Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników ACOUSTIC ENERGY


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

No też mam dwie pary takowych.

Grają u mnie jako tyły w systemie 7.1 w kinie domowym.

 

No ale u Ciebie jako fronty to wiesz co ZAGRA, no moze jeszcze nie teraz ale wkrotce :)

... w srode, ... w sobote ROTFL

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, zapisuje się do klubu z Radiance 3 (czarne) graja z Naitem XS, CDX5 i flatcapem. Odpowiadam od razu, (choć starszy post) bo u mnie grają w 18 m2. Kiedy stały na dłuższej scianie nie było dobrze, za blisko ściany i za blisko słuchacza. Przestawiłem, grają na krótszej scianie i jest bardzo dobrze. Generalnie to mam spostrzeżenie ze im dłużej graja tm lepiej a mam je już rok i cały czas ewoluują. No i ustawienie, bardzo ważna szerokość bazy, kąt dogięcia, odległość od tylnej i bocznych scian i od słuchacza. Trzeba z nimi experymentować. Miałem też Aelite 3, miałęm tez Aegisy 3. Radiance najlepsze, najrówniejsze pasmo, najlepsze soprany, najłatwiejsze do wysterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wpisać się do klubu, jako posiadacz podłogowych kolumn Acoustic Energy 109. Przy okazji spytam: jaki wzmacniacz "przejściowy", dałby radę udźwignąć te kolumny ? Nie chciałbym w żadnym wypadku od razu inwestować w sprzęt wartości 600-700 zł, a kolumny nie wypadałoby, żeby stały bezczynnie. Chodzi mi o sprzęt głównie w kwotach 200-250 zł. Może to być również amplituner. Kolumny w trio z nim, nie muszą prezentować najwyższych lotów jakości dźwięku. Ważne, by podczas użytkowania nic się nie spaliło i nie trzeszczało bardzo wyraźnie.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się z Acoustic Energy Neo 4v2. Grają z Audiolabem 8200a i póki co CA 351. Po odsłuchu wielu zestawów na placu boju zostały tylko Monitor Audio Silver 8 aż przypadkowo natknąłem się na AE Neo 4v2 i to było po prostu to. Mimo, że sporo tańsze AE Neo4 brzmieniowo niczym nie ustępowały MA (jak się przyjrzeć specyfikacji to są bardzo do siebie podobne). MA wystrzeliwały fajerwerkami ale AE urzekły mnie rzetelnością, naturalnością jakby troszkę taką swoistą surowością (były nowe wyjęte dopiero z pudła). Dodam, że zastąpiły Dali Concept 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po wyglądzie wydaje mi się, że to model 109 a więc dość leciwa konstrukcja. Brzmieniowo ok ale za tą cenę bym się nie zdecydował (nawet pomijając w jakim stanie technicznym jest zestaw). Jeśli AE to celowałbym w wersję Evo lub nowszą Neo3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyglądzie wydaje mi się, że to model 109 a więc dość leciwa konstrukcja. Brzmieniowo ok ale za tą cenę bym się nie zdecydował (nawet pomijając w jakim stanie technicznym jest zestaw). Jeśli AE to celowałbym w wersję Evo lub nowszą Neo3.

Ok rozumiem, dlatego pytam bo nie miałem doczynienia z AE, przykuło moją uwagę to że jest kompletne 5.1 i sub wygląda potężnie, no nic wielkie dzięki za odp postaram się zbić cenę o 1tys bo wtedy chyba będzie warto za taki komplet dać 1,5tys :) ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakie jest prawdopodobieństwo, że piankowe zawieszenie w Acoustic Energy po paru latach się rozpadnie?

 

Pytam bo mam zamiar kupic Evo3 lub AE109 ale to mnie trochę niepokoi.

 

Żadne. Pisałem o tym tu: http://www.audiostereo.pl/zawieszenia-piankowe-w-glosnikach-ea_113873.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto za 1100 zl kupic nowe Neo 3 V1? Czym się różni V1 od V2 i V3?

 

Wczesniej chciałem kupic Evo 3 ale trafily się nowki Neo 3 V1.

 

Czy Neo 3 nie będą za slabe do metalu w pokoju 24m2? Boje się ze będzie za mało basu.

 

Zacznę od tego, że są dwie wresje Neo, mianowicie Aegis Neo Three oraz Neo 3 v2 o wersji v3 nie słyszałem. Neov2 ma przeprojektowaną zwrotnicę z lepszymi elementami, nowe cewki w głośnikach wysokotonowych, inne kolory oklein oraz wtopione magnesy na maskownicę.

 

Za 1100zł brałbym bez zastanowienia.

 

Neo 3 mają całkiem mocny bas, sam zdziwiłem się jak je usłyszałem. Bas jest raczej konturowy i szybki nadto schodzi wystarczająco nisko jak na gabaryty kolumn. Reszta zależy od twoich preferencji i akustyki tych 24m2. Możesz też regulować bas odległością od ściany bo otwory br są na tylnej ściance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te co mnie interesują są opisan jako Acoustic Energy Neo 3 V1.

W każdym razie zbytnio nie odbiegają od Evo i warto kupic?

Pewnie basu będzie mniej niż w Mission m34i lub Dali 6006.

