Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli chodzi o mnie, to udało mi sie trafić wzmacniacz, który w moich uszach tworzy synergię z heco metas 301xt

 

Nie jest to polecany rotel, nie jest to nawet wzmacniacz, a amplituner stereo

Mowa o dośc popularnym tworze Yamahy rx 797

 

Zakup był spontaniczny, ale jednak od dawna chodził mi po głowie.

 

 

Miałem kilka wzmacniaczy w swojej niestety ubogiej karierze kolekcjonerskiej, ale mogę już śmiało stwierdzić, że mit o tym, że przez tuner ten wzmacniacz nie zagra dobrze(koszty produkcji) można między bajki włożyć.

 

Nie jest to na pewno jakiś hi end, ale porządna budżetówka, brzmieniwowo wybiegająca daleko po za swoją kategorie cenową.

Kupowałem u Blackininji(śmiało mogę polecić i sprzedającego za obsługę i atrakcyjną cene) który był sceptycznie nastawiony do tej yamahy polecając mi cambridge azur 550a i 650a

Traf chciał, że udało mi się dopaśc ten drugi wyzszy model w media markt w Radomiu

Po odpaleniu na browar:d sprzedawca zgodził się, abym wniósł swoje metasy

 

Wiem, że warunki nie były odpowiednie i nie wymierne do końca, ale na pewno charakter wzmaka mozna było wychwycić

 

Z meatsami CA zabrzmiał po prostu cienko

Niby słychać, że chce greać ambitnie, ale to nie dla mnie

 

Jest to dzwięk aż nadto szczegółowy, przez co po prostu sterylny,brak muzykalności jakiejkolwiek oraz zbyt wychudzony ogólny charakter brzmienia

Cięzar cięzkości ulokowany gdzieś w górze i wysokiej średnicy, dołu i masy tego rejestru brak

Nie chcę wieszac psów na tym wzmaku, bo liczy cały zestaw, a nioe poszczególne klocki, ale z Heco Ca się nie polubią raczej, przynajmniej w moim odczuciu

 

Yamaha w Radomiu była ale tylko na zamowienie do kupna(chora cena 1800zł) więc nie wiem jak zagrałaby tam z moimi Heco

 

Wiem jednak, jak gra u mnie

 

Jest to wzmak o charakterze brzmienia, gdzies idealnie pomiedzy detalicznościa, a muzykalnością-chyli się ku naturalnosci(oczywiscie tej jaka moga dac wzmaki budżetowe)

 

Słuchając piosenek, które znam od lat, zdaje mi się, że słucham, ich zmodyfikowanych wersji, bynajmniej nie przez szczegóółowość, ale przez dobre poukładanie instrumentów

 

Słychać dużo, bez ostrości jak z CA, ale też bez kolorowania i ocieplania dzwięku

 

Bas jest potężny i bardzo dobrze trzymany w ryzach.

Kiedy trzeba, to walnie i się rozejdzie(bez dudnienia) kiedy trzeba pyknie leciutko i szybko

Jest zróznicowany-trudno pomylić np kontrabas z gitara basową

 

Średnica jest siła tego wzmaka;

ulokowana po jasnej stronie jest nieco wysunięta do przodu

Góra dzwięczna nie metaliczna, z umiarkowaną detalicznością

 

Z ciemnymi szczególnie lubującymi się w niższej średnicy i basie metasach jasna, poukładana Yamaha gra następująco

 

Jest potęzny wykop basowy(mimo, że to monitory) ze wspaniałą kontrolą i realnym twardym wybrzmiewaniem perkusji

Gitary basowe dają mają świetna masę i overdrive

 

Srednica, wreszczie poszła trochę do przodu, nabrała kultury i naturalności

 

Wszystko jest wspaniale poukładane

Solówki Garego Moora to po prostu szczęka opada

Wokal Tarji Turunen-miodzio

Moje ukochane Roxette w całej rozciągłości gra po prostu cudnie

Za dużo by pisac, co zmieniło się w średnicy, po ożenieniu metasów z yamahą:D

 

góra jest też super

wreszcie, talerze brzmią, bez wyostrzeń i wreszcie każdy inaczej

 

 

Dynamika i stereofonia, jak w każdym porządnym szanującym się wzmacniaczu-bardzo dobra

Brzmienie jest przejrzyste, ale na szczęście nie odchudzone, co niestety bardzo często trafiałem w połaczeniach z innymi dobrymi wzmacniaczami(np Kenwood Ka 405)

Wszystko, było, ale dzwięk był za lekki, czego p[o prostu nie znoszę.

