Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe U2 - winyl...


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca wiem jaką jakość trzymają reedycje winylowe U2 w stosunku do tłoczeń z lat 80-90tych, ale odsłuchując dośc intensywnie CD i analogi trzech ostatnich płyt U2 dochodzę do wniosku, że tego się nie da słuchać na CD. Jest szaro, płasko, głośno, bez emocji. Widać totalną ipodyzację. Natomiast to samo z winylu (mówię o płytach "All thet you can leave behind", "How to dismantle..." i "No line on the horizon") brzmi mięsiście, elektryzująco, wciągająco.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kłania się dziwny pomysł na ostatnie głośne marketingowo remastery słynnych płyt U2, niestety wydane w 16 bitach na zwykłych krążkach CD. Skąd taki pomysł, czy ktoś tam faktycznie myślał że audiofile to idioci ? W ostatnich dniach mamy premierę remasteru Deep Purple Stormbringer oczywiście na DVDAUDIO, REM zakupiłem wszystkie płyty na DVDAUDIO gdzie producent pokusił się nawet o stereofoniczne ścieżki 24/192 (miodzio), wszystko Porcupine Tree wychodzi na DVDAUDIO. Do tego lawina płyt SACD, Dead Can Dance, Genesis, a w przygotowaniu duyskografie na SACD takich gwiazd jak Cocteau twins czy RUSH, a w tym wszystkich remastery U2 na zwykłych płytach CD, nawet nie złotych MFSL. A gdzie troska o nas audiofili ?

Polecam również w tych trudnych czasach płyty vinylowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawina SACD to była zanim się obudziłeś, ale już jesteś na jawie, więc proszę o spokój i rozsądek.

 

Że winyl jest lepszy od każdego cyfrowego formatu to nie nowina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie płyty U2 niezależnie od nośnika (cd, winyl) nie nadają się do słuchania. Koszmarki. Chłopaki nie wiedzą kiedy skończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wielka premiera - Steven Wilson na DVDAUDIO- tu dopiero można posłuchać dobrej muzy w audiofilskiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szkoda że na tym forum tak mało ludzi zna się na dobrej muzyce, a tym bardziej na muzyce wydawanej w dobrej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro posłucham ostatniego wypustu - leży świezynka na półce.

Zainwestowałem 99PLN ale sie trochę obawiam.

Dwupłytowa stara koncertówka zarówno na analogu jak i na CD brzmi beznadziejnie.

DVD z "zamku" mimo super realizacji video to koszmar na audio (nawet nie ma ustawienia stereo-5.1- mam nadzieje że nagrali ja tylko w stereo - 5.1 nie mam wiec nie jestem w stanie sprawdzić).

Zastanawia mnie - czy tak trudno jest nagrać 4 gosci ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfanter, 6 Mar 2009, 21:11

 

>W poniedziałek wielka premiera - Steven Wilson na DVDAUDIO- tu dopiero można posłuchać dobrej muzy

>w audiofilskiej jakości.

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Szkoda że na tym forum tak mało ludzi zna się na dobrej muzyce, a tym bardziej na muzyce wydawanej w

>dobrej jakości.

 

a jakiw winyle polecasz z tzw dobra muzyką.znasz sie przeciez na tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem dla siebie nowego wzmacniacza i jako jednej z płyt testowym używałem U2 (Josua Tree) i ELO (Eldorado) czyli starych wydań CD to przy U2 sprzedawcy najczęsciej twierdzili,ze U2 jest kiepso realizowane. Dopiero jak trafilem na Krella to dźwięk nagle się otworzył i było mięsiście, elektryzująco, wciągająco. Potwierdzilo to moje wrażenie,że wzmacniacze nawet dosyć drogie są często lepsze do pewnego rodzaju muzyki i trudno znaleść uniwersalny wzmacnaicz. Tak własnie było z Accuphase i MBL, ktore dobrze grały muzykę akustyczną i małe składy a przy rocku i dużych symfoniach już gorzej. Oczywiście nie do końca to tłumaczy, dlaczego na winylu przy takim samym wzmacniaczu jest bardzo dobrze ale jak wiele osób twierdzi winyl jest zawsze lepszy przy rocku i metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfanter, 6 Mar 2009, 21:11

 

>Szkoda że na tym forum tak mało ludzi zna się na dobrej muzyce, a tym bardziej na muzyce wydawanej w

>dobrej jakości.

