Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników ACOUSTIC ENERGY


Neonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ja przeskoczylem z Aelite 2 na Reference 2 i tylko do nich moge sie odniesc, (Radiance 2, ktorych nie sluchalem, to juz wersja podlogowa, a tu juz sporo wyjdzie ze strony pomieszczenia). Generalnie jakosc wysokich (duzo lepsza przejrzystosc bez efektu niemilej detalicznosci, gora nas nie atakuje, a slychac paradoksalnie duzo wiecej), a zwlaszcza koherencja brzmienia i namacalnosc/otwartosc (wokale i fortepian zyskaly najbardziej) wskoczyly na slyszalnie wyzszy poziom. Do tego nalezy dodac znacznie wieksza latwosc przy graniu muzyki symfonicznej, Ref 2 maja stabilniejsza stereofonie, sa dokladniejsze w generowaniu planow, a to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja przeskoczylem z Aelite 2 na Reference 2 i tylko do nich moge sie odniesc, (Radiance 2, ktorych nie sluchalem, to juz wersja podlogowa, a tu juz sporo wyjdzie ze strony pomieszczenia). Generalnie jakosc wysokich (duzo lepsza przejrzystosc bez efektu niemilej detalicznosci, gora nas nie atakuje, a slychac paradoksalnie duzo wiecej), a zwlaszcza koherencja brzmienia i namacalnosc/otwartosc (wokale i fortepian zyskaly najbardziej) wskoczyly na slyszalnie wyzszy poziom. Do tego nalezy dodac znacznie wieksza latwosc przy graniu muzyki symfonicznej, Ref 2 maja stabilniejsza stereofonie, sa dokladniejsze w generowaniu planow, a to pomaga.

 

A w ilu grają metrach i jak jest z basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ilu grają metrach i jak jest z basem?

 

U mnie stoja w 21m2. Basu jest czasem wiecej niz pod dostatkiem, zwlaszcza na udanych realizacjach (ale nie ma przewalenia, to bardzo wywazone granie, dolu sie te paczki jednak nie wstydza pokazywac i nie maja sie tu czego wstydzic wzgledem takich Proac D2, a w pozostalych aspektach sa sporo lepsze). Decydujace jest jednak na czym stoja no i naturalnie co je napedza. Najlepiej zakupic firmowe, czyli dedykowane, standy. Choc ja akurat mam podstawki od Custom Design FGS106 (610mm) wypelnione w polowie srutem (Atacama Atabites) i ma to znaczenie zasadnicze, im wiecej wsypiemy, tym masa niskich czestotliwosci rosnie. Nie nalezy jednak przesadzic bo jednoczesnie lagodnieje gora pasma, wiec mozna ja zmatowic tracac dzwiecznosc w dzwieku (firmowy produkt uwalnia od takich dylematow). Stad najlepiej robic to stopniowo i przyzwyczajac sie do efektu. W roznych pomieszczeniach i ustawieniu (odleglosc od sciany tylniej, u mnie jest jakies 600mm) bedzie to kilka zmiennych, ktore trzeba wziasc pod uwage. Ref 2 doceniaja moc, najlepiej podsunac im wydajny wzmacniacz powyzej 100W (250W to maksymalna dopuszczalna wartosc przez producenta). Slyszalem je z drogimi piecami od Acoustic Arts i topowa integra Gamuta i wowczas niskie sa znacznie, znacznie lepsze, to tak jako ciekawostka pisze, bo pewnie nikt ich nie sparuje z o tyle drozszymi urzadzeniami, choc mnie by to wcale nie zaskoczylo, tu jest duzy potencjal. Dla jasnosci przyznam, ze ja mam wciaz 50W Jolide, i radzi ona sobie dobrze z ich wysterowaniem (choc czuc niedosyt mocy w duzych i tlocznych aranzacjach, zwlaszcza wzgledem wymienionych hi-endow), ale bede zmienial ten element toru, bo kolumny bardzo mi podeszly i chce rozwijac system wokol nich.

 

Acha, jak odsluchiwac, to najlepiej takie, co pograly wczesniej, chociaz 1-2 tygodnie, wowczas bowiem bas nabiera wyraznie wiekszej swobody i zwinnosci niz ze sztuk swiezo wypakowanych.

 

ps. wiem, ze byly strojone na Supernaicie 2, jesli to kogos interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

miałem AE 100 - te małe monitorki grały super. Uwielbiałem ich brzmienie i każdy się dziwił skąd w nich tyle basu - ale ma znaczenie gdzie i jak postawione.

Robiąc update najpierw sprawdzałem Radiance 1 - góra lepiej, średnica podobnie czarująca - ale .... basu malutko w porównaniu z AE100.

Bałem się podłogówek do 10 m2 - ale te radiance 2 to takie radiance 1 przedłużone w dół i z dodanym kolejnym głośnikiem.

Genialne - całe pasmo super gra - wszystkich oczarowują brzmieniem i wykopem. Od 10-20m2 - radiance 2 będą świetnie grały.

Kilka znajomych po odsłuchach u mnie kupiło właśnie 2-ki.

Teraz po głowie chodzą mi reference :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Szanowni, posiadam AE Aelite 2 już ponad rok, gra z Nad 352, a jako źródło DAC Hegel HD 2. Planuję wymianę wzmacniacza na coś grającego z większą werwą i bardziej rozbudowaną sceną, w cenie ok 2000 zł używka. Prosiłbym o jakieś sugestie.

