Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  204 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Przyklejam się do clubu heco z aurora 1000 .  Za namową forumowicza pojechałem na odsłuch .  Wygrały dla mnie z

pylon diamond 28

tannoy xt8f

Pylony świetnie oddają wokale i instrumenty, tannoy xt8f robi robotę sceną . Aurora 1000 to potęga , szybki mocny bas.

Myślę ,że niewielki niedosyt detali i szerszą scenę tannoy nadrobię dobrym piecem.   Nie mówię ,że w heco jest beznadziejnie, ale da się lepiej.

Na koniec cena.  Heco prawie za darmo hee   do  wyrwania za 3800.  

Będą grały w 40 m2  prawdopodobnie z MF   M6I     . 200  w to wręcz obowiązek .  Zdam relację jak już będzie wszystko na stanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione smartfonem.

Fotograf ze mnie marny więc wyszlo jak wyszlo.

Zreszta zdjecia robione nie po to by sie chwalić ale jako dowód, że wiem o czym piszę. Mnóstwo jest teoretyków brzmienia, czyli: nie mam, nie slyszalem ale wiem, jak gra.

Albo kolega ma i wiem...

 

 

 

W dniu 5.06.2019 o 21:28, muda44 napisał:

I jak wrażenia po dotarciu ?

Jest lepiej niz było, znacznie lepiej.

Fajnie przy cichym sluchaniu a przy głośnym extra. Basowcom zdarza się zadudnic lekko a wokale jednak lekko schowane wedlug mnie, ale bardzo delikatnie wiec nie jest to problem, kwestia przyzwyczajenia.

Generalnie bardzo udany zakup a za te pieniądze rewelacja.Jednak dla mnie nie będą to raczej docelowe paczki ale mimo wszystko troszkę pograja.

Wizualnie juz się przyzwyczailem i nie wyobrazam sobie mniejszych :).

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekw 76 napisał:

Jest lepiej niz było, znacznie lepiej.

Fajnie przy cichym sluchaniu a przy głośnym extra. Basowcom zdarza się zadudnic lekko a wokale jednak lekko schowane wedlug mnie, ale bardzo delikatnie wiec nie jest to problem, kwestia przyzwyczajenia.

Generalnie bardzo udany zakup a za te pieniądze rewelacja.Jednak dla mnie nie będą to raczej docelowe paczki ale mimo wszystko troszkę pograja.

Wizualnie juz się przyzwyczailem i nie wyobrazam sobie mniejszych :).

Ja nie z tych, że kolega ma. U mnie model wyżej jest. To że zadudni, to pisali juz o tym wcześniej, pilnuj by źródło miało taki bardziej szybki, konturowy bas, u mnie też wskazane. Możesz jeszcze na głośnikowych drutach trochę zgubić basu, to środek dostanie zielone światło a góra nabierze blasku, do wszytkich przeszkadzajek będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, marekw 76 napisał:

Bogusław a skąd wniosek, że to do Ciebie było?? 

Poprzednio, jak był NAD375 i sygnał z Technics 770D przez NAD d1050 było lekkie spowolnienie i bywało że bas przeciągał. Dziś z tego kompletu już nic nie ma a CD Emotiva to szybki bas i taki był mi potrzebny żeby to ogarnąć.Teraz doszedł DAC MOON`a, jest dźwiękowo poziom lepiej i bas nadal pod kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marekw 76 napisał:

 

 

Jest lepiej niz było, znacznie lepiej.

Fajnie przy cichym sluchaniu a przy głośnym extra. Basowcom zdarza się zadudnic lekko a wokale jednak lekko schowane wedlug mnie, ale bardzo delikatnie wiec nie jest to problem, kwestia przyzwyczajenia.

Generalnie bardzo udany zakup a za te pieniądze rewelacja.Jednak dla mnie nie będą to raczej docelowe paczki ale mimo wszystko troszkę pograja.

Wizualnie juz się przyzwyczailem i nie wyobrazam sobie mniejszych :).

Popracuj nad źródłem , kablami i akustyką .

Stolik też warto na coś lepszego zmienić ?

Kolumny zostaw . Ja je ćwiczę od roku , przeważnie z kilka razy droższą elektroniką i co jakiś czas nadal mnie czymś zaskoczą .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono !

