Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników ACOUSTIC ENERGY


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi założyć pierwszy wątek na temat tej świetnej marki w świecie audio.

Aż dziwne, że nikt tego nie zrobił wcześniej, ale to nic, więc zaczynamy :)

 

Wrzucajcie tutaj wszelkie ciekawe fotki waszego AE, informacje na temat waszych konfiguracji

tj. sprzętu oraz okablowania jakie waszym zdaniem tworzy idealną "synergię".

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No no miło, że powstał wątek odnośnie tego producenta. Sam mam AE 100i w 10m2 podłączone do Onkyo A-9711 z Yamaha cdx-396. Jak jest? Moim zdaniem jest bardzo dobrze. Do odstrzału idzie cd bo słychać, że jest zdecydowanie za cienki i w dodatku zajechany.

Niestety mam dużo gratów i kolumienki stoją na ok. metrze wysokości na szafkach co jest beznadziejnym rozwiązaniem w ich przypadku, ale w przyszłosci będą solidne standy. O reszcie pasma nie bede sie rozpisywał bo wiadomo jakie jest ale powiem coś odnośnie basu.

Jest pełno opinii, że setki mają go zdecydowanie za mało albo w ogóle i faktycznie może coś w tym jest ale nie do końca. Faktycznie w niektórych nagraniach gdzie schodzi naprawdę nisko to po prostu one go nie odtwarzają. Nie ma ściemy, po prostu go nie ma. Ale reszta przypadków (u mnie ok. 98%) jest rewelacja. Szybki, trzymany za morde z wykopem:). Pewnie główna zasługa to wzmacniacz i kubatura pokoju ale piszę jak jest.

Ogólnie świetne kolumienki z wielkimi jak za tą cenę możliwościami. W dodatku bardzo dobrze wykonane, czego o dziwo nie widać na zdjęciach.Tylko, że są wybredne co do jakości nagrań i potrzebują dużo prądu.

Jak się przeniosę do większego pokoju i to od razu szukam AE 120. Nawet jak bede miał no coś droższego to jak się trafią 120 w dobrym stanie - biorę od razu.

 

Jak się ogarnę to wkleje fotki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja będę trzeci.

Od ponad miesiąca słucham AE Aegis Evo 3, które zakupiłem używane. Gdzieś na forum zamieściłem opis moich wrażeń co do tych kolumn (w porównaniu z Castle Avon). Uważam, że to b. uniwersalne kolumny, z b. dobrym basem. Osobiście b. podobają mi się gitary na nich odtwarzane: potrafią być b. drapieżne, dramatyczne, zawsze dyniamiczne. Do rocka i akustyki b. dobry wybór.

 

Pozdrawiam

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

No to ja, jako kolejny zadowolony.

 

AE Ealite 3.

 

Słucham głównie jazzu i smoothjazzu. Całe pasmo mi sie bardzo podoba. Niesamowity bas. Przy kontrabasie czy gitarze basowej firany latają :) (trzy BR z tyłu).

No i przepięknie wykonane w fornirze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Chętnie zapiszę się do klubu. Posiadam AE Aegis Model One od 1996 roku ... kopę lat a grają dalej ładnie. Co prawda teraz w kinie domowym ale przez długie lata w systemie stereo. Szkoda ,że AE nie ma już tak udanych kolumn jak kiedyś ...

pozdrawiam

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu. Wczoraj stałem się posiadaczem AE Evo One z 2005 roku. Pierwsze wrazenia - jak najbardziej pozytywne. Grają z dzielonym Rotelem (RB-971 + RC 970 BX). Jednym slowem - akustyczna energia :) Takie małe a basem łoją jak podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Sam posiadam kolumny AE evo 1 i jestem z nich bardzo zadowolony zwłaszcza po modyfikacji zwrotnicy jakiej ostatnio dokonałem oraz eliminacji wsuwek grrr. Nominalnie te kolumny moim zdaniem grały "lepiej" niż np usher s-520. Grają teraz żywym pełnym emocji dźwiękiem z fajną przestrzenią, wycofaną średnicą i co najważniejsze przy dłuższym odsłuchu nie męczą! Na codzień używam sprzętu JVC A-X55 (ewentualnie GC) i CD 301. Łączeniówki mam niestety... klotz GY 107, który dość mocno upraszcza dźwięk w zakresie średnicy i podbija delikatnie skraje pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Zapisuje sie do klubu z Acoustic Energy Aegis Neo 3.

 

Szukalem jakiegos muzykalnego glosnika do Yamahy 2000 i znalazlem. Pod wzgledem barwy Yamaha i AE zgrywaja sie idealnie.

 

Moze dla niektorych nie beda mialy tego blichtru, blasku czy tez rozmachu w kreowaniu sceny co inne kolumny ale maja dynamike i muzykalnosc, ktora doceni sie po wielu godzinach odsluchu. Naprawde kawal dobrej kolumny.

 

Szukalem czegos z wyzszej polki do Yamahy ale jako ze kryzys panuje musialem ograniczyc wydatki. I teraz powiem wam, ze dobrze sie stalo. Wydalem mniej, a biorac pod uwage moje warunki akustyczne drozsze kolumny bylby przerostem formy nad trescia. A tez AE graja naprawde dobrze i nie czuje potrzeby upgradu - mysle ze przez dlugi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graja bardzo kulturalnie, bez wyostrzen, lagodna gora, ale tez silnym i motorycznym basem. Przy czym sa bardziej zrownowazone od takich MA RS 6 na przyklad. Generalnie powiedzialbym, ze srednica niesie sporo szczegolow, jest neutralna, ale polana jest gestym sosem w postaci solidnego fundamentu basowego oraz lagodnej gory, w sumie wiec przekaz wychodzi bardzo muzykalny.

 

Dla niektorych minusem pewnie bedzie to, ze scena jak i przestrzen slabsza - wynika to pewnie z lekkiego wycofania gory, ale w tym przedziale cenowym jest albo albo. Albo bedzie super przestrzen ale slabsze nasycenie srednicy i slabszy bas/dynamika, albo odwrotnie.

 

Poniewaz ja szukalem towarzystwa do Yamahy (A-S2000/1000) i mniej zalezalo mi na scenie a bardziej na barwie, to jesttem bardzo zadowolony. W sumie przekaz teraz mam bardzo ale to bardzo muzykalny.

 

Zreszta Neo 3 mialem kiedys z NADem i bylem rownie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

+1 :)

Acoustic Energy Aelite Sub..

co prawda nie mam seta AE, ale sub gra z niezgorszymi Jamo E7, pod kontrolą Onkyo 805.. :>

jak dla mnie wrażenia całkiem pozytywne i chyba w końcu osiągnąłem pułap, który mnie satysfakcjonuje..

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się dopiszę :)

Posiadam Evo 3, z których (mimo kiepskiej reszty toru) jestem bardzo zadowolony :)Planuję zmienić wzmacniacz, ale jeszcze nie wiem na jaki, bo ciężko w moich okolicach o odsłuchy. Może koledzy coś podpowiedzą? Myślałem np. o jakimś ES'ie Sonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie znam NADa zupełnie, jednak myślę, że Evo 3 powinny się sprawdzić dla Ciebie:

- grają one dynamicznym, żywym dźwiękiem, bezpośrednio i z pazurem, co przy niektórych utworach smoothjazz napewno docenisz, a już na pewno przy koncertach live rockowych

- blachy grają fajnie - nie wiem jak inaczej to opisać. Czysto na pewno i na wysokim poziomie. Ja osłuchany wielce nie jestem, ale nic mnie nie raziło w reprodukcji blach. Ogólnie te kolumny trzymają równy poziom i wydaje mi się, że są nieźle zrównoważone.

- co do wyeksponowanych wokali, to tutaj może być trudniej - o ile dobrze pamiętam to wyeksponowane one nie były jakoś specjalnie. Po prostu grało to równo: wokale brzmiały naturalnie, ale już nie tak wciągająco jak w tradycyjnej brytyjskiej szkole (vide np. Castle z którymi Evo 3 porównywałem). NIemniej naprawdę nie Evo 3 nie grały tu źle - to po prostu Castle są wybitne.

 

Ogólnie Evo to dla mnie b. uniwersalne kolumny i mnie dostarczały wiele emocji, rockowego, energetycznego odbioru.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

zobaczyłem taką ładną parkę

http://www.allegro.pl/item825486054_acoustic_energy_aelite_2_czarne_lepsze_od_evo_one.html

One rzeczywiście tak nisko schodzą? Coś nie chce mi się wierzyć...

Ah, no i jak byście je ocenili w przetwarzaniu szybkiej, energicznej muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam wszystkich posiadaczy AE.osobiście posiadam AE EVO 3 pod ampli Y RX 797 i jest dobrze.jest super! bałem się trochę przy zakupie ponieważ kupowałem chyba ostatni nowy komplet jaki osiągalny był w sprzedaży w kraju.stały gdzieś w kartonach zakurzone i zapomniane.dzwonię do sklepu:

-dzień dobry,szukam AE EVO 3 czarne najlepiej,macie może?

-aaa tak mamy,wiszą nam jeszcze jedne ale jabłoń

- hmm jabłoń powiada Pan,założę się że jabłoń zagra tak samo jak węgiel,dobrze biorę

i tak mniej więcej wyglądał początek przygody z AE.już się wygrzały i powiem że nie jestem zawiedziony.na początku jakby nutki kleiły się do kolumensów ale po 3-4 tyg. zmieniłem typ podłączenia na bi-amp i uszom mym "ukazała się scena" jestem pod wrażeniem,dodam że po sąsiedzku mam dentystkę(dobra koleżanka)i któregoś razu kiedy to sprawdzałem "deczko" możliwości AE,dowiedziałem się że narzędzia dentystyczne zabuczały na tacce.bass normalnie unosi mi sofę w pokoju.

proszę wybaczyć brak profesjonalnych uwag co do AE,to po prostu zadanie zwykłego miłośnika dobrej muzyki(JOE SATRIANI,STEVE VAI,CHEMICAL BROTHERS,JMJ,U2,MINISTRY i wielu wielu innych....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

witam

 

wkleiłem taki watek w stereo, ale bez odpowiedzi, może tutaj sie czegoś dowiem...

 

Noszę się z zamiarem kupienia używanego wzmacniacza ktory grałby z Acoustic Energy AE105, to takie starsze kolumienki podlogwe. Na razie kolumny graja ze wzmacniaczem KD Yamaha DSP-AX620, i nie powiem zebym byl zadowolony z tego polączenia. Wydaje mi się, ze jest za duzo basu, wokale jakies wycofane i z górą tez nie jest najlepiej. Pomieszczenie ok 15m2, słucham różnej muzyki- klasyki, jazzu, chillout, metalu...

 

Prośba do forumowiczów, którzy mieli kontakt z owymi kolumnami, o podzielenie się spostrzeżeniami na ich temat, czyli z czym najlepiej zagrają, jak najlepiej ustawic w niezbyt duzym w sumie pokoju, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja natomiast połączyłem AE aegis evo 3 i 1 z Marantzem. Jestem bardzo zadowolony głównie z głośników choć i zasilanie mi odpowiada. Jesli ktoś chce podpytać jak gra proszę pisać. Wcześniej grałem sporo na Kenwoodzie i Denonie w połączeniu z głośnikami Mission 752. Denon jeszcze ciągnął, ale już Kenwood grał tylko dołem. Co do kabli jadę na wysokim Prolinku. Czasami kumpel podrzuca mi jakieś wynalazki za tysiaka lub więcej. Może faktycznie jest różnica, ale czy aż taka? On z kolei połączył Cambridge z Dali - zabrzmiały lepiej po wymianie kabli wewnątrz głośnika. Pozdrawiam użytkowników AE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, wszystkich. Posiadam AE Aegis Evo 3, grają ze wzmacniaczem Arcam Alpha 7, cd Harmana HD750 i adapter Technics sld2. Mam pytanie odnośnie wymiany wzmacniacza. Słucham tak mniej więcej: 40% rock, hard rock, metal, 30% jazz, 30% muzyka klasyczna. Na Arcamie jazz i muzyka klasyczna wypada bardzo dobrze. Jednak metal, czy ostrzejszy rock o ile płyta nie jest jakoś super zrealizowana to porażka. Szeleszcząca góra, brak mięsa na średnicy. Na co zmienić tego Arcama? Dużo ludzi poleca NADa. Czy taki NAD c352 byłby oki? A może jakiś harman? Tylko jak te wzmacniacze wypadną w klasyce?

Edytowane przez szmojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Także jestem posiadaczem kolumienek marki Acoustic Energy model to Aegis Evo One. Podpięte są do Rotel'a Ra-931mkII kabelkami ProCab LS25 i naprawdę dają czadu jak na takie małe skrzynki bass jest zadziwiający. Kolumienki radzą sobie w każdym rodzaju muzyki, przynajmniej jak dotąd ale uważam, że są uniwersalne. Słucham głównie alternatywnego rock'a czasami jak mam ochotę na chwilę odskoczni to zapuszczę sobie Ryśka Riedla, Vay'e Con Dios lub też Dj Tiesto a w deszczowe wieczory lubię zapuścić sobię jakąś ścieżkę dźwiekową z filmu np: Gladiator, Avatar, The Last Samurai itd...

 

Reasumując jestem bardzo zadowolony ze swojego zestawu stereo i myślę, że w takim zestawieniu pogra jeszcze u mnie długi czas ostatnio zastanawiałem się nad wymianą Evo One na Aelite 2 tylko mam dylemat czy jest sens...

 

Pozdrawiam posiadaczy AE!

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.