Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników ACOUSTIC ENERGY


Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam monitory AE Aesprit 300c. Grają teraz z denonem DRA 455 i lubię to brzmienie. Chciałbym jednak zakupić do nich nowy amplituner sieciowy. Niestety nie mam możliwości odsłuchu w salonach. Jakie amplitunery ( lub marki amplitunerów ) mają szansę dobrze zagrać z tymi kolumnami ( lub podobnymi AE ) , a jakich powinienem raczej unikać? Dodam, że słucham muzyki zespołów Foreigner, Camel, ELO, Depeche Mode, Dead Can Dance, Journey i podobne klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączam do klubu AE (gdzieś przeczytałem, że podobno umarł więc wskrzeszam). Powinienem to zrobić kilka lat temu, ale w końcu się zebrałem. Może moje subiektywne spostrzeżenia mogą się komuś przydać. Dodam, że jestem miłośnikiem "gorącej blachy", generalnie ciepełka.

1/ Mój pierwszy zestaw z EVO 1 to był Myryad Z114 + Z142 + na krótko końcówka Z160.

Wrażenia: Jak dla mnie ta kombinacja dla kogoś kto szuka dynamiki, przestrzeni, rozdzielczości/szczegółowości lubi poczuć bas na klacie i usłyszeć jak Diana Krall przełyka ślinę albo Scott Hamilton przebiera palcami po wentylach to się nie zawiedzie. Jest mnóstwo ciepła i wybrzmiewania zarówno z CD jak i winyli. Tej słodyczy było aż za dużo i postanowiłem poszukać nowych innych wrażeń ale dalej z AE. Chodziło mi o trochę bardziej naturalne brzmienie.

2/ Obecnie gram na AEGIS 2 z Arcam A70 + CD73T + Pro-Ject z 2M RED. W porównaniu z pierwszą opcją kulturalniej - jest ciepło ale nie gorąco. Nie ma tak wyraźnej lokalizacji muzyków na scenie, ale dźwięk jest bardziej zrównoważony/stonowany. Pasma uruchamiają się kiedy trzeba. Aegisy to świetne kolumny. Czasami basik może zbyt dominuje, ale zawsze można pokombinować z balastem albo przysłonieniem otworów BR czy ustawieniem. 13cm metalowe woofery pokazują siłę i doskonale uzupełniają się tekstylną Vifą. Podejrzewam, że z Aegisami 1 byłoby jeszcze lepiej, ale nie mam za bardzo czasu na dalsze poszukiwania. Trochę to trwało zanim się oswoiłem z nowym dźwiękiem, ale było warto. Polecam też do odsłuchu dobrze nagranych winyli. W ogóle dobrze zrealizowana muza pozwala "odlecieć". Dodam, że gram na 12m2, bez żadnych ustrojów i filtrów, na zwykłych budżetowych kablach Rega Quattro i łączówkach Supra. Słucham głównie akustycznego i elektrycznego jazzu, trochę elektroniki i progresywnego rocka. Mam nadzieję, że komuś o podobnym guście byłem pomocny. Pozdrawiam i liczę na porady/komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miło mi założyć pierwszy wątek na temat tej świetnej marki w świecie audio.

Aż dziwne, że nikt tego nie zrobił wcześniej, ale to nic, więc zaczynamy :)

 

Wrzucajcie tutaj wszelkie ciekawe fotki waszego AE, informacje na temat waszych konfiguracji

tj. sprzętu oraz okablowania jakie waszym zdaniem tworzy idealną "synergię".

Po kilku latach wróciłem do tej zacnej marki tym razem z ACOUSTIC ENERGY AEGIS EVO 3.Jestem bardzo zadowolony i myślę, że na jakiś czas mam spokój. Świetne kolumny w doskonałej kondycji przy umiarkowanej cenie!

 

Up. Cienko coś z miłośnikami AE ... :(

Niektórzy wracają z dalekiej podróży!

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z forumowiczów może doradzić jaki głośnik wysokotonowy można zastosować zamiennie w AE Aegis 2 ? Oryginalnie jest tam VIFA TC26SF05-06, która niestety się uszkodziła a nowa/używka jest nie do dostania. Podobne parametry fizyczne i elektryczne mają niektóre SEASy np 27TFF z miękką kopułką jak i z aluminiową. Ważne !!! - nie jestem elektronikiem i dlatego szukam zamiennika do wsadzenia od razu w miejsce starego bez żadnych dodatkowych zmian w zwrotnicy. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem ten temat, ale bym się tym nie przejmował. Dlaczego? > bo tu jest mieszanka pianki z gumą. Zauważ, że w AE zawieszenie jest sporo ciemniejsze i struktura inna, fizycznie wyczuwalna. To nie to co gąbka np. w starych Tonsilach. Jeżeli głośniki nie były katowane ponad ich wytrzymałość lub nie stały w wilgoci albo w słońcu to nie ma obaw. Miałem i mam AE na tych zawieszeniach wiele lat i wyglądają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po kilku latach wróciłem do tej zacnej marki tym razem z ACOUSTIC ENERGY AEGIS EVO 3.Jestem bardzo zadowolony i myślę, że na jakiś czas mam spokój. Świetne kolumny w doskonałej kondycji przy umiarkowanej cenie!