Składam pierwsze KD - wcześniej marne 2.0 JBL e30 z Pioneer A207R - No i zakupiłem DENON x2300 i co myślicie o HECO Aurora 700 w secie 5.0 do niego ? jak to się będzie sprawowało w 100% KD ? muzyka mnie nie interesuje... Czy nie będą zbyt ciepłe i plastyczne do DENONa ? Mam też opcje STX 250 lub Magnat Quantum 725 bo podobno ładnie się zgrywają z DENkiem ale HECO to COŚ więcej i chciałbym właśnie je...
Pozdrawiam ! PS: salon 25m2 odległość kanapy ok 2.5-3m

Edytowane przez Majk1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko - na jakiej wysokosci zawoesic tylnie a wlasciwie tylnio-boczne kolumienki surround ? beda ok 2m od kanapy... Wyczytalem w sieci ze najlepiej na wysokosci 1.6-1.8m - kiedys sie dawalo na wysokosci uszu sluchacza ale to sie podobno sprawdza w muzyce a do 100% KD wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
15 godzin temu, Dj Chris napisał:

Witam,

mam pytanko do posiadaczy czarnych Heco The Statement.

Czy to normale ze membrany sredniotonowe w srodku sa jasniejsze od reszty ?

 

Pozdrawiam

Nnnie.  Masz jeszcze Concerto?

https://photos.app.goo.gl/PeB3TYemMMew8uWh8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczów,sprzedaje swoje Heco Direkt-moze kogoś zainteresuja-stan idealny na gwarancji:

