Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników ACOUSTIC ENERGY


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam Was,

 

Planuję niedługo powrót do AE ;)

Jako, że Aelite2 są już praktycznie niedostępne, mam zamiar kupna Radiance2.

Czy ktoś z Was robił taką przesiadkę i coś może o tym powiedzieć?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeskoczylem z Aelite 2 na Reference 2 i tylko do nich moge sie odniesc, (Radiance 2, ktorych nie sluchalem, to juz wersja podlogowa, a tu juz sporo wyjdzie ze strony pomieszczenia). Generalnie jakosc wysokich (duzo lepsza przejrzystosc bez efektu niemilej detalicznosci, gora nas nie atakuje, a slychac paradoksalnie duzo wiecej), a zwlaszcza koherencja brzmienia i namacalnosc/otwartosc (wokale i fortepian zyskaly najbardziej) wskoczyly na slyszalnie wyzszy poziom. Do tego nalezy dodac znacznie wieksza latwosc przy graniu muzyki symfonicznej, Ref 2 maja stabilniejsza stereofonie, sa dokladniejsze w generowaniu planow, a to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pastwa, cieszę się, że jesteś zadowolony z wymiany.

 

OK, ale interesują mnie Radiance2, czekam więc z utęsknieniem na czyjąś wypowiedź w tej kwestii ;)

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja przeskoczylem z Aelite 2 na Reference 2 i tylko do nich moge sie odniesc, (Radiance 2, ktorych nie sluchalem, to juz wersja podlogowa, a tu juz sporo wyjdzie ze strony pomieszczenia). Generalnie jakosc wysokich (duzo lepsza przejrzystosc bez efektu niemilej detalicznosci, gora nas nie atakuje, a slychac paradoksalnie duzo wiecej), a zwlaszcza koherencja brzmienia i namacalnosc/otwartosc (wokale i fortepian zyskaly najbardziej) wskoczyly na slyszalnie wyzszy poziom. Do tego nalezy dodac znacznie wieksza latwosc przy graniu muzyki symfonicznej, Ref 2 maja stabilniejsza stereofonie, sa dokladniejsze w generowaniu planow, a to pomaga.

 

A w ilu grają metrach i jak jest z basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ilu grają metrach i jak jest z basem?

 

U mnie stoja w 21m2. Basu jest czasem wiecej niz pod dostatkiem, zwlaszcza na udanych realizacjach (ale nie ma przewalenia, to bardzo wywazone granie, dolu sie te paczki jednak nie wstydza pokazywac i nie maja sie tu czego wstydzic wzgledem takich Proac D2, a w pozostalych aspektach sa sporo lepsze). Decydujace jest jednak na czym stoja no i naturalnie co je napedza. Najlepiej zakupic firmowe, czyli dedykowane, standy. Choc ja akurat mam podstawki od Custom Design FGS106 (610mm) wypelnione w polowie srutem (Atacama Atabites) i ma to znaczenie zasadnicze, im wiecej wsypiemy, tym masa niskich czestotliwosci rosnie. Nie nalezy jednak przesadzic bo jednoczesnie lagodnieje gora pasma, wiec mozna ja zmatowic tracac dzwiecznosc w dzwieku (firmowy produkt uwalnia od takich dylematow). Stad najlepiej robic to stopniowo i przyzwyczajac sie do efektu. W roznych pomieszczeniach i ustawieniu (odleglosc od sciany tylniej, u mnie jest jakies 600mm) bedzie to kilka zmiennych, ktore trzeba wziasc pod uwage. Ref 2 doceniaja moc, najlepiej podsunac im wydajny wzmacniacz powyzej 100W (250W to maksymalna dopuszczalna wartosc przez producenta). Slyszalem je z drogimi piecami od Acoustic Arts i topowa integra Gamuta i wowczas niskie sa znacznie, znacznie lepsze, to tak jako ciekawostka pisze, bo pewnie nikt ich nie sparuje z o tyle drozszymi urzadzeniami, choc mnie by to wcale nie zaskoczylo, tu jest duzy potencjal. Dla jasnosci przyznam, ze ja mam wciaz 50W Jolide, i radzi ona sobie dobrze z ich wysterowaniem (choc czuc niedosyt mocy w duzych i tlocznych aranzacjach, zwlaszcza wzgledem wymienionych hi-endow), ale bede zmienial ten element toru, bo kolumny bardzo mi podeszly i chce rozwijac system wokol nich.

