Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czeas ten i poprzedni cytata pochodzi z aukcji metas 301 xt i jest jakby wyjęty z moich ust.

 

 

Z racji tego, że na odsprzedaży tracę dużo pozwoliłem sobie wyjąc głośniki i posłuchać jeszcze.

Podłączone również pod starą wierzę sony rx 110av zagrały zupełnie inaczej niż z ampli yamahy.

Bardzo słyszalna jest różnica grania podłączanego wzmacniacza, zatem można stwierdzić, że kolumny są bardziej neutralne i przezroczyste aniżeli grające"swoje"

 

Podłączając pod yamahę i sony doszedłem do wniosku, że źle oceniłem środek pasma.

Mianowicie średnica jest duża, namacalna i przejrzysta, absolutnie nie przytłumiona jak mi się wcześniej wydawało.

Nie goni za szczegółowością, ale też nie brak żadnych dźwięków, które zagrać powinny

Cały szkopuł jest w wyższej średnicy i wyeksponowanej górze w moich tonsilach.

Przyzwyczajony do takiego jasnego, rozdzwonionego brzmienia, czułem niedosyt w heco.

Jeżeli coś w metasach jest schowane względem siest to najwyższa średnica i niska góra, a nie średnica(-ale myślę że to nie jest schowane lecz naturalne, a moje siesty maja tego zakresu po prostu dużo)

I w tym momencie problem jest żaden, bo podłączając heco do wzmaka z dobrą górą, będziemy mieli dzwięk kompletny.

Z tego co zauważyłem, to moja yamaha skąpi góry i gra średnicą i basem najbardziej, stąd mamy dzwięk taki a nie inny

Widać to z rx 110av gdzie góra nie muli i mimo, że jak to w wieży sypie żyletkami to jest dużo lepiej niż z yamaha pod względem eksponowania tego zakresu, bo jakościowo to nieciekawie podług yamahy

 

Co do innych zakresów to po ok 10 godzinach odsłuchu to już kolosalnych zmian nie ma

Aczkolwiek można zauważyć że bas minimalnie złagodniał, nie jest już taki twardy do bulu i ma lepsze poczucie rytmu, więcej nic nie umiem zauważyć

Jak coś się zmieniło to na pewno na lepsze.

 

Także muszę z pokorą stwierdzić, że zbyt pochopnie wykluczyłem heco z jazzu i klasyki, bo średnica tu jest super uniwersalna i także te gatunki zabrzmią dobrze

Jednak podtrzymuje moje zdanie, ze ciemniejsze brzmienie Heco jest stworzone do rocka i metalu bezapelacyjnie.

 

Gdybym nie miał tonsili to zainwestowałbym w standy i wzmacniacz stereo z normalna górą i zostawiłbym sobie metasy,bo uważam że nic nowego do 1500zł o uniwersalnym brzmieniu z naciskiem na rock i wszelkie gatunki „ perkusjo i gitaro lubne” absolutnie się nie znajdzie

 

Miałem

AE Neo (Evo) One okrzyknięte już legendą zupełnie mi nie podeszły pod względem muzykalności

brzmienie krzykliwe(aluminiowy średniotonowiec) i niemuzykalne, bas z świetnym wykopem, ale nie naturtalny, góra super

odnajdowały się w popie i elektroncznej muzyce, rock to porażka

 

Dali Concept 2 piękna średnica, skąpy bas i wyeksponowana za bardzo mimo że b.dobra góra

ale kolumny zbyt grzeczne, rewelacja do jazzu i klasyki, może i popu, ale do niczego więcej

 

Tonsile Siesta Sat świetny naturany dzwięk, bardzo uniwersalny, ale dzwięk zbyt lekki w każdym paśmie

 

 

Miałem jeszcze pożyczane jakieś kefy podstawkowe i Monitor Audio br2, trochę za krótko ich słuchałem, ale też im zawsze wiele brakowało

 

Tyle ode mnie

pozdrawiam

 

 

 

ps. Takie samo mam wrażenie do metas500. Te wpisy mogą bardzo pomóc zainteresowanym tą marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie podlaczalem bo i nie posiadam HECO, ale sluchalem w saturnie Stattmenty z Lampa magnata na EL34. Polaczenie bardzo synergiczne, rytm ,detal, energia. Glosy , trabka, skrzypce odwzorowane realistycznie (chyba zasluga sredniotonowki alnico w stattmentach). Wzmak napedzal je bez namniejszej zadyszki. Bardzo udane polaczenie.

Kiedys takze czatalem wypowiedz jednego niemca , ktory napedzal Celany 700 badz 800 amplifonem Wt30 bardzo chwalil to polaczenie.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafop, 3 Cze 2010, 11:14

 

>Panowie, czy ktoś do swoich Heco próbował podłączyć wzmak lampowy? Jeśli tak, to jaki, na jakich

>lampach, no i co najważniejsze - Wasze opinie.

>

>Najbardziej mnie interesują opinie osób, które mają podłogowce (sam posiadam Celany 700).

