Skocz do zawartości
IGNORED

cd tranzystorowe kontra cd z lampą


tomaen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

kichanadeta, 6 Mar 2009, 10:30

 

>Nie potrafisz udzielic prostej odpowiedzi?

>Jak do tej pory wszystkie Twoje posty sa zagmatwane nigdy nie ma konkretow. Jesli brak Ci argument

>lub nie wiesz co odpowiedziec odsylasz do swoich linkow. Nie atakuje Cie chcialbym poprostu wiedziec

 

W moich postach jako jedynych są konkrety, albo odniesienia do nich.

 

>po co budujesz 12 kanalowy wzmak,

 

Żeby to wiedziesz wystarczyłoby wejść w mój wątek o Orionie i PRZECZYTAĆ.

To sa kolumny aktywne, każdy głośnik ma swój osobny wzmacniacz i kawałek zwrotnicy. Jasne ?

4 będą nie wykorzystane, ale je można wykorzystać do dodatkowego suba.

Ale to wszystko pisałem na forum i w blogu...

Wybacz, jeśli poczułeś się niesłusznie obrażony, ale co ja mam pomyśleć jeśli odpowiedź jest jasna, albo już na to odpowiadałem i to nawet chyba Tobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPaweł

 

Nie wiesz co mówisz, ludzie odróżniaja wzmak lampowy od trana w testach ABX, TYLKO wtedy, gdy widać

>to na pomiarach (gdy jest zafalowana charakterystyka). Rozumiesz to ?

 

Jestem następną z kolei osobą w tym wątku, która nie wie co mówi:) W sumie wychodzi na to, że jedynie XYZ wie co mówi, reszta pieprzy głupoty. Przepraszam Waszą Abeixsowską Nadświadomą Iluminescencję, że raczyłem zakłócić Wasz spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wij, 6 Mar 2009, 11:17

 

>Nie wiesz co mówisz, ludzie odróżniaja wzmak lampowy od trana w testach ABX, TYLKO wtedy, gdy widać

>>to na pomiarach (gdy jest zafalowana charakterystyka). Rozumiesz to ?

>Jestem następną z kolei osobą w tym wątku, która nie wie co mówi:) W sumie wychodzi na to, że

>jedynie XYZ wie co mówi, reszta pieprzy głupoty.

 

Wiesz co, spróbuj chociaż raz odpowiedzieć MERYTORYCZNIE. Potrafisz ?

Tylko nie pisz, że włączasz i słyszysz, bo to nie jest odpowiedź merytoryczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABXPaweł

 

Wiesz co, spróbuj chociaż raz odpowiedzieć MERYTORYCZNIE. Potrafisz ?

>Tylko nie pisz, że włączasz i słyszysz, bo to nie jest odpowiedź merytoryczna :)

 

Sęk w tym, że z Waszą Abeixowską Nadswiadomą Iluminescencja nie da się o audio rozmawiać ani merytorycznie, ani niemerytorycznie. Nie ma sensu śmiecić. Bez odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie w końcu tego prymitywnego osobnika samemu sobie! Albo wymuście na redakcji aby go na nowo zablokowano. To chory człowiek, nie szkoda na niego Waszego czasu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPaweł jest typowym przykładem "nawróconego". Żeby udowodnić sobie, że miał rację zmieniając światopogląd popada w coraz większy fanatyzm - a to prowadzi prosto do obłędu. Jest świętszy od Papieża. Byłby z pewnością świetnym inkwizytorem - w tym fachu Prawda jest tylko jedna i Ty ją znasz, prawda XYZPaweł ? Reszta ludzi to głupcy, którzy błądzą.

 

Nie znam się na elektronice pomiarach itd ale wiem jedno, że pomiedzy poszczególnymi komponentami są róznice - czasami nawet znaczne.

Tak samo są znaczące różnice pomiedzy High-Endem a klasą średnią, nie mówiąc już o budżetówce.

High-End daje poczucie realizmu, którego tańsze komponenty nie są w stanie osiągnąć.

We wszystkim co człowiek tworzy jest grupa produktów elitarnych - drogich ale wyjątkowych pod jakimś względem. Płacimy tyle za poczucie wyjątkowości, że posiadmy coś czego większość nie ma.

Na szczeście High-End nie tylko ładnie wygląda, jest rzadki (nie zawsze - np. NAIM) ale również świetnie gra. Na poziomie jaki tańsze komponenty nie są w stanie osiągnąć.

