Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA1062 v.CA740 do ParadigmMonitor3


sittek

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeszukaniu forum nie stwierdziłem wpisów i opinii użytkowników dotyczących tych dwóch modeli wzmacniacza.

Opinie w fachowych poradnikach to jedno a głosy posiadaczy to drugie. Czy jest ktoś kto ma sprzęt w tej kombinacji.

W specyfikacji Paradigmów Monitor 3 v.4 na temat dynamiki jest zapisane 91/88 dB. Czy może ktoś wytłumaczy o co chodzi? Czy ich dynamika jest na poziomie 91 dB czy 88dB? Z tego co się orientuje to może byc dużo. Obecnie pod te kolumny posiadam podpięty Rotel RA 930AX mkII, jednakże wydaje mi się, że jego moc 30W nie wydusza z nich tego co czytam w opiniach. Jak się podkręci gra bardzo głośno i mocno, jednakże na temat tego niższego basu ( oczywiście nie sub)sądzę, że go jest niewiele. Generalnie pomimo dobrego dźwięku czegoś mi brakuje.......trochę ciałka.

 

Dlatego proszę o poradę czy jest to związane z mocą wzmacniacza? Czy podpięcie mocniejszych wzmacniaczy rozwiąże problem (Rotel RA-1062 ma 60W,współczynnik tłumienia 150,natomiast CA Azur 740 A 100W, współczynnik tłumienia 110).

 

ps. nie mam możliwości odsłuchu porównawczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widzisz ... 3jki są uważane za nawet przebasowione dziwne, że brakuje Ci basu i mięcha ...

aha, jak się zdecydujesz sprzedać jednak tego 930AX mk2 to daj mi znać ... miałbym chęć na niego

 

i zerknij w mój wątek, też szukam wzmacniacza pod w/w kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana ra935 na 1062 poprawiła dyscyplinę i kontrolę basu. Przejście z 40 na 60 wat. jesli chodzi o monitory ae 100. Na Heco Metas 500 grany jest tylko 935. Przy cichym graniu przydała by się wieksza moc wzmaka, choc i tak nie jest źle bo heco mają dobrą skuteczność zmierzone 87db

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC jakiś kabelek Straight Wire. Oznaczeń na kablu nie mam, kolor osłonki zielony. Na temat kabelka nie wiem nic. Dodam,że gdy słucham płyt SACD jest naprawdę super......ale z podpiętym wooferem. Mam tez tuner Denona TU255 ale tam w porównaniu do DVD to jest już porażka. Dźwięk na stacjach radiowych płaski jak ziemia.

 

Nie wiem czy do tej półki sprzętu jest sens kupować i podpinać droższe źródła.....???

 

Waluch. OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam jakości dzwięku z Twojego denona ale u mnie najpierw z kompletu 935+ maranz cd 67 mk2 był wymieniony cd na 1072 rotela. I była bajka. Po wymianie wzmaka na 1062 było jeszcze lepiej ale juz nie taki przeskok. Kolejnym bardzo widoczną zmianą brzmienia były srebrne IC. Zwiększyła się jeszcze bardziej czytewlność ale i osuszyło na tyle że trzeba było sie przełamać , przyzwyczaic do tego dzwieku. obecnie słuchając obu zestawów stweirdzam że stary bardzij muli..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nie znam jakości dzwięku z Twojego denona ale u mnie najpierw z kompletu 935+ maranz cd 67 mk2 był

>wymieniony cd na 1072 rotela. I była bajka.

 

czy sugerujecie,że ten DVD Denona ogranicza dźwięk w sposób znaczny? Kosztował dość dużo, jednakże słyszałem głosy,że przy sprzęcie budżetowym ( wzmacniacz, kolumny)różnice w dźwięku z CD a DVD w podobnej cenie są niewielkie a wręcz niesłyszalne. Poprzednio posiadałem CD Marantza (cena 1500 zł) i dvd Denona model 1600 (3500 zł) i dla mnie różnica w dźwięku była śladowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef, 8 Mar 2009, 14:16

 

>tyle, że DVD to nie to samo cd CD - jakbyś porównał tego CD za 1500 z CD za 3500 to byś zapewne

>zauważył...