 

Rzeczywista masa dzwięków, to jeden z wielu plusów mojej nowej konfiguracji

 

 

Nie jest to moje docelowe brzmienie, ale jest już bardzo blisko(mowa o brzmienu na które mogę sobie pozwolić w moim budżecie)

 

także szukającym wzmacniacza do Heco, mogę zasugerować polączenie z Yamahą, a noż trafi ona w czyjeś ucho

 

Nie mówię, o tym modelu, co mój, ale generalnie o Yamasze, która ze swoją filozofią dzwięku raczej nie zmienną od lat(faworyzowanie średnicy i basu) jest zawsze godna rozpatrzenia

 

Żegnam się z Wami, bo idę słuchać moich starych, "nowych" piosenek

Swoja droga, nie pamiętam, kiedy tak dużo słuchałem muzyki bez psioczenia na sprzęt

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mówisz. Z moją starą Yamahą AX-900 takie same odczucia. Talerze mają nie za długie i nie za krótkie wybrzmienie, zwłaszcza te większe brzmią wspaniale. Z Metasów nie wydusi się takiej przestrzeni jak w przykładowo w Monitor Audio RS, jest mniej powietrza, mniej aury gdzieś za ścianą, ale za to dźwięki niższej średnicy i wyższego basu podane jak na tacy. Metasy potrafią z tak małych przetworników wydobyć z siebie na prawdę mocny, szybki a przy tym odpowiednio niski bas. Kompromis jaki zachowano między szybkością i zejściem bardzo dobry. A biorąc pod uwagę cenę kolumn wypada powiedzieć jedno słowo - rewelacja!

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghostlovescore, ladny tescik. Swoja droga potwierdza sie to, co mi napisal Chaos, probowac i jeszcze raz probowac. Chyba musze uzbroic sie w cierpliwosc.

 

Fajnie, ze mogles wyprobowac sprzet na twoich heco. Ja bym sie nie odwazyl moich taszczyc do sklepu (w sumie 90 kg). Na razie inwestuje w kable i juz jest lepiej.

 

Dzsiaj posluchalem sobie hybryd najrozniejszej masci. Chyba jednak pojde w tym kierunku. Dzwiek jest cieplejszy, naturalniejszy. Szkoda, ze w tym salonie nie mieli moich statementow.

Pozdrawiam serdecznie i tez ide nacieszyc sie muzyczka z moich "maluszkow" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumperator

ja również zgadzam sie z Tobą, szczególnie do porównania Heco z MA

Zauważyłem ten brak aury(moje dawne dali były takimi magikami), ale mnie on nie przeszkadza

To właśnie zlezy juz od słuchacza, czy preferuje tą magię, czy inne smaczki brzmienia

Ech, Twoja Yamaha to dopiero machina:D

Trochę się bałem ją kupić kiedys na giełdzie bo była niepewna, no i trochę załuję:(

 

Adiadi

 

No z Twoimi maluszkami, to też nie chciałbym spacerować po mieście:d

 

Jednak myślę, że warto podjąc wszelkie działania związane z odsłuchami.

Tylko wtedy masz szansę zbliżyć się do swojej arkadii dzwiękowej

I nie ważne, czy próbujesz dokonać tego w segmencie budżetowym, jak ja, czy jak Ty w referencyjnym, ważny jest efekt końcowy, który trafi włanie w Twoje ucho

Dlatego, życzę wytrwałości

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ghostlovescore

 

ale sie naprodukowales! szacunek za to ze ci sie chcialo i tresc.

kiedys tez mialem okazje posluchac yamahy rx-797 z metasami. przyzanm sie jednak szczerze ze nie zwrocilem wtedy zbytniej uwagi na ta konfiguracje ale tez nie pamietam zeby to polaczenie zrobilo na mnie zle wrazenie.

