Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Heco Aurora 700,wzmacniacz do nich jaki posiadam to Rotel 985BX.W zasadzie wszystko jest ok.Jestem bardzo z tych kolumn zadowolony.Ale nachodzi mi myśl czy może by ich nie wymienić na Aurory 1000.Czy może któryś z kolegów miał okazję bezpośrednio porównać oba te modele bezpośrednio ze sobą?W szczególności chodzi mi jaka jest różnica na basie. No i jeszcze jedno,pomieszczenie w jakim grają kolumny ma jedynie 20m2. Może nie warto w związku z tym sobie głowy zawracać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zakupić kolumny Heco najbardziej intrresuje mnie seria Superior i tu dwa modele 730 i 740 Czy koledzy mogli by doradzić które są bardziej uniwersalne słucham przede wszystkim muzyki z radia Wzmacniacz to nad 705 lub 3240 PE . Zależy mi aby kolumny graly raczej środkiem pasma no i bas nie był dudniący pokój 20 m 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Tu bardziej posucha aniżeli wiatr. A mnie cały czas się zbiera by więcej napisać o Heco Direkt, bo po tylu miesiącach w zasadzie już obiektywniej można więcej napisać. Tylko, że mało nas, którzy zaznali okazji ich posłuchać, kolumny specyficzne i chyba dla wyrobionego, świadomego fana muzyki. Warto będzie dodać kilka słów dla tych co szukają naprawdę dobrego dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie będę ukrywał: dopiero przymierzam się do zakupu używanych Heco, ale raczej z lat 70/80. Czy miał ktoś do czynienia z TE 808? Bardzo mnie ciekawią, bo gabaryty byłyby idealne, parametry - prawie (40 W ze wzmacniacza  chyba napędzi 50 W kolumnę?), ale nie wiem, jak to mniej więcej brzmi. 

Innym rozważanym przeze mnie modelem jest P3302. Tutaj z kolei gabaryty "prawie", a parametry niemal "w dziesiątkę". 

Edytowane przez Tarkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.04.2020 o 14:07, Tarkus napisał:

Nie będę ukrywał: dopiero przymierzam się do zakupu używanych Heco, ale raczej z lat 70/80. Czy miał ktoś do czynienia z TE 808? Bardzo mnie ciekawią, bo gabaryty byłyby idealne, parametry - prawie (40 W ze wzmacniacza  chyba napędzi 50 W kolumnę?), ale nie wiem, jak to mniej więcej brzmi. 

Innym rozważanym przeze mnie modelem jest P3302. Tutaj z kolei gabaryty "prawie", a parametry niemal "w dziesiątkę". 

Tych nie miałem za to profil mam i professional 450 i 650.

Edytowane przez koba

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.12.2019 o 14:13, HAL149 napisał:

