Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ghostlovescore

 

Ja moje skromne Heco Metas 500 lubie bardzo ale stoja sobie od kilku miesiecy nie uzywane bo zachcialo mi sie Minas Anor no i jakos sie przekonac do nich nie moge jesli chodzi o bas bo reszta w Minasach pieknie gra to fakt !

Jak kiedys znajde czas i bedzie mozliwosc to musze posluchac Heco Celan XT501 bo z pewnoscia graja duzo lepiej niz Metas 500 ale w tym samym klimacie z dobrym basem ktory mi odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ghostlovescore

 

Jest dokładnie tak jak mówisz. Kiedy wstawiłem Metasy 700 do pokoju i włączyłem muzykę, byłem niemile zaskoczony całkowitym brakiem sceny, szorstkością dźwięku i taką jakby niemuzykalnością. Dopiero po zmianie wzmacniacza, dobraniu odpowiednich kabli i przede wszystkim okazaniem cierpliwości, kolumny zaczęły grać głęboką sceną, bardzo dokładnym lokalizowaniem instrumentów, świetnym wręcz odtwarzaniem niskiej średnicy i mocnym, rytmicznym basem. Żadnego dudnienia w pokoju niecałe 18m2. Bardzo istotne jest dopasowanie wzmacniacza. U mnie nie sprawdziły się 3 różne Marantz (PM64, PM66, PM80 class A) ani dwa Denony (1055R, 700AE) jak również jakiś tańszy CA (znajomego, nie pamiętam modelu). Korzystałem też z kabli Klotza, Audionovy. Za źródła brałem Xonara D2, Xonara ST oraz Beresforda 7510. ZAWSZE ŹLE. Ktoś inny dałby sobie spokój i kupił inne kolumny. Tymczasem zakup starej Yamahy AX-900 rozwiązał problem. Nie chciałem wydać na wzmacniacz więcej jak 1000 zł. Yamahę kupiłem za 870 zł i gra bez zarzutu. Źródło Xonar ST z 2xOPA2604 i LM4562, kable głośnikowe Ultralink Matrix 2, interkonekt od Rafaella. Słucham tak kilka miesięcy i morda nie przestaje się cieszy :) Ja Wam mówię, cierpliwość popłaca. Nie warto się zbyt szybko zniechęcać.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

moje wpisowe do "elity" to celany xt 501. z tego co widze po wypowiedziach w tym temacie to chyba najbardziej popularna seria heco po metasach. nie wiem czy sa to najlepsze kolumny na swiecie ale na pewno mi bardzo odpowiada ich brzmienie. ladnie graja srednica, moze lekko podbita ale w sumie daje to fajny efekt. nie polecilbym ich jednak nikomu kto lubi typowo "niemieckie" granie. fani cantonow powinni sie raczej trzymac od nich z daleka. dobor wzmacniacza tez nie jest bez znaczenia. mialem okazje posluchac starych celanow 500 na denonach pma-500/700ae i nie wypadalo to najlepiej. dopiero na troche lepszych wzmakach, takich jak harman/kardon hk 970 czy pioneer a6 kolumienki te zaczynaly pokazywac swoja klase. moje xt 501 graja z denonem pma-1500ae i jak dla mnie jest to dobre polaczenie. nie stwierdzilem natomiast istotnych roznic w brzmieniu miedzy starymi celanami a nowymi.

post-28209-100000046 1278120911_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie Celan i Metas są popularne przede wszystkim dlatego że są to bardzo dobre kolumny i mają mega dobry stosunek jakości do ceny,(i mam tu na mysli cene oficjalną). Ale jeżeli kogoś interesują najlepsze ceny kolumn HECO lub MAGNAT to zapraszam PW. Pozdrawiam

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachukubik skoro jestes z branzy to mam do ciebie troche niedyskretne pytanie: czy wiesz gdzie sa produkowane heco? slyszalem plotke (tez od kogos z branzy) ze obudowy do celanow sa robione w jakims profesjonalnym warsztacie stolarskim pod walbrzychem! ponoc tylko montaz koncowy jest robiony w niemczech. czy jest cos w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o tę fabrykę pod Wałbrzychem to piszesz o Świdnicy (w której mieszkam) i jest tu zakład (dawna Diora) w której produkowane są obudowy do i, tu uwaga Tannoya, Cantona i jeszcze coć było ale nie pamiętam. A HECO i MAGNAT dwie bratnie firmy produkują w Pulheim w Niemczech.

