawy po pareset tysięcy, jak ktoś się wysilił i jakoś to poustawiał, grało fajnie. Kilka rzeczy mi się podobało takich w nizszym budżecie, ale z pewną przyjemnością włączyłem w domu te potężnie brzmiące Celany. Trzeba przyznać mają swój urok. Jak zaczną mruczeć to ciarki chodzą :)

 

Tyle że chyba faktycznie są tu u mnie za duże i... echo się niesie :)

Zastanawiam się też czy sposób grania nie zmieni sie troche z czasem. Aktualnie mają jakieś 10-15 godzin pracy na dość "niskich obrotach" i albo się przyzwyczajam, albo wydaje mi się że grają coraz lepiej.

 

Poznawiam prośbę, z czym Celany u was grają w zadowalający sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolumny muszą się wygrzać, to oczywiste :-) jeżeli przy niewygrzanych masz za dużo basu, to jak się ułożą, to będzie jeszcze więcej hahahaha :-) a w ilu metrach masz te Celany? I z czym grają?

 

22 metry i Magnat rv3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże paczki typu 702 wybaczają więcej? Czyli ustawienia? Po cichu monitory grają kiepsko? Jestem już ustawiony na odsłuch Rls Nereida 2

Z małych Heco trzeba trochę wydusić średnicy. Większe (szczególnie te z własnym średniotonowcem) grają na starcie lepszym środkiem. Również oddzielne woofery w większych paczkach pracują efektywniej niż jeden, który musi przetwarzać aż do ok 3000Hz. Nie żebym odradzał monitory od Heco, ale trzeba mądrze wybrać resztę klocków, żeby uzyskać dobre i spójne brzmienie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolumny muszą się wygrzać, to oczywiste :-) jeżeli przy niewygrzanych masz za dużo basu, to jak się ułożą, to będzie jeszcze więcej hahahaha :-) a w ilu metrach masz te Celany? I z czym grają?

 

22 metry i Magnat rv3?

 

Taa... 22 metry (o zgrozo). A wzmaka szukam jakiegoś rozsądnego. Mam na testach Roksana. Zastanawiam się mocno czy nie zrezygnować z tych Celanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specter.

Słuchałem Heco co prawda niższy model z Nad c375 i moim c356 po modzie. Oba zagrały bardzo dobrze. C375 miał nawet bardziej punktowy acz potężny bas. W moim c356 była lepsza przestrzeń i detaliczność.

Możesz c375 spróbować śmiało. Z dużo mniejszym basem kojarzy mi się Arcam którego słyszałem u siebie. Możesz go też sprawdzić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tego słuchałem na audioshow. Faktycznie coś tam było nie tak...

A teraz posłuchałem troche takich jazzowo-sweengowych klimatów (np. Ewy Bem naszej) i powiem, że taką muzykę z pewnością lubią Celany. Tu aż było miło od niskich tonów, które dawały o sobie znać tam gdzie trzeba i musze przyznać - znowu jestem pod wrażeniem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Heco są do pewnego typu muzyki, tak jak np Audio Physic , nie słuchałem jazzu na Heco, ale po Twoim poście spróbuję i sprawdze, narazie z tego co słyszę to Heco do dużych pomieszczeń i na zrobienie imprezy i kino domowe, w tym sie sprawdzą, od dziś mam już kompletnie inne spojrzenie na to całe audio, jeszcze pojadę na odsłuch i mam innego faworyta od dziś dla Siebie za przystępną cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem ale kupując jakiekolwiek droższe kolumny powinniście wiedzieć że podstawą jest poprawNe ich rozstawienie.Jeszcze nieslyszalem ani razu dobrego brzmienia z kolumn ustawionych pomiędzy meblami lub w samym rogu.

O zgrozo to co zobaczyłem na AS wola o pomstę do nieba. Wielkie paki heco ustawione w samym rogu po jednej i drugiej stronie ekranu wciśnięty w sam róg. Gwiazda tutaj był projektor JVC i ekran maggic screen a nie heco. Wiec proszę nie piszcie o brzmieniu nie wspominając gdzie te paczki stały.

Druga rzecz to zapewnijcie kolumna po ten 1m z każdej strony od ścian tylnej i bocznych i w tedy piszcie o ich brzmieniu.

Bo ja słuchałem wielu modeli kolumn heco i nie zdarzyło mi się przy zapewnieniu ww.warunków mówić o jakim kolwiek buczeniu i przebasowieniu.

Nawet u dystrybutora w salonie jak mi pan sprzedawca chciał odpalić kolumny ustawione w rzadku pod ścianą to pierwsze co to je wysunąlem do przodu i zrobiłem miejsce za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.