Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heco mają taki mięsisty bas i dla niektorych są przebasowione,nie wiem jak te droższe od statement w górę,celany też mają za dużo miesistego basu?myślałem że są bardziej sztywne punktowe,strasznie drogie te monitory są Kefa,nowe 2800 za sztukę,pewnie by kupił po 2500,monitor kefa droższy od Auror 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasami a raczej często jest tak, ze ten "słynny" bas, przez schodzenie nisko i "tektonicznie" nie przypomina brzmienia naturalnych instrumentów perkusyjnych, czy nawet gitary basowej. Dlatego ciężko się tego słucha. Trzeba pamiętać, że ideał w sprzęcie audio to naturalne i prawdziwe brzmienie istniejących instrumentów. A obecnie to mi to czasami przypomina zabawę kto niżej łupnie. Mowa oczywiście o celan 702. Wiem, ze takie "męskie" podejście do muzyki to jak sub łupi aż podłoga drży. Tylko to nie ma nic wspólnego z muzyką a raczej z "robotami budowlanymi".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem dwa IC u siebie Harmonix CI 230 MK2 Improved -Tellurium Q - BLACK, oba porównałem z dotychczasowym Audioquest - Big Sur i.....

AudioQuest przegrywa z obiema w objętości i głębi basu i wprowadza wysokie w szorstkość, teraz było to słychać.

"black" gra pełniej, czyściej w całym pasmie i jego wysokie są już niebezpiecznie blisko iskrzenia, mam kopułkę 30mm w Heco The New Statement

Harmonix gra płynniej, jego góra jest mniej pobudliwa, środek gra przyjemnie, gładko, cały przekaz ma więcej subtelności, tylko tu kłopot z basem, bo dwie dwudziestki Heco szybko to wykorzystały i jest zachwiana równowaga w tonacji, teraz jest z lekkim przesunięciem w dół.

Optymalnie? - to musiał bym połączyć bas Tellurium oraz środek i górę Harmonixa

Każde kolumny zagrają inaczej i dobry wzmacniacz dużo da, tak by bas trzymać w ryzach a będzie ok, może nawet w 702 być git.

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo Boguś znów rozruszał klub Heco :-) Boguś Ty naprawdę słyszysz granie interkonektów?kabli do kolumn też?czy już nie? :-)

za głośnikowe jeszcze się nie brałem z prostek przyczyny, potrzebuje min. 4m oba, a takie gotowe to rzadkość.

 

Parę stron temu jak pisałem, że heco ogólnie są przebasowione to byłem osamotniony w tym poglądzie, teraz widzę że się to trochę zmienia:)

"Black" nie schodzi aż tak nisko jak "Harmonix", jest dosłownie na kartkę papieru a jednak.

Subtelna różnica ale głośnik już zmienił wychylenie membrany i nawet nie próbowałem pogłośnić bo lepiej by i tak nie było z niskim.

No i nie wiem co powiedzieć tym co nic nie słyszą. Sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel już kąsa :)

 

Absolutnie nikogo nie kąsam,Bogusia lubię i Nasz klub także,zle to interpretujesz :-) to że z kimś tam miałem kłótnie,to nie znaczy że awanturny jestem :-)

 

Parę stron temu jak pisałem, że heco ogólnie są przebasowione to byłem osamotniony w tym poglądzie, teraz widzę że się to trochę zmienia:)

 

Są przebasowione :-) ja też o tym pisałem :-) nie wiem czy wszystkie modele,ale te Aurora i music style to na pewno :-) ja też wiele razy w rozmowach tu jestem osamotniony,takie prawo forum że często człowiek się użera walką z wiatrakami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niestety czasami a raczej często jest tak, ze ten "słynny" bas, przez schodzenie nisko i "tektonicznie" nie przypomina brzmienia naturalnych instrumentów perkusyjnych, czy nawet gitary basowej. Dlatego ciężko się tego słucha. Trzeba pamiętać, że ideał w sprzęcie audio to naturalne i prawdziwe brzmienie istniejących instrumentów. A obecnie to mi to czasami przypomina zabawę kto niżej łupnie. Mowa oczywiście o celan 702. Wiem, ze takie "męskie" podejście do muzyki to jak sub łupi aż podłoga drży. Tylko to nie ma nic wspólnego z muzyką a raczej z "robotami budowlanymi".

 

Pozdrawiam

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale gdyby miało być zgodnie z orginałem to bylibyśmy w klubie ATC.

Zresztą, jaki jest wzór nagrania w muzyce np. elektronicznej? lub disco?

Ostatnio odwiedził mnie kumpel od stania za konsoletą i w progu pokoju pyta czy większych nie mieli? (kolumn)

Wiem ze ma na myśli JVC z wielką membraną i tubowym gwizdkiem a w najgorszym przypadku Altus 140

wiec wyciągam kasetę z tych lat i puszczam This Beat Is Technotronic i.......to nie to, .........brakuje? .......no czego???