 

Ja mam Heco Metas 500 pod lampka i gra to fajnie wokale fajne gora nie ostra bas mocny bardzo nisko schodzacy jednak troche miekki ale to lampka na EL34 chyba tak troche miekko gra bo Heco Metas 500 raczej radza sobie z kontrola basu dobrze ;)

Ogolnie polecam lampke do Heco moze na KT88 by bylo lepiej ale nie wiem nigdy nie slyszalem KT88 ;)

 

Ps. Mysle ze Heco Metas sa troche zimne w dzwieku wiec ciepla lampka dobrze im robi takie mam odczucie po przejsciu z Heco Metas na Minas Anor ;)

Minasy po prostu u mnie graja duzo cieplej niz Heco slodycz slodycz miod sie wylewa teraz a jak wiadomo kiedy za duzo slodyczy to mdli i mnie juz zemdlilo :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafop, 3 Cze 2010, 17:02

 

>sebolx,

>

>parę lat temu miałem Minasy, ale to historia. To były moje drugie kolumny :-)

>

>Dla mnie Celany 700 są lepsze - to zupełnie inna klasa :-)

 

Ja mysle ze tez mi by bardziej spodobaly sie Celany 700 no ale narazie mam co mam ;)

Ps. dobrze ze to klub milosnikow Heco bo gdyby to przeczytal ktos z klubu studio 16 hertz to by byla wojna wielka hehe ;)

Najbardziej zastanawia mnie jak graja Celany 500 bo 700tki to do duzych pomieszczen raczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Kupiłem luxmana l-10 i powiem że mój sprzęt ożył,pięknie teraz gra na heco celanach 800.Pierwszy raz sąsiad wpadł na skarge że mu mieszkanie demoluje,luxman ma potężne i dość szybkie brzmienie,góra spokojna lecz bardzo detalicznie,zajefajne efekty stereo i przestrzenne,Ludziska wypowiadają sie niezbyt dobrze o luxmanach.ale ten mode jest dobry,85w na 4 ohm,układ dual mono.Dobrym konkurentem jest humel sb 280,ale on troszke inaczej gra,jasniej i ostrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wzmacniaczem mój sprzęt naprawde ożył,potęzny i niski bas,góra nieco wycofana,lecz bardzo detaliczna,moc 85w na 4 ohm.Wiem że o luxach piszą iż są mega wolne,ale ten model jest szybki,dojżałe średnie,miodzio...dobrym konkurentem jest humel sb 280,ale on jest jaśniejszy i bardziej otwarty,troszke inna szkoła dzwięku..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgłaszam się ze swoim zestawem ( o mnie ). Sprzęt jeszcze sie wygrzewa, ale już potrawi zachwycić. Moim zestawem gram na 16,2 m2 i niemam problemu z żadnym pasmem. Zajmuje się sprzedażą produktów HECO i MAGNAT (atrakcyje ceny) zainteresowanych zapraszam PW.

post-27848-100000061 1277058710_thumb.jpg

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie faktycznie. Jak moge niemieć problemów? Przecież taka taniocha to napewno nie gra. Powiem tylko tyle, że jak za te pieniądze które trzeba zapłacić za to co ja mam to naprawde niema sie do czego przyczepić. Pański sprzęt Panie Staryaudiofilu napewno gra niebo lepiej ale kosztuje zapewne tyle że wiekszości ludzi nie bedzie stać nawet na używany. Ale prosze badzo może się Pan chełpić dalej, jest jeszcze wiele wątków o tanim sprzęcie. Nie do zobaczenia

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się tyczy złośliwości To Ty Staryaudiofilu powinieneś występować w koronie, a tak woóle to po co tu zaglądasz? Może żeby się ponabijać z biedniejszysz ludzi , a może ciułałeś całe życie na to co masz teraz. Wstaw zdjęcie pochwal sie jak powinien wyglądać hi end.

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sebolx

Powiem tak, czasami przy jakiś specyficznych płytach zdrza sie że bas sie rozejdzie bo jest go wiele,( 701 są za duże do 16 m 2 to też wiem ale kolumny kupiłem na lata a miejsce odsłuchu jest tymczasowe) ale zazwyczaj słucham jazzu i tu to zjawisko niemal wogóle nie zachodzi. Narazie nic nie robie bo sprzęt sie jeszcze wygrzewa. Ale za jakiś czas trzeba będzie pomyleć o jakiś ustrojstwach.

