Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe U2 - winyl...


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję tego niesłuchalnego nowego analoga U2 skopiować na taśmę , potem z taśmy zripować na kompa, wypalić CD, wrzucić do playera podłączonego pod porządną lampę i po kłopocie, 100% analog sound - a z compactu;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc osiek ! Ile to czasu sie nie widzielismy ? :)

 

To Analog kolegi dino kupil chyba w Empiku czy MM nie pomne.

 

Pozyczyl mi celem jego posluchania i przegrania co uczynilem :)

 

Brzmi tak sobie raczej gorzej niz lepiej ale na CECu da sie posluchac a realizacje U2 rzeczywiscie nie naleza do udanych nawet te z lat 80 (mam Joshua Tree i moim zdaniem ciut lepiej brzmi od tej nowej)

 

janek dolas >>> Nie znasz mojego systemu wiec nie masz podstaw do ferowania takich wyrokow jakoby wina byl wlasnie on wiec tego typu uwagi sa conajmniej nie na miejscu. W chwili obecnej posiadam 3 gramofony 3 wkladki i 3 pre wiec chyba wiem co pisze.

 

Napewno warto kupic od chocby ze wzgledu na wartosc kolekcjonerska i muzyczna zespolu ktory sie szanuje tyle w temacie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to gra.co prawda nie jak columbia z sinatra z lat 60 ale gra pelnym dzwiekiem analogowym tak jak powinien analog.nie zbieram płyt by stały na półce(te sprzedaje-dałem ogłoszenie)zbieram by je słuchac z gramofonu.wiec moje przypuszczenie aby sprawdzic na gramofonie nie budzetowym i takiej wkladce takoz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem (oczywiście na winylu, jak większość jestem zdania że płyt CD nie ma sensu już kupować).

Jakość, przynajmniej na moim sprzęcie więcej niż dobra, wydanie bardzo ładne, polecam do kolekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, 13 Mar 2009, 01:34

 

>Czesc osiek ! Ile to czasu sie nie widzielismy ? :)

 

ze dwa lata? półtora.. ostatni raz chyba w Oławie, sam nie pamiętam kiedy to było ;) Napisz mi na priw co tam u Ciebie czy już Ci się poprostowało i co ty za wynalazki tam masz (pre i takie tam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to gra.co prawda nie jak columbia z sinatra z lat 60 ale gra pelnym dzwiekiem analogowym tak jak powinien analog.nie zbieram płyt by stały na półce(te sprzedaje-dałem ogłoszenie)zbieram by je słuchac z gramofonu.wiec moje przypuszczenie aby sprawdzic na gramofonie nie budzetowym i takiej wkladce takoz.

 

Janku - takoż dziwne dzwięki wydajesz bo nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi (czy tez dokąd podążasz).

Chyba dla sprawdzenia twojej teorii sobie kupie grampfon uSB albo cos tak jakos (z igla od maszyny do lucznika) bo juz robia podrobki w chinach.

I na pewno bedzie to analogowe

I jak juz wylacze mp3 to wtedy power mnie z analoga leci i jest pięknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dino-mysle ze warto bys kupił to o czym piszesz,jesli twoj sprzet nie daje ci satysfakcji w sluchaniu plyt analogowych.Jestes prawdopodobnie jednym z nielicznych u ktorych U2 kiepsko gra.(az pofatygowalem sie do innych z tą płytą,by sprawdzic twoja teorie)Poeksperymentuj ze sprzetem.

 

Moj mi daje i to praktycznie z kazdej płyty dostepnej na rynku(wszystkich nie mam ;).Zero trzasków i szumów zero cyfrowych nalecialości etc...chyba sprobuje na dualu lub cecu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janek-dolas>>>> troszke sie wasc szarogesisz mnie sie wydaje bo raz twierdzisz ze nie dysponujemy z dino odpowiednimi wkladkami i sprzetem aby dostapic zaszczytu odpowiedniego odtwarzania U2 co mnie smieszy bo mam okolo 100 vinyli (zbieram dopiero 2 miesiace) i inne graja duzo lepiej jak i nieco gorzej od ww.