Lekko mi nie wyszło z tym pochwaleniem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przyzwyczajony to innego brzmienia widać i co innego lubi :-) ja byłem parę dni temu w sklepie Denona żeby gramofony obejrzeć,sprzedawca był oki bo nie ściemniał i powiedział mi tak-wie Pan jeden nie usłyszy jakichś wielkich zmian w graniu różnych marek sprzętu,a drugi minimalną różnice będzie wychwalał jako diametralna słowami niebo,a ziemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale gdyby miało być zgodnie z orginałem to bylibyśmy w klubie ATC.

Zresztą, jaki jest wzór nagrania w muzyce np. elektronicznej? lub disco?

Ostatnio odwiedził mnie kumpel od stania za konsoletą i w progu pokoju pyta czy większych nie mieli? (kolumn)

Wiem ze ma na myśli JVC z wielką membraną i tubowym gwizdkiem a w najgorszym przypadku Altus 140

wiec wyciągam kasetę z tych lat i puszczam This Beat Is Technotronic i.......to nie to, .........brakuje? .......no czego???

Lekko mi nie wyszło z tym pochwaleniem się.

 

Ktory to dokladnie Technittonic? Bo jest ich cala masa, jedne maja bardzo punktoey bass a inne wogole. Artysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę stron temu jak pisałem, że heco ogólnie są przebasowione to byłem osamotniony w tym poglądzie, teraz widzę że się to trochę zmienia:)

Zależy które. 700-702 na pewno mają nadmiar. Z Metasami 700 podobnie. Celany 500-tki słuchałem i tu było nieźle. Na Celanach 301 jest też dobrze. Ja to bym widział 500-tki w opcji trójdrożnej, żeby grał tylko 1 woofer, a ten drugi tak jak 700-tkach miał dla siebie całe średnie pasmo. Akurat w tych większych paczkach średnie tony są bardzo dobrze zaznaczone.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym z tego co słyszę,to bas zależy od nagranej płyty,patrze zawsze na wydawcę płyty i o dziwo mieszanka różnych gatunków muzycznych typu wokal plus chillout,wydawcy sony music,jest przebasowiona,ma więcej basu niż club rotation o dziwo,w club rotation bas jest bardziej punktowy,w sumie to lubię taki stan rzeczy,bo mój zestaw nie gra na jedną pałę i jestem zawsze czymś zaskakiwany,aczkolwiek wrażliwy bardzo na źle nagrane płyty słychać jak na dłoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że dużo tu zależy od wzmacniacza czyli jego kontroli nad basem.

 

Aktualnie słucham na sony ta-f 650 esd i jeśli ktoś z was ma możliwość posłuchać swoich ''przebasowanych'' kolumn na czymś z serii ES powyżej 5xx to polecam. Zabił kilka wzmacniaczy w ostatnim tygodniu i to wysoko ocenianych.

Spędziłem ostatnie kilka dni na podpinaniu kilkunastu klocków różnych marek i to się idealnie zgadza że to ''buczenie'' w waszych głośnikach to nie bas :) a braki we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Lekko mi nie wyszło z tym pochwaleniem się.

 

Tak można z basem w nieskończoność aż do wywołania zawrotów głowy i efektu wymiotnego...gwarantuje Ci, że taki efekt można wywołać nawet małymi głośnikami...2 razy 6.5 cala z magnesem tej samej wielkości na kolumnę...stosując odpowiednie samplery...

 

Qrde...tylko nie tędy droga...

Czy muzyka eketroniczna to subsoniczny bas? Dla mnie wiele, wiele więcej...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doceniam dźwięk Statement-ów i mam banana na gębie jak słucham 1/2 mocy 375 i płyty Brothers In Arms (mam 4 wersje. PS. zastanawiam się nad Hi-Res CD (MQA x UHQCD))

potrzebuje tylko lepszy wzmacniacz (może NAD M3) a jak koniecznie będę chciał tryb dyskotekowy to mam jeszcze B&W ASW 610 obecnie schowany do szafy

jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie mam...słuchałem przez kilka lat u kumpla Statement mk1 napędzane zestawem Musical Fidelity m6i plUus m6cd...znam ich dźwięk...grał w około 20 metrach...ustawienie oczywiście wzorowe bo kumpel to sprzętocholik na maxa...kabelki, itp. "bzdury"...

 

Heco...fajne kolumny...kiedyś przymierzałem się do celanów xt701...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam...słuchałem przez kilka lat u kumpla Statement mk1 napędzane zestawem Musical Fidelity m6i plUus m6cd...znam ich dźwięk...grał w około 20 metrach...ustawienie oczywiście wzorowe bo kumpel to sprzętocholik na maxa...kabelki, itp. "bzdury"...

 

Heco...fajne kolumny...kiedyś przymierzałem się do celanów xt701...

Tak podejrzewałem.

Nie mam, ale brat kuzyna ma bo pożyczył od swojego kolegi na dwa dni. - tak to się własnie kończy.

widziałem że udzielasz się na forum w wszelkich możliwych tematach i dlatego było takie moje pytanie. To może napisz nam jaki tak naprawdę posiadasz "sprzęcik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.