Skocz do zawartości
IGNORED

wysokowydajne podstawkowce ?


mirhon

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wysokowydajnych >=90db, które dobrze zagrają z Trends Audio TA-10.1.

Ze względu na użyty wzmacniacz kolumna musi mieć dobrą efektywność.

Dodatkowo ze względu na ogranicznia lokalowe, prawy głośnik będzie przykrywany na wysokości ok 50cm od ziemi rogówką, zatem potrzebuję kolum, które będą "promieniować" ponad te 50cm.

Pokój dość duży bo ok 30m2, ale nie słucham głośno i bedę siedział w odległości ok 3 do 3,5 m od środka między kolumnami.

Kwota którą chcę przeznaczyć na kolumny to tak do max 2,5 tys zł (nie licząc podstawek) (mogą być używki).

Za źródło będzie mi robił squeezebox z beresfordem 7520 (lub 7510 6/4 mod21)

Oczekuję dźwięku z dokładną (ale nie męczącą tj. kliniczną) górą, lekim ciepłem w środku i raczej punktowym precyzyjnym basem - nie musi schodzić bardzo nisko byle nie byłby rozlazły i głuchy.

Słucham głównie rocka progresywnego Pink Floyd, Marillion itp klimaty. Lubię Nicka Cave, jakiś jazz w stylu Diana Krall, słucham też klasyki.

Myślałem o Klipsch, które ponoć (czytałem kilka recenzji) bardzo dobrze zgrywają się z TA-10.

Rozważełem Klipsch RB-51.

Macie jakieś inne typy warte przesłuchanie spełniające w/w warunki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój t-amp wysterował bez problemu głośniki Avanc`a,Tannoye M-2,M-4 więc to nie musi być jakaś wyczynowa skuteczność,a poprostu sensowne głośniki.Fajne jest zestawienie t-ampa z wyższymi seriami Monitor Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli `forumowicz nautilus` nie sprzedał Avance Signature-to możesz je brać(gram na tych głośnikach,więc to sprawdzone połączenie,to są bardzo fajne głośniki,o tyle uniwersalne że uciągnie je lampiak-żeby zagrało potrzebne będzie podwójne okablowanie npAudioquest)Ostatnio chciał za nie ok.2kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.