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachukubik, 7 Lip 2010, 17:14

 

wlasciwie to cala firma nazywa sie: audiovox a heco, magnat i cos tam jeszcze to jej marki handlowe. jednym slowem globalizacja :-)

nie wiedzialem jednak ze canton cos u nas sklada. tym bardziej ze na ich kolumnach wyraznie pisze "made in germany".

wiesz moze do kogo nalezy ten zaklad w swidnicy? polska firma to to juz chyba nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem heco the statement na magnacie lampowym ma800.Dzwiek byl tak fantastyczny, ze kupilem te kolumny po krotkim okresie szarpania wewnetrznego i przekonywania, ze ich tak naprawde nie potrzebuje. Zakupu nie zaluje. Niestety jak porownam flagowca z onkyo 5007 to w stereo czegos mi jeszcze brakuje. Naturalnie mam swiadomosc, ze odsluch w sklepie nie pokrywa sie z domowym. Jednak chce pojsc w czyste stereo. Do kina domowego mam onkyo 5007 i wystarcza:) Zastanawiam sie nad NADem C 375 BEE i cd C 565BEE. Podobno pasuje cieplym brzmieniem do moich heco. Sprzedawca zaproponowal podlaczenie do odsluchu NADow do statementow. Zobaczymy, jakajest roznica w porownaniu do lamki magnata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachukubik jak widze na twoich fotkach, to ustawiles je dosyc blisko sciany. Czy graja ci "przestrzennie"? Gdzies czytalem, ze dla nich najlepiej jest stac na wolnej powieszchni. Producent poleca od 50cm do 1 metra wolnej przestrzeni za kolumnami. Ja ustawilem je najpierw blisko sciany (ok. 50 cm). Fajnie graly. Potem ustawilem je ok 2 metrow os sciany i bylem zdumiony jak wtedy pieknie zagraly. Mankament u mnie jest taki, ze nie ma miejsca aby sobie tak daleko staly od sciany. Dla duzych pomieszczen super kolumny. Dla malych pokoi nie warto wydawac tak duzo na takie kolumny.

Jakie ty masz wrazenia z odsluchu u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiadi111 piekne te statementy! chyba sporo kosztowaly? strasznie jestem ciekaw jak zagraja z nadami.

 

wszyscy pisza ze heco graja ladniej odsuniete od sciany. liczylem ze po umieszczeniu w tym temacie zdjecia mojego celana ktos zwroci uwage ze stoi on prawie przy samej scianie. nikt jednak na to nie zareagowal (pewnie dlatego ze zdjecie jest marnej jakosci, hehe). moje obecne pomieszczenie to tylko 18 m2. wybieralem je do dwa razy wiekszego pokoju ale tak sie zycie potoczylo ze na razie musza grac w takiej klitce. po zakupie tez ustawilem swoje heco ok 0,4 m od scian jednak nawet po wygrzaniu sie kolumn, bas ktory sie z nich wydobywal nie byl tym co lubie. probowalem zatykac basrefleksy ale bylo jeszcze gorzej. w desperacji, eksperymentalnie dosunalem je do sciany i... bas nabral masy! to bylo to czego mi brakowalo wiec zostaly juz na stale w tym ustawieniu. co o tym sadzicie? czekam na krytyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Chaos! W moim pokoju 22qm statmenty wygladaja jak monstrum. Graja tez jak monstra. Ten dzwiek mozna czuc a czasami mam wrazenie, ze mozna go nawet dotknac. Ale to moje subiektywne wrazenie. Statmenty maja duzo do powiedzenia nie tylko z przodu ale tez z tylu kolumn. Dzieki sredniotonowce, ktora pracuje troche jak dipol ma sie wrazenie "przestrzeni". Nie kazdy to lubi. Pisales o ustawieniu kolumn u ciebie. Ja z doswiadczenia wiem, ze kolumny graja inaczej nie tylko z innym sprzetem ale rowniez w inaczej w roznych pomieszczeniach. Moj onkyo ma mikrofon i funkcje korekty akustyki pomieszczenia. Fajna sprawa. Audyssey (korektor dzwieku) wycina te czestotliwosci, ktore psuja akustyke pomieszczenia. Dzwiek jest duzo lepszy ale w ustawieniach dokonuje dalszych korekt, ktore sa ustawiane pode mnie. Nie ma problemow z basem itp. Nie jest to jednak (wg mnie) czyste stereo (bez korektur). Kolumny graja wysmienicie po tuningu akustyki pomieszczenia. Jesli jestes zadowolony (chaos) z brzmienia swoich kolumn, to tylko sie mozna cieszyc. Ja swoje monstra kupilem na przyszlosc(czytaj wieksze pomieszczenia). Jak je widze w moim pokoju to mam wrazenie, ze sa oooooogrrromne. Nie wiem jak celany czuja sie w malych pomieszczeniach. Statementy chetnie graja nie tylko u mnie ale takze u sasiadow:) One lubia przestrzen.

