Skocz do zawartości
IGNORED

Kto konkurencją dla Jamiroquai'a?


STREET

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję brzmień funkowych na poziomie Jamiroquai'a. Czy znacie i możecie polecić kogoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "tego w cholerę"...

Proponuję koniecznie zgłębić takie znakomitości jak:

Roy AYERS

The PARLIAMENT

Stevie WONDER

FUNKADELIC

George CLINTON

BROOKLYN FUNK ESSENTIALS

James BROWN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, kolega poszukuje "na tym samym poziomie"

 

>>> bananamoon

wymienieni przez Ciebie, musieliby się mocno "wyłożyć" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bananamoon, 5 Mar 2009, 12:34

 

>Jest "tego w cholerę"...

Tak wiem...jest tego w cholere, lecz większość to funk instrumentalny grany przez kilkuosobowe składy. Ten rodzaj muzyki jest mi bliski lecz szukam funk'u instrumentalnego z dużą ilością gitaty ("kaczka")i dodatkowo mixowanego z muzyką elektroniczną tak właśnie jak robi to Jay Kay.

 

>Proponuję koniecznie zgłębić takie znakomitości jak:

>Roy AYERS

>The PARLIAMENT

>Stevie WONDER

>FUNKADELIC

>George CLINTON

>BROOKLYN FUNK ESSENTIALS

>James BROWN

 

To co poleciles w wiekszosci znam. Szukam czegos bardziej wspolczesnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iro III, 5 Mar 2009, 13:47

>wymienieni przez Ciebie, musieliby się mocno "wyłożyć" ...

 

Sugerujesz ze wyzej wymienieni muzycy to Olimp funku i do Jamiroquaia musza sie znizac???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iro III, 5 Mar 2009, 14:12

 

>sugeruję moje zdanie - wyżej Browna i Clintona - trudno podskoczyć.

 

No i słusznie. Zdziwiłbym się jakbyś napisał inaczej!

 

Skoro znasz muzyków z tak wysokiego poziomu to może poleciłbyś coś współczesnego jako znawca korzeni??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz funku to sprawdź czy Ci wejdzie FFF (skrót od Fédération Française de Funk).

Nieco ostrzej od J-K (wg mnie to bardziej pop niż funk) ale są znakomici.

Funkowy "groove" na najwyższym poziomie, dęciaki, chóry ...

 

A IMHO ze zbliżonych, ale nie takich "mientkich" jak Jamiro to jeszcze Stereo MC's, EMF, Jesus Jones - to bardziej rockowo niż funkowo, ale nadal podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast jeżeli bardziej rockowo to już Fishbone z wcześniejszych płyt....jest funkowo i mocno zakręcone lecz z Jamiroquai niewiele ma to wspólnego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubedes

FFF znam przy okazji funkowych poszukiwań na amazonie i youtube. Grają poprawnie lecz nie pod moja stope.

 

wladz

Maceo Parker ma taki progres że boje się czasem, że przebiję się do sąsiadów jak go słucham i walę stopą w podłogę!!!

Soulive jest tez do przyjęcia lecz nie mają tego pierwiastka elektroniki w brzmieniu i dlatego nie mogę ich porównac do JK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chick, 5 Mar 2009, 21:05

 

>Jak dla mnie do pierwszych 2 płyt Jamiro, jeszcze nikt się nie zbliżył z nowszych wykonawców.

 

ja powiem więcej....dla mnie do żadnej z płyt JK nikt się nie zblizył i nie spróbował skopiować stylistycznie dlatego powstał ten temat, i myślę że może wreszcie padnie tutaj jakies konkurencyjne nazwisko, bądź naza bandu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STREET, 6 Mar 2009, 11:25

>ja powiem więcej....dla mnie do żadnej z płyt JK nikt się nie zblizył i nie spróbował skopiować

>stylistycznie dlatego powstał ten temat, i myślę że może wreszcie padnie tutaj jakies konkurencyjne

>nazwisko, bądź naza bandu.

 

Nikt nie kopiował, nikt się nie zbliżył?