 

Jak już pisałem kolumny jak najbardziej warte zakupu. Jedynka jeśli chodzi o bas jest taka sama jak dwójka a tam basu nie brakuje. Nowe v2 możesz kupić za 1600 więc jest spora różnica.

Edytowane przez daniel-de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Neo 3 mogą okazać się za słabe do większego pokoju. Glosniczki 13 cm mogą nie zapewnić dostatecznej mocy na dole.

Wybór ostatecznie padł na Evo 3.

 

Orentuje się ktoś, czy te podstawki w Evo 3 są zdejmowalne i czy można gdzieś kupić takie nowe?

Ewentualnie usunąć je i wkręcić kolce bezpośrednio do kolumna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Neo 3 mogą okazać się za słabe do większego pokoju. Glosniczki 13 cm mogą nie zapewnić dostatecznej mocy na dole.

Wybór ostatecznie padł na Evo 3.

 

Orentuje się ktoś, czy te podstawki w Evo 3 są zdejmowalne i czy można gdzieś kupić takie nowe?

Ewentualnie usunąć je i wkręcić kolce bezpośrednio do kolumna?

 

Z tym basem Neo to się trochę mylisz. Nie będzie on słabszy niż Evo. Podana wielkość w Neo dotyczy średnicy aluminiowej membrany a nie głośnika. A co do małych głośników i basu w AE przeczytaj tu: http://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/5-acoustic-energy-103. Słuchałem Neo 3 w 30m2 i bas był potężny. Mam w Neo 4 w większym pomieszczeniu i pozatykane br. To co AE potrafią zrobić z basem cały czas mnie zadziwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tym basem Neo to się trochę mylisz. Nie będzie on słabszy niż Evo. Podana wielkość w Neo dotyczy średnicy aluminiowej membrany a nie głośnika. A co do małych głośników i basu w AE przeczytaj tu: http://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/5-acoustic-energy-103. Słuchałem Neo 3 w 30m2 i bas był potężny. Mam w Neo 4 w większym pomieszczeniu i pozatykane br. To co AE potrafią zrobić z basem cały czas mnie zadziwia.

 

Nie wierzę. Nie na głośnikach 13 cm, takie bajki to nie mnie.

Edytowane przez Reaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Użytkownik daniel-de dnia 21.08.2014 - 09:42 napisał

Zauważ, że AE często podaje tylko średnicę membrany.

Z zawieszeniem , czy bez ? :)

Wychodzi na to, że z połową zawieszenia :))

Właśnie zmierzyłem wymiar głośnika w Aelite 2, w danych technicznych piszą o 11cm, zmierzyłem bez zawieszenia - 10cm, z zawieszeniem 12cm, średnica z koszem (tak jak podają wszyscy) - 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy prawdą jest że AE Aelite 3 miały w pierwszych 2 latach produkcji wadliwe zwrotnie?

Może ktoś ma zdjęcia i/lub schemat zwrotnic w AE Aelite 3?

 

Patrząc na wykres charakterystyki zmierzony w Audio nie chce mi się wierzyć że można zaprojektować tak nierówno grającą kolumnę: http://audio.com.pl/testy/acoustic-energy-aelite-3:1

8dB różnicy pomiędzy 80 i 200Hz, oraz niemal brak niskiego basu.

Ten wykres bardziej przypomina jakiś mały monitorek niż podłogówkę z dwoma niskotonowymi przetwornikami.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam AE Aegis Three jaki wzmacniacz dobrać do tych kolumn zastanawiam się nad :

 

Denon Pma - 790

 

Denon pma 920

 

Denon pma 1520

 

Yamaha ax - 500 , 700

 

Marantz pm 7000

 

Może ktoś z Was byłby na tyle miły i posiada doświadczenie aby zasugerować dokonanie dobrego wyboru , który zagra z tymi kolumnami poprawnie, pozdrawiam i czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Aplikuje do klubu z swoimi ae eagis one z 1998 r..

Łączyłem je z Pioneerem, cairnem 4808, ampl Denona 825 i ostatnio z Linnem. Moje ae mają zlutowaną zwrotnicę punkt w punkt oraz zmienione przewody na lepszej klasy. Pracują w sporym pomieszczeniu o pow. 40m2.

Od scian są odsunięte na ok. 70 cm.

Czytałem, kolegów wpisy i na nowo zarazily mnie do konstrukcji AE. Myślę o zmianie kolumienek basu z moich mam tyle i takiego jak chcę. Chcialbym uzyskac wiecej mikrodynamiki. Myślałem o upgrade przetworników vify na obecnie stosowane w reference1 z ich zwrotnica. Bezskutecznie jednak z uwago na brak informacji o zwrotnicy. Mam b.dobrego stolarza który położył by mi fornir ;-) na kolejne 16 lat.

Może jednak ktoś z Was ma pomysł które z modeli ae są bardziej analityczne. Ref.1 nie sa dla mnie osiągalne :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Od niedawna grają u mnie Aelite 2 [świetne monitory:)] z Ampli Yamahy. Amplituner zamierzam zastąpić używanym wzmacniaczem.

Zastanawiam się nad

  1. Marantz PM 7000 lub
  2. NAD C 352.

Który z powyższych zgra się lepiej z Aelite 2?

Muzyka to przeważnie rock, reggae.

Zależy mi głównie na niemęczącej, perlistej górze pasma i rozbudowanej scenie.

 

Panowie proszę o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.