 

Dla Twojej wiadomosci powiem jeszcze raz ze na CECu + DL 103 jest juz akceptowalne ale dalej dalekie od tego co chcialbym uslyszec....koniec polemiki na ten temat z mojej strony.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam sie szarogeszę,twierdze ze U2 gra na moim i na sprzecie moich znajomych bez konwertowania na inne nośniki...

a, że to sprzęt...no cuż...może w razie zmiany systemu w pozniejszym terminie bedziesz wiedzial o czym pisze.

pozdrawiam i życzę przyjemności w słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janek-dolas >>>> My sie chyba nie rozumiemy tak mi sie wydaje !?

 

Przeczytales moje ,,o mnie,, i na tej podstawie oceniasz moja osobe i wiedze w temacie ???

 

Wczesniej mialem tych sprzetow tyle ze wiekszosc uzytkownikow tego forum nie jest sobie nawet w stanie wyobrazic tyle ze ja nie pisze o tym oraz nie wymieniam chronologicznie a chyba to jednak blad bo coniektorzy musza miec czarne na bialym by pojac na jakim etapie w audio sie znajduje.

 

Reasumujac nie wazne jest jakie klocki mam bo ja jeszcze pamietam dzwiek systemow ktore byly w moim posiadaniu i jestem w stanie sobie to przelozyc na to co jest obecnie (calkiem niezle zestawione) wiec dalej nie kumam co niby mialbym sobie uswiadomic zmieniajac system i jakie chory anielskie z niego uslyszec.

 

Mysle ze powinnismy zakonczyc ta polemike na tym etapie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę cały czas o plycie U2 i o tym co robiliście by ja słuchać i na jakim sprzecie jej słuchaliscie twierdzac ze jest zle zrealizowana.nie o twojej przeszłości.jesli masz sposobność weź tą płytę w garśc i idź posłuchaj na sprzecie innej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze idziesz w zaparte ale coz nie czytasz ze zrozumieniem bo ja ta plyte przegrywalem dla siebie zanim kupie sobie swoja wlasna i nie robilem tego w celu uzyskania lepszej jakosci a ze przy okazji Deck dodal troche ,,duszy,, do niej to swoja droga.

 

Moze w takim razie napisz jaki Ty posiadasz sprzet ze tak sie napinasz mowiac o klasie mojego (nawet mnie to bawi)

 

Na marginesie wniskuje ze Twoja wiara w magnetofon analogowy i wiedza na jego temat jest mglista skoro wypowiadasz sie w ten sposob o tym nosniku.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś plytę,przetestowałeś na swoim gramofonie i kolegi także ,podałeś konfigurację,uznałeś za referencyjny i podałeś ze płyta jest źle nagrana.

kupiłem płyty 2 jak zawsze robię,odsłuchałem na sprzecie innej klasy,nie uznaje za referencyjny bo na taki mnie nie stac ale 10x lepszej klasy niz linn ktory mialem,płyta gra dobrze.zmiana,po twoich wpisach,by przetestowac plytę, dotyczyła tylko zmiany wzmocnienia sygnału i glosnikow,źródło(gramofon i klasa wkladki u mnie i znajomych-wkładki rózniły sie producentem) bylo to samo.

pozdrawiam.

nie kwestionuje magnetofonu,wychowalem sie na duzych szpulach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenco z SME + DL 103 oraz pre ktore kiedys kosztowalo 11 tys marek (klasa A) jest niewystarczajace by stwierdzic czy plyta jest ok czy taka sobie porownujac do innych z kolekcji ???

 

Dla mnie nie graja pieniadze tylko dobrze zlozony system i to ja ustalam klase wkladek i sprzetu nie robia to za mnie recenzenci w gazetkach to juz mam dawno za soba a wlasne zdanie w tej zabawie to podstawa by nie dac sie zwariowac.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>robix, janek_dolas,

Czy taka sama płyta (U-2) może grać jednemu z kolegów dobrze a drugiemu źle? Może! Jeden kolega trafił egzemplarz z końca tłoczenia, wykonany takimi już "dogorywającymi" stemplami, a drugi z początku tłoczenia, i ten oto jest cacay. Po prostu dana wytwórnia płytowa (ściślej: tłocznia) zmniejszyła sobie koszty własne eksploatując komplet stempli do tłoczenia aż do granic jego wytrzymałości, a nawet je przekraczając. W ten sposób więcej zarobiła na wytłoczonej partii ale dopuściła jednocześnie do rozrzutu jakości. No i co z tego? To jest powiedziałbym normalne, standardowe "pogrywanie z klientem w kulki".

Vinyl to LOTERIA, nie ważne czy stare tłoczenie czy nowe. Nie należy się przejmować, po prostu losujemy dalej. Za następnym razem może być odwrotnie.