W zasadzie po 2 miesiącach przebywania z Heco Direkt warto napisać kilka słów. Bardziej dla potencjalnych nabywców. Zakup dokonałem pod wpływem i recenzji, i sympatii dla tej marki, i po odsłuchu w jednym z salonów audio. Punktem wyjścia niewątpliwie były moje poprzednie kolumny. Epos Elan 35, Reference 3a deCapo, BMN S2II, które umieściłbym w jednej grupie, grających podobną kulturą dźwięku i muzykalnie i otwarcie. I w zasadzie Heco wpisują się w ten klimat, ale stanowią jednocześnie gdzieś krok w kolejnym dobrym kierunku. Jednak punktem wyjścia do zrozumienia i polubienia Heco jest ich umiejętność oddania zawartości płyty, intencji realizatora, zróżnicowania materiału jaki trafia z odtwarzacza do głośników. Niektórzy nazywają to przejrzystością, dla mnie to z pewnością jest wierność oddania materiału muzycznego. I w tym zakresie Heco zrobiły znaczący krok. Śmiało można stwierdzić, iż możliwości przekazania realizacji jest ponad przeciętna. Nagle cała płytoteka jest poszatkowana z tego punktu widzenia. Na poprzednich głośnikach można by powiedzieć, że godzina składała się z powiedzmy 6 przedziałów po 10 min, Heco dokładają kolejne 6, już co 5 minut, a w zasadzie dokładają jeszcze jakieś dodatkowe 10 dla tych najbardziej referencyjnych nagrań. I to jest punkt wyjścia dla zrozumienia tych głośników. Zagrają tak muzykę, jak została ona nagrana. Perfekcyjnie, szczegółowo, otwarcie, analitycznie, przestrzennie, ciepło, zimno, twardo, miękko, ale i płasko, bez blasku, bez emocji,  i można by bez końca. Nie ma reguły. Po prostu, Heco pokazują prawdę o nagraniach. Przez to można by rzec, że nie mają swojego charakteru. Ale piszę to w pozytywnym świetle. Są przy tym totalnie muzykalne. Dokładają od siebie natomiast dynamikę i bezpośredniość, co słychać od razu i też trzeba to zaakceptować. Nie jest to grzeczne granie w tylu Harbetów, czy starej szkoły Spendorów, ale daje równie wielką, jeśli nie większą radość słuchania. Niestety, takie podejście powoduje, że są chyba dla bardziej doświadczonego, wyrobionego i świadomego audiofila, a może bardziej melomana. Właśnie, chyba mimo wszystko są to bardziej melomańskie, a jednak też i audiofilskie kolumny Nie szczędzą emocji, makro dynamiki i tej micro, wbrew temu co napisano w teście AV. Akurat tej micro-dynamiki jest wystarczająco, czuję się ją, jest namacalna, istotna tam gdzie jest na nagraniach. Nic, nawet bardzo schowanego na trzecim planie nie umknie, choć zapewne w w porównaniu z kilka razy droższym sprzętem czegoś można się czepiać. Wracając do tej dominującej cechy. Paleta nagrań staje się od razu odczuwalna. Całe szczęście, że kolumny nie degradują tych źle nagranych, choć wcale im nie pomagają. Porównuję to z poprzednimi, które uważałem za wyrozumiałe dla słabszych nagrań i tu chyba jest podobnie. Natomiast Heco wspomagają te przeciętne. I różnicują - w pozytywnym odbiorze - jeszcze bardziej te dobre, bardzo dobre, referencyjne. I pomimo, że te najgorsze nie są aż tak źle odtwarzane, to jednak mając punkt odniesienia z innymi realizacjami, zaczyna nam to przeszkadzać. Po prostu, zastanawiamy się, dlaczego to nagranie tak spieprzono. Po tych 2 miesiącach śmiem twierdzić, iż dla Heco nie tylko istotna jest wartość zawarta na płycie, ale zapewne i cały tor muzyczny, warunki akustyczne. U mnie grają z Lampą i hybrydą ze stopniem lampowym przedwzmacniacza. I zauważyłem jak ich wzajemny stosunek do siebie się zmienił. Generalnie Heco są bardzo neutralne, bez podbarwień, z tą cudowną dozą muzykalności opartą o naturalność oddania dźwięku, a w zasadzie głosu, instrumentu. Za każdym razem zagra więc inaczej, bo za każdym razem został inaczej zrealizowany. Nie można wiec mówić o ostrości, jasności, twardości. Chociażby bas. Jest i twardy i miękki. Wokal i ciepły i jasny itd. Ważne, że nic nie wychodzi przed szereg,  że żadne zakres nie stara się dominować. Jest totalna spójność. Do tego jak doda się bardzo dobrą scenę, dużo powietrza, to uzupełni to całość. Ważne - to podejście do lokalizacji źródeł. Heco grają dużym dźwiękiem stad źródła pozorne są większe niż zazwyczaj. Powoduje to, iż ich lokalizacje nie są tak ostre, ale do tego trzeba się przyzwyczaić, z czym nie ma problemu, bo umiejscowione są w przestrzeni prawidłowo, tak pod względem głębokości, jak i rozmieszenia na scenie. Pomaga w tym i to, że nic nie wchodzi na siebie. To przy dużych składach jest dodatkowym plusem. Co jeszcze. Czasami pisze się o najmocniejszych stronach i tych słabszych. I tutaj bym sobie odpuścił, bo jest ta spójność, niczego nie brakuje, nie odczuwam niedosytu, szczególnie w porównaniu z poprzednikami. Jednak warto chyba dodać moje subiektywne odczucia. Średnica jest chyba najlepszą jaką do tej pory miałem. A narzekać nie mogłem. Jest tak prawdziwa, namacalna. autentyczna. czysta, przejrzysta. Przejście w bas jest niesamowicie płynne, a te kolumny na dole dają naprawdę dużą frajdę, ale tylko wtedy gdy mają to uczynić, gdy tak chciał realizator, a nie pod publiczkę. To wbrew twierdzeniom niektórych testów, co znów potwierdza jak ważne są warunki i elektronika. Jeśli można coś powiedzieć in minus, to z pewnością góra nie jest z tej półki. Ale od razu powiem, nie, nic jej nie brakuje, jak i jej samej. To raczej kwestia wyrafinowania. I tak jak na Heco, wysokościowiec jest bardzo dobry, dla mnie gdzieś takla klasa scan Speac classic, np. D2010. Tylko, że warto byłoby dać coś z wyższej półki, by zajaśniało, jeszcze bardziej się otworzyło, a raczej dopaliło dźwiękiem wtedy gdy trzeba, wtedy, gdy dźwięk ma wręcz ukłuć. Nie jest to niestety taki beryl z Reference, nie jest to taka wysokotonówka jak w Eposach. a tam była także własna konstrukcja Epos, tekstylna, ale wręcz rewelacyjna. Tylko, że naprawdę słuchając muzyki tego nie odczuwamy. Kto wie, może to kwestia braku wyeksponowania wyższego środka, o czym chyba wspominano w teście AV. W każdym bądź razie, Muzyka przykrywa wszystko. Są emocje, a te szczególnie w nagraniach koncertowych lub zamieniających się w koncert dobrych nagraniach studyjnych. I te kolumny pokazują jaka różnica jest miedzy nagraniami analogowymi z lat 60, a obecnymi, gdy nie zwraca się uwagi na pewne niuanse, gdzie niby wszystko jest ok., poprawnie, ale nie nagrano emocji. Reasumując. Nie są to głośniki dla każdego. Bo są naprawdę bardzo dobre, ale już grające innym,  bardziej bezpośrednim, na swój sposób koncertowym dźwiękiem, czego nie słychać w intymnych nagraniach studyjnych, wymuszającym też świadomość po stronie odbiorcy tego czym jest dźwięk, jak naprawdę powinien być odbierany, czym dysponuje, tj. jaką elektroniką, jakim pomieszczeniem. I chyba rzeczywiście, lampa, hybryda są stworzone dla Heco, które maja prawdziwą i wysoką skuteczność. 