 

W pełni się zgadzam. Są za to tacy, którzy w ogóle nie zwracają uwagi na muzykę, tylko na nośnik i słuchają tylko tego, co wyszło w dawno martwych, niby lepszych formatach. Natomiast ignorują świetną muzykę w świetnej jakości tylko dlatego, że wyszła na CD. Cóż, innymi słowy - idealnie podsumowałeś siebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekkaz, 8 Mar 2009, 11:50

 

 

>jest bardzo dobrze ale jak wiele osób twierdzi winyl jest zawsze lepszy przy rocku i metalu.

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki uprzejmosci kolegi z forum (dino) mam ten album U2 u siebie od soboty i powiem szczerze! To jest tragedia z masakra razem wziete !!!! Nie da sie tego sluchac jest zmasakrowane tak ze chyba w garazu mozna to zrobic lepiej i mimo to ze kochamy z zona U2 mamy lekki wstret do sluchania ww.

 

Siedze teraz i usiluje to nagrac na magnetofon moze uda mi sie ,,zanalogowac,, nieco ,,analog,, brrrr kto to realizowal na stos z tym smieciem.

 

Dino wysluchal u mnie na Lenco 450 z Denonem DL -103 tylko 30 sek i poprosil o wylaczenie i zostawil nam do przegrania to dowod na to ze jest bardzo zle poniewaz sam jej jeszcze nie sluchal a ja rozdziewiczylem album.

 

Na koniec dodam ze Joshua Trre to niestety tez nie jest wiec trzeba z nia nieco poobcowac by molgla sie podobac pod wzgledem artystycznym (ale cos w sobie ma).

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ewidentnie przegiąłeś. Słuchałem ten album i wersji cd i w analogu, który posiadam i moim zdaniem brzmi co najmniej dobrze. O samej muzyce nie będę się wypowiadał bo to i kwestia gustu i oswojenia się z albumem. Przyjdzie lub nie z czasem, ale zupełnie nie zgadzam się z tak miażdżącą krytyką produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie musimy sie zgadzac w tej kwestji ale jedno jest pewne do plyt nagrywanych 20-30 lub 40 lat temu ktore posiadam to jedna wielka cyfracja zeby niue powiedziec ,,syfracja,, a zeby dodac dziekciu do beczki miodu to ja osobiscie nie slyszalem dobrze zrealizowanego U2 i szczerze wole sluchac ich z DVD np koncert w Milano niz z dolaczonego don CD z singlami.

 

Na koniec dodam ze okladka i wkladki sa poprostu zenujace zero miekkich foliowych wysciolek itp.

chyba jednak jestem przyzwyczajony do starych dobrych wydan plyt ktore az milo wziac do reki mimo ze nie waza tyle co nowe U2 (ciezkie asfalty)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oprawy winyla to się w pełni zgadzam ale to już raczej niestety taki standard obecnych wydań. Pakowane w twarde kartony płyty narażone są na łatwe porysowanie i gigantycznie się elektryzują stąd bez własnych zapasów kopert się nie obywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamic >>>> a o czym ja tu chlopie pisze o nalesnikach z serem????

 

Tak sluchalem i slucham juz przegranego nowego 2 plytowego albumu U2 na magnetofonie Aiwa AD-F880 a i tak drze ryja ze w dupie wierci!

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analog na kasetę, za chwilę z kasety na szpulę, ludzie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kasety na szpulę nie ma sensu, ale z analogu, a już szczególnie z CD na szpulę jak najbardziej można z powodzeniem nagrywać. Pozwala to czasem "uratować" zimne, cyfrowo brzmiące nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex >>> A kto bogatemu zabroni!

