Skocz do zawartości
IGNORED

Egipt, Sumer, Grecja: starożytnie na CD


kezlok

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka dla lubiących dźwięki w klimatach rodem z `W oparach absurdu`;). Jestem wstrząśnięty, ale nie zmieszany. Do tego musiało dojść i labele wypuszczały i wydają nagrania muzyki sprzed tysiącleci.

Cytry, flety, bębny, piszczałki, syringi, kotły, grzechotki oraz multum instrumentów których nazw nie podejmuję się zdekodować. I wokale do tego w skali od pomrukiwania do melodyjnej deklamacji wraz z fragmentami, które ucho profana odebrało jako zawodzenie muezzina. Śpiew występuje.

Ogólnie: jest ciekawie, frapująco, przesłuchałem bez większych mąk, chociaż przy kolejnej porcji pomrukiwania i pobrzękiwania czułem,,że w powietrzu unosi się za dużo patosu. Klimat tamtych czasów, znany z literatury i filmów (Faraon:D)moim zdaniem oddany. Znać,że rekonstruktorzy poślęczeli w archiwach i mieli nad czym medytować. Kiedyś wrócę do tych płyt. A ta płytka zagości w odtwarzaczu - "Musique de la Grece Antique" (Paniagua) na płycie francuskiej Harmonii Mundi (zaczynająca się odgłosem dzbęknięcia talerzem o posadzkę :); prócz tego "Music of the Ancient Sumerians, Egyptians and Greeks" nagrana przez Ensemble De Organographia (Pandourians), "Ancient Egypt: Music of the Age of the Pyramids" (Arroyo) nakładem Natural Acoustic, "Melpomen: Ancient Greek Music" (Ensemble Melpomen, Arianna Savall) równiez sumptem francuskiej HM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16534-100001380 1236376786_thumb.jpg

post-16534-100001381 1236376786_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ta okładka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mocno się zastanawiałem, jak brzmiała muzyka w starożytności - przecież np. teatr grecki odpowiadał raczej naszej dzisiejszej operze, a nie teatrowi sensu stricto. Wydaje mi się, że jakiekolwiek próby odtworzenia muzyki starożytnej skazane są na niepowodzenie - zawsze będzie to tylko wyobrażenie tego, kto tę muzykę obecnie skomponował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....ideę rekonstruowania popieram, zawszeć to coś ciekawego do rzucenia nań uchem. Z listy `różności` można daną rzecz odhaczyć. Wiadomo, że nawet istniejące resztki zapisów na tabliczkach będa `skażone` interpretacja wykonywującego utwór - tego uniknąc się nie da - ale powstaje jakas alternatywa dla Haendla I Haydna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.