Super opis. Miałem też te kolumny i w swoim przedziale cenowym były jednymi z najlepszych jakie miałem...

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od miesiąca stałem się szczęśliwym posiadaczem Heco Elementa 700 które nawet nie brałem pod uwagę jadąc na odsłuch . Owszem miałem uwzględnione Heco ale Aurora 1000 lecz po za wizualnym podobieństwem ( jest jednak nawet różnica wizualna ) to dźwięk jaki płynął z Elementa jest naprawdę ogromny nawet nie można ich porównywać do Auror. 

image.jpeg

7a.jpg

Edytowane przez MuadDib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dodam po tych już prawie 10 miesiącach używania Heco direkt,że nadal kolumny pozytywnie mnie zaskakują. Dają emocje, dobra zabawę. Mam wrażenie , że góra pasma uległa nie tyle poprawie co swoistemu odpaleniu. W każdym bądź razie nie odczuwam jakichkolwiek braków, niedociągnięć. Nic nie drażni, nic nie przeszkadza. Jest w zasadzie tak jak być powinno. Być może to też oswojenie z dźwiękiem. I nadal, ta umiejętność rożnicowania nagrań! Genialna. Od jakiegoś czasu mam łączówki Duelunda. Kolejny skok jakościowy. Bardzo pozytywny wpływ na system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
40 minut temu, Lolo2 napisał:

??? 

A nie miales czasem Monito Audio Goldow czy Platinium? 

Zmiana na heco? 

Chyba za duzo czasu spedzasz na forum ?

Tak zmiana z majestatycznych platyn..... 

( silvery i goldy tez mialem ) 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hifibloke napisał:

Chyba za duzo czasu spedzasz na forum ?

Tak zmiana z majestatycznych platyn..... 

( silvery i goldy tez mialem ) 

No patrz,,, a ja chcialem heco zmieniac na Platyny xD

Stad kojarze ze 2 userow (ktrorzy sie gdzies tam udzielaja) mialo wlasnie platyny. 

 

Nowki kupiles czy uzywane? Ile teraz przyjda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

No patrz,,, a ja chcialem heco zmieniac na Platyny xD

Stad kojarze ze 2 userow (ktrorzy sie gdzies tam udzielaja) mialo wlasnie platyny. 

 

Nowki kupiles czy uzywane? Ile teraz przyjda? 

funkiel nówka nie śmigana...... 

plus centralka do kina 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, hifibloke napisał:

funkiel nówka nie śmigana...... 

plus centralka do kina 

Centralka jest fajna, kawal glosnika. 

Nie raz czlowiek zapomnial albo mu sie nie chce zalaczyc wzmacniacza na frontach i oglada filmy bez frontow, gdzie przedni kanal gra tylko Centralna. 

 

Bym sobie kupil Nowe Statmenty ale szkoda mi prawie 12k na glosniki....  gdzie ostatnio nawet filmow nie ogladam. 

 

Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MuadDib napisał:

A? to są Statementy , no tak góra prosta nie jest tak ścięta pod skosem jak w Celankach . Jednak chyba bym wybrał Celanki 7 & 9 . A co do poprzedniego zapytania tak pozamiatały Monitory Audio że zdecydowałeś zmienić na Heco St. ???

Celanki 7 malutkie, do mieszkania ok ale do salki wygladaja slabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.