Myślałem o Myryad Z 240 lub jakimś Marantz.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

mam kolumny AE109 i poleciało mi w nich zawieszenie górne obu głośników basowych (mają oznaczenie AE100).

Producent nie ma tych głośników już w sprzedaży, jedyne co mi pozostaje to albo kupić jakiś odpowiednik (albo oryginał, ale nie wiem skąd :)

GDN13/50 Tonsilu pasuje wymiarami, ale obawiam się, że istotnie zmieni mi brzmienie tych kolumn :(

Przez chwilę miałem nawet jakiś przebłysk, że może to Tonsil produkował te basy dla AE ....

AE100 ma jeszcze ekran magnetyczny, nie widziałem takiego ekranu w żadnym GDN, więc jeśli nawet Tonsil robił je dla AE, to była to jakaś wersja specjalna ...

Ma ktoś może jakąś kartę katalogową tych głośników EA100 albo wymieniał basy w swoich i może zasugerować jakiś rozsądny odpowiednik ?

Oczywiście pozostaje mi wymiana zawieszenia - sam się za to nawet nie zamierzam zabierać, ale może macie kogoś, godnego polecenia ?

Podsumowując:

- karta katalogowa do EA100 ?

- dobry serwis do wymiany zawieszenia ?

- jakiś dobry odpowiednik oryginału ?

- jakieś miejsce do zakupu oryginalnych AE100 ?

- kto robił te AE100 dla AE ?

Z góry dzięki za wszelkie przydatne informacje :)

Pozdrawiam

GN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kolumny AE109 i poleciało mi w nich zawieszenie górne obu głośników basowych (mają oznaczenie AE100).

Producent nie ma tych głośników już w sprzedaży, jedyne co mi pozostaje to albo kupić jakiś odpowiednik (albo oryginał, ale nie wiem skąd :)

GDN13/50 Tonsilu pasuje wymiarami, ale obawiam się, że istotnie zmieni mi brzmienie tych kolumn :(

Przez chwilę miałem nawet jakiś przebłysk, że może to Tonsil produkował te basy dla AE ....

AE100 ma jeszcze ekran magnetyczny, nie widziałem takiego ekranu w żadnym GDN, więc jeśli nawet Tonsil robił je dla AE, to była to jakaś wersja specjalna ...

Ma ktoś może jakąś kartę katalogową tych głośników EA100 albo wymieniał basy w swoich i może zasugerować jakiś rozsądny odpowiednik ?

Oczywiście pozostaje mi wymiana zawieszenia - sam się za to nawet nie zamierzam zabierać, ale może macie kogoś, godnego polecenia ?

Podsumowując:

- karta katalogowa do EA100 ?

- dobry serwis do wymiany zawieszenia ?

- jakiś dobry odpowiednik oryginału ?

- jakieś miejsce do zakupu oryginalnych AE100 ?

- kto robił te AE100 dla AE ?

Z góry dzięki za wszelkie przydatne informacje :)

Pozdrawiam

GN

 

Coś takiego znalazłem

http://lautsprecher-...Repair-Kit.html

 

Jaką masz opinie o tych kolumienkach.

Edytowane przez robotkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego znalazłem

http://lautsprecher-...Repair-Kit.html

 

Jaką masz opinie o tych kolumienkach.

 

Tak, tak, te zestawy znam, dziękuję bardzo za link, ale traktuję to jako ostateczność, nigdy tego sam nie robiłem i obawiam się efektu ostatecznego ;)

Na razie szukam dalej głośników, którymi mogę zastąpić te oryginały, albo kogoś kto mi to naprawi :)

Do wymiany poradzono mi Tonsile GDN13/40/9, podobno to jakaś lepsza, eksportowa wersja z ekranem magnetycznym, polipropylenową membraną i gumowym zawieszeniem. Rozważam :)

 

Co do kolumienek, trudno mi to dobrze ocenić, ponieważ wprowadziły się do mnie z pewną uroczą Panią i po odkręceniu zaczęły pierdzieć .... stąd całe zamieszanie z wymianą głośników :)

No ale jak sami rozumiecie, sprawa jest ambicjonalna, no i nie chciałbym, żeby się Pani wyprowadziła z powodu zepsucia jej ulubionych kolumienek ;)

Pozdrawiam

GN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów.

Niedawno stałem sie zadowolonym posiadaczem monitorów aegis evo 1 ale niestety bez maskownic. Czy któryś z szanownych kolegów posiadający ten model mógłby mi podać dokładne wymiary maskownicy tzn: dł, szer, gł, szerokość i grubość listewki. Chciałbym zrobić sobie w najbliższym czasie. A może ktoś ma do sprzedania co zaoszczędziłoby mi czas i trud. Za wszelkie info serdecznie z góry dziękuję

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów,

Posiadam Acoustic Energy Aesprit 309. Czy któryś z kolegów również miał do czynienia z tymi kolumnami i mógłby coś o nich napisać? Może ktoś porównywał je z AE Neo3?

U mnie grają z Sony 530es i odtwarzaczem Nad c515bee w pokoju ok 20m2 i obawiam się, że jednak to pomieszczenie jest dla nich za małe. Dodatkowo dźwięk jest jasny i dość ostry (preferuję cieplejszą barwę bez wyostrzonej góry). Niestety nie mam dużego porównania i nie za bardzo wiem czy to wina kolumn czy reszty toru.

 

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.