 

>adiadi111

 

nie wydaje mi sie jednak zeby do twoich "wypasow" nadawal sie rx-797. skoro jednak w nizszej klasie polaczenie yamahy i heco sie udalo moze wiec warto sprobowac na wyzszym pulapie. polecam z yamahy modele: s1000 i s2000. warto by sprawdzic taka konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos zgadzam sie z toba. Jak juz wczesniej to napisales, dobry sprzet obnaza niedoskonalosci nagran. Teraz mozna dodac, ze dobre kolumny obnazaja niedoskonalosc wzmaka. Nie sadze, zeby yamaha rx 797 byla lepsza od mojego wzmaka onkyo 5007. Nie chce schodzic ponizej tego, co mam, droszsze wzmaki klada nacisk na zasilanie i "czystosc" tego zasilania(sygnalu). Dlatego sa tak drogie.

 

Moje heco sa wymagajace. 300W/500W mocy, ktore maja moje heco potrzebuja mocnego partnera do wspolgrania, ktory da im mocnego kopa. Decydujacy jest jednak odsluch.Naturalnie posluchac yamaszki as2000 nie zaszkodzi. Jak zdaze, to poslucham dzisiaj jezcze niektorych sprzetow na mojej liscie z heco statement.

Czytalem wlasnie test w ktorym testowali moje Heco na monoblokach vincenta. Co sadzicie o monoblokach do statementow?

Ponizej linki do testow z fotkami. (Niemieckie)

 

http://www.areadvd.de/hardware/2008/heco_the_statement.shtml

http://www.heco-audio.de/fileadmin/user_upload/Produkte/Statement_Hifi_Test_309.pdf

 

Dzieki za wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troszkę "Chaosu" się wkradło:D

Żeby było jasne, nie sugerowałem 797 do statementów, nawet przez myśl by mi to nie przeszło

Po prostu posiadaczom Heco proponuje posłuchać ich z Yamahą adekwatną do ich klasy brzmienia

Może im się spodoba, a może nie, lecz warto spróbować

 

A co do połaczenia Starementów z 797 to nasuwa mi się taka anologia:

Do wypasionego mercedesa, założyć alusy FSO od poloneza

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiadi111, 14 Lip 2010, 13:21

 

przyjrzalem sie blizej twojemu onkyo. zailanie wyglada w nim bardzo przyzwoicie. osobiscie wolalbym klasyczne stereo ale to juz takie moje zboczenie. majac taka maszyne dokupilbym dobry wzmacniacz i podpial go pod gniazda pre out w onkyo. mialbys wtedy dobre kino i dobre stereo. rozwazales taki wariant?

post-28209-100000079 1279146385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghostlovescore und Chaos zrozumialem wasze intencje i wielkie dzieki, ze dzielicie sie swoim doswiadczeniem! Do mojego merca nie bede zakladac alu od fso:)) ani tez kupowac do statementow cos, co nie ma sensu ani dzwieku:)).

Jak juz bede gotow z moim zestawem, to trzeba go osluchac i omowic przy piwku albo bardziej szlachetnym trunku:)

 

Dzisiaj myslalem, ze zamecze sprzedawce ale on nawet cieszyl sie, ze jest okazja cos wyprobowac i porownac. Fajny gosc. Pomagal mi jakby szukal sprzetu dla siebie. Ale do rzeczy.

 

Na ogien poszedl Denon PMA-510AE i DCD-510AE. Wizualnie fajny sprzecik. Szybie podlaczenie i play.

Do odsluchu poszedl koncert perfektu wraz z calym bogactwem instrumentow.

Wstrzymanie oddechu...i poszlo. Najpierw pozytywnie. Gora nie kluje w uszy, nawet jak perkusja i gitara byly na pierwszym planie. Uff myslalem sobie, jest dobrze. Bez dominacji gory i dolu. Dzwiek bardzo naturalny. Wrzucam druga plyke. Tym razem cos szybkiego z koncertu beyonce"I am yours" ladnie, naturalnie. No to klasyka z Liszta. Tez ladnie ale...w tym momencie uswiadomilem sobie, ze nie moge umiejscowic na scenie instrumentow. Jeszcze jedna plytka - muzyczka z Braveheart grana przez orkiestre filharmoniczna. Brak szczegolow. Barwa dzwiekow ladna, scena zauwazalna ale brak niuansow. Sprzedawca tez stwierdzil, ze niby bez zarzutu ale brakuje to "cos".