To prawda kosztowaly troche (normlnie w okolicach 4 tys euro za pare) ale udalo mi sie kupic je duzo korzystniej. Nie zaluje zakupu. I to mnie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celany xt 501 tez znacznie lepiej czuja sie w wiekszych pomieszczeniach. mialem okazje posluchac swojej parki u znajomego (na stereo rotela) w 3 razy wiekszym pokoju i jesli chodzi o przestrzen to kopara mi opadla.

 

a tak z innej beczki to zauwazyliscie ze ostatnio "elitarny klub heco" zamienil sie na "elitarny klub szarych heco"?:-) nie wiem jak pozostali ale ja swoje kolumny wybralem specjalnie w takim kolorze. ba, nawet musialem czekac na szare prawie pol roku! kto powiedzial ze naturalny fornir musi byc najladniejszy? hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej podobaly sie czarne heco, wysokopolyskowy czarny lakier. Wygladaja efektowniej ale...no wlasnie te "ale". Mozna bylo na nich kolekcjonowac odciski palcow, odbijaly swiatlo (zwlaszcza w ciemniejszych pomiesczeniach przy punktowym zrodle swiatla) no i kurz strasznie szybko widac :)Dlatego z praktycznych powodow mam srebro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh i tu sie zgadzam z tym kurzem - wycieranie dwa razy w tygodniu - pozostale meble w tym pomieszczeniu - raz na dwa tygodnie:) Palcowania raczej nie zauwazam, bo nie pozwalam nikomu dotykac :) Ale takie uroki czarnego, podobnie z czarnym samochodem - tylko czysty wyglada efektownie, natomiast czysty jest tylko bezposrednio po umyciu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj proba z NADami. Zobaczymy, co zaprezentuja we wspolpracy ze statementami :)

 

A tak z innej beczki. Wczoraj wieczorem mialem mala saune w domu. Od kilku dni upaly ale zauwazylem, ze po kilku godzinach grania moj sprzet (przede wszystkim Onkyo)dziala jak piecyk. Temperatura w pomieszczeniu podnosi sie odczuwalnie. Wzmak jest goracy przy normalnym uzytkowaniu ale w lato, przy obecnych temperaturach mam afryke w domu. Okna uchylone sa caly czas i nic nie pomaga. Nie chce myslec co to bedzie, jak do tego dolaczy jeszcze jeden zestaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z odsluchu NADow no i ....lekka porazka.