 

Acha, jak odsluchiwac, to najlepiej takie, co pograly wczesniej, chociaz 1-2 tygodnie, wowczas bowiem bas nabiera wyraznie wiekszej swobody i zwinnosci niz ze sztuk swiezo wypakowanych.

 

ps. wiem, ze byly strojone na Supernaicie 2, jesli to kogos interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

miałem AE 100 - te małe monitorki grały super. Uwielbiałem ich brzmienie i każdy się dziwił skąd w nich tyle basu - ale ma znaczenie gdzie i jak postawione.

Robiąc update najpierw sprawdzałem Radiance 1 - góra lepiej, średnica podobnie czarująca - ale .... basu malutko w porównaniu z AE100.

Bałem się podłogówek do 10 m2 - ale te radiance 2 to takie radiance 1 przedłużone w dół i z dodanym kolejnym głośnikiem.

Genialne - całe pasmo super gra - wszystkich oczarowują brzmieniem i wykopem. Od 10-20m2 - radiance 2 będą świetnie grały.

Kilka znajomych po odsłuchach u mnie kupiło właśnie 2-ki.

Teraz po głowie chodzą mi reference :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni, posiadam AE Aelite 2 już ponad rok, gra z Nad 352, a jako źródło DAC Hegel HD 2. Planuję wymianę wzmacniacza na coś grającego z większą werwą i bardziej rozbudowaną sceną, w cenie ok 2000 zł używka. Prosiłbym o jakieś sugestie.

Myślałem o Myryad Z 240 lub jakimś Marantz.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Wchodzę z AE 100. Może to i stare ale niezmiernie jare. Graja u mnie obecnie z exposure 2010 i audio analogue paganini.

 

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów: czy dynaudio image zagra lepiej niż AE100?

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

mam kolumny AE109 i poleciało mi w nich zawieszenie górne obu głośników basowych (mają oznaczenie AE100).

Producent nie ma tych głośników już w sprzedaży, jedyne co mi pozostaje to albo kupić jakiś odpowiednik (albo oryginał, ale nie wiem skąd :)

GDN13/50 Tonsilu pasuje wymiarami, ale obawiam się, że istotnie zmieni mi brzmienie tych kolumn :(

Przez chwilę miałem nawet jakiś przebłysk, że może to Tonsil produkował te basy dla AE ....

AE100 ma jeszcze ekran magnetyczny, nie widziałem takiego ekranu w żadnym GDN, więc jeśli nawet Tonsil robił je dla AE, to była to jakaś wersja specjalna ...

Ma ktoś może jakąś kartę katalogową tych głośników EA100 albo wymieniał basy w swoich i może zasugerować jakiś rozsądny odpowiednik ?

Oczywiście pozostaje mi wymiana zawieszenia - sam się za to nawet nie zamierzam zabierać, ale może macie kogoś, godnego polecenia ?

Podsumowując:

- karta katalogowa do EA100 ?

- dobry serwis do wymiany zawieszenia ?

- jakiś dobry odpowiednik oryginału ?

- jakieś miejsce do zakupu oryginalnych AE100 ?

- kto robił te AE100 dla AE ?

Z góry dzięki za wszelkie przydatne informacje :)

Pozdrawiam

GN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kolumny AE109 i poleciało mi w nich zawieszenie górne obu głośników basowych (mają oznaczenie AE100).

