Skocz do zawartości
IGNORED

Wszystko o Mission M3x, M6x, MV-x


stolar_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozglądam się za kolumnami podłogowymi do pokoju ok 20m2, które zagrają dobrze nawet w nieco większych pomieszczeniach. Bardzo interesująca jest oferta firmy Mission, ale opinie i recenzje jakie znalazłem dotyczyły tylko serii M3x, a mnie interesują bardziej kolumny M64i, oraz M66i. Dlatego właśnie zakładam nowy temat. Chciałbym prosić o wypowiedzenie się wszystkich, którzy słyszeli te "maleństwa" i mogą coś konkretnego o nich napisać. Mam nadzieję, że ten wątek stanie się zbiorem wiadomości i opinii o w.w. kolumnach. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia kończą się na m33, przyglądałem się im (i słuchałem), głównie z powodu ceny (900pln), słuchając ich można się zorientować jak zabrzmią m34 i m35. To będzie najsłabsza seria z wymienionych przez autora tematu, ale nie jest oczywiście zła. Minusem jak dla mnie:

przyczepiłem się do góry pasma, reszta ok. Ogólnie żeby uzyskać najlepszy stosunek cena do jakości to trzeba mieć w ręce ok 2k pln. Powinno zostać pare stówek. 1k to mocne kompromisy. (chodzi cały czas o nówki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast nie słyszałem serii M3x ale słyszałem M62i i dla mnie miażdzą Kefy, wharfedale, heco, dali, tannoye, acoustic energy itp. nawet droższe.

Dla mnie te głośniki spodobały mi się od pierwszego taktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze uda mi sie w czwartek posluchac w/w missionow - bede sluchal z Yamaha 2000/1000. No chyba ze w salonie nie beda mieli tych modeli. Ale miejmy nadzieje ze sie uda - wtedy zdam relacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zentaur będę wdzięczny jeśli postarasz się posłuchać ich też przynajmniej po kilka minut z:

- Harman Kardon HK 970

- Marantz PM 7001 i 7003

- Xindak XA-6950

Bardzo zależy mi na tym porównaniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

bede w top hifi wiec co najwyzej marantz wchodzi w gre - innych wymienionych przez Ciebie tam nie maja:( a tez nie wiem czy wyrobie sie z marantzem.

 

tak naprawde ide posluchac glownie Yamahy (ktora juz mam, wiec eksperymenty z elektronika mnie mniej interesuja) z viennami bach grand, missiony bede probowal jako tansza alternatywe.

 

no ale Yamahy sluchalem juz z kilkoma dobrymi kolumnami wiec bede Ci w stanie powiedziec jak wypadly Missiony ogolnie na tle takich kolumn jak vienna acoustics, pro-ac, audio academy czy tez monitor audio rs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

odgrzebuję temat, gdyż też jestem bardzo ciekaw różnic pomiędzy serią M3x a M6x oraz tego, jak one wypadają na tle tonsili siesta i magnat quantum 505/605

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem marantza pm 7001 z missionami m34i powiem tylko tyle ze porazka na calej lini taki zesatw nie da sie sluchac przez dluzszy czas . Jak sluchalem tego zestawu to poczasie robil mi sie efekt cisnienia w uszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Missiony M33,34i to bardzo bardzo dobre glosniki w stosunku do ceny, ale do M35 trzeba juz miec pomieszczenie, chyba ze uzywamy do kina. Mvxy sa bardzo biedne.

Z HK nie sluchalem ale nawet bym sie nie fatygowal sluchac. Polecam posluchac z Cyrusem i Arcamem, chociaz to juz wyzsza polka.

Zestaw M3x z Marantzami to bardzo dobry, solidny zestaw, ktory polecaja w wiekszosci sklepow. Nie robi sztucznego i tandetnego wow jak inne budzetowki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie wypowiedziec o polaczeniu M33i z NADami C315BEE i C515BEE ktore gralo u mnie rok - jest poprawnie, jak za kwote ktora trzeba za glosniki zaplacic (nowe) to raczej nie da sie lepiej, przynajmniej mnie sie nie udalo znalezc nic...

Zalety: wykonanie, spojny w calym pasmie dzwiek, w zaden sposob nie drazniacy, dosc muzykalne i niewymagajace jesli idzie o elektronike.

Wady glosnikow ?? Coz, zapomnijmy o neutralnosci (IMO niezaleznie od elektroniki), miejmy swiadomosc ze tak naprawde to M32i z dodana skrzynia balastowa, a co za tym nie spodziewajmy sie cudow na basie. Mnie osobiscie jeszcze denerwowala pewna plastikowosc dzwieku w dolnym zakresie (ustapila po zmianie kolumn, dlatego je za to obwiniam).

 

Seria 6x to juz zupelnie inna bajka - dzwiekowo i cenowa sa 2 albo 3 swiaty do przodu wzgledem serii 3x IMO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj ze wzmacniacze marantz do 7003 to tez tandetne budzetowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z yamnick . SLuchalem rocku z nadem 326bee. Jak dla mnie glosniki pokazaly co potrafia , muzyka odrywala sie wrecz od glosnikow calkowicie znikly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Seria 6x to juz zupelnie inna bajka - dzwiekowo i cenowa sa 2 albo 3 swiaty do przodu wzgledem serii 3x IMO."

