Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuje-W odró¿nieniu od testowanych i mierzonych

ju¿ Celanów 300 i 500, charakterystyka najwiêkszej

konstrukcji w tej rodzinie nie mo¿e pochwaliæ

siê bardzo dobrym zrównowa¿eniem ca³ego pasma, za to bryluje mocno wyeksponowanym

basem - ale nie najni¿szym, lecz w okolicach

100Hz; to nawet nie “oeredni”, ale ju¿ “wy¿szy”

bas (rys. 2) - jakie strojenie wywo³a³o taki efekt,

poka¿e ostatni rys. 7.

Celany 800 graj¹ basem - bardzo

mocnym, ciê¿kim, poprzez pod³adowanie w wy-

¿szym podzakresie, a nie wype³nienie najni¿szymi

rejestrami. Ju¿ sam charakter niskich tonów

jest inny ni¿ choæby w Celanach 500, a tym bardziej

inny jest ca³ooeciowy obraz, równowaga tonalna

– która ju¿ w mniejszych Celanach wcale

nie faworyzowa³a wy¿szego zakresu, kreowa³a

brzmienie raczej skupione, nasycone, ale te¿

konturowe, przejrzyste, i ostatecznie bardzo

dobrze zrównowa¿one – bez umizgiwania siê

wyeksponowaniem czy to obydwu, czy jednego

wybranego skraju pasma. Celany 800 to jakby po-

³¹czenie znanego ju¿, doskonale zintegrowanego

i wyrównanego zakresu oerednio-wysokotonowepasma

go, ze zdecydowanie wzmocnionym basem. Jak

to siê sta³o? OdpowiedŸ pad³a na pocz¹tku - trzy

niskotonowe otwieraj¹ tak¹ mo¿liwooeæ, choæ nie

koniecznooeæ. Po co? Odpowiedzi mog¹ byæ dwie:

Celany 800 zaprojektowano dla klientów, którzy

po prostu lubi¹ dostaæ basem w brzuch i po g³owie,

albo do bardzo du¿ych pomieszczeñ, w których,

w przypadku odsuniêcia kolumn od oecian,

rzeczywioecie przydaje siê pewna nadwy¿ka basu

nad reszt¹ pasma. Sk¹din¹d ja te¿ testowa³em

Celany 800 w du¿ym pokoju, z daleka od oecian,

ale a¿ tyle basu nie by³o mi do szczêoecia potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle żałujcie że nie możecie posłuchać ascad! w tamtych latach to był hi -end i uwieżcie mi że heco potrafią zagrać pięknie nie wspomnę już jak grają na lampie:) pozdrawiam P.S -jeśli kiedykolwiek bedziecie mieli okazje kupić ascady nie ważne jaki model to za przyzwoita cenę bierzcie w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx ta aukcja to juz chyba z 10razy byla wystawiana, w kolorze białym moim zdaniem są brzydkie jak noc:) ktoś z forumowiczów wystawił takie jak moje za 3500pln do negocjacji , uważam że warto ale to moje osobiste zdanie.Jeśli chodzi o lampkę to podchodziłem do tego sceptycznie ale kiedy usłyszałem tranzystorek poszedł na bok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx, 16 Maj 2010, 12:13

 

>http://cgi.ebay.de/1-Paar-Heco-Ascada-7-highend-Standlautsprecher-NP4400DM-/130391614013?cmd=ViewItem&pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item1e5bf2223d

>

>wzkjedrzej

>

>wierze ze graja super no i wiadomo lampka potrafi czarowac zawsze ;)

 

Te HECO nie maja orginalnych wysokotonowek.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich heco celan800,próbowałem odłaczać po jednym basie w kolumnie i na pierwszy żut ucha było ok,ale po kilku godzinnych odsłuchach stwierdziłem że jest gorzej jak było,cała równowaga została zachwiana,zrobiło się ostro na górze i co dziwne bas wcale nie zmiękł,dalej był twardy i walący,ciutke niżej schodził,ale było go za mało.Panowie kupiłem niedawno mieszkanie i nie mam kasy na inne kolumny,może ktoś coś doradzi???Kolumny mam odsunięte 70cm od narożników,jako końcówke mam se a3 technicsa lub yamahe m2(z technicsem grają lepiej),jako preamp su a6 lub cx1000,podłączałem je też do technicsa sa 500 z którym chyba grają najlepiej.Ma ktoś jakąś rade co zrobić z tym basem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83, 16 Maj 2010, 16:40

 

>Lampowcem prendzej napędzisz żarówki na choince jak infiniti z serii 8.2,te modele są trudne do

>wysterowania,pożądne końcówki na tranach mają z nimi problemy....