No nic, bez rozczulania podlaczylismy Marantz PM 11 S 2 z cd SA-11S2. No bydle ladne i mocne i...drogie. Ale posluchac mozna. Wiecie co? To bydle zagralo pieknie. Kazda plytke sluchalo sie przyjemnie. Wreszcie zmuszony bylem do sluchania muzyki a nie szukania tego, co mi przeszkadza w sluchaniu muzyki.

Dynamika byla oddana wiernie bez nadmiaru gory czy dolu przy czym bas byl otulajacy, taki przyjemny. Fajne uczucie. Przestrzen realistyczna i co najwazniejsze, glos i instumenty mozna bylo umiejscowic. Plus dla tego grzmota. Tylko dlaczego taki drogi?

 

To bylo tyle na dzsiaj. Wszystko na Heco the statement. Wychodzac usmiechnalem sie pod nosem. Jest jednak sprzet na ktorym mozna posluchac roznych jakosciowo plyt z przyjemnoscia.

Marantz PMA-510AE i DCD-510AE jest na liscie ale to nie koniec poszukiwan. Wrocilem do domu. Usiadlem i wlaczylem moj sprzet. Zaspiewala Sade swym aksamitnym glosem. Zamknalem oczy i czulem jak jest blisko a jej glos piescil moj sluch. To byl dobry dzien...dajacy nadzieje:)))

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiadi111, 14 Lip 2010, 13:21

 

upss... ale gapa ze mnie. ja ci tu cos marudze o integrze podpietej do amplitunera a ty sie pytasz o monobloki. sorry! nie doczytalem do konca.

w temacie koncowek mocy nie mam specjalnie nic do powiedzenia bo zwyczjanie brak mi doswiadczenia z ta klasa sprzetu. wydaje mi sie jednak ze to lepszy pomysl niz podpinanie integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Chaos:) Uderzyles w sedno:) Zastanawialem sie nad zintegrowaniem jakiegos dobrego wzmaka stereo z moim onkyo. Tymczasem zaczalem poruszac sie w rejonach (tez cenowych) w ktorych raczej szkoda integrowac te sprzety ze soba.

Ide w kierunku osobnego (dobrego) zestawu stereo. Kino dla kina a stereo wylacznie dla muzyki. Klasyczne stereo to twoje "zboczenie" wiec mnie rozumiesz, kiedy i ja odkrywam zalety tego "zboczenia".

Od biedy moglbym napedzac moje Heco tylko moim Onkyo. On daje rade i bardzo ladnie gra. Jednak klasyczne stereo uswiadamia mi, ze i tak kiedys poszedlbym w tym kierunku. Po co czekac lata, kiedy za kazdym rokiem sluch slabnie? :))) Poza tym klasyczne stereo to mile "zboczenie" i wiem, ze tedy chyba pojde.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiadi111, 15 Lip 2010, 01:28

 

no prosze, ja bym nie wpadl na to ze heco moga ladnie zagrac z marantzem. wydawalo mi sie ze wzmak marantza moze byc za cieply do takich kolumn. moze to kwestia klasy sprzetu (takich wysokich modeli jak pm11s2/sa11s2 nigdy nie sluchalem) a moze tego ze sluchamy innego rodzaju muzyki. "szukajcie a znajdziecie" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiadi111, 15 Lip 2010, 22:51

 

ja mam swoje celany od roku. wczesniej sluchalem cantonow gle-407 ze starym wzmakiem technicsa su-v500. jak na tak niski budzet nawet znosnie to gralo jednak przesiadka na denona z heco przeniosla mnie na zupelnie inny poziom dozna. mniej wiecej przez dwa lata przed zakupem mialem mozliwosc systematycznego przesluchiwania starych serii: victa, metas i celan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytalem w jednym tescie, ze usuwajac czesc wytlumienia sreniotonowki w Heco - statementach mozna wplywac na charakterystyke brzmienia kolumn.

 

Dzisiaj postanowilem poeksperymentowac. Odkrecilem kratke i najpierw wyjalem cale wytlumienie. Cala komora sredniotonowki jest otwarta i zamknieta tylko aluminiowa kratka z tylu.

Odczulo sie roznice w postaci bardzo klarownych glosow. Srednie tony zaczely dominowac. Przyjemny efekt ale uciekla dokladnosc i szczegolowosc w przestrzen. Blizej bylo do surround jak do stereo. Potem dokladelem po trosze wytlumienia obserwujac zmiany. Wlasciwie wrocilem do orginalnego stanu.