 

A tak na powaznie to kopia z Aiwy jest strawniejsza od oryginalu a tym co wiedza o co chodzi nie trzeba tego tlumaczyc:)

 

Podobno masz pol tysiaca kaset wiec kup porzadny Deck i jedna z nich poswiec nagrywajac na nim cokolwiek zobaczysz wtedy ze ma to sens.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywałem jak byłem młody, teraz już mi się nie chce:) a mój deck chyba nie jest taki zły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak gigantyczna machina producencka stoi za U2 - widocznie brzmi tak jak ma brzmieć, widocznie takie brzmienie zespół chciał na płycie osiągnąć.

 

A ja po raz kolejny powiem, że u mnie, w moim pokoju, na moim sprzęcie ("o mnie") brzi super. Głos Bono zdarty i w trójwymiarze w pokoju, gitary szarpią za bebechy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że zostanie doceniony. Są takie zespoły, które choćby wydały płytę z odgłosami zbiorowego chrapania po imprezie, to i tak by zostały wkrótce docenione za nowatorskie podejście do tematu i geniusz kompozycji.

 

Płytę przesłuchałem jeszcze kilka razy. Nie jest jakaś bardzo zła, jest po prostu taka sobie. Przeciętna. Nie ma powodów do zachwytów, które niewątpliwie się i tak pojawią. W końcu to U2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk >>>> A co Ty znowu tam za ,,anielskie chory,, slyszysz z tego plaskacza he?

 

DM tez maja nowatorskie podejscie do dzwiekow ale gra to przyzwoicie a niektore wrecz swietnie wiec dalej nie kumam dlaczego nikt nie potrafi nagrac 4 facetow.

 

Dzisiaj przywioze nastepny gramofon CEC BD-2000 z nastepna wkladka (jakis Ortofon) to ponowie probe podejscia do LP U2, dodam jeszcze ze moj system gra raczej miodnie niz ostro czy chlodno z jakas suchoscia wiec mowy nie ma ze to jego wina.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś Unforgettable Fire,oczywiście na winylu ,i płytę przesłuchałem może raz.Nie da się tego słuchać.Buczy,huczy i straszy-TRAGEDIA.Od tej pory omijam szerokim łukiem płyty U'2.A szkoda ,bo lubię z młodości.Przez parę sekund zastanawiałem się nawet pochylony w Media nad nową płyta,ale poległem pomny wrażeń z przeszłości.

A może jest inaczej..DA SIĘ TEGO SŁUCHAĆ NA NOWEJ PŁYCIE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ,,nowym,, starym CECu + Ortofon F 15 C mk2 jak najbardziej bo gra mocnym cialem ze tak powiem i rownowazy niedostatki realizacji ale na Lenco 450 + DL-103 i Technicsie + 270 C nie jest to juz przyjemne choc znam gorsze plyty ktore graja np plasko jak deska do prasowania.

 

Jutro lub jeszcze dzis przegram to na kasete poraz ostatni z CECa i oddam dino jego plyte.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale U2 w realizacjach to jakaś masakra.

Moze docelowo (targetowo) realizuja nagrania do ipodów i innych g..

Moze po posłuchaniu wzorcowych winyli jet to kwestia nagłej zmiany obrazu muzyki (gęściej, brudniej)

Ale przecież to jest trio (czyli kwartet).

Bardzo lubię ich teksty i korelacje z muzyką ale zastanawia mnie jak można spieprzyć nagranie gitarki + bas + bębny (trio) + plus wokal.

Na DVD widzę ładne instrumenty i super zabawki (mam na myśli wzmacniacze plus efekty) - czyli to co muzycy "wypuszczają" z ręki brzmi ładnie. Po tylu latach powinni się nauczyc grać (tempo, artykulacja ..)

Dlaczego więc realizacja jest do d...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć robix :)

 

przyznaj się bez bicia ;) gdzie dostałeś nowe U2 na winylu i jak to z jakością jest naprawdę zwłaszcza w porównaniu do starszych nagrań U2 (tych z lat 80)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.