Wprawdzie graly ladnie i poprawnie ale gora byla strasznie agresywna. Probowalismy roznych konfiguracji nadow i ciagle to samo. To juz moj Onkyo lepiej sie sprawuje. Zastanawiam sie, czy nie kupic sobie tego zestawu, ktory napedzal statementy w dniu w ktorym mnie zachwycily czyli magnat ma800(lampka) i CD Magnat ma850... T+A zagraly swietnie z statementami ale 7000 euro wydac jeszcze do tych kolumn za caly zestaw T+A to lekka przesada. budzetowo moge wydac jeszcze do 3000 euro. Ma ktos jakis sprawdzony pomysl? I tak pozostaje mi jeszcze poeksperymentowac a jak nic nie wypali to ostatecznie wroce i usmiechne sie do sprawdzonego magnata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiadi111, 10 Lip 2010, 16:28

 

na jakich kablach sluchales tych nadow? czy to przypadkiem nie bylo cos na srebrze?

rozumiem ze muzyka byla twoja? dobra elektronika niestety czesto obnaza slabe realizacje. wiem cos na ten temat bo 90% mojej plytoteki brzmi kiepsko. rozwiazalem jednak ten problem przez odpowiedni dobor zrodla i okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachukubik jak widze na twoich fotkach, to ustawiles je dosyc blisko sciany. Czy graja ci "przestrzennie"? Gdzies czytalem, ze dla nich najlepiej jest stac na wolnej powieszchni. Producent poleca od 50cm do 1 metra wolnej przestrzeni za kolumnami. Ja ustawilem je najpierw blisko sciany (ok. 50 cm). Fajnie graly. Potem ustawilem je ok 2 metrow os sciany i bylem zdumiony jak wtedy pieknie zagraly. Mankament u mnie jest taki, ze nie ma miejsca aby sobie tak daleko staly od sciany. Dla duzych pomieszczen super kolumny. Dla malych pokoi nie warto wydawac tak duzo na takie kolumny.

 

Witaj zgadzam sie z Tobą w każdym zdaniu i podobnie jak u Ciebie niemam możliwości by stały inaczej ale miejsce ich pobytu jest tymczasowe. Tak wiec docelowo bedą grały w większym pokoju gdzie pokażą na co je stać. Chociaż już teraz scena którą kreują jest imponująca. Pozdrawiam

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos, kable byly jedne z topowych Oehlbacha. Na pewno nie byly srebrne. Byc moze z domieszka srebra. Nie mam pojecia. Bardzo mi sie spodobalo ich wykonanie i wykonczenie. Chcialem pokusic sie o ich kupno ale troche sie ubawilem jak gosc mi za 4m 500euro krzyknal.

Muzyke mialem swoja. Troche muzyki filmowej nagranej przez orkiestre filharmoniczna wydana przez Sony Music. Wiec o slaba realizacje dzwieku bym ich nie podejrzewal. Najlepszy numer byl, kiedy wrzucilem plytke kupiona jeszcze za starych czasow na bazarze w poznaniu na warcie. Swego czasu sprzedawali tam piraty udajace orginaly. Muzyka hip-hop z John Down. Jedyna plytka, ktora fajnie brzmiala. Klasyka natomiast zabrzmiala bardzo ostro w gorze. U mnie w domu jak slucham Heco to nadstawiam uszu aby sie rozkoszowac muzyka. Niestety NADy sprawily, ze raczej zwijalem uszy chroniac je przed klujacymi dzwiekami. Nie bylo bardzo zle ale meczaco. Scena bez zarzutu, przestrzen rowniez piekna. Jednak nie sprawialo radosi sluchanie muzyki. Kupilem inne kabelki do moich kolumienek w domu. Nie byly tanie ale wydaje mi sie (jezeli tego sobie nie wmawiam), ze dzwiek jest jeszcze bardziej szczegolowy. Poprzednie byly miedziane z duza iloscia miedzi(bardzo gietkie)od Oehlbach. Nowe sa sztywniejsze (chyba wieksza zawartosc innych domieszek)od IN AKUSTIK.

Dzisiaj zaszalalem i ustawilem kolumny na srodku pokoju. Mimo ze niespecjalnie to wyglada muzyki slucha sie jak w salonach osluchowych. Powaznie sie zastanawiam, zeby je tam zostawic.