Byly wprawdzie pewne slyszalne korzysci. Poprzez usuniecie pewnej ilosci wytlumienia uzyskuje sie jeszcze wiecej przestrzennosci ale scena cofa sie w glab, co nie brzmi naturalnie no i im mniej wytlumienia, tym mniejsza precyzja sceny i umiejscowienia instrumentow. To na tyle jesli chodzi o eksperymenty z kolumnami.

 

Natomiast niespodziewanie dobre efekty przynioslo grzebanie w gaszczu ustawien receivera. OOkupione studiowaniem calej instrukcji obslugi grubosci przyzwoitej ksiazki w a4.

No i oplacilo sie. SSprzet i kolumny graja o niebo lepiej czego sie nie spodziewalem w moich arunkach akustycznych. Nawet nie wiedzialem, ze korzystalem tylko z ulamka mozliwosci mojego bolida.

Ciagle mnie zaskakuja pozytywnie te kolumny.

Pozdrawiam i milej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Chaos:)

 

Jesli chodzi o ta kratke w statementach to przede wszystkim dzieki tej otwartej sredniotonowce zawdziecza ta przestrzennosc. Dziala troszke jak dipol. Ale efekt znakomity!

 

SSlucham tego magnata i juz wiem, ze zrodlo w moim wypadku mialo njwiekszy wplyw na dzwiek. To jest to, co chcialem miec. Teraz moze byc tylko lepiej. Wszystko leci przez mojego onkyo w trybie direckt. Onkyo ma najnowszy przetwornik D/A burr-brown 192khz/32Bit! Jeszcze nie spotkalem sprzetu z wiekszym jak 24 bitowym przetwornikiem. Dzwiek jest wysokiej klasy ale chce miec osobny klasyczny sprzet stereo. Ten magnacik hybrydowy, ktorego tesuje ma dobre wyniki w testach, fajnie gra ((empirycznie stwierdzone) lubi sie z moimi heco. Jeszcze zawadze o T+A. Jednak dostalem rewelacyjna cene za tego magnata(600euro!)i zastanawiam sie aby jakis drozszy wzmak do tego kupic. Cd gra rewelacyjnie. To na razie tyle. Duuuuzo ostatno slucham muzyki:))

A co u ciebie nowego Chaos? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie i Panie radosc ogolnie jest! Poprawilem ustawienie kolumn i mam to, co chcialem: na scenie najmniejsze szczegoliki mozna rozroznic. Nie wiem, czy tak u was to slychac ale ja mam wrazenie, ze moge "dotknac dzwieku i osob spiewajacych. W koncu moge troszke uspokojony wyszukac wzmak stereo. Cd magnata zostaje. W porownaniu do T+A roznica byla trodna do stwierdzenia. Moze minimalnie na korzysc T+A ale cenowo roznica kolosalna(Magnat 1200euro T+A 2500 euro). Magnata kupilem po okazyjnej cenie na wyprzedazy za 600euro. Przebitka niezla a za ta cenne to jakosc niesamowita.

 

kichanadeta,

 

Wzmak RV1 magnata ma bardzo recenzje ale narzekaja czasem na mala moc. Stoi tez u mnie na liscie. Ale teraz powolutku i rozmyslem bede dobieral wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adiadi111, 21 Lip 2010, 20:48

 

spodziewam sie ze jak podlaczysz calosc do wzmacniacza ma 800 to onkyo pojdzie w kat skoro sam cedek tak ci juz namieszal w brzmieniu :-) w torze sygnalowym to wlasnie odtwarzacz ma najmniejsze znaczenie jesli chodzi o wplyw na brzmienie. twoj amplituner to piekielna maszyna ale mysle ze wzmak magnata zje go na sniadanie. a przy okazji: przez jaki typ wyjscia masz podpiety cd do amplitunera? elektroniki z serii 800 nigdy nie slyszalem ale mialem do czynienia z "kombajnem" mc1 grajacym z celanmi (300 i 500) i pamietam ze dawal rade. niestety odsluch nie odbywal sie u mnie w domu wiec nie moge tej konfiguracji porownac do swojej wlasnej.