Pozdrawiam

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachukubik, wyluzuj. Staremu audiofilowi chodziło o to, że nicki osób handlujących w "branży" moderacja wyróżnia kolorem niebieskim (zamiast standardowego, bordowego). Robią to tylko po to aby ich wpisy były do wychwycenia przez osoby umiejące czytać między wierszami. W Twoim przypadku wygląda to tak, że wychwalasz Heco i zaraz pod tym piszesz, że nimi handlujesz. A określenie "robisz ludzi na szaro" to taka analogia do tego co napisałem wcześniej (a nie na niebiesko czyli w Twoim przypadku bordowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazookie

Mam nadzieje że Ty masz racje a ja się myle. Choć po przeczytaniu wielu stron forum wiem że są tu też ludzie któży "nabijają" się z innych. Tylko dlatego że że ich sprzęt to z chin, jest używany, no i napewno nie gra, no bo jak? Za pare grosiczków i ma grać. A wiele osób cieszy się tym co ma. Wpadają tu na forum żeby komuś o tym powiedzieć pochwalić się "jak to mu sie więcej powitrza na scene wdarło" A tu nie przyjdzie jakiś bufon i się z kogoś nabija. Może i Stary audiofil taki niejest ale ja się przez jego wypowiedz poczułem lekko wyszydzony. Faktem jest że niewiedziałem że osoby które handlują tu czy tam są wyrózniane, ale mam prawo niewiedzieć.

Pozdrawiam "ide" słuchać muzyki

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachukubik jeśli chcesz zobaczyć, co to prawdziwy snobizm i chamstwo, to wejdż sobie na zakładkę KD i temat: Nasze instalacje KD niech nas zobaczą

Mam wrażenie, że niedługo będzie trzeba zrobić jakąs odnogę tego forum dla ludzi o "polskich" zarobkach, bo w przeciwnym razie Krezusy nie pozwolą pisać pospulstwu

Czy do cholery ciężko zrozumiec, że pomimo oficjalnej średniej zarobków w Polsce(3tyś zł) wielu ludzi niestety zarabia dużo, albo bardzo dużo mniej

Co z człowiekiem który zarabia 1800zł i z tego musi utrzymać żonę i dzieci, a również kocha słuchać muzyki i oglądać filmy?

Z czego zrezygnować żeby podobać się tym dla których made in asia nie gra?

Olać rodzinę czy sprzęt?

 

Nie słucham już Hip Hopu, ale pozwolę sobie zacytować tekst z piosenki Slums Attack, który niech będzie puentą mojego wywodu

 

"Żyję tym, co mam, a jeśli jest tego niewiele, nie przejmujcie się mną-pokój z Wami przyjaciele"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie wszedłem tu dziś, aby pisać o zachowaniach ludzi, ale o Heco

 

Mianowicie, po około miesiącu użytkowania stwierdzam, że ze wszystkich kolumn, które posiadałem, metasy przechodzą największą metamorfozę w procesie wygrzewania.

Jestem zaskoczony, bo poprzednie kolumny aż tak się nie docierały.

 

Metamrfoza na plus oczywiście

 

Charakter brzmienia oczywiście został ten sam, ale wiele rzeczy się dogrzało

 

Góra jest jeszcze bardziej rozdzielcza i szczegółowa, oraz nieco złagodniała.

Średnica nabrała detali i blasku, o który mi chodziło

Heco w średnicy kładą nacisk na to co jest na pierwszym planie, nie zaprzątają sobie głowy tym, co jest w tle

I to jest bardzo naturalne, bo jak coś gra w tle to tam ma być, ustępując pierwszoplanowemu dzwiękowi.

Zupełnie inną filozofię grania miały Siesty;

one wypychały całą średnicę do przodu i dlatego przyzwyczajojny do takiej prezencji dzwięku czegoś mi brakowało na początku w metasach

W zawiązku ztym rozumiem rozczarowanie wielu uzytkownikow siest w zestawieniach z yamahą, bo to połaczenie wzmaka grajacego srednica i glosnikami z naciskiem na nią rzeczywiscie mogło męczyć zbyt duza iloscia niepotrzebnie wyeksponowanych dzwięków

 

Jesli chodzi o bas, to wyraznie stał się głebszy i zmiękł dość zauważalnie, przez, co perkusja gra teraz fenomenalnie

Wcześniej nie było pudełkowo i sucho, bo heco od początku mimo twardosci basu miały go sporo, ale było ciut za twardo

teraz jest super

 

Niech bedzie potwierdzeniem moich słów, że z 5 razy wystawiania siest na allegro wracałem z nimi, bo heco do konca mi nie pasowały.

Jednak byłem twardy jak ten bas w metasach iciagle wracałem do nich, motywujac sie tym, ze jak 10 0sób jakie pytałem o Heco mówią jednogłośnie że to świetne kolumny to coś musi w tym być.

I stało się

grały, grały, aż pewnego razu posłuchałem siesty(bardzo dobre kolumny żeby nie było ze po nich jadę) i stwierdziłem że to był ich ostatni raz u mnie

Takie są właśnie Heco Metas

niczym dobra żona, im dłużej z nią jestes, tym więcej zalet w niej dostrzegasz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Sprzedaję 301 dlatego, że mam budowę nowego większego lokum przed sobą, gdzie potrzebne będą już 501

Jak teraz nie kupię 501xt to póżniej na pewno nie będzie mnie stać

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to szczerze polecam, bo kolumny są w stanie idealnym, słuchane z rozsądkiem, bez jakichkolwiek wad

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.