Skocz do zawartości
IGNORED

Uniwersalne monitory studyjne hi-end


escaper

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, kupiłbym 2 pary ADAMów ale mnie na to niestać, pomyślałem troche i wydało mi sie możliwe stworzenie konstrukcji mogącej pełnic role odsłuchów bliskiego jak i dalekiego pola, do tego w lepszej cenie niż markowe sprzęty. Pomysł mam taki:

 

Góra: wstęga typu Raal 140-15D, odcięta w okolicach 1.6 - 3.5kHz.

Srodek: Bandor, Jordan lub Accuton, coś z twardą membraną ok. 50-80mm i masa drgającej do 1.5g, odcięte ok. 200-400Hz

Dół: no właśnie niewiem :) na razie najmniej mi zależy na tym paśmie, troche mi szkoda wydawać dużo kasy na jakieś Etony czy Excele, zastanawiam sie czy nie lepiej by było podzielić to na 2 przetworniki typu

1. 4-5", fs ok. 70Hz, mms ok. 4g, coś na kształt Tang Banda 1320

1. 12-15", fs ok. 20Hz, po prostu jakieś monstrum grające do ok. 80-150Hz, może np. estradówka ze zmiękczonym zawieszeniem/dociążoną membraną?

 

Chciałbym zapytać co myslicie o takiej koncepcji, poprosić Was o podzielenie sie wszelkimi uwagami, radami i pomysłami, na prawde mi to potrzebne. Forse w zasadzie już mam, chciałbym wydać coś w okkolicach 5-6 tys nie licząc obudowy. Przedewszystkim nurtują mnie teraz pytania: Co myslicie o tej wstędze Raal, warto ją brać? Gdzie możnaby ją kupic w dobrej cenie? Może jest coś tańszego z tak nieskazitelnym wodospadem? Który twardomembranowiec na środek? Dzielić bas czy kupić jakaś porządna 7-10"? Czas troche mnie goni, jeśli pomoglibyście mi w wyborze to po prostu zacząłbym już kompletować co trzeba.

 

Bede wdzięczny za kazdy wpis. Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.