 

 

pozdrawiam i życzę zdrowego rozsądku oraz otwartości na świat

zamykanie się w skorpie własnych niezmiennych poglądów zawsze prowadzi do fanatyzmu, a nawet jeszcze gorzej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do XYZpawel,człowieku takich absurdów jakie wypisujesz na tym forum to się znieść nie da,z jednej strony piszesz o ślepych odsłuchach,testach że mówią całą prawdę o sprzęcie i podajesz przykłady drogiego sprzętu który wypadł słabiej od budżetowego chłamu,podajesz linki itp.

a sam robisz projekt Orion gdzie sama końcówka mocy kosztuje 12k?????

później jeśli mowa o sprzęcie lampowym powołujesz się na przeprowadzone pomiary i dane techniczne,powiedz ile osób ma sprzęt do robienia pomiarów,każdy idzie do salonu i odsłuchuje sprzęt na ucho,nawet jak prędzej przeczytał w prasie czy na forum od takiego oszołoma jak ty że sprzęt A jest lepszy od sprzętu B,to jak mu zagra sprzęt A lepiej to go kupi oleje parametry techniczne bo one nie grają,może grają w twojej głowie ;-)

zarzucasz właścicielowi lamy że to moda i chęć wyróżnienia się,a mi się wydaje że ty jesteś taką osobą,proszę toto twój wpis,cytuje

 

-Żeby to wiedziesz wystarczyłoby wejść w mój wątek o Orionie i PRZECZYTAĆ.

-To sa kolumny aktywne, każdy głośnik ma swój osobny wzmacniacz i kawałek zwrotnicy. Jasne ?

-4 będą nie wykorzystane, ale je można wykorzystać do dodatkowego suba.

-Ale to wszystko pisałem na forum i w blogu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tomaen

Sorki, nie zaglądałem tutaj przez chwilę.

A co do odtwarzacza - napisałem DVD z uśmieszkiem, nie?

 

Wracając do lampy na wyjściu - IMHO nie ma najmniejszego znaczenia czy tor wyjściowy jest na lampie, tranzystorach czy opampach. Ważne jest, aby był zrobiony z głową. Miałem już źródło z tranzystorem na wyjściu (AudioNemesis), lampą (Bluenote Koala Tube - i tam jest wyjście prawdziwie lampowe a nie bufor) i teraz mam na opampach (Linn). Każde z tych urządzeń ma swoje zalety i wady (choć Linn jak na razie ma tylko jedną - cenę :-)). Lampizacja, ulampowienie czy jak to zwał tanich odtwarzaczy ma sens - bo wymienia się często skopany układ analogowy na lepszy. Ale już na pewnym poziomie możemy mówić o preferencjach i gustach - bo tam rozwiązania są równoważne - np. Accu czy Lux - versus AN czy AMR. Nie ma więc reguły - wszystko zależy od konkretnego rozwiązania. Życzę więc szczęścia w poszukiwaniach swojego dźwięku. Gonienie króliczka to czasem fajna zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty, ABXPawel - skoro ludzie rozróżniają tranzystor i lampę tylko wtedy gdy jeden jest uszkodzony i ma pofalowaną charakterystyke to skąd w ogóle krytyka lamp i że niby takie złe są? skoro grają jednak dobrze i są nie od odróżnienia od doskonałych tranzystorowych? Chłopie, to się zdecyduj, grają tak samo lampowce czy jest to chłam który nie gra i sieje zniekształceniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow. Tak czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam sie co o tym myslicie???

 

Magnat MCD 850

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy takowy moze zagrac dobrze czy tylko lampy bardziej dla picu.....?

 

Pozdrawiam :)

post-11746-100001404 1236366996_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

McGyver, 6 Mar 2009, 11:35

 

>A odpowiedź że w jakimśtam linku napisali że w testach ABX nie słyszą jest merytoryczna?

 

Wyobraż sobie, że takich linków jest 100, a kontrlinków: ZERO. Co ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wij, 6 Mar 2009, 11:37

 

>ABXPaweł

>

>Wiesz co, spróbuj chociaż raz odpowiedzieć MERYTORYCZNIE. Potrafisz ?

>Sęk w tym, że z Waszą Abeixowską Nadswiadomą Iluminescencja nie da się o audio rozmawiać ani

>merytorycznie, ani niemerytorycznie. Nie ma sensu śmiecić. Bez odbioru.

 

Na Twoim miejscu miałbym HONOR i nic bym nie odpowiedział. Widocznie tego Ci brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

amplifon, 6 Mar 2009, 19:39

 

>=>XYZPawel

>A ty na czym żerujesz????

