Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników ACOUSTIC ENERGY


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżę temat bo acoustic energy aegis evo 3 grają u mnie teraz pod musical fidelity e10, i mam wrażenie że jest za jasno, i za mało basu.

co prawda szczegółowość i przestrzeń jest baaardzo dobra ale odczuwam duży niedosyt "wypełnienia" i basu.

pomieszczenie około 25m,

czy moglibyście poradzić jakiś wzmacniacz który będzie miał takie zalety jak MF e10 ale lepsze "wypełnienie" i bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Wprawdzie już nie mam, ale miałem Aelite 3 i muszę przyznać, że bardzo dobre kolumny. Bardzo uniwersalne, z dobrym basem.

Potrzebują jednak wydajnego prądowo wmaka. Nie każdy jest je w stanie napędzić. Miałem je podłączone pod amlpli Onkyo 703e i powiem, że nie było za specjalnie... Ale jak podpiąłem je do Exposure 3010S to wtedy pokazały na co je stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dopisuje się do klubu z Kolumnami Acoustic energy neo 4 v2.Kolumny grają z elektronika Roksan Caspian MkI wzmak i cd Arcam diva 73T.Kolumny Neo 4 v2 zastapily Mission M34 i.Pierwsze wrażenia sa pozytywne.Neo 4 maja świetne wysokie,dobra srednice.Podobno to taka sama wysokotonowka co w radiance.Bas niezły,choc wydaję się ,że ma problemy z kontrolą.Może jak neo 4 sie wygrzeją będzie lepiej.Na razie ten bas jest mocniejszy i niższy niz w misiion m 34 i,ale potrafi wybrzmiewac dłużej.Neo 4 zareklamowano mi ,że gra lepiej niz seria aelite,choc neo kosztowały mnie około 2,5 tyś,zastawiam się czy może należalo wziąć aelite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zastanawiam się nad kupnem Aegis Evo 3. Pomieszczenie 15m2. Wzmacniacz mam CambridgeAudio A5 i Denon 1315R. Obecnie używam Mission 702e i Eltax Symphony 8.2.

Mam możliwość kupna Aegis Evo 3 za 1300 PLN, stan idealny. Warto za taką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zastanawiam się nad kupnem Aegis Evo 3. Pomieszczenie 15m2. Wzmacniacz mam CambridgeAudio A5 i Denon 1315R. Obecnie używam Mission 702e i Eltax Symphony 8.2.

Mam możliwość kupna Aegis Evo 3 za 1300 PLN, stan idealny. Warto za taką cenę?

 

Uważam, że za taką kasę to dużo. Zobacz jakie ceny są na ebay.co.uk. Ja dla rodziców kupiłem te kolumny za 100 funtów.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wprawdzie już nie mam, ale miałem Aelite 3 i muszę przyznać, że bardzo dobre kolumny. Bardzo uniwersalne, z dobrym basem.

Potrzebują jednak wydajnego prądowo wmaka. Nie każdy jest je w stanie napędzić. Miałem je podłączone pod amlpli Onkyo 703e i powiem, że nie było za specjalnie... Ale jak podpiąłem je do Exposure 3010S to wtedy pokazały na co je stać.

Z tą wydajnościa to różnie :) Miałem CA Azur 840A v2, 120W na kanał. Teraz mam Audiolaba 8000S, 60W na kanał. I mały audiolab wywija tymi kolumnami nie gorzej niż Azur. Oczywiście mowa o Aelite 3. Moim zdaniem to świetne kolumny, do tego bogato i ładnie zrobione.

Edytowane przez Energo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wydajnościa to różnie :) Miałem CA Azur 840A v2, 120W na kanał. Teraz mam Audiolaba 8000S, 60W na kanał. I mały audiolab wywija tymi kolumnami nie gorzej niż Azur. Oczywiście mowa o Aelite 3. Moim zdaniem to świetne kolumny, do tego bogato i ładnie zrobione.