 

skoro tak do koncowki mocy dobre ale przedwzmacniacz do nich na lampkach i pewnie bedzie superrrrrrr :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Heco Celan 800 zostały po prostu spieprzone przez producenta przez wzmocnienie basu o jakieś 7 dB (!), sądząc po wykresie. To nie może dobrze grać w pokoju zwyczajnej wielkości. A szkoda wielka, bo gdyby nie ten nieszczęsny bas, to charakterystyka przenoszenia mieściłaby się w przedziale +- 1,5 dB, co byłoby osiągnięciem wybitnym. Być może faktycznie są to głośniki "dalekiego pola" do bardzo dużych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

Panowie,zatkanie br nic nie da,popatrzcie na charakterystyki,te celany maja podbite 100hz o 6-7db,a tunele strojone są dużo niżej,a uciążliwe jest właśnie te podbicie w okolicach 100hz i troszke poniżej,a takiego niskiego prawdziwego basy te celanki mają wsam ras....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83,

 

Chyba masz 2 problemy związane z Celanami 800.

 

Ja mam co prawda Celany 700, grają albo z 30-letnim Kenem KA-7300 albo Marantzem PM-7001, w mieszkaniu typu studio,w pokoju ok. 25 m.kw.

Dla mnie z jednym i drugim wzmacniaczem grają bardzo dobrze. To fakt, że lubię bas, ale jak dla mnie to wcale nie ma go za dużo, a co najważniejsze jest bardzo ładna średnica, nie mówiąc o wysokich (mam ustawione na linear). Miałem ileś różnych zestawów (patrz w "o mnie"), i jak dla mnie to najsensowniej grające kolumny, nie mówiąc o walorach estetycznych i wizualnych, a współczynnik WAF jest zdecydowanie na fantastycznie WYSOKIM POZIOMIE :-)

 

Nie słyszałem wzmacniaczy, któryś jesteś posiadaczem, ale jeden z forumowiczów, który też ma wzmaka podobnego do mnie (starego Kena), porównywał go z jakimś starszym modelem Yamahy, i z tego co pisał, to Ken zdecydowanie był lepszy od Yamahy, która zagrała sucho, niemuzykalnie i absolutnie nie wciągająco.

 

Tak więc, Twój problem może być związany tak z elektroniką jak i pomieszczeniem, w którym słuchasz muzyki.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w celu małego sprostowania,celany 800 graja na bardzo wysokim poziomie i ja to słysze,piękne srednie i wysokie,ogromna przestrzen,wysokie bardzo detaliczne i delikatne,tylko bas za twardy i płytki jak na kolumny za 8tys zl.Co do elektroniki,yamaha m2 ma dość zimną barwe,jak to yamaha,sucha i bardzo szybka,ale technics se a3 taki nie jest,ma poteżna kontrole,idealna średnice,lekko wycofane wysokie,lecz na wysokim poziomie,a heco i tak nie grają z nim najlepiej.Dobrze grają z sa 500-amplituner ze średniej pułki.,dzisiaj wpadnie kolega humelem to sie posłucha,napisze jak to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę

Trochę czytałemo rotelach i niektórzy piszą, że są suche i niemwelodyjne w ogóle, wiec boje się że z heco które muzykalne zbyt nie sa z racji swej neutralnmosci zeby nie bylo zbyt sterylnie i pudełkowato

Myslałęm o http://www.allegro.pl/item1034370889_hi_end_wzmacniacz_onkyo_integra_a_8850_potezny.html ale nie mam pojecia jak to moze zagrac z heco

bede bardzo wdzieczny za rade

 

Ps po przejsciu z tonsil siesta troche brakuje mi szczegółów w wyższej średnicy,i górze, wydaje mi sie ze ciężar heco oscyluje tak koło średnicy tej niższej

i w koncu nie wiem czy to siesty wyostrzaja tamte rejony czy heco sa troche zamulone

jak sadzisz?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że poradziłem to co uważam za najlepsze. Możliwe że jeszcze lepiej było by z lampą. Ale nie słuchałem. Rotel serii 9xx nie jest suchy. Jest dynamiczny, energetyczny i przede wszystkim mocny. Takie 40W na kanał może niejednego zaskoczyć. Onkio nie polecam ewentualnie jeszcze hk. Ale porównywałem i podobna charakterystyka ale słabszy. denona ludzie nie chwalą. Zależy jaki model. tak czy siak każdy ma inny słuch. Jeden lubi miękko drugi będzie szedł w "sterylność".

Tak na marginesie to słucham juz dluzszy czas i nie mam ochoty na przesiadkę. mozliwe że jezeli juz to cd bym zmienił na szybsze. Własnie jakiegoś rotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania Siest i metasów to coś kolo tego jak piszesz. Te kolumny mają zupełnie inna charakterystykę. Metasy są potężne. Dają od b. niskich rejestrów ale ze źle dobrana tanią elektronika mogą zamulić. Dlatego powinno się kompletować zestawy jako całość. Jedno i 2gie może być super ale razem nie zagrają. Ja kompletowałem głośniki do elektroniki, Ty na odwrót. Ale wiem to z autopsji że z moją integrą graja bdb. I wiem że za parę stów nie kupisz tak dobrego wzmacniacza jak rotel np 935. ja słucham przeróżnej muzyki ale nie lubię wyostrzonej wyższej średnicy. nie lubię takiego pitolenia. Jeżeli głośniki grały by tylko średnicą to nie mógł bym znieść takiej solówki gitary elektr.itd. itd.