 

na tym rotelu za 1000 złotych i kolumnach za 1500?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem,że dobrze gra z czysto brzmiącymi wzmacniaczami ,np.CA. Rotel do miękkich nie należy dlatego być może w tym jest przyczyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz wydaje mi się bardziej sugerować wiekszym zapotrzebowaniem na prąd szczególnie przy cichym graniu. A moze poprostu nie pasuje Ci brzmienie tych kolumn..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim coś zakupię postanowiłem "polatać" ze sprzętem po pokoju. Głośniki zdjąłem z półek i postawiłem na .....20 kilogramowych podstawkach wykonanych z ...... nieważne :) Odsunąłem je od ściany a woofer z kąta pokoju przestawiłem na środek wzdłuż ściany. Głośniki tez nie stoją w rogach. A co najciekawsze zamiast niby firmowych szwedzkich kabli supra wpiąłem kabel antenowy :) I przede wszystkim do odsłuchu wrzuciłem własciwie zrealizowaną płytę CD sprzed 20 lat oraz SACD.

 

I powiem,że nie w głowie mi zakup jakiegokolwiek nowszego czy mocniejszego wzmacniacza czy wymiana Paradigmów na inne. Pół dnia przesłuchałem płyty oczywiście z otwartą japą.

 

Takiej dynamiki delikatnie wspartej wooferem nie słyszałem. Wszystko czysto i muzykalnie. I z mięskiem - oczywiście na poziomie sprzętu budżetowego. Tym co mi pomogli dziękuję.

 

Jedynie co mnie jeszcze kręci to posłuchanie tego na innych kablach, bo pomimo super brzmienia za 1,5 zł/metr ten antenowy koncentryk..... śmieszny trochę jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> sittek

 

Jak eksperymentujesz z monitorami, to spróbuj je dociążyć od góry. Sporo porządku uzyskałem dzięki temu. Jeśli gra będzie w/g Ciebie warta świeczki, to można zawsze zamówić ładne płytki u kamieniarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociążenie w rachubę nie wchodzi. Wyleciałbym z domu z płytką na głowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

encyklopedię PWN mam i owszem, ale.....na płycie. Obawiam się,że ta płyta nie wystarczy.

 

Jednakże nie omieszkam sprawdzić...........mam parę zbędnych "i czasopism".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) zawsze można powielić na cd-r, będzie ciężej, tylko lepiej nie chwalić się tym na forum, bo jeszcze ktoś oskarży Cię o naruszanie praw autorskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem sobie sprzęt kabelkami od telewizora, pobawiłem się i wystarczy. Teraz do rzeczy.

 

Nie chcę zakładać nowego tematu .

 

Dlatego prosiłbym Was o podpowiedzenie mi jakie kabelki zastosować do połączenia Rotela RA 930AX ( niedługo RA-1062) z Paradigmami Monitor 3 v.4. Obecnie posiadam sam nie wiem jakiej jakości:

1. sygnałowy STRAIGHT WIRE HARMONY 1,0 m (ze szpuli) za 30 zł ( jak sie dowiedziałem, oczywiście po czasie to jest lekka popierdułka a nie kabel sygnałowy :) )

2. głośnikowy Supra a dokładnie Sky 4 ( jakaś okrojona wersja supry) 16 zł/metr.

 

Jaki dźwięk chciałbym ?. Oczywiście "ładny", nie stłumiony, nie ostry, no i oczywiście dynamiczny.

To co mi nie przeniosą poprawię subwooferem, który posiadam. Jednakże do muzyki nie chciałbym go używać. Jaka muzyka? Wszystko poza jazzem i muzyką poważną.

 

Z góry dziękuję za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie oczywiście skierowane jest do posiadaczy podobnych konfiguracji.....każda podpowiedź się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy jest ktoś ktoś posiadał lub słuchał i potrafi bezpośrednio porównać charakter brzmienia RA-1062 (lub też RA 972) i Cambridge Audio C 740A? Jak wygląda góra, środek i dół ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.