 

dzięki za ten wpis, rozwiał on wszelkie wątpliwości co do M66i, kupiłem wczoraj na allegro używki za niecałe 1100 zł za parę i prawdopodobnie jutro dotrą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno w nich byc ter denerwujacej plastikowosci w dzwieku, slyszalem M64 ale z nie swoja elektronika i przewagi nad M33i jakie bezsprzecznie wylapalem to: wieksza makro i mikrodynamika, wieksza neutralnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

missiony dotarły i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu nie grają wcale lepiej niż kody. nie wiem jak to możliwe ale mają bardziej zlany i matowy dźwięk. kody stoją tuż obok, więc miałem możliwość dokładnie je ze sobą porównać. nie ukrywam, że po tych wszystkich negatywnych opiniach o niskiej jakości przetworników w kodach liczyłem na dużą poprawę dźwięku, tym bardziej że nowe M66i kosztują 4x tyle co 702f

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavoolon, 25 Kwi 2010, 13:20

 

>odgrzebuję temat, gdyż też jestem bardzo ciekaw różnic pomiędzy serią M3x a M6x oraz tego, jak one

>wypadają na tle tonsili siesta i magnat quantum 505/605

 

Missiony m3x to zadna konkurencja dla Quantum 605. To polka i przedzial cenowy serii 50x, ktora zreszta jest wycofywana i zastapila ja lepsza 55x.

Sluchalem gdzies M34i bodajrze i nieciekawie to brzmialo. Sucho bez dobrego dolu, plasko i dosc bezpłciowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavoolon, 29 Kwi 2010, 14:45

>missiony dotarły i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu nie grają wcale lepiej niż kody.

 

Mój znajomy wymienia kolumny i wymienia, by zagrały ładnie. Teraz jak mu się uzbierał słup klocków pod sufit zainteresował się akustyka pomieszczenia, ponieważ przekonał się, że nic nie zagra u niego ładnie.

Słychać różnice między kolumnami, mniejszą czy większą, ale to była tylko różnica, nic nie grało dobrze.

Może tam gdzieś tkwi problem?

Najbardziej psujący jest pogłos. W niektórych pomieszczeniach wystarczy klasnąć w ręce i z zamkniętymi oczyma można powiedzieć ile ma metrów kwadratowych i gdzie stoi szafa czy stół. Nie mówiąc o jakichś dziwnych rezonansach.

Dźwięk prosto z kolumny i taki nakładający się zmodulowany pakiet dźwięków z opóźnieniem, to nadaje takiej psującej charakterystyki i ogólnie chaos może wyjść.

A potem jeszcze liniowość pasma... Też pokój, bo droższe kolumny mniej lub więcej graja wszystkie liniowo.

Więc gdy pomieszczenie działa jak stały EQ i taki sam pogłos na wszystko jest narzucany, to możliwe, że będzie grać podobnie.

 

A misiony miałem 731 pro chyba, puszkowo-platikowo ciut grały i muliły, chociaż piękne recenzje o ich naturalności itp. Te nowe z końcówkami "i" to ponoć nowe wersje, ale ciut poprawione z tego co wyczytałem.

Jednak musieli by je dużo poprawić by grały na prawdę dobrze. Osobiście stare Grundigi polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akustyka na pewno nie jest dobra, pokój ma 25m^2 i jest dość pusty, brak firanek, poniżej mniej więcej jak jest umeblowany:

_____________________________________________________

l kolumna 1 okno biurko l

l l

l l

l l

l l

l l

l telewizor stół + dywan mała l

l kanapa l

l l

l kolumna 2 l

l l

l duża kanapa l

------ -----------------------------------

 

wszystkie kolumny, które grały do tej pory miały tą samą cechę, rezonans kłujący w uszy ale wyłącznie dotyczący wokalu, np piosenki alicii keys - doesn't mean anything nie da się słuchać. początkowo myślałem że to wina kolumn, potem że wzmacniacza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wszystkie kolumny, które grały do tej pory miały tą samą cechę, rezonans kłujący w uszy ale

>wyłącznie dotyczący wokalu

 

Ja stawiam na pokój. Soprany w takich pustych ścianach nie są przez nic pochłaniane i się na siebie nakładają, co owocuje taką nienaturalną ostrością. Wytłumiłem u siebie pomieszczenie, to mi przycięło górę o 50%. A resztę wyrównało. Możesz sobie dla testu zarzucić gdzieś koc, postawić materac pionowo pod ścianą i przy ścianie na przeciwko kolumn też coś co pochłania , dywan przed kolumnami (wszędzie tam gdzie dźwięk by uderzył, im więcej takich pochłaniaczy tym lepiej).

Jak pomoże coś, to będziesz wiedział w co inwestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomysł, poeksperymentuję z tym w najbliższym czasie. manta dostanie też lepsze kondensatory i rezystory, ponoć poprawiają średnicę a drogie nie są. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.