ps. Co do suchości dźwięku to wiem że nowe Rotele mogą suszyć, że kabel srebrny może wysuszyć dźwięk. Ja lubię słuchać godzinami bez bólu uszu z latających żyletek. Ale na pewno nie nazwę mojego zestawu zmulonym ani suchym . Pozdrawiam. Jak co to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może ja coś teraz napiszę . Jeśli chodzi o wzmaki onkyo to odrazu mogę powiedzieć że są to wzmacniacze naturalne, mają piekną średnice i z regóły delikatnie wycofaną górę.W cantonach fajnie się sprawdzały bo one lubiły wychodzić poza pasmo i góra już nie kuła mocno w uszy w zasadzie już wogóle.Generalnie onkyo to fajne wzmacniacze przerobiłem już kilka i zawsze byłem zadowolony z ich brzmienia.wydaje mi się że onkyo może delikatnie zamulić kolumny ale to musisz sam posluchać.jak by co mam piecyk onkyo A-9511 zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tu padło pytanie o piec do metasów. Nie twierdzę że Onkyo jest złe. Nie twierdze że Denon jest zły. Ale uważam że nie spasuje się z metasami. zastanawiam się może jeszcze yamaha by podeszła. ktoś tu już zamieszczał fotki celanów chyba z klockami yamahy. Z tym że wyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item1047510881_rewelacyjne_heco_metas_xt_301nowe_polecam.html

 

 

ja by link wygasł, zamieszczam ponizej tekst z aukcji. Moim Zdaniem praktycznie wszystko się zgadza:

 

 

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że od 2007 roku w "stajni:" Heco nastąpiła rewolucja

 

Wszystkie produkty wskoczyły przynajmniej na pułap wyżej i nie wymyslam tego ja, ale recenzenci audio.

 

Toteż coraz więcej audiofilów porzuca stereotypy i sięga chętnie po produkty Heco

 

 

 

Wykonanie metasów jest wręcz perfekcyjne.

 

Są to budżetowe monitory, ale na ich kategorie cenową, wpływają użyte materiały do ich budowy, bo na pewno nie jakość wykonania, która jest rodem z wyższej półki

 

Nie bez powodu o tym pisze, bo wiele razy widziałem budżetówki słynnych producentów, co chyba stwierdzili, że skoro to niższa seria, to nie warto się przykładać do wykonania.

 

 

 

Brzmienie

 

Z Ampitunerem AV Yamaha RX-V630RDS w odniesieniu do podłogowych Tonsili Siesta, zatem odczucia subiektywne i względne

 

Bas;

 

-nieco wyeksponowany, ale nie dominujący, twardy i szybki, ale nie pudełkowy

 

świetna kontrola i zejście(35hz niżej niż podłogowe siesty 40hz)

 

 

 

żywioł: stopa perkusji

 

 

 

Średnica;

 

-Stonowana, ale nie cofnięta, ani nie melodyjna, ani surowa, raczej neutralna

 

żywioł: męski wokal, niżej operujące gitary

 

 

 

Góra;

 

-przy ustawieniu neutralnym, brzmienie jest zbyt ciemne i mało przestrzenne

 

+2Db pojawia się przestrzeń, lekkość brzmienia, detaliczność sopranów oraz analityczność

 

w obu przypadkach, wysokie tony bardzo dobrze oddają ciężar instrumentów

 

żywioł; talerze perkusji

 

 

 

W moim odczuciu, są to głośniki nadające się najbardziej do

 

ciężkiego rocka i metalu ze względu na świetną stopę i wyższy bas i góra

 

do muzyki popularnej rodem z radio eska

 

do muzyki elektronicznej wymagającej szybkiego uderzenia basu

 

 

 

do filmów, jeśli nie mamy subwoofera(dynamika i zejście basu)

 

Natomiast

 

nie polecam Heco do wszelakiej muzyki, gdzie liczą się smaczki audiofilskie

 

typu klasyka, jazz,blues

 

 

 

Myślę, że Metasy dobrze zagrają ze wzmacniaczami jasnymi i krzykliwymi w średnicy i górze(heco je utemperują)

 

ze wzmacniaczami o brzmieniu "angielskim", czyli dużo średnicy, mało basu i wyeksponowanej górze

 

ze wzmacniaczami o zbyt ciepłym i kluchowatym brzmieniu szczególnie basu

 

 

 

nie łączyłbym z ciemnymi wzmakami, bo będzie tylko góra i dól, albo sam dół bez średnicy

 

Jak widać opisuje szczerze, to co słyszę, bo zależy mi na tym, aby głośniki kupił ktoś, kto wie że one są dla niego, ten kto będzie z nich zadowolony

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.