zdaje sie ze t+a sa uwazani za starych wyjadaczy w branzy a tu prosze, pokonani zostali przez poczatkujacego w temacie magnata (stosunek jakosc/cena). ponizej wklejam fotke kompletu mcd850/ma800, tak na zachete, zebys kupil wzmaka i znowu opisal nam wszystkim swoje odczucia :-)

post-28209-100000090 1279754093_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adiadi111, 21 Lip 2010, 20:48

 

a co u mnie? konfiguracji wzmacniacz+kolumny nie zamierzam zmieniac. czasami sie zastanawiam czy nie oddac do modyfikacji jakiemus "magikowi" swojego cedeka. poza tym przydaloby sie alternatywne okablowanie ale funduszy brak wiec tak sobie tylko marze. na pewno musze zmienic lokal bo w obecnym moje celany sie po prostu dusza. najbardziej powaznie rozwazam teraz zakup drugiego kaseciaka. kocham magnetofony i kasety. zawsze je lubialem ale rok temu zarazilem sie tym tematem na amen od "swirow" z watkow "magnetofon"/"sliczne kasety audio". nie ma w tym nic racjonalnego. owszem brzmienie tych urzadzen ma swoj czar ale audiofilskim bym go nie nazwal :-). w dalszej perspektywie marzy mi sie jeszcze jakas tania lampa (np: "chinczyk") jako drugi wzmacniacz no i koniecznie wymiana gramofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam pytanie z takiej o to beczki.

Mianowicie w przyszłości zmieniam pomieszczenie na większe i w zawiązku z tym myślę o zamianie Heco 301xt na 501xt

Czy może mi ktoś powiedzieć, co się zmieni w dzwięku?

 

Do obecnych 14 m2 nie wyobrażam sobie 501, bo skoro mają basowca dodatkowego w porownaniu do 301 to mocna zachwialoby to rownowagę tonalną.

Jak będzie w większym pomieszczeniu(ok25-30m)?

 

Czy fronty z tej samej seri, to tylko dodanie wiekszej ilosci basu, czy zmiana brzmienia?

 

tak sie mocno nad tym zastanawiam, bo jak mówie, w ładnie spasowanych 301xt gdzie basu absolutnie jest duzo, zwiekszenie ilosci zamienilo by te monitory w subwoofer.

 

Czy jest jakas modyfikacja na zwerotnicy w podlogowkach, czy 501xt beda tym samym co 301xt tylko z dolepionym glosnikiem basowym/

 

bardzo niecierpliwie czekam na opinie, zarówno teoretyczne, jak i poparte doświadczeniem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ghostlovescore, 23 Lip 2010, 20:42

 

roznica miedzy celanami 300 a 500 polegala glownie na dodaniu basu. poza tym nie zauwazylem jakis zmian jesli chodzi o srodek i gore. zaznaczam jedank ze sluchalem obu typow nie u siebie i moglo mi cos uciec. nie slyszalem xt 301 ale jesli roznice sa tak kosmetyczne jak w przypadku 500/xt 501 to pewnie ten schemat sie powiela. o roznicach w filtrowaniu miedzy poszczegolnymi modelami nic nie wiem. na koniec dodam jescze ze zaliczam sie do frakcji milosnikow podlogowek. mysle ze to tez ma znaczenie bo dla mnie celany 300 mialy za malo basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Chaos!

 

Moj Magnat jest podlaczony na dwa sposoby tzn. cinc i optykiem. Na optyku gra przestrzenniej i szczegolow wiecej. Nie wiem, czy cd player gra pomniesza role w torze sygnalu.Porownawszy z ps3 i moim pionierkiem (ostatecznie nie takim zlym) roznica jest wraznie slyszalna zwlaszcza jesli chodzi rodzielczosc dzwieku i jego przestrzennosc. W koncu materializuja mi sie muzycy na srodku pokoju:))

Planujesz kupic lampe...chcesz zrobic u siebie bi-amp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghostlovescore,

 

mysle, ze w tym przypadku najwazniejsza role odegra akustyka nowego pomieszczenia. U mnie na ponad 20m2 nie moge uzalac sie na nadmiar basu z ogromnnych badz co badz statementow. No chyba ze podkrece basy na wzmaku. Moze byc, ze basu ci wrecz zabraknie albo na odwrot. Wtedy trzeba popracowac nad pomieszczeniem. Upgrade nie jest rzecza zla. Pniesz sie wtedy w gore. Reszta to ustawienia i jeszcze raz ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.