 

>>>robix,

"... a ze przy okazji Deck dodal troche ,,duszy,, do niej to swoja droga..."

 

To jak deck coś "dodaje od siebie" to Twoim zdaniem dobrze czy źle? Bo moim zdaniem źle, lepiej jak deck nie czaruje.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyl (w polskim nie ma słowa "vinyl") to loteria... Jakoś nie trafiłem na źle brzmiący stary oryginał Blue Note, ale widać za mało losów jeszcze pociągnąłem :)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul >>> Nie ma bata kazdy Deck cos dodaje a szczeg na systemie Doby ktory niestety w kazdym magnetofonie dziala nieco inaczej i ta redukcja szumu zabiera niestety troche wysokich tonow co za tym idzie informacji wiec na gorszych kasetach nagrywam bez dolby.

 

I stalo sie ta plyta jest tak podle wydana ze za kazdym jej uzyciem jej stan sie degraduje a wlasciwie jej opakowanie jest tak jasne i delikatne ze zostaja slady od palcow a okladka sie gniecie, wystarczy lekko zawadzic o cos i zostaje trwaly slad o wkladkach nawet nie chce mi sie gadac bo po paru wyciagnieciach plyta jest tak zakurzona ze bez dodatkowych foliowanych sie nie obedzie a ja z czystej uczciwosci odkupie ta plyte od dino z czego on jest bardzo zadowolony:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pozrądku

 

 

Słuchalismy (3 osoby) na 2 gramofonach i zamiennie na 3 pre pzrzez pare godzin.

Zestaw muzyki od a do n. (klasyka, rock, jazz).

Płyty : od wydań kolekcjonerskich po zakupy "giełdowe" z 10 PLN.

Tak jak pisałem nowe U2 zabrzmiało jak MP3 i mimo róznych konfiguracji nie chciało byc inaczej.

Moja (może trochę złośliwa) uwaga na temat gramofonu z USB dokładnie oddaje sposób realizacji tej płyty.

Co zabawniejsze w miare stosowania lepszych zabawek (dobre pre + DL103) zła jakosć (jak to zwykle bywa) była coraz bardziej odczuwalna.

Pamietajcie o jednej bardzo waznej sprawie.

Dobrze zrealizowane nagranie nawet na kiepskim sprzecie zabrzmi a poprawa jakości sprzetu da nam wiecej satysfakcji (informacji z przekazu).

Nie odnosi sie to do miłosnikow MP3 i bumboksów (im na pewno bedzie brakowac basu i cykania ale jest na to rada - urzadzenie pod nazwą Altus).

Realizując sporą ilośc koncertów spotkałem sie z ta samą prawidłowością.

Jak bębniarz "łoił" to ewentualnie pomagały kompresory a nawet bramki szumów ale muzyki z tego nie było.

Potem na tym samym zestawie i w tej samej sali grał kto inny i ... było pieknie.

Oczywiscie zawsze winny był akustyk lub sprzet (muzyk nigdy).

Gorzej jak sie posłuchało nagrania np tylko bebnów albo gitary.

Wtedy niezadko wychodził "H Iglesias z paybacku".

Dostęp do dobrze zrealizowanych nagran jest podstawą do oceny systemu i wtedy mozna "szukać miodu".

Natomiast "ustawianie" systemu do złych realizacji kończy się z reguły źle.

System robixa nie był "super wypasem" ale w miarę doboru kabli, pre i wkładek zaczęło to grać.

Do czasu, aż na talerzu wyladowało U2

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dino >>>> Mnie jak zona nie posmaruje maslem kanapek do pracy to natychmiast to wyczuje :)

 

Podobnie jest ze sprzetem bo taki Creek na kazda zmianie elementu toru reaguje podobnie ,,wyczuje jak swinia trufle,, slabe ogniwo i jak wiadomo szklem sie d...y nie podetrze wiec kolejne wymiany i dobor urzadzen zaowocowalo znaczna poprawa systemu analogowego na naszym spotkaniu a zadanie mielismy trudne z kilku powodow:

 

Za lekkie ramiona do DL 103 ,moje kabelki z ,,Techno topu,, (taki sklepik w moim miescie RTV) po 16 zl szt oraz moje plyty po 10 zyla kupowane dla zawartosci emocjonalnej jaka ze soba niosly (lata 80)

 

Suma sumarum po kilku wymianach doszlismy do takiego etapu w odtwarzaniu muzyki z vinylu ze smialo moglismy odkrecic kolejna butelke Whiskey ale moi goscie przyjechali samochodami wiec musialem dac rade sam wypic 0,7 zglos sie:) a vasa w koncu mogl posluchac swoich plyt .