Producent nie ma tych głośników już w sprzedaży, jedyne co mi pozostaje to albo kupić jakiś odpowiednik (albo oryginał, ale nie wiem skąd :)

GDN13/50 Tonsilu pasuje wymiarami, ale obawiam się, że istotnie zmieni mi brzmienie tych kolumn :(

Przez chwilę miałem nawet jakiś przebłysk, że może to Tonsil produkował te basy dla AE ....

AE100 ma jeszcze ekran magnetyczny, nie widziałem takiego ekranu w żadnym GDN, więc jeśli nawet Tonsil robił je dla AE, to była to jakaś wersja specjalna ...

Ma ktoś może jakąś kartę katalogową tych głośników EA100 albo wymieniał basy w swoich i może zasugerować jakiś rozsądny odpowiednik ?

Oczywiście pozostaje mi wymiana zawieszenia - sam się za to nawet nie zamierzam zabierać, ale może macie kogoś, godnego polecenia ?

Podsumowując:

- karta katalogowa do EA100 ?

- dobry serwis do wymiany zawieszenia ?

- jakiś dobry odpowiednik oryginału ?

- jakieś miejsce do zakupu oryginalnych AE100 ?

- kto robił te AE100 dla AE ?

Z góry dzięki za wszelkie przydatne informacje :)

Pozdrawiam

GN

 

Coś takiego znalazłem

http://lautsprecher-...Repair-Kit.html

 

Jaką masz opinie o tych kolumienkach.

Edytowane przez robotkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego znalazłem

http://lautsprecher-...Repair-Kit.html

 

Jaką masz opinie o tych kolumienkach.

 

Tak, tak, te zestawy znam, dziękuję bardzo za link, ale traktuję to jako ostateczność, nigdy tego sam nie robiłem i obawiam się efektu ostatecznego ;)

Na razie szukam dalej głośników, którymi mogę zastąpić te oryginały, albo kogoś kto mi to naprawi :)

Do wymiany poradzono mi Tonsile GDN13/40/9, podobno to jakaś lepsza, eksportowa wersja z ekranem magnetycznym, polipropylenową membraną i gumowym zawieszeniem. Rozważam :)

 

Co do kolumienek, trudno mi to dobrze ocenić, ponieważ wprowadziły się do mnie z pewną uroczą Panią i po odkręceniu zaczęły pierdzieć .... stąd całe zamieszanie z wymianą głośników :)

No ale jak sami rozumiecie, sprawa jest ambicjonalna, no i nie chciałbym, żeby się Pani wyprowadziła z powodu zepsucia jej ulubionych kolumienek ;)

Pozdrawiam

GN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów.

Niedawno stałem sie zadowolonym posiadaczem monitorów aegis evo 1 ale niestety bez maskownic. Czy któryś z szanownych kolegów posiadający ten model mógłby mi podać dokładne wymiary maskownicy tzn: dł, szer, gł, szerokość i grubość listewki. Chciałbym zrobić sobie w najbliższym czasie. A może ktoś ma do sprzedania co zaoszczędziłoby mi czas i trud. Za wszelkie info serdecznie z góry dziękuję

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów,

Posiadam Acoustic Energy Aesprit 309. Czy któryś z kolegów również miał do czynienia z tymi kolumnami i mógłby coś o nich napisać? Może ktoś porównywał je z AE Neo3?

U mnie grają z Sony 530es i odtwarzaczem Nad c515bee w pokoju ok 20m2 i obawiam się, że jednak to pomieszczenie jest dla nich za małe. Dodatkowo dźwięk jest jasny i dość ostry (preferuję cieplejszą barwę bez wyostrzonej góry). Niestety nie mam dużego porównania i nie za bardzo wiem czy to wina kolumn czy reszty toru.

 

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, wszystkich fanów kolumn AE.

Jestem tutaj nowy i cieszy mnie fakt że znalazłem się wśród ludzi chwalących kolumny AE.

 

Mam prośbę do kogoś z was kto ma i mógłby udostępnić mi schemat do zwrotnic od kolumn Acoustic Energy Evo 1

 

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.