 

Wydajność prądowa ma się nijak do "papierowych" mocy na kanał. To ile prądu dostaną kolumny zależy od wielkości trafa jaki siedzi w piecyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam do sprzedania Neo 3 w bardzo dobrym stanie. Jest to następca Evo Three. Jakby ktoś był zainteresowany to szczegóły tutaj -> http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-neo-3-three-nastepca-evo-i2315545779.html

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam do sprzedania Neo 3 w bardzo dobrym stanie. Jest to następca Evo Three. Jakby ktoś był zainteresowany to szczegóły tutaj -> http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-neo-3-three-nastepca-evo-i2315545779.html

 

Nowa edycja w trochę niższej cenie :-) -> http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-neo-3-nastepca-evo-pol-ceny-i2357682912.html

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie tez od pewnego czasu stałem sie posiadaczem AE 120.

Obecny tor to : ae 120 , wpięte do końcówki Taralabsami helix 8, IC IXOS 104, Końcówka NAD 3020, Pre Yaqin ms-22b, Thorens TD316 po sporej ilości modyfikacji.

Rzeczone paczki w tym torze sprawdziły sie bardzo dobrze! Grają piękną przejrzystą górą i miłym nie krzykliwym środkiem, ilość basu jak dla mnie jest idealna- biorąc pod uwagę muzykę jazz-bluesową.

 

Mam pytanie o modyfikacje tych kolumn - czy ktos z Was czegos takiego próbował? przymierzam sie do wymiany okablowania..Kolum nie rozkręcałem ale myśle że wymiana kabli na nowe miedziane powinno nadać troche swierzości..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie trafiły mi się do kupienia Harbethy 30 domestic. Więc, chce sprzedać swoje genialne AE Radiance TWO z wymienionymi wtykami z podwójnych na pojedyncze WBT-0763 classic Midline o wartości 350 PLN!

 

Jest jakiś chętny? Proszę do mnie na PRV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Melduje się jako kolejny miłośnik Acoustic Energy

 

u mnie stoi od niedawna AE i100 grający w parze z Rotelem ra-04 i Marantzem CD6000

 

powiem tak...wymiata nawet w dużym pokoju, basiku może i brakuje ale podpiąlem do subwoofera gigaworksa creativa i lata

 

a ma ktoś z Was Subwoofer ACOUSTIC ENERGY AEGIS neo 200 ??

 

czy warto i za ile to kupić?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

no i jak? forum umarło czy jak? ;-)

 

panowie, nie udało mi się kupić tego suba bo sprzedający po przelaniu przeze mnie pieniędzy stwierdził ze sub jest zepsuty i nie wyśle mi go

 

szukam jakiejś dobrej alternatywy dla niego, czy możecie mi coś zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

s

 

Miałem sub Acoustic Energy Aelite. Nie było rewelacji. Niby duży ale efekty jak z poprzedniej Yamahy YST115 którą sprzedałem za 300zł.

Ja oddałem mojego w rozliczeniu przy zakupie nowego Velodyne DD12. Udało mi się za niego odliczyć 2tzł. I to był raczej sukces.

Nie polecam suba z AE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, użytkuję już od jakiegoś czasu Radiance 3 podpięte na chwilę obecną z resztą Technicsa wzmacniacz SU-V50 w pre out in, ale czas zmian dla elektroniki nadchodzi wraz z Świętami ;), chciałbym dokupić w pierwszej fazie amplituner 3d z pre-out na fronty i suba, może coś wspólnie wymyślimy ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów (: Stałem się szczęśliwym posiadaczem świetnych kolumienek AE-100 lecz niestety musze wymienić wzmacniacz. Kolumny grają w pokoju o powierzchni 16 m2 obecnie pod amplitunerem Yamaha htr-5930 ale nie jestem zadowolony z tego połączenia i wiem że te kolumny mogą dać mi o wiele więcej radości z muzyki, słucham głównie Rocka (: Wiec postanowiłem sprzedać Yamahe i kupić najchętniej też amplituner w cenie ok 500zl oczywiście używany. I tu pojawia się moje pytanie co wybrać żeby zestaw zagrał poprawnie ?