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dino >>>> Mnie jak zona nie posmaruje maslem kanapek do pracy to natychmiast to wyczuje :)

 

robix - tym się chwali co najmniej 90% populacji a z tego 50%, które nie kupuje w wiadomym sklepie.

 

Podobnie jest ze sprzetem bo taki Creek na kazda zmianie elementu toru reaguje podobnie ,,wyczuje jak swinia trufle,, slabe ogniwo i jak wiadomo szklem sie d...y nie podetrze wiec kolejne wymiany i dobor urzadzen zaowocowalo znaczna poprawa systemu analogowego na naszym spotkaniu a zadanie mielismy trudne z kilku powodow:

 

"Za lekkie ramiona do DL 103"

 

- I tu Vasa pokazał co znaczy czytać i uczyć się (BTW za pomocą plasteliny Twojej Córki)

 

" moje kabelki z ,,Techno topu,, (taki sklepik w moim miescie RTV) po 16 zl szt"

 

- I tu niestety każdy kawałek drutu (nawet ze złomu zagra lepiej) - taka to chińska robota. Mój kabelek kosztował 12zł za 3 metry ale to był "ten" kabelek

 

"oraz moje plyty po 10 zyla kupowane dla zawartosci emocjonalnej jaka ze soba niosly (lata 80)"

 

- Oj nie mogę się doczekać jak posłuchacie u mnie płyty z lat 80-tych i to polskiej produkcji

 

 

Suma sumarum po kilku wymianach doszlismy do takiego etapu w odtwarzaniu muzyki z vinylu ze smialo moglismy odkrecic kolejna butelke Whiskey ale moi goscie przyjechali samochodami wiec musialem dac rade sam wypic 0,7 zglos sie:) a vasa w koncu mogl posluchac swoich plyt .

 

Jak sam wiesz słuchaliśmy bez "wzmacniaczy"

Potem ... to już "up to you"

 

Będziemy nadal pracować nad dźwiękiem i brzmieniem (zwłaszcza, że dla DL103 jest nowy projekt)

 

Widzimy się.... (a wrażenia przekażemy kolegom na forum)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do U2, to kto zawinił: Eno i Lanois? czy spece od marketingu którzy wymusili taki paskudny master tej płyty, że podobno sie jej nie da słuchać? (analoga nie słuchałem, CD się w sumie łapie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia kto zawinil natomiast teraz zastanawiam sie czy to realizacja jest tak kiepska czy U@ tak zagralo na tej plycie bo jest pare tak nieznosnych fragmentow na ze moja zona ktora uwielbia ww z ,, kinder Blono,, jak mawia na lidera z ktorym notabene by mnie zdradzila gdyby mogla (jest w jej typie -podobno meski:) kazala poprostu wylaczyc gramofon.

 

Teraz slucham na 3 konfiguracji analogowej tj Technics + DL 103 + pre Naim i reszta roru jaki mam....w dalszym ciagu mi sie nie podoba- mowa o U2 bo reszta plyt jakie mam calkiem calkiem jak na opluwanego Technicsa :) najwazniejsze ze dzwignal DLa :) a to wyzwanie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

hej,

 

moze, troche nie na temat;

 

''w wypadku na autostradzie pod Gorzowem Wlkp. ginie Lech Janerka.

Idzie do Raju. Przy Bramie (WEJSCIE) wita go usmiechniety Sw.Piotr: aaa, Pan Janerka!

Serdeczne dzien dobry! Zapraszamy, bardzo sie, ciesze, itd.

 

Jak kazdego nowego, Piotr wprowadza w temat: tu mieszka taki Riedel, a tu Picasso, dalej (fajna dupa) Janis Joplin, a po prawej Jim Morrison, Pan Hendrix, Mr Cobain, itp... w pewnym momencie Lech Janerka widzi - Bono! duka Lech: er, Panie Swiety Piotr, przeciez ten Bono, on jeszcze zyje?, pyta niepewnie, Sw Piotra. Ah! - na to Piotr - to B o g. On mysli, ze jest Bono.''

 

*

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.