https://www.olx.pl/oferta/heco-direkt-stan-igla-na-gwarancji-CID99-IDCmmR3.html

Edytowane przez TheOne2005

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W zasadzie po 2 miesiącach przebywania z Heco Direkt warto napisać kilka słów. Bardziej dla potencjalnych nabywców. Zakup dokonałem pod wpływem i recenzji, i sympatii dla tej marki, i po odsłuchu w jednym z salonów audio. Punktem wyjścia niewątpliwie były moje poprzednie kolumny. Epos Elan 35, Reference 3a deCapo, BMN S2II, które umieściłbym w jednej grupie, grających podobną kulturą dźwięku i muzykalnie i otwarcie. I w zasadzie Heco wpisują się w ten klimat, ale stanowią jednocześnie gdzieś krok w kolejnym dobrym kierunku. Jednak punktem wyjścia do zrozumienia i polubienia Heco jest ich umiejętność oddania zawartości płyty, intencji realizatora, zróżnicowania materiału jaki trafia z odtwarzacza do głośników. Niektórzy nazywają to przejrzystością, dla mnie to z pewnością jest wierność oddania materiału muzycznego. I w tym zakresie Heco zrobiły znaczący krok. Śmiało można stwierdzić, iż możliwości przekazania realizacji jest ponad przeciętna. Nagle cała płytoteka jest poszatkowana z tego punktu widzenia. Na poprzednich głośnikach można by powiedzieć, że godzina składała się z powiedzmy 6 przedziałów po 10 min, Heco dokładają kolejne 6, już co 5 minut, a w zasadzie dokładają jeszcze jakieś dodatkowe 10 dla tych najbardziej referencyjnych nagrań. I to jest punkt wyjścia dla zrozumienia tych głośników. Zagrają tak muzykę, jak została ona nagrana. Perfekcyjnie, szczegółowo, otwarcie, analitycznie, przestrzennie, ciepło, zimno, twardo, miękko, ale i płasko, bez blasku, bez emocji,  i można by bez końca. Nie ma reguły. Po prostu, Heco pokazują prawdę o nagraniach. Przez to można by rzec, że nie mają swojego charakteru. Ale piszę to w pozytywnym świetle. Są przy tym totalnie muzykalne. Dokładają od siebie natomiast dynamikę i bezpośredniość, co słychać od razu i też trzeba to zaakceptować. Nie jest to grzeczne granie w tylu Harbetów, czy starej szkoły Spendorów, ale daje równie wielką, jeśli nie większą radość słuchania. Niestety, takie podejście powoduje, że są chyba dla bardziej doświadczonego, wyrobionego i świadomego audiofila, a może bardziej melomana. Właśnie, chyba mimo wszystko są to bardziej melomańskie, a jednak też i audiofilskie kolumny Nie szczędzą emocji, makro dynamiki i tej micro, wbrew temu co napisano w teście AV. Akurat tej micro-dynamiki jest wystarczająco, czuję się ją, jest namacalna, istotna tam gdzie jest na nagraniach. Nic, nawet bardzo schowanego na trzecim planie nie umknie, choć zapewne w w porównaniu z kilka razy droższym sprzętem czegoś można się czepiać. Wracając do tej dominującej cechy. Paleta nagrań staje się od razu odczuwalna. Całe szczęście, że kolumny nie degradują tych źle nagranych, choć wcale im nie pomagają. Porównuję to z poprzednimi, które uważałem za wyrozumiałe dla słabszych nagrań i tu chyba jest podobnie. Natomiast Heco wspomagają te przeciętne. I różnicują - w pozytywnym odbiorze - jeszcze bardziej te dobre, bardzo dobre, referencyjne. I pomimo, że te najgorsze nie są aż tak źle odtwarzane, to jednak mając punkt odniesienia z innymi realizacjami, zaczyna nam to przeszkadzać. Po prostu, zastanawiamy się, dlaczego to nagranie tak spieprzono. Po tych 2 miesiącach śmiem twierdzić, iż dla Heco nie tylko istotna jest wartość zawarta na płycie, ale zapewne i cały tor muzyczny, warunki akustyczne. U mnie grają z Lampą i hybrydą ze stopniem lampowym przedwzmacniacza. I zauważyłem jak ich wzajemny stosunek do siebie się zmienił. Generalnie Heco są bardzo neutralne, bez podbarwień, z tą cudowną dozą muzykalności opartą o naturalność oddania dźwięku, a w zasadzie głosu, instrumentu. Za każdym razem zagra więc inaczej, bo za każdym razem został inaczej zrealizowany. Nie można wiec mówić o ostrości, jasności, twardości. Chociażby bas. Jest i twardy i miękki. Wokal i ciepły i jasny itd. Ważne, że nic nie wychodzi przed szereg,  że żadne zakres nie stara się dominować. Jest totalna spójność. Do tego jak doda się bardzo dobrą scenę, dużo powietrza, to uzupełni to całość. Ważne - to podejście do lokalizacji źródeł. Heco grają dużym dźwiękiem stad źródła pozorne są większe niż zazwyczaj. Powoduje to, iż ich lokalizacje nie są tak ostre, ale do tego trzeba się przyzwyczaić, z czym nie ma problemu, bo umiejscowione są w przestrzeni prawidłowo, tak pod względem głębokości, jak i rozmieszenia na scenie. Pomaga w tym i to, że nic nie wchodzi na siebie. To przy dużych składach jest dodatkowym plusem. Co jeszcze. Czasami pisze się o najmocniejszych stronach i tych słabszych. I tutaj bym sobie odpuścił, bo jest ta spójność, niczego nie brakuje, nie odczuwam niedosytu, szczególnie w porównaniu z poprzednikami. Jednak warto chyba dodać moje subiektywne odczucia. Średnica jest chyba najlepszą jaką do tej pory miałem. A narzekać nie mogłem. Jest tak prawdziwa, namacalna. autentyczna. czysta, przejrzysta. Przejście w bas jest niesamowicie płynne, a te kolumny na dole dają naprawdę dużą frajdę, ale tylko wtedy gdy mają to uczynić, gdy tak chciał realizator, a nie pod publiczkę. To wbrew twierdzeniom niektórych testów, co znów potwierdza jak ważne są warunki i elektronika. Jeśli można coś powiedzieć in minus, to z pewnością góra nie jest z tej półki. Ale od razu powiem, nie, nic jej nie brakuje, jak i jej samej. To raczej kwestia wyrafinowania. I tak jak na Heco, wysokościowiec jest bardzo dobry, dla mnie gdzieś takla klasa scan Speac classic, np. D2010. Tylko, że warto byłoby dać coś z wyższej półki, by zajaśniało, jeszcze bardziej się otworzyło, a raczej dopaliło dźwiękiem wtedy gdy trzeba, wtedy, gdy dźwięk ma wręcz ukłuć. Nie jest to niestety taki beryl z Reference, nie jest to taka wysokotonówka jak w Eposach. a tam była także własna konstrukcja Epos, tekstylna, ale wręcz rewelacyjna. Tylko, że naprawdę słuchając muzyki tego nie odczuwamy. Kto wie, może to kwestia braku wyeksponowania wyższego środka, o czym chyba wspominano w teście AV. W każdym bądź razie, Muzyka przykrywa wszystko. Są emocje, a te szczególnie w nagraniach koncertowych lub zamieniających się w koncert dobrych nagraniach studyjnych. I te kolumny pokazują jaka różnica jest miedzy nagraniami analogowymi z lat 60, a obecnymi, gdy nie zwraca się uwagi na pewne niuanse, gdzie niby wszystko jest ok., poprawnie, ale nie nagrano emocji. Reasumując. Nie są to głośniki dla każdego. Bo są naprawdę bardzo dobre, ale już grające innym,  bardziej bezpośrednim, na swój sposób koncertowym dźwiękiem, czego nie słychać w intymnych nagraniach studyjnych, wymuszającym też świadomość po stronie odbiorcy tego czym jest dźwięk, jak naprawdę powinien być odbierany, czym dysponuje, tj. jaką elektroniką, jakim pomieszczeniem. I chyba rzeczywiście, lampa, hybryda są stworzone dla Heco, które maja prawdziwą i wysoką skuteczność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Witam.

Posiadam na sprzedaż kolumny marki Heco a są nimi:

Heco CelanGT 702 Piano Espresso 

oraz

Heco CelanGT Center42 Piano Espresso

Centralny ma dwa miesiące i mam karton do niego. Natomiast do kolumn wolnostojących nie posiadam, kupiłem je używane od pierwszego właściciela... więcej info na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.