>Kończę polemikę bo sięga bruku.

 

Miej HONOR i napisz: NIE WIEM.

 

Tak wychodzi śmiesznie :)

Ale wiedziałem, że nie odpowiesz: bo to ja mam rację :)

Taki life.

 

Producenci Voodoo mają ciężki chleb ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyobraż sobie, że takich linków jest 100, a kontrlinków: ZERO. Co ty na to ?"

 

Nie do mnie, ale postaram się odpowiedzieć, juz to chyba zreszta pisałem kiedyś - ludzkie ucho i cała fizjologia z psychiką uczestniczą w procesie słuchania i przeżywania muzyki, jeżeli dla kogoś na wzmacniaczu A muzyka, która do niego dociera jest przyjemniejsza i taką woli to kupi ten wzmacniacz a nie wzmacniacz B, który ma lepsze parametry zmierzalne, albo nawet takie same a kosztuje mniej, ale przetwarza muzyke inaczej niż A. I dlatego nie ma tych kontrlinków, a w zasadzie to jest mnóstwo - prawie cały ten i wszystkie pozostałe, w których lansujesz to, co lansujesz - wpisy wszystkich pozostałych forumowiczów, którzy gdzieś mają pomiary, bo nie o to w życiu chodzi, żeby mieć i słuchać najlepszych wzmacniaczy, czy w ogóle sprzętów według wyników pomiarów testów, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABXPaweł

>>

>>Wiesz co, spróbuj chociaż raz odpowiedzieć MERYTORYCZNIE. Potrafisz ?

>>Sęk w tym, że z Waszą Abeixowską Nadswiadomą Iluminescencja nie da się o audio rozmawiać ani

>>merytorycznie, ani niemerytorycznie. Nie ma sensu śmiecić. Bez odbioru.

>

>Na Twoim miejscu miałbym HONOR i nic bym nie odpowiedział. Widocznie tego Ci brakuje.

 

49572 Jaki wzmacniacz do CD Technics ...

 

Oto odpowiedż na twój zarzut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Więcej czytaj, mniej pisz.

 

włąśnie Cię czytam i zaprzeczasz sam sobie. To jak, lampy nie grają czy są nie do odróżnienia w teście ABX od tranzystora? jaka wersja teraz jest bardziej odpowiednia? w którą stronę chcesz nagiąć?

mieli rację, ze Cię wy***ali z AH - nie jesteś w stanie dyskutować - nie jesteś w stanie argumentować a jak Cię ktoś złapie na manipulowaniu to jesteś w stanie napisać najwyżej to:

 

>Więcej czytaj, mniej pisz.

 

a jak było z tym podawaniem rozmiaru głośnika - w orionie podawałeś rozmiar kosza - tak jak się podaje, w głośniku Davisa podajesz średnice membrany a jak zwrócono Ci uwagę, ze źle podajesz rozmiar 13 to wszystkim pojechałeś z góry na dół, ze ch*ja wiedzą! (była to oczywista manipulacja - bo wiadomo, ze głośniki ro rozmiarze 13 cm też się stosuje w małych podłogówkach)

Widzę, że nie ważna jest prawda - wyznajesz jakąś tam filozofię i aby ją narzucić innym manipulujesz faktami, przytaczasz argumenty, które za chwilę gdzie indziej obalasz sugerując wszystkim, ze są nieukami. Stary, jesteś psycholem owładniętym jakąś ideą i już chyba nie panujesz nad sobą. Kilka razy ambitnie próbowałem jednak rzeczoiwo się odezwać do Ciebie - ale nie zasługujesz na to. Jak grochem o ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZpaweł

 

Jestem po kilku piwach...

 

Ja też:)

 

...ale za mało na rozmowę z Tobą, ciągle nie dorastasz mi do pięt...

 

Chwała Bogu! Dwóch idiotów takich jak ty, to byłaby juz przesada. Jeden w zupełnosci wystarczy.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Seba78, 6 Mar 2009, 23:31

 

>>Więcej czytaj, mniej pisz.

>włąśnie Cię czytam i zaprzeczasz sam sobie. To jak, lampy nie grają czy są nie do odróżnienia w

>teście ABX od tranzystora?

 

oczywiście, że nie "grają", tylko czasami zniekształcają dźwięk, zależnie od tolerancji odbiornika.

 

>a jak było z tym podawaniem rozmiaru głośnika - w orionie podawałeś rozmiar kosza -

 

nigdzie nie podawałem "rozmiaru kosza". Pudło. Jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.