Nie musiał, ponieważ akurat było wspak - to JAMIROQUAI skopiowali muzykę jaką zagrał w latach siedemdziesiątych Stevie WONDER - z tym, że w bezpośrednim porównaniu wypadają tak sobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze sporo tu nieporozumien. Wpisy sa o funkowaniu a nie tu chyba lezy problem.

 

Jamiroquai to jest zespol/facet, ktoremu udalo sie stworzyc cos specjalnego, rozpoznawalnego i fajnego zarazem. Oczywiscie sa tam motywy i zapozyczenia, glownie funkowe ale takze jest to bardzo relaksacyjna muzyka taneczna. Wiem, wiem, jest sporo dynamiki, rytmu itd. ale tak naprawde to czysty relaks. Jest takze jazzowe zakrecanie w dluzszych utworkach ale znowu - to jest zabawa na bazei wlasnego brzmiania.

 

Jamiroquai nie ma wiele wspolnego z prawdziwym funkiem. Tak jak Simple Red nie ma wiele wspolnego z prawdziwym soulem czy reggae (niektore kawalki) no do to jest stylizacja a nie glowny nurt.

 

Nie znam niczego podobnego wprost do Jamiroquai ale wiem takze, ze prawdziwy funk to zupelnie inna bajka.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, 6 Mar 2009, 13:15

Widze że zrozumiałeś sens założonego przeze mnie wątku. Ja nie grzebię i nie szukam w jego inspiracjach, w korzeniach funku bo to akuratnie już przerobiłem po drorze.

JK to indywidualizm muzyczny , któego próżno szukać wśród innych nawet współczesnych postfunkowych artystach, co nie znaczy że takowi nie istnieją. Watek ten powstał aby znaleźć JK'owi godnych nasladowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy Lp JAMIROQUAI "Rock Dust Light Star" doczekał się już japonskiego tłoczenia czy też Mercury Records to aktualnie jedyna wersja vinylowa. Pytam dlatego że nic nie moge wygooglować a na razie wstrzymuje sie od zakupu tej wersji z Mercury Records bo chciałbym japonczyka. widziałem że są japońskie wydania CD OBI ale na vinyl jeszcze nie trafiłem. Wiecie cos na ten temat może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Incognito

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka płyta:

 

Jamiroquai - „Late Night Tales - Jamiroquai” - może w śród wykonawców z tego albumu znajdziesz kogoś interesującego...

 

 

Znani wykonawcy, producenci i didżeje sięgają do swoich muzycznych korzeni – taka jest myśl przewodnia płyt serii "Late Night Tales". Za pierwszą z nich odpowiedzialny jest Jamiroquai, który prezentuje swoje ulubione nagrania i główne źródła muzycznych inspiracji. Artysta sięga do korzeni muzyki lat 70.: funku, disco, soulu i muzyki filmowej. Na płycie znajdziemy m.in. nagrania Dextera Wansela, Pointer Sisters, Sister Sledge, Marvina Gaye'a, Lalo Schifrina. Album ukaże się w limitowanej edycji, ze specjalnie zaprojektowaną okładką. W najbliższym czasie na rynek trafią równiż kompilacje autorstwa Groove Armady, Zero7, Howiego B oraz duetu Rae & Christian.

 

Spis utworów:

 

1. Pointer Sisters - Happiness

2. Commodores - Girl I Think The World About You

3. Rufus & Chaka Khan - Once You Get Started

4. Johnny Hammond - Fantasy

5. Ramsey Lewis - Whisper Zone

6. Leon Ware - What's Your Name

7. Ashford & Simpson - Stay Free

8. Kleeer - Tonight's The Night

9. Dexter Wansel - I'll Never Forget

10. Sister Sledge - Pretty Baby

11. Jose Feliciano - California Dreaming

12. Skyy - Here's To You

13. Dexter Wansel - Life On Mars

14. The Real Thing - Rainin' Through My Sunshine

15. Lalo Schifrin - Theme From Enter The Dragon

16. Marvin Gaye - Here, My Dear

17. Patrice Rushen - Music Of The Earth

18. The White City" - Spoken word story by Patrick Neate and read by Brain Blessed

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.