 

Niektórzy wracają z dalekiej podróży!

Dobrze jest wracać pod znajomy adres.

 

Dopisuje się z AE Aegis evo three :) Na razie podłączyłem pod kino yamahy ale onkyo 9050 już czeka na nowe czarne przyjaciółki XD

Na pewno bedzie dużo lepiej.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem w ciemno nieco starszy model Aespirit 309 , dość ciężko znaleźć o nim opinie, znalazłem nieco na audioreview. Będą grały z Marantzem PM 8000, zastanawiam się czy będzie postęp w stosunku do posiadanych obecnie Avance Omega 503 z tuningowanymi zwrotnicami. Ktoś miał do czynienia z AE 309?

Wiem że kupowanie sprzętu wg opisów z internetów jest hmmm..mocno lekkomyślne ale założeniem jest rozruszanie nieco misiowatego grającego głównie średnicą Marantza. Alu membrany i wysoka efektywność obiecują chyba prawidłowy kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam też mam pytanie jak po latach u was zachowuje się to takie zawieszenie piankowe w tych AE ? zmieniłem niedawno lokum na mniejsze i szukam czegoś małego 5.1 kiedyś ae103 oglądałem i słuchałem bardzo fajnie wykonane w niskiej cenie moim zdaniem Acoustic Energy AE 103 5.1 czy ma ktoś taki zestaw jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Właśnie stałem się posiadaczem EVO 3. Chciałem też kupić dedykowany do nich głośnik centralny, ale niestety nie mieści mi się w specjalnym miejscu w szafce RTV. Jakiej innej firmy mógłbym dobrać centralny żeby przypasował brzmieniem do podłogówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Właśnie dołączyłem do klubu. Posiadam od bardzo długiego czasu kolumny AE Aegis One, które grają z podobnym wiekowo Cambridge Audio A300. Aktualnie przyszedł czas na zmiany i poszukuję kolumn, które zagrają lepiej od moich starych poczciwych Aegisów One.
W grę wchodzi również wymiana wzmacniacza, ale zacznę od kolumn, więc nowsze muszą ładnie zagrać z obecnym.
Na odsłuchy będę mógł się wybrać za jakiś czas i do tego chciałbym już przygotować listę potencjalnych kandydatów.
Czy jakość kolumn AE nadal jest na podobnym poziomie co kiedyś? Co byście polecili do pomieszczenia ~20mkw? Zależy mi na podobnym brzmieniu, detalach, energii, otwartości, jaką mam w dźwięku z moich małych monitorków, ale brakuje mi trochę basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, 
od kilku dobrych lat posiadam AE Neo 3 + NAD 356bee - to połączenie bardzo mi dopowiadało.
Przeniosłem je jednak do większego pomieszczenia (ok. 35m2 otarte na jadalnie)  i zaczęło brakować kopnięcia na dole. 
Proszę Was o opinie. 
Lepiej zmienić je na nowe Acoustic Energy AE120 czy poszukać w dobrym stanie używek Acoustic Energy Aelite 3?

Zastanawia mnie jak nowe AE w cenie ok. 3k prezentują się na tle zbierających kiedyś bardzo dobre recenzje serii Aelite 3

Edytowane przez Grisza_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.09.2019 o 23:56, don111 napisał:

Po prostu kup większe Acoustic Energy - Aelite 2, Aesprit 300 albo coś z innych marek.

Dzięki za odpowiedź.


Czy ktoś porównywał AE120 i AE309? Wymiary mają podobne i nie są duże, więc do pomieszczenia raczej ok - pytanie czy się nie uduszą. Wiem, że konstrukcje różne 3-drożne vs. 2,5-drożne,  więc czy różnice w brzmieniu warte są ceny?

Drugie pytanie, jeśli nie podłogówki, to czy macie jakieś opinie nt. AE300?

Z tego co wiem w polskiej dystrybucji nie ma jeszcze "topowych" AE500, a cena (przynajmniej na brytyjskich stronach) porównywalna do AE309. Też jestem ich ciekaw, może warto poczekać?



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.