Eh..te kolumny robia ze mna co chca :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83, ja tez slyszalem duzo dobrego o nowych celanach. 901 nawet sobie porownywalem z statementami. I to byl koniec zainteresowania celanami. Nie moglem sie uwolnic od wrazenia jakie statementy na mnie zrobily. Caly miesiac przychodzilem do salonu sprawdzajac, czy to bylo tylko pierwsze wrazenie czy one sa naprawde takie dobre. No i ... uzaleznilem sie. W koncu stwierdzilem, ze lepiej sluchac ich w domu, niz co drugi dzien latac do salonu. Pewnie podobna sytuacja bylaby, jakbym porownywal statementy z jakimis kosmicznymi kolumnami typu MBL lub z innymi tego typu, ktore kosztuja tyle, co mieszkanie czy tez caly dom. Mialem szczescie, bo znalazlem kolumienki, ktore sprawiaja mi radosc przy sluchaniu muzyki. Nie zrobily na mnie wrazenia ani JBL, Magnaty czy Cantony z gornych polek. Byly jeszcze inne marki ale akurat te heco jakos mnie zauroczyly. Wiec jakis czar dzwieku musi w nich byc. Musze przy tym zaznaczyc, ze nie jestem jakims maniakiem dzwieku. Lubie sobie posluchc muzyki roznego rodzaju.

I fajnie jest wymienic spostrzezenia z ludzmi, ktorzy tez maja radosc ze sluchania muzyki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie. Mialem na mysli plytke Down Low a nie jak napisalem wyzej John Down. Chyba tez wiem, co mial Chaos na myli jesli chodzi o realizacje muzyczna plyt. Wczoraj sluchalem zakupiona w ostatnim czasie plyte z soundtrackiem z filmu Braveheart (Mel Gibson) wydana przez kompozytora muzyki do tego filmu Jamesa Hornera. Poprostu bylem niesamowicie zaskoczony roznica i poziomem brzmienia muzyki i poszczegolnych detali w scenie.

 

I co teraz? nie dosyc, ze nie mozna jakiegos ogolnego kryterium do ronie nagranych plyt zastosowac jesli chodzi o kupno wzmaka, to jeszcze trzeba dobierac wzmaka do kolumn. Eh.. juz nie wiem co mam zrobic...

 

Na razie slucham statmentow na onkyo 5007 w modusie pur audio. Jestem bardzo zadowolony. W modusie stereo od czasu do czasu muzyki nowoczesnej.

Myslalem, ze jak kupie zestaw tylko do stereo,to jeszcze wiecej zyskam na wiernosci i jakosci dzwieku. Sprzedawca byl zaskoczony, ze nie jestem do konca przekonany do mojego onkyo, bo on zamiata juz jako referencyjny sprzet. Naturalnie bardzo chetnie mi pokazywal sprzety stereo za ktore moglbym u niego pare euro zostawic.

Z jednej strony chcialbym kupic sprzet na lata (kolumny kupilem na pare lat) a z drugiej nie chc zbednie wydawac tysiecy euro aby tylko niezauwazalnie poprawic jakosc i tak juz dobra. To juz wole roszke poczekac i kupic rzeczywiscie caly zestaw T+A za min 7000euro.

Ale juz koniec z rozterkami poczatkujacego audiofila:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiadi111, 12 Lip 2010, 14:40

 

musisz po prostu sluchac, sluchac i jeszcze raz sluchac az znajdziesz swoja elektronike. swoj sprzet kompletowalem prawie dwa lata. nie udalo mi sie w 100% uzyskac super brzmienia bo troche trzeba bylo naginac sie do kiepskich plyt. na same super wydania kupilbym odtwarzacz denona dcd-1500ae a tak mam nieco zamulajacego ale za to laskawszego dla kiepskich wydan marantza sa7001. podobnie jest z kablami. te ktore mam obecnie fajnie sie spisuja na przecietnym/slabym materiale ale jak zapuszcze sacd "made in japan" to mi troche brakuje szczegolow. nie kupuje jednak lepszych kabli bo sacd mam tylko 10 szt a zwyklych cd ok 100.

 

"cebulek" mbl-a mialem kiedys okazje posluchac na audio-show. masakra! graly oczywiscie na firmowej elektronice. ktos puscil cd-ra z koncertem dead can dance. tak daly rade ze az boje sie myslec co by bylo gdyby muzyka poszla z dobrego wydania. to jeden z dwoch najlepszych sytemow jakie slyszalem. szkoda tylko ze nigdy nie bedzie mnie na niego stac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.