Skocz do zawartości
IGNORED

Typowa prośba w nietypowej sytuacji


tomdoe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, nazywam się Tomasz i jest to mój pierwszy post na tym forum, przez tydzień zdążyłem zaznajomić się z wątkami jako, że temat doboru głośników do amplitunera jest często przerabiany to nie sposób skorzystać z pomocy już proponowanych komuś głośników, ponieważ każdy ma specyficzne warunki i wymagania co do sprzętu.

 

Moja prośba jest typowa lecz w nietypowej sytuacji, gdyż potrzebuje pomocy przy skompletowaniu zestawu głośników ale wybór mam dość mocno zawężony żeby nie powiedzieć ograniczony do jednego miejsca, w którym zamierzam je nabyć.

 

Już wszystko wyjaśniam, jako ze mieszkam w UK a dokładniej w okolicach Glasgow jedynym znanym mi fizycznie sklepem z hi fi jest Richer Sounds

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do którego mogę pojechać i namacalnie sprawdzić oraz obejrzeć sprzęt. Oznacza to, że większość głośników, które widać w ofercie online można zobaczyć na żywo lecz niestety już nie można ich przetestować, ponieważ sklepik jest naprawdę mały i nie wszystko stoi na wystawie, za to obsługa bardzo miła i gwarantują, że jeśli kupisz i po przesłuchaniu w domu coś ci nie pasuje to można śmiało zwrócić lub wymienić na inny.

 

Teraz pytanie do wszystkich, którzy chcieliby mi pomóc a mianowicie trzymając się tylko i wyłącznie oferty tego sklepu, który opisywałem wyżej jakie głośniki kolumny lub może zestaw zagra poprawnie z moim budżetowym kinem jakim jest Yamaha RX-V363 i DVD S661B tylko proszę o powstrzymanie się z komentarzami odnośnie zestawu AV, taki mam i raczej go nie zmienię, nie jestem audiofilem więc do zastosowań domowych powinien mi wystarczyć.

 

Trochę podpowiedzi.

 

Pokój 16m2 (5,2m x 3,2m, wys na 2,5m)

Zastosowanie filmy 70% muzyka 30%, bez suba się nie obejdzie.

Budżet około 700 do max 800 funtów za komplet.

 

W sumie to nie wiem co by było lepszym rozwiązaniem czy zestaw 5.1 fabryczny

czy kompletowanie z osobna poszczególne kolumny.

 

Jeśli pominąłem jakieś ważne szczegóły to proszę o info a na pewno uzupełnię dane.

 

Na koniec tak tylko zapytam z ciekawości, jak zabrzmią Infinity Beta 40 oraz Beta SW12 w połączeniu z moim KD oraz czy nie lepszy byłby zestaw KEF KHT2005.3 bądź KHT3005.3 ale ten to już około 900 funta stoi.

 

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak taki miły sklep to zawieś tam swój amplituner i przetestuj.

Za 4tys.zł kino domowe 5.1 do tak słabego amplitunera???? Dla mnie coś tu jest nie tak. Za taką kwotę i do tak małego pomieszczenia kupisz dobry sprzęt wraz z lepszym amplitunerem.

I uważaj na ciapatych jak bedziesz wnosił sprzet. Lepiej ubezpiecz mieszkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta nie jest jakas zachwycajaca. ja w pokoju 5x5m do kina domowego uzywam kef'a kht 2005.2 z wiekszym subem i sobie bardzo chwale - przesiadka z kompletu wharfedale 9.3 - daja rade w tym pomieszczeniu. Do stereo nie uzywam, wiec sie nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na testowanie w sklepie już pisałem wcześniej, tym bardziej, ze amplituner kupiłem właśnie tam i nawet nie chcieli słyszeć o podłączaniu do niego kolumn po prostu za mało tam ludzi pracuje a za dużo klientów odwiedza ten sklep także jedyne co, to kupić i sprawdzić w domu.

 

Nie rozumiem twojego komentarza, to znaczy co? ten ampli jest aż tak słaby że muzyka poleci jak z jamnika z czasów PRL? Zresztą zawsze można kiedyś sprzedać i kupić coś lepszego a głośniki chciałbym mieć już porządne, dlatego taka cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy wpis tyczy się pierwszej wypowiedzi.

 

"Blaszka" a jakiego suba byś proponował do tych Kef'ów?

 

Czy słuchał ktoś tych kolumn Infinity beta 40 plus sub SW12, pytam bo mam możliwość mieć ten zestaw za 500 funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.