mogę kupić w dobrej cenie amplituner Harman/Kardon AVR 45

Jeżeli coś nie tak napisałem to proszę o wyrozumiałość jestem nowy na forum i tak naprawdę dopiero wchodzę w świat Audio (:

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie tez to dziwilo na poczatku, ale okazuje sie, ze by uzyskac w miare dobre stereo, trzeba zdezygnowac z amplitunera na rzecz 2 oddzielnych urzadzen: wzmacniacza i tunera. Z tego co sie orientuje to kolumny AE graja dobrze ze wzmacniaczami NAD, np. ze starszych serii beda to: tanszy C320 (ale nadajacy sie swietnie na tuning, wykonywany przez Marcina 'muda44') lub nieco drozszy C350 albo C370 a z nowszych serii beda to: C320BEE, C352 oraz C372.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przyszedł mi wzmacniacz :) Wybór padł na NAD 320bee gra świetnie czysto klarownie , dużo mocniejszym i głębszym basem niż Yamaha jestem zadowolony z zakupu :) dziekuje wam za pomoc!

Chciał bym dokupić w nijbliższym czasie tuner radiowy oraz odtwarzacz cd możecie coś polecić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

ZbójuMadeju, AE 109 nadają się dla ciebie idealnie.

 

Jako dawny posiadacz 109-tek w zasadzie nadaję sie na członka klubu, ale mam trudne pytanie: czy ktoś miał okazję słuchać, lub posiada, AE2?

Witam , posiadam AE Aelite2 , napędzam je Nadc372 pre rotel rc-03 cd arcam diva73 , kable rca diy czyste srebro , sieciówki furutech acoustic research i polskich rzezbiarzy ,listwa Tomanek tap8 z dwoma DC-blockerami polecam listwe dobra za nie duże pieniadze u mnie wygoniła yqin ml-1000 , w kolumnach dobrze jest wymienić blaszki na na jakies dobre zwory ja mam na wtykach qed airlock kabel chord ruomor4 , a głosnikowy neotech miedż monokrystaliczna o czystości 7N , kolumny są swietne graja w kazdym gatunku , szybki punktowy kicbasowy bas , ale jak trzeba to zejda tez bardzo nisko , ale co ważne z pełna kontrolą , nic sie nie rozłazi po ścianach i podłodze , srebro w postaci ic bardzo otworzyły i wzmaki i kolumny , ale za to góra jest klarowna detaliczna nie metaliczna ,powiedziałbym taka jak trzeba , talerze grają jak talerze , cymbałki jak cymbałki dzięk duzo lepszy niz z poprezdnich moich B&W dm 602s2 tu grała dobrze tylko góra średnica , bas to szkoda wogóle o tym pisać totalna porazka nawet Nad nic tu nie pomógł , pudełkowaty dudniący , AE 2 to naprawdę przyzwoite kolumny potrzebują prądu , ale sie odwdzieczają odsłuchami , teraz mozna je kupić za 1500zł b&W dm602s2 za 1100zł ale to przepaść i warto dołozyć te 400zł , bo kolumny maja niby małe przetworniki a zamiatają jak podłogowe , ja mam pokój 12m i uważam że jest troche przymały dla nich , przy 20m było by chyba jescze lepiej , kolumny dociażyłem płytami granitowymi robionymi na zamówienie u grabarza w nagrobkowym z grawerami logo AE wygląda to świetnie , standy to podstawa do nich , ja mam mission , dociążone grysem marmurowym , trochę czasu mi zeszło za nim to wszystko zestroiłem , ale efekt końcowy jak dla mnie na tą chwilę zadawalający , i jeśli ktoś się zastanawia nad tymi kolumnami a spełnia te minimum kryteriów , to brać , bo warto , a i ważne minimum 70cm od ściany , także dołaczam do klubu , w sumie